+ Konu Cevapla
42 / 65 Sayfa BirinciBirinci ... 32 40 41 42 43 44 52 ... SonuncuSonuncu
206 den 210´e kadar. Toplam 324 Sayfa bulundu

Yoksulsan Aşkta Yeniksin Savaşta

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Yoksulsan Aşkta Yeniksin Savaşta Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #206
  VIP guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu Yer
  AnKaRa
  Mesajlar
  1.284
  Blog Yazıları
  5
  Tecrübe Puanı
  107374483

  Tanımlı Ce: Yoksulsan Aşkta Yeniksin Savaşta

  Senden sonra kaç kez direndim gecenin yorgun çehresine, kaç kez suya bulandı uykuya hasret yüzüm istese de istemese de, sarhoş oldu içkiye alışık olmayan bu beden. Yalpaladım biraz, evet yadırgadım üstüme giydiğim bu acınası kişiliği ama ona da alıştım galiba. Tıpkı yokluğuna alıştığım gibi, hıçkırıklarımla sese bürünen gecelere, umutlarımı bir bir alıp giden yıldızlara alıştığım gibi ona da alıştım. Şu küçücük odamda bir dünya yarattım bende, kolpa yıldızlarımda aradım mutluluğu, izmaritlerimle süsledim yalnızlığı, sansür koydum kurduğum senli hayallerime. Nasıl başaracağım artık sensiz dönen bu dünyamda nefes almayı, nasıl cesaret edeceğim gözlerime bir nebze olsun sevinç düşürmeye. Sen, acımın en bakire yüzü. Sen, kaldırımlarda yatan yorgun bedenim, savaşlarımda ölümü göze alarak siper olduğum tek yürek.

  Beklemeyin benden baharı bir coşkuyla karşılayan papatyalara eşlik etmemi lütfen. Ben sonbaharda kaybettim gülen yüzümü çünkü, sonbaharda elveda dedim umutlarıma. Güneş sevinç düşürsün kalplerinize ama ben sonbaharda girdim o güneşin şahitliğiyle kara toprağa. Beklemeyin benden hüznümü paylaşmamı. Mutluluğumu o kadar gizli ve özel yaşadım ki, şimdi acımı nasıl sürerim dudaklarıma. Ben acımı anlatamam, gücüm yetmez, kelimeler dolanır düğüm olur boğazıma ve boğulurum gözyaşlarımda. Şimdi ise rahmet okur oldum artık çekip giden mutluluğuma karşı. Sen gittin ya benden ama bu kalpte adın bir çırpıda silinir mi sanıyorsun, bir kez geçtin ya güneşimin önüne artık bu gözlere ışık uğrar mı sanıyorsun. Sen, akşam ayazlarında acıya direnmiş titreyen ellerim. Sen, dostluğuna inanarak karşıma oturttuğum rakı şişesiyle girdiğim tek sohbet, söküp atmaya gücümün yetmediği tek isim.


  Bağışla beni kalbim, eğer uzanırsa bir başkasının elleri ellerime, bakışları çarparsa gözlerime. Eğer girmeye çalışırsa bir küçük kelebek bu yorgun bedene, bağışla beni. Kaçtır kaçıyorum, bu gerçeği görmemek için kaçtır kör ediyorum gözlerimi, kaç güneşler batırdım karanlığa gizlemek için kırık gönlümü, kaç denizlerde boğdum bu zayıf bedeni, yinede çekip gidemedim bendeki seni bırakıp, yine başaramadım. Ne olursa olsun sen gül ama, hiç durmadan yağan yağmura inat gül, gül ki yaşamak için bir nedenim olsun bu bomboş dünyada, gül ve ben yaşlarımda arayayım hiç unutamadığım gülen yüzünü. Çünkü sen, son nefesimde söylediğim tek hece. Sen, yüzümde beliren son gülümseme, kadehlerimde aradığım tek mutluluk.


  Savrulmaya hazır bir yaprak tanesiyim sanki. Bir rüzgâr esse, bir bulut geçse üzerimden öyle gelişi güzel, alıp başımı gidesim gelir zoraki tutunduğum dalımdan. Ben sonbaharlarda alıştım bu çekip gitmelere zaten. Sen gittin, mutluluğum gitti, hayattaki nedenlerim gitti, sebeplerim gitti, sonuçlarım gitti.
  BENDE GİTTİM


  alıntı

 2. #207
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375845

  Tanımlı Ce: Yoksulsan Aşkta Yeniksin Savaşta

  Hüzünlü Bir Bulutum Kürende

  Sancıların ıslak yanaklarıyla yıkama yüreğinin titreşimlerini
  Sevdalı yüreğindeki kımıltılı düşlerle büyüt seven yüreğimi
  Hüzünlü bir bulutum kürende, yağmurlara aç aşkın ülkesini
  Uzan körpe sevinçlerime, göğsündeki aşkla kuşat zirvelerimi


  Güzelliğinin delirmiş ırmaklarına gülüşlerin düşerdi, ben sorgularla tüketilen anların saçlarını yolarken. Şifalı bitkiler boy atardı dağlarda, özlemine sarılıp yatarken. Avuçlarımdaki yokluğa uzanırdın, göğsümdeki aleve sevgini uzatırdın. Seninle bir yıldıza yürürdük, yürüdükçe sevdalı şarkılara bölünürdük ve yeniden birbirimizin surlarını bulurduk. Aşktı birbirimizdeki yokluk, tırmandıkça zirvelerimize bir başka insan olurduk.

  Sesim ulaşmadan yüreğine özlemli sözlerim aşar gelir kentine. Önce sözlerimi okur, sonra sarılırdın göğsümün sevdalı tellerine. İçindeki aşkla kad/erim der, sarardın beni tüm sevginle. Al/evli bedeninin gizli kapılarını açarak alırdın beni titrek arzularına. Gece bizi s/aklar, kadın ellerin mevsimleri şaha kaldırarak damarlarını açar ve defalarca dökülüşlerle karanlıklar aydınlığın kapılarını ardına kadar açardı.

  Senin için çözdüm buz dağlarını, göğsündeki ateşi kullanarak. Senin için böldüm denizleri, yüreğinin asasını kullanarak. Gemiler yüzdürdüm sonsuzluğa, kuşlara ismini verdim, uçtular Nuh’un yaşadığı özgür krallıklara. Seni çizdim haritalara, senin bakışını verdim aşkın adasını arayan tüm sevdalı tayfalara. Seninle savruldum, suya hasret yağmur ormanlarına, seninle kalktım gülüm, asırlardır oynanan mutluluk halaylarına.

  İçimizdeki tutku odalarını dolaştım sensizken. Yamalı perdelerde ellerinin kokusu, abajurda gözlerin, aynada gözyaşın vardı. Masadaki sürahiden dünden kalan suyu doldurdum, içemedim. Gülüşlerin vardı buz gibi odada, karanlıktı siluetini seçemedim. Öksüzdüm, yılgındım, dokunsalar kanardım. Bir yel aralardı perdeyi, ağlayamazdım. Duvardaki takvimden bir yaprak eksilmişti belki, saatlerin tik takından dökülen aynı sesti, fark ettim ve geri döndüm. Sen yoktun, o odaya bir ceset gibi gömüldüm.

  Bölünmüş günlerin birbirimize ayrılmış saatleriyle tüketiriz yaşanılamayanları. Göğümüzü göllerle donatır, yemyeşil gözlerine menekşeler ekerim, sen bende kaldığın zamanlarda. Göğsümüze mutluluk yağmurları yağar öylesi anlarda, ruhumuzdaki sağanakla dağlardan kayalar düşer, denizaşırı umutlarımız yangınları deşer, onulmaz yaralarımıza kangren bulaşır sonra, bir bekleyiş masalı kâğıtlara derdini döker.

  Avutulan düşlerimizin hiç düşünülmeden sarf edilmiş sözcükleriyle kapanır göğsümüzdeki özlemin paslı vanaları. Dalda kiraz çiçeği üşürken geceleri, asmada üzüm kararır. Gözlerimizde anı bekleyen özlem kristallerine ansız çiyler düşer aynı anda, göle yağmur damlar, bir balık denizini arar, söz susar, oltada iğne ağlardan hüznü toplar. Yakamozların dansıdır yaşam, toprak suya bakarken, rüzgâr kuytularda şafağa soluğunu saklar.

  Baharın koyu gölgesine sarılınca yürek, özlem yanar dudaklarda. Yıldız düşer soframıza, ayın şavkı dolar bardağımıza ve mutluluk gecenin sessizliğini bekler sabırla. Kadehlerdeki dudak izleriyle, bedendeki hak eden ellerin sezgileriyle ve birikmiş bir arzunun direnciyle örtülür perde, karanlık geçerken gündüze. Gün dökülür sarı ışıklarla yüreğe, içli bir şarkının eşliğinde diz çöker sevgiye adam, gözyaşları dökülürken aşk denen tanımsız bilmeceye.

  Gölge olup sevgiye günlerin hesabını isterken, kendi hesabımızın perdelerini sıkı sıkıya örteriz gerçeğe. Her sitem bir özrün parçasıyken ve her af dileme çaresiz bir anın sargılı yarasıyken yasak bir kentte sesimizin kırık parçalarına en uygun sözleri yamarız. Çağrılar bırakırız garip bir aşkın gecesine birden, geri dönen kendi parçamızdır, yıkık bir coşkunun molasında el sallayan bir kadının kahırlı bir şarkıya en hazin ağlamasıdır.

  Öfkelerle yıprattığımız en paslı anların tozuyla kararız sevda harcımızı. Göz kapaklarımızdaki kırık damlaların çelişkili iklimlerinden hızla akarken toprağa, kanar yüreğimiz. Saklamayı beceremediğimiz emanetlerle ödüllendirilir gerçeğimiz. Anlık unutuluşların, yanık sokuluşların çapraz dalgalarına kapılır, fersah kulaçlarla kıyılar ararız. Dikey bir zirvedir gözyaşı, hüzünlendikçe kendi gözlerimize ışık ararız.

  Yılların yaşanmamış tozlarını serperek hayatın yollarına sana geldim, göğsümdeki onlarca cam kırığı ile. Sevgi dolu bakışlarına kapıldım, sevdalı sözlerinin pembe yataklarına atıldım ve kadın düşlerinin dizlerine yorgun yüreğimi yatırdım. Sana geldim şafaktan önce. Bütün ahiret çizgilerini bir kalemde sildim, seni aşk bildim. Sana geldim yar, düşlerinin en güzel köşelerini yatağım seçtim, ömrümün son demi için ben seni, seni seçtim.
  Selahattin Yetgin

 3. #208
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375845

  Tanımlı Ce: Yoksulsan Aşkta Yeniksin Savaşta

  En çok özlenildiği zaman sevilir giden
  Özledikçe severiz, sevdikçe özlemler birikir göğsümüzün en yangın yerinde.

  Sevgi varken yaşanan ayrılıklar sızılı bir masaldır.
  Sebep ya şartlardır, ya zamandır,
  ya da belki de sevginin göz alıcı, sihirli ışığına teslim olmaktan korkmaktır.
  Ne olursa olsun bu masal ayrılıkların ayrılıklarla başlamadığını anlatır.

  "Hoşça kal" der bir yazı, ya da bir ses.
  Yüzünü sevgilinin yüzüne değdirmeyi kimse bu anda istemez.
  Çünkü en çok o ana isyan eder belki çıldırasıya sarılma, delice öpme isteği...

  ("Dur gitme! Hoşça kalamaz ki kimse, ne giden ne de kalan geriye...")

  (Gidenin biz olduğumuzu düşündüğümüzde hep kalan olmadık mı aslında geriye?
  Gittiğimizi düşünüp aynı yerde saydık hep.
  Doğum günleri çoğaldı avuçlarımızda,
  takvim yaprakları anılarıyla düştü yüreğimize.
  Ne yana kaçsak aynı yerde kaldık hep.

  Vakitli vakitsiz hasretler nöbeti,
  gece yarısı sevgilinin o güzel hayali,
  gözlerde lanetli bir hıçkırığın intihar eşiği...)


  Sevdikçe sevilenin yürekte kalmasındandır aslında hepsi...

  Oysa aslında bitmemiştir değil mi?

  Sözler söylenmiş, gereği düşünülmüş, süren sürülmüştür...

  Ama bir bekleyiştir, içinde taşıyan ümidi...
  Beklersin, neyi niye niçin beklediğini bilmeden...
  Aslında bilirsin, çünkü geriye sevgi ve şiir kalmıştır, terk edemez ki onları seven.

  Evet şimdi ne zaman bir şarkı, bir söz, bir hatırlayış olsa
  hep bir pay bırakır bana ve sana olan sevdama...)

  UNUTMA
  BEN GİDERKEN DÖNÜP DOLASIP HEP SANA GELİYORUM ASLINDA...


  Arkama baksam da bakmasam da
  umudum
  "Gitme" sözünün fısıltısında

  alıntı

 4. #209
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375845

  Tanımlı Ce: Yoksulsan Aşkta Yeniksin Savaşta

  SENİ YALNIZLIKLARIMDA YAŞARIM..

  Daha ne kadar derin yaralara ev sahipliği yapacak kalbim bilemiyorum.

  Kokunu özleyeceğim en çok biliyorum.....

  Bir tek kokudur geçmeyen zamanla
  Her duyulduğunda biraz daha keskinleşen.....

  Hala burnumda seni düşündükçe içimi yakan kokun...

  Birde gözlerin, güneş açınca deniz rengini alan gözlerin, Sen bilmezsin bakmaya doyamazdım gözlerine,

  Şimdi gözlerime ağlamayı öğrettin
  Bu yaşlar utangaç boynumun kolyesi olsun...

  Bana sarıldığında vücudumu saran sıcaklığın yerini hiç birşey alamayacak biliyormusun?

  Sen giderken en çokta beni götürdün yanında, bu üzüyor, bu yıkıyor belkide en fazla bu acıtıyor canımı...
  Çaresiz olmak, geç kalmış olmak, elini uzatsan tutabilirsin beni, elimi uzatsam tutabilirim seni, ama o eli uzatamıyor olmak, sevdiğin için, sevildiğin için vazgeçmek çok ağır geliyor.

  Ben hiç sevdiklerimden vazgeçmedim ki, Hiç bir sevenim benden vazgeçmedi ki.....

  Hergeçen gün biraz daha çocuklaştığımı hissediyorum, biraz daha çaresiz, biraz daha mutsuz, biraz daha üzgün...

  Buda geçer diyenleri umursamıyorum bile, bildiğimi değil bilmediğimi söyleyenler lazım bana... Yada susanlar sadece dinleyenler, sevemedim ki hiç yorum yapanları.


  Hangi bahane avutur beni,
  Hangi günahın bedeli bu,
  Kandırmıyor ne gündüzüm, ne gecem
  Böyle yalnız kalınmaz.....

  Çok mu fazla bu sitem,
  Ağır değil mi bu ceza
  Söyle kim çok gördü seni bana
  Böyle intikam olmaz...

  Şimdi yanımdaki herkese seni anlatıyorum, nedenlerimi,neden seni sevdiğimi, bir başkasını değilde neden seni sevdiğimi... Bilmiyorum nedensiz sebepsiz birşey bu, sorgusu suali yok... Belkide açtığım zaman o kilidi sende uçup gidiceksin, belkide hiç hatırlamayacağım seni... ama anahtarım yok açamıyorum...  Aşıklar ve sarhoşlar sır tutamaz
  Sırsızım
  Anlattım seni herkese
  Rahatlamadım....


  Şimdi seni nasıl unuturum, senden nasıl vazgeçerim sorularının cevaplarını arıyorum, bulamıyorum, sen geliyorsun aklıma vazgeçiyorum.
  Gözlerin geliyor, ellerin geliyor, beni sevişin geliyor aklıma en basitinden, çıkarsız sevişin, sadece ben olduğum için, sadece seninle olduğum için, sadece sen olduğum için sevişin geliyor, vazgeçiyorum.


  Senden geçmeye çalıştıkça
  Seni geçiriyorum aklımdan
  İnadıma
  İsteyerek yapıyorum...


  Seni sevmek, belki yanlızca beynimde bilinmedik bir patlama olarak kalacak, korkmuyorum. Ben seni sensizde yaşarım.....

  Gün olur sana çoğalırım, seni üretirim aynı güzelliğinle, ve binlerce sen içimde, binlerce sevda......

  Her biri özleminle dağlayan gözlerimi.Her biri bana gelen, karanlığın ışığı yırtması gibi uykularımda.....
  Gün olur, kahırlar bedenimi damla damla eritir, tükeniriz,
  içimdeki senle birlikte tükeniriz, kimseler bilmez....

  ben seni sensiz de yaşarım......

  Ağlamak zoruma gitmez, hesapsız sevmelerdir gerçek kimliği aşkların.
  Unutma;

  Ben seni sensiz de yaşarım......

  Gün olur teslim olurum belki korkularıma, görmezsin beni.
  Seni korkularımla yaşarım.
  Gecenin bir yarısı kan-ter içinde uyanırım düşlerimden, kimbilir kaçıncı yitirişimdir seni, hakedilmemiş yenilgilerimde.


  seni yalnızlıklarımda yaşarım..
  *alıntı*

 5. #210
  VIP guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu Yer
  AnKaRa
  Mesajlar
  1.284
  Blog Yazıları
  5
  Tecrübe Puanı
  107374483

  Tanımlı Ce: Yoksulsan Aşkta Yeniksin Savaşta


  Ne Şimdi..Ne Başka Zaman Yalnız Bırakmam..

  sana yazılmış tüm duygularsana adanmış

  mahşer yeri şimdi bu yürek sen yoksun

  sensizliğin kaoslarındayım

  şuan uykulardasın benim olmadığım yerde

  şuan rüyalardasın ve ben sende

  yanındayım hemen dibinde soluğunda

  yaşamında olduğu gibi ben varım uykunda

  buseyim yanağındadamlayım kirpiğinin ucunda

  sen bensiz olamazsınyalnız bırakmam

  nefesim hemen şimdi iki dudağının arasında..


  alıntı...........

+ Konu Cevapla
42 / 65 Sayfa BirinciBirinci ... 32 40 41 42 43 44 52 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 03-10-2011, 19:59
 2. Savaşta yapılmaz!
  By "SenSiziM" in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-19-2010, 13:24
 3. Aşkta Seni Seçtim -Johanna Lindsey- Aşkta Seni Seçtim Kitap Özeti
  By crazy_baby in forum Kitap Özetleri ve dergi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-15-2009, 01:47
 4. bu savaşta parolamız 869.....
  By darfee in forum Off Topic
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 01-10-2009, 19:49
 5. Aşkta Telafi Olmaz Şarkı Sözü-Yalın(Aşkta Telafi Olmaz)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-13-2008, 23:59

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375