Öğrencilerin sınava girebilmeleri için yanlarında bulundurmaları gereken belgeler şunlardır;

İlgili sınava ait sınava giriş belgesi,
Öğrenci kimlik kartı veya tanıtım kartı, ya da bu kartlarını kaybetmiş öğrencilere AÖF bürolarınca verilen "Sınavlarda Geçerli Öğrenci Belgesi",
Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi, (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi vb. belgeler.)
Sınava girerken yukarıda sıralanan üç belgenin de öğrencinin yanında bulunması gerekir. Bu belgelerden birisi bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.


Tutuklu ve Hükümlü Öğrencilerin SınavlarıTutuklu ve hükümlü öğrenciler, ceza ve tevkif evlerinde sınava katılmak isterlerse, her sınav döneminden bir ay önce (Tahliye edilme olasılıkları da düşünülerek) cezaevi müdürlükleri ve ilgili savcılıklar aracılığıyla Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü' ne başvurmalıdırlar.

Öğrencilerin, cezaevi müdürlüklerinin ve ilgili savcılıkların doğrudan, Anadolu Üniversitesi, ilgili fakülteler veya illerdeki AÖF bürolarına yaptıkları başvurular işleme alınmayacaktır.

Öğrencilerin sınava girebilmeleri için Adalet Bakanlığından Üniversitemize gelen listede isimlerinin yer alması gerekmektedir. Listede ismi olmayan öğrenciler cezaevlerinde sınava alınmazlar.