Şimdi geriye dönüp baktığımda diyorumki: "Ne çok zamanım geçmiş, nelerimi saklamışım, söleyememişim" O kadar çok pişmanlığını yaşıyorum söylediklerimden çok, söyleyemediklerimin.. Korkmuşum bazı şeyleri söylemeye.Anladım bunu..anlayamadığım nokta ; neden korkmuşum acaba? karşımdakini incitmektenden mi, yoksa ironikliğe bak onun beni incitmesinden mi ?! bilemiyorum..ama söleyemediğim o kadar çok şey varmış ki; yeni farkettim !! oysa neleri değiştirebilirmişim o basit kelimelerimle .. kimler değişirmiş o ufacık,anlamsız kelimelerimle..görememişim..çok kayıplar yaşadım şu güne kadar kazançlarım kadar en az !!! çok kırıldımm çoğunda sustum !! geçer dedim, sonra öğrendimkii acım paylaşmadıkça geçmemiş, ben geçmiş sanmışım; oysa o her an katlanmış..bi çığ olmuş sürüklemiş beni..sonunda öyle bir raddeye gelmişki; o çığın altında kalan sadece ben olmamışım !!!Çok şeyim varmış söylenecek..şimdi dönüp baktığımda kısacık geçmişime diyorumki keşke kırdıklarımdan daha çok özür dileseymişim..Ve onlarda beni kırmasalarmış! Kırdıklarında kırıldım deseymişim; susmasaymışım!!! EEEE bunuda öğrendimmm kırılan ben oluyormuşum yine..benden ötesi değil !!
Keşke insanlar herşeyime katlanmak zorunda olmasalardı! bunu yapma diyebilselerdi bana.. cüret edebilselerdi buna..Ve bende herşeye katlanmak zorunda olmasaymışım! yeter ve hayır demenin önemini kavrayabilseymişim ! belki böylece tüm yük omuzlarımdan kalkabilirdi..
Keşke bana daha çok seni seviyorum deselermiş !! belki böylece ne kadar önemli olduğunu anlardım seni seviyorum demenin !! neleri değiştirebileceğinin !..Ve daha çok seni seviyorum deseymişim,kim bilir belkide zamansız, yersiz söylenen seni seviyorumlar değerliymiş te ben bilememişim..olur böyle şeler ..
Keşke herkes istediğini anında söyleseymiş,,tutmasaymış içinde.. o zaman geç olmazdı hiç bir şey için..Ve ben söyleseymişim içimin kanırmadını bağıra bağıraa !! kim bilir belki de gitmezdi, gitmesini istemediklerim..!!
Keşke kimse bana hata yapmasaymış..anlamasaymışım doğrunun değerini de acımasaymış içim yapılan hatalarla...Ve ben hata yapmak zorunda bırakılmasaymışım! böylece kimse benim durumuma düşmezdi! kimsenin içi yanmazdı yapılan hatalarla..Varsın olsun anlamalıyım doğruları..hatalar olmasında..
Keşke bana tüm bunları yazdırmasaydın..sadece gitmeseydin..tane tane terk etmeseydin sende beni kendi içinde..Ve keşke benim tüm bunları yüzüne söyleyebilecek cesaretim olsaymış !! burada yazmak zorunda kalmasaymışım..tıpkı eski zamanlar gibi sana bunları ağlaya ağlaya da olsa anlatabilseymişim..kimbilir...bitmezdik o zaman belki de..gitmezdim..gitmezdin..Benden vazgeçme! deyişim çınlardı kulaklarında..vazgeçmezdin; yada vazgeçmemiş numarası yapmazdın..

Evet, evet biliyorum şimdi..herkesin bir maskesi var..yapılan her hatadan,her yanlıştan sonra arkasına saklandığımız, kolaya kaçıp o maskeyi suçladığımız ve her gün boyasını değiştirip,cilasını yenilediğimiz bir maske..Bazen bir "seni seviyorum", bazen bir "özür dilerim",bazen bir "hepsi senin yüzünden!", bazense bir gözyaşı..ama hepsi birbirinin aynısı..hepsi birbiri kadar can acıtıcı..


alıntıdır