+ Konu Cevapla
40 / 65 Sayfa BirinciBirinci ... 30 38 39 40 41 42 50 ... SonuncuSonuncu
196 den 200´e kadar. Toplam 324 Sayfa bulundu

Yoksulsan Aşkta Yeniksin Savaşta

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Yoksulsan Aşkta Yeniksin Savaşta Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #196
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Yoksulsan Aşkta Yeniksin Savaşta

  Yasak Sokaklarındayım Aşkın

  Üşüyen gönlümün aşka yürüyüşleri tamamlandığında
  Sevginin döşeğine sereceğim biriktirdiğim şiirlerimi
  Hiç duyulmamış bir şarkıyla dolacağım ben yüreğine
  Gülüşünün odalarında sonsuza dek aşkla uyuyacağım

  Bu sabah dünü unutarak yarına at adımlarını. Şansın her zaman doğru rotaya taşımaz gönül gemini. Limanında mutlu olduğun bir yaşamda yarın hep umuttur, unutma. Hızla akan bu hayat ırmağında daha neler takılacak oltana. İnsanlara güven, fakat asla saf kalma. Yüreğin özgürse bil ki, dertler vız gelir sana. Lokmanda nasır, yatağın hasır olsa da, yaşantında kahır olmasın. Dökül bu hayat ırmağına bu sabah yeniden, ruhunda tutsaklık barınmasın ve hayata ole demek için çok fazla bekleme.

  Yaşamak tutkusuyla kavrulduğum uzağında, yeni bir duruştur sana bakışım şimdi. Sırrının saydam duvarlarını delerim pençelerimle, adına sevgi ekleyerek. Sigaramdaki efsundur damağımdaki lezzet, ölümsüzlüktür andım farz et. Sen varsan, sen yaşıyorsan bir tanem, o ölüm denilen gizem bile bana olur cennet. Sen, sen, sen. Senden başkası olamaz çiçeğim, bunu yüreğime kazıdım ben.

  Dalga sesine gülüşünü karıştırdı deniz, ben sesini düşlerken. Köpüklendi, tuza dönüştü mavi, ben sevgine gökten yıldız indirirken. Islandı ayaklarım gülüm, senin şanına imge düşünürken. Gülümsedim, senin sevdanın ıslaklığıyla denize halka halka aşkının dumanını savururken.

  Gecenin tütsüleriyle paklan şimdi. Gülen gözlerine bakışlarım değsin. Gözyaşlarımın krallığında salın, ellerinle kurula sancılarımı. İyilik tanrısına diz çöküp şifa dileneyim aşkla ve uzansın ellerin ruhuma. Sal saçlarını tutkuma, al inleyişlerimi, bele kadın duruşlarına, öp sancılı yerlerimden şifayla, salla beni sevdanın salıncağında, çocuk umutlarımla.

  Gün dönüyor yokluğunun üzerine, vakit gözlerine gebe. Türkuaz yeşili ırmaklara saldım özlemini, hasret demleniyor içimde. Kahkahan sallardı bir vakitler sen olduğun zaman yorgun şehrimi. Gel gül bakışlım artık, güldür şu huysuz aşk adamını yasak aşkın şehirlerinde. Biliriz ki, yaşam korkuya açar her zaman kapılarını. Karanlık gecelerde doymak ister can yaşama. Bütün ışıkları yanık kalmış bir gezegenin tam orta yerinde bir şiir oluruz sızıya ve duldamızdaki sevilerle ağır aksak bunun için yürürüz gerçeğe.

  Yüzdelerle ifadeleştirdiğimiz ihtimallerin yol tutuşlarında dingin suların asırlar önce geçtiği çöllere sereriz yürek çarşafımızı. Başımızda nazlı döner güneş ve yıldızlara üflenir nefes. Hüznün çiçeklerini seçerken biz, tabiat ananın saçları düşer yanağımızdaki tuzlara. Her sancı kahramanlarının slüetini taşır aslında yüzünde. Yağmur düşer, bulut güneşe gülümser ve en sevisiz yanlarımızla yaşanmamış günler çekeriz yürek tespihimizle.

  Hayatın müziklerine kulağını kapatırsan sözlerinden de mahrum kalırsın gül yüreklim.
  Parlak güneşe gözlerini çevirmezsen, onlarca rengi tanıyamazsın. Her gün bir başka umudun resmi çizilen bu hayat portresinde yaşamak en elim ağrıyken sancılar akıtırız ıslak mendillere umudumuzu çürütmek için. İşte bu yüzden yeni sevinçler sarmala yüreğine, çünkü yaşamak birbirinin kopyası iki ayrı resim. Sevgi ve aşk gibi, tekrarı mümkün mutlu bir tebessüm.

  Açınca kollarını sen, özlemin tetiği düşecek ruhumuzun döşüne. En güzel düşlerimiz sarılarak kavuşacak öpüşlere. Rüzgârın sesi şarkımızı mırıldanırken gözlerin ışıyacak. Gülüm diyerek avuçlarına süreceğim dudaklarımı, sevdayla geçeceğiz aşkın en bilinmez yollarını.

  Sen şimdi ruhunun mermer taşlarında buğulu bakışlarla kendini seyrediyorsun. Sana olan sevgimin dama taşlarında tek başına ölümsüz bir yolculuğa çıkıyorsun. Seni düşünürken ben gül dudaklım yine bu sevdanın uzak şehirlerinde ‘aklında mıyım’ diyerek aynı soruyu soruyorsun. Her an aklımdasın sevda gülüşlüm, aklımın ovalarında mevsimlerin en güzeliyle yaşam suyumsun, yaşama sebebimsin ve sen bunu çok iyi biliyorsun.

  Bir düşün alyansıdır ruhumuzda taşıdığımız. Serin ırmaklarca akar durur can evimize hüznün millerini taşıyarak. Terimizde sancılı bir mendil ıslanırken, gece özlemin en keskin bıçağıyla doğrar karanlığı. Yastığa düşen nefesimizdir yine de ve mutluluk henüz bulunamamış, hala kayıp bir ülke. Üfle gülüm öyleyse acının kandiline, yaşamaya tatlı uykular dile.

  Yanına gelmeye izin vermiyor kalemim şu an. Dizelerde seninle bir bekleyişin sıcak odalarındayım şimdi. Ellerimi yüzünde gezdiriyor, kıyısına ulaşamayan bir su gibi kendi dalgamın peşinden geriye dönüyorum yeşil denizlerimde. Titrek bir alev sallıyor sevgimin perdelerini, yağmur dökülüyor şakaklarımdan. Sensizlik yaman işkence ve ben seni arıyorum sevdanın engin sayfalarında.

  Kaybolsam da sesinin mısralarında, gözlerinin ırmaklarında boğulsam da, cevapsız kalsa da nice sözüm seni aramalarım bitmeyecek inadına. Nazlı bakışlarının ulvi bahçelerinde, dudaklarının hayat kıvrımlı sokaklarında, denizlerinin mercan krallıklarında sana yürüyüşüm bitmeyecek. Kirlendikçe çağlayanlarında durulanmayı, yoruldukça aşkının sedirlerinde dinlenmeyi, yaşlandıkça özgür parklarının salıncaklarında sallanmayı diliyorum ben. Ruhunun renklerle ve ölümsüz desenlerle donatılı cennetinde seninle var olmayı istiyorum bir tanem.


  Selahattin Yetgin

 2. #197
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Gecelerin Çiçekleri Sessiz Açar

  Gecelerin Çiçekleri Sessiz Açar

  Öpüşlerinin sancılı mevsimlerini atlatınca mızrabımı atacağım denizlere
  En uzun gecelerin hecelerini tüketince yakacağım bekleyişlerin biletlerini
  Korsan seferlere çıkacağım, yutacağım şifasız dertlerin hüzün tabletlerini
  Başlıksız bir öykü gibi, yırtacağım eşkalsiz sevdaların bütün resimlerini

  Paylaşılmış sızıların terkisinden nasırlı bir yürekle inince toprağa, göğsündeki acıları gizlemek istersin. Her sancının bedeli sevdanın koynunda çekilir, her kavuşma rotası yamalı gemilerin kamaralarında dillenir. Avuçlarının en derin çizgilerine sinen gerçeği ne su temizler, ne de karanlık örter. Uzat şimdi dudaklarını yaşama, yüreğindeki sızıyı ne doğrular kapar, ne de gözyaşların aklar. Yum gerçeğe gözlerini, sana en yaşanası uykular.

  Durgunken ırmaklar en çok kendi gölgesiyle avunur, dip akıntısıyla karışarak. Dalga büyüyünce ve rüzgarla işbirliği yaparak soyununca artar gelgitler. Bir zaman kapsülüyle parçalanınca tutku, öz kendi penceresini gözler. Yorgun zamanların buluşması başlar sonra, rekorlar kırmak isterken gönül, uyanık gecenin kapılarından bir yel usulca bedeni okşar.

  Şimdi bir fark ararsın yaşamın pembe duvarlarında. Gözlerindeki perdeye denizlerimin suları çarpar ve ruhunun yazılmamış anları yüreğimin özlem tuzlarını saklar. Birazdan yankın en dik yamaçları aşar, bekleyiş odalarının sarı kuşaklarını kucaklar. Sessizliğin bohçalarını düğümlemişsin, bedenini yataklara sermişsin belki de yar. Kapat gözlerini uykulara öyleyse, düşlerinin yan odalarında iniltilerini dinleyen bir sevdanın gizli gözyaşları ansızın odanı basar.

  Pencerene gün çarpınca gecenin terini silerdi rüzgârım. Gözlerini aralar, özlemli bakışlarını gözyaşlarıma sürerdin. En güzel düşlerin dökülürdü dilinden, dün gece diyerek söze başlardın, sorardın birden, düşlerimdeyken şimdi benimlesin, gece uzundu hiç mi üşümedin. Avuçlarını bırakırdım bir an, gülüm derdim, gül nefesini nasıl terk ederdim. Seninle uykulara daldım, seninle rüyalarda gezdim, bir an bile üşümedim.

  Sancılarının tutkulu suları artınca çıkarsın dağlara. Titrek bir alevle atarsın içli bir nara. Savruk bir anın kemendi dolanır bedenine ve asla aklın ermez bir sevdanın terli masallarına. Gündüzlerin terli kareleri kavuşurlar gülüm nasılsa geceye ve düşerler bir çığ gibi düşlerin kamarasına. Dalgalı denizlerin ömrü kısadır, durulunca sular, tortular saklanır diplerin oyuklarına.

  Seninle asla varılamayacak bir düşün yolculuğuydu gönlümüzdeki ıssız ada. Ne zaman gözlerinin ılıman iklimlerine düşsem koyu bir tükenişin suçlusu olurdum. Aynı gerçeğin yolcusuyduk, ancak ben hep senden önce yorulurdum. Bazı gecelerin krizleri çarpardı yüreğimize. Sen asi bir nehir, ben kendi sorusunun yanıtını bilmeyen sorgucu bir şair. Günlere yayardık ağrılarımızı, ağlardık en çok ve ikimiz de yanık bir sarayın karanlıklarında yaşayan tarihtik.

  Ruhuna özenle saklanmış sırlarınla düşle bu gece yüreğini. Sevdamın suskularından yeni teoriler sıva sevginin sarı odalarına. Gözümün ferini sömüren yaşamın ışınlı sofralarına dilersen bir daha çağırma. En son gecemiz olacaksa bu gece, sessizliğe de alışırız, alışırız gülüm nasılsa birbirimizden habersiz ağlamalara. Düşen her damlada koyu bir yaşanmışlık halkası saklıdır, asla unutma. Günaydının olsun yarın, gün gözlerine düşer önce, onu sensiz bırakma.

  Yüzünün çardaklarını terk edince güneş, sevdalı bir rüzgarın ıslığıyla avuçla bedenini. Devrilmiş gölgeleri dalga toplar, somurtkan duruşlarla yıpratma kendini. Birazdan özlem açar kapını ve sana uzanır birikmiş bir özlemin kristalleri gibi. Ben gamlı bir bulutça çekilirim yurdundan, sazımda biter coşku, titrer içimdeki hain korku ve hüznüm aynalarda yağmurlu mevsimleri arar.

  Avuçta ter kurumadan okşar perdeyi rüzgar. Göğüste dil kaydıkça titrer dudakta lav. Aralık bıraktıkça dizleri, oynar dalda yaprak, coşkulu bir sarılışla ansızın ıslanır toprak. Kol gövdeyi kavrar, derindir susku, en çok karanlıkta sıçrar. Yangın mevsimi bu mevsim, kuru dallarını benden uzak tut yar. Her sarsılışın bedelini su paklar, her düşüşün damarlarını bu gece yokluğumla sar. Kapa gözlerini aşka gülüm, şairin bir öpücükle seni uzaklarda bile olsan sarar.

  Yangın duvarı aşınca gözlerinin kuyularına sarkacağım gönül iplerimle. Tutuksuz sarılışların tutkulu odalarında coşkuların yaylı yataklarını sallayacak şiirlerim. Söz tütecek dokunuşlarının alevli bohçalarından. Öz küskünlüğün damarlarını tıkayarak ıslak bir geceye saklanacak. Sana çıkarılmış yasalar devriyeler salacaklar çılgın düşünüşlerime ve beni aşkın adasında mutlaka vuracaklar.  Selahattin Yetgin

 3. #198
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Yoksulsan Aşkta Yeniksin Savaşta

  Tenin Düşecek Sularıma

  Sevdanla göz yaşımı sildin, hüzünlerimin selleri bitti
  Çılgın bir mevsim geçti içimden, seninle bahar geldi
  Fallar açtım yaşanmamışlıklara, gözlerim seni sevdi
  Tenin düşecek sularıma, seninle bütün renklerim mavi

  Sevdanın molalarından toparlanınca anıların kilimini silkeleyerek katlarız gönül dertlerimizi. Yine aynı yöne, aynı uzaklara mahmuzlarız aşkın kervanlarını. Günleri yudumladığımız mataralara kurumuş dudaklarımızı sürerken sevginin türküleriyle yankımızı dinleriz dağlarda. Adımlarımız yorgun düşer, gün geceye geçer, yaşamak gül dudaklım, işte böylesine coşkulu, böylesine isimlendirilememiş tortulu bir keder.
  Sığ sulara kırılı yaşam rotasıyla hüzünlü gecelerin gelgitleriyle kabarır yürek. Sevdanın enlem boylarında bir kız denizi izlerken avuçlarından şiirler döker köpüklü sulara. Denizin öfkesine göz kırpar bulutların ardına saklanan güneş. Kurumuş kayalar ıslanır o an, kızın yüreğine değer dalga, savrulur rüzgârla saçları ve o güneş düşer saçlarına, dudaklarına yayılırken mutlu bir gülüş.
  O uzak şehirde, sevdanın oturduğu sedirde ben adımlarımı sürüdüm, günün birinde. Gecenin ağlayış karelerine şiir sürdüm. Bildik bir türküde ağıtlara yaslanıp seninle katladım gönül mendilimi. Yasla göğsüme başını, izdüşümü düşünce baharların yüreğimize uykulardan uyanalım birlikte. Çiçeklerin ve böceklerin ilkyaz defilelerini izleyelim seninle. Yıkılsın içimizdeki utanç kaleleri. Şarkılarla, şiirlerle geçelim yıllar sürse de seninle aşk şehirlerini.
  Titreyen bedenine evrenin bütün bahar dallarını sererek güneş gözlerine yorgun umutlarımı sunayım, sen şarkılardan fallar açarken. Zemherileri kovayım keşfedilmemiş ülkenden. Yıldız düşünüşlerini, ay gülüşlerini adres gibi aşkın sokağına asayım. Kıvrıla kıvrıla sokul sevmekten sanık yüreğimin hücrelerine. Eteklerinin yeliyle sürükle beni sevişmelerimizle çoğalan gece yarılarına.
  Yüreğinin zarflarına koyduğun unutulmuş ve firari yaşanmışlıklarını ışığıma sür, sırtıma yapışan terli gömleğim ol. Bir gün gelecek silinecek içindeki korku ve yüzün olacak yurdum. Tenin düşecek sularıma, acılarla olgunlaşan ruhuma yağmurların yağacak, toprağına çiyler gibi düşecek ve tükenmiş yarınlarına bugünler ekeceğim. Sokulup akşamların koynuna muştulu baharlara koşacağız seninle.
  Yangın mevsimidir sevda, ne bahar tanır, ne de kış. Şakaklarındaki gümbürtülerle göklere tırmanan, yıldızları avuçlayan deli bir sarmaşıktır. Gözlerindeki ışıkla mevsimler indi toprağıma. Günlerdir en deli mavilerde özlemler ekiyordum evrene ben. Gül bakışlarındaki sorguları aşıp ruhuma sığınıyorum, saçlarının tellerine şiir asıyor, yokluğunun gelgitlerini yine özleminle aşıyorum
  Günü çekerken balıkçılar ağlardan, ben aydınlık gülüşlerine gözlerimi aralardım. İki yabancı gözdük birbirimize, ama sözlerimiz tanıdıktı yaralı yüreklerimizce. Bütün perdelerini çekerdik sonra kocamış kentlerin birbirimizi anlamak isterdik. Denizlere atardık sevginin ağlarını geceye birlikte. Kahkahalar atarak geri dönerdik, en çok hoşçakalı sevmezdi, denizle birlikte köpürür, yemin gibi imkânsızlığa söverdik.
  Bir gün, eksik yaşadığım ne varsa, ne varsa sensiz sokaklarda rastlanmamış seninle tamlanacak. Kapalı avuçlarımdan yalnızlığımı alacak, aşkın tuzlu gömleğini üzerimden çıkaracaksın. Sesinin kalbime dokunduğu her yerde molalara duracak, ateşi öpen dudaklarımla seni kazıyacağım içime. Yaşanmamış, yaşamamış taraflarımdan sana ait sözcüklerimi çağlayan ırmaklarına dökecek, atlas yüreğindeki gamzeleri sevdamla okşayacağım.
  Dağ sularıyla yıkanmış gövdemin çelik kanatlarına tutunarak okşa yıllara meydan okuyan saçlarımı. Şiirlerimden sevdalarımı sıyır, avuçla en kızgın sancılarımı. Gecemin kandillerini üfle, ayır düş yorgunu ağrılarımı. Tüm bunlardan sonra ver bana öfkeli arzularını, yaza çevir kışlarımı, sonra istersen zapt et en anlamsız başkaldırılarımı. Biz çözüldükçe yeşil denizler aksın içimizden. Kızılcık şerbetleri iç kana kana ozan yüreğimden. Sebepsiz ayrılıkların kentlerini yakalım, sevda limanlarındaki bütün gemilerin demirlerini sulardan aşkımızla çekelim.


  Selahattin Yetgin

 4. #199
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Yoksulsan Aşkta Yeniksin Savaşta

  YALNIZ BİR OPERA

  Korkularımın tuzaklarına düşüyorum ne zamandır.Kuytularımı deşiyorum içinden çıkacak olanlardan korkacak olsam bile.

  Korkuyorum da…

  Bir an soluğum kesiliyor.Beni nefes aldıran organım ölüyor sanki.Duruyor bir an için…

  Uçurumlar çıkıyor karşıma.Nietzsche aklıma geliyor.Uçurum hakkında dedikleri…

  ‘’Bir uçurumun içine baktığınızda uçurum da sizin içinize bakar.’’

  Çekiliveriyorum aniden.Gözlerimi kapatıyorum ben uçuruma uçurum bana bakmasın diye.

  Benim ona baktığımı bilmesin diye…

  Yaşadıklarım üşüşüyor yine bilincime.Arkalara attıklarım, unutmaya çalıştıklarım birer birer gün yüzüne çıkıyor.Mahşer kalabalığı gibi…

  Korkuyorum.Tekrar direncimi yitirmekten korkuyorum.

  Tutunacak bir yer ararken başım dönmeye devam ediyor.Sandalye sanırım dokunduğum şey.Gözlerimde karardı bir şey göremiyorum.

  ………………….

  Oh evet çok şükür geçiyor…

  Bir kedim olduğunu, üç tane çok tatlı kardeşlerim olduğunu, bir tanesi varken sonradan bir kız bir erkek ikiz kardeşim olduğunu, annemi, babamı, sevgilimi hatırlıyorum.

  Benim ailemdeki ikizleri, onun ailesindeki ikizleri anımsayıp gülümsüyorum belki ikiz olur diye…

  Ellerim titriyor.Sandalyeye oturuyorum.Vücudum kasılıyor.

  Bir şimşek çakıyor beynimin mahşer kalabalığında.Ve ben bana ait hiçbir şeyi bulamıyorum.Herkes yabancı…

  Korkuyorum…
  Bilindik ilaçlardan farklı bir ilacım vardı bir zamanlar benim.Bilindik ilaçlardan daha etkili.O geliyor aklıma.Onunla yaptığım görüşmeler.Vanilyalı çay.Vanilya kokusu.Bambudan yapılmış iki sandalye ve geçen dört aylık süre…

  Beni hayata bağlamak için hala var olan sebepleri ortaya koyabilmem için yardım eden ilacım.Nerdedir şimdi bilmiyorum…

  İnkum, Amasra, Bartın, Van…Çocukluğum, gençliğim, inişlerim, çıkışlarım…

  Neredeyim şimdi?Her şey o kadar uzak ki hiçbir şeye yaklaşamıyorum.

  Mahşer kalabalığındayım.Bana ait olan şeyler yok.Sevdiklerim yok.Tutunduklarım yok.Yok…Var olan hiçbir şey yok.Yokluktayım…Yok oluyorum galiba bende.

  Geçen ayna karşısında yüzümdeki çizgileri sayıyordum.Tam kırk üç tane olmuş biliyor musun?

  Bu arada kapıma biri geldi bir hafta önce.O beni çok seviyormuş bende onu.Oturdu bize ait şeyleri anlattı, sonra anlam veremediğim bir sebepten dolayı ağladı.Çağla geçecek bana güven dedi.Ne geçecek acaba diye sormadım.O kadın da benim ilkokuldan üniversiteye kadar aynı sınıfta okuduğum arkadaşımmış.Ben hatırlamıyorum bize ait hiçbir şeyi.

  Gözlerime baktı.Gözlerin aynı güzellikte ve hüzün…Fazlasıyla hüzne bulanmışlar yine dedi.

  Giderken midye bıraktı bana.İnkum’u, Amasra’yı, Van’ı unutmayayım diye.Dalga sesini dinleyeyim diye.

  Bir şey demedim.Gözlerindeki ışığa hüznümü bulaştırmak istemedim…

  O gidince odamda oturdum.Vücudum kasıldı yine.Bir sürü ilaç.Sonra uzunca bir süreyi hatırlamıyorum.Uyandığımda soğuk odamdaydım yine.

  Bir adam geliyor o kadından sonra.Ellerinde papatyalar.Bana veriyor çiçekleri.

  İyi misin?

  Başımı sallıyorum.

  O odanın bir köşesinde ben bir köşesinde…

  Korkuyorum…

  İkizler seni çok özlüyor.Annem daha gelmeyecek mi baba diye soruyorlar.Annem gelmek istemedi.Çok üzülüyor seni bu halde görmeye.

  İkizler?Bu adam benim kocam mı diye soruyorum kendime.Yoksa o düşündüğüm şey oldu ve bizim ikizlerimiz mi oldu acaba?

  Yanıma yaklaşıyor…

  Ellerimi tutmaya çalışıyor.Korkuyorum…

  Korkma diyor…Çok özledim balpeteğim seni.

  Yakında geleceksin evimize.Yatak odasını boyattım istediğin renge.İstediğim renk?

  Salona kocaman deniz manzaralı tablo astım.Çocuklarla annem evde bekleyecekler, ben de almaya geleceğim seni.Gelirken o çok sevdiğin beyaz elbiseyi getireceğim.Başka yapmamı istediğin bir şey var mı?

  Yok diyorum korkarak.

  Balpeteğim bak herkes senin mutlu olman için uğraşıyor gül hadi diyor.

  Gülümsemeye çalışıyorum; ama oluyor mu bilmiyorum…

  Binbir düşünce yine aklımda.Koridorda dolaşıyorum gece vakti.Mahşer kalabalığı sessizliğe and içmiş gibi.Vücudum kasılıyor yine.Başım dönüyor.Bağırmaya başlıyorum avazım çıktığı kadar.

  Beyaz önlüklü cadılar geliyor ve bir iğne…

  ………………………

  Uyandığımda her tarafım bağlanmış üşüyorum…Çok üşüyorum.

  Korkuyorum…


  2 HAFTA SONRA BİR PAZAR GÜNÜ

  Beyaz elbisemle evime dönüyorum.Beni yaşama bağlayan sebeplere tutunmak için dünyaya dönüyorum…Mahşer kalabalığı arkamda.

  Elimden tutuyor.Papayaları uzatıyor.İkizler evde beni bekliyor.

  Son kez bakıyorum eski evime…Pencerelerinde demirden parmaklıklar olan evime…Beyaz önlüklü cadılar el sallıyorlar bana.Melek olmak ister gibiler…

  Yanından geçerken selam veriyorum…Eli çenesinde olup düşünen amcaya…

  Gülümseyebiliyor muyum diye soruyorum ‘’ her şeye rağmen dağ gibi yanımda duran kocama…’’

  Her zamankinden daha güzel diyor.

  Her zamankinden daha güzel…

  14.07.2008 / Çağla gökdeniz

 5. #200
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Yoksulsan Aşkta Yeniksin Savaşta

  Sen Yokken Biraz Daha Ölüyorum Ben


  Sen yokken biraz daha ölüyorum ben
  Gönlüm sonbahar, yaprak yaprak dökülüyor
  Her mevsim kış, hergünüm gece
  Sonu yok yolların, yarını yok saatlerin

  Ve ben biraz daha ölüyorum sensizliğin ortasında
  Kokusu yok çiçeklerin, gök kuşağının rengi yok
  Ateşi yok sevmelerin, sigaramın dumanı yok
  Gözlerin her yerde, ne yana baksam gözlerin
  Ve ben biraz daha ölüyorum gözlerinin ortasında

  Alevi yok yangınların, suyu olmadığı gibi yağmurun
  Denizin mavisi yok, tıpkı gözlerin gibi
  Gözlerin her yerde, ne yana baksam gözlerin
  Ve ben biraz daha ölüyorum sensizliğin ortasında

  Dostu yok gecelerin, geceler çok uzun
  Geceler bir ömür, ömür dediğin bir tutam ümit
  Ümidi yok yarınların,
  Tıpkı senin yokluğun gibi
  Ve ben biraz daha sana hasret
  Hasret bir ip boğazıma düğümlenmiş
  Düğümler her tarafımda, bütün yollar kör düğüm
  Ve ben biraz daha ölüyorum sensizliğin ortasında

  Yalnızlığını ben yazarım şiirlerin, ayrılığını ben
  Karamsarlıkları hep senden
  Hayalinle süslenen bu şehir
  Ve ben ölüyorum bu şehirde sensizlik ortasında


  Adem Canpolat

+ Konu Cevapla
40 / 65 Sayfa BirinciBirinci ... 30 38 39 40 41 42 50 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 03-10-2011, 19:59
 2. Savaşta yapılmaz!
  By "SenSiziM" in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-19-2010, 13:24
 3. Aşkta Seni Seçtim -Johanna Lindsey- Aşkta Seni Seçtim Kitap Özeti
  By crazy_baby in forum Kitap Özetleri ve dergi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-15-2009, 01:47
 4. bu savaşta parolamız 869.....
  By darfee in forum Off Topic
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 01-10-2009, 19:49
 5. Aşkta Telafi Olmaz Şarkı Sözü-Yalın(Aşkta Telafi Olmaz)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-13-2008, 23:59

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375