GÜNEŞ BATIYOR SEVGİLİ -
Kalbi kalbimde mühürlü sevgiliyeGüneş batıyor sevgili. Aşkımın güneşi, son sözünde batıyor. Kızıl karanlığa akan dağların ürkütücü doruklarında, senden bu nihai gidişimin haberi yayılıyor. Ama sen aymazlığın kör kuyusunda, seçemiyorsun gidenin yazgın olduğunu. Pembe kanatlı bir Deva,usulca sokuluyor kor aleve. Gözlerindeki anafor, seninle eonlarca zamandır her bitirdiğimiz aşkın gözyaşı anaforu, sessizce yanan aleve dönüşüyor.
Sabah uyandırdığında seni, yüzünü yalayan meltem, başka bir sabaha uyandığını bileceksin.
Bileceksin, yanında uyananın ben olmadığımı. Şahlanarak boşluğa akan kara atlılar, girdiğin savaşın amansızlığını kusacak yüzüne. Durun diye haykıracaksın arkalarından şaşkınlık içinde, durun sizler benim askerlerimsiniz. Ülkemi kana bulayan bu vahşeti durdurun. Durdurun, umutlarımın, sevinçlerimin, gökkuşağımın, nehirlerimin katledilişini. Durdurun bu boranı, amansız fırtınayı, kıyılarımı döven kudurmuş dalgaları.
Sevgili, her savaş umarsızlığın yangın yeridir. Onlarca ölü, onlarca yaralı bırakır darmadağınık enkazın ortasında. Sen tek başına kaldığında askerlerinin ölü bedenlerinin başında, anımsayacak mısın bu kıyımı başlatan nedenleri? Hangi kaleyi kimden korumaya çalışıyordun kötücül gülümsemenle şaşkın yüzüme bakarken... İçime akıttığın umursamazlığın zehiri , kimden kurtaracaktı seni?
Sırtımda taşıdığım ağır yüke aldırma. Aldırma, seni böyle çaresiz ve acı içinde bırakıp, cehennemimde yok olmaya gidişime. Bu ağır yük, daha ağır değil bakışından ödünç aldıklarımdan. Acıtmayacak omuzlarımı, tenimdeki dokunuşunun izleri kadar. Hatta belki daha taşınır olacak, varlığının varlığımda bıraktığı ağırlıktan.
Karanlık kendini yutar sevgili. Seni yuttuğu gibi, sığındığın duyarsız kösnüllük.
Unuttum adını. Hangi adla çağırdığımı seni, kaybolduğumuz eonlarca yıllık karanlıkta. Bu karanlık, senin hangi cismini saklıyor? Bu çaresizlerin uluması, hangi çağdan düşüyor kulağıma ? En son nerede bıraktım seni anımsamıyorum. Anımsadığım gün, anımsayacaksın sen de, dudağında bıraktığım son gülüşü.LW