Bu kaçıncı yaşadığım ayrılık sayısını unuttum ama unutmadığım ve bildiğim tek şey zamanla alışıldığı elvedalara…Her ayrılığın bir vurgun olduğunu da biliyorum .Bu kez başka dediğimiz zamanlarda çok oldu.Bu O dediğimiz adamların maskelerini çıkarı ce e yaptığı zamanlarda .Alışkınım bunlara ardından mendil salladıklarım da oldu kapıyı çarpıp çıktıklarımda .Yüreğimi parçalara ayırıp her bir parçasını bir yerlerde unutturanlarda . . .Ama bu kez başka ardımda bıraktığım kişi sevilen.Buna rağmen el sallayan değil gidenim.Bazen gitmek gerekir bunu bilenlerdenim.Anlamanızı beklemiyorum ondan sevgi dilenen bendim.Tamam sevdi beni ama yetmedi işte.Olmayacaktı gitmesem aşk kapıdan elini kolunu sallaya sallaya gidecekti.Evet deseydim ona içimde savunduğum son kale düşecekti.Ben ben olmayacaktım.Ben benlikten çıkacaktım !Gidiyorum işte sürgünü seçiyorum.Onu zaman zaman ansızın geri tepen ve sızlayan yarasıyla bırakıyorum.Öyle zamanlarda gözlerini kaçırmak zorunda kalmayacak,bana haksızlık ettiğini düşünüp bir de bunun için acımayacak arık.Çalan bir şarkıya eşlik edecek sıkılmadan.O aşkını içinde yaşayacak ben onu içimde taşırken.Ben ona bu denli sevdalıyken . . .

Gidiyorum işte onu mazisiyle unutamadığı aşkıyla bırakıp.Kızgın değilim ne vaatlerde bulundu bana ne kaçak dövüştü.Her şey açık ve netti.O ayna gibiydi…Bir gün kendimi gördüm onda şefkatli ve sevecendi ama yetmedi.İçimde mesafelere zamana inat büyüttüğüm aşk yetinmedi.Ne o fazlasını verebilirdi ne benim küçücük yüreğim daha fazla mutluluğu kaldırabilirdi.En iyisi gitmekti.O benden geçmeden ,içimde aşk henüz ölmemişken gitmek gerekti . . .

Çocuk yanıma yeterdi oysa onunla güne uyanmak,yıldızların altında şarap yudumlamak.Onunla bir saniye bir an birlikte olmak.Ah çocuk yanım hep ufak şeylerden mutlu olmayı beceren ufaklık.O anlamazdı aşık bir kalbin kıyaslanmaya gelemeyeceğini,beklentisiz sevmeyi beceremeyeceğini.Yanındayken ona uzaklığın,uzakta olduğu anlardan daha çok acı vereceğini . . .Sürgünlere bedellendi yüreğim.Çocuk yanım ah masumiyetim burada kalırsan sevgisizlikle büyüyeceksin kirleneceksin. Hadi kalk gidelim . . .

alıntı