+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Şimdi Bir Şarkı Dola Diline,Rengi Kırmızı Tadı Limoni Olsun

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Şimdi Bir Şarkı Dola Diline,Rengi Kırmızı Tadı Limoni Olsun Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Şimdi Bir Şarkı Dola Diline,Rengi Kırmızı Tadı Limoni Olsun

  Şimdi bir şarkı dola diline, rengi kırmızı tadı limoni olsun. Hayatın bir şarkı kadar kısa olduğu, o şarkı kadar da güzel söylemiş olduğunu düşün. İçinde biraz sen biraz da düşlerinin sakladığı gizemli bir mağara, kapısında adaletsiz zamanın beklediği!!

  Rastlantıların kol gezdiği gece gibi karanlık, sis bulutlarının örtü olduğu geçmişe bir yolculuk,
  nereye bile sormadan kendine../ öylesine bir gidiş işte!

  Şimdi bir şarkı dola diline../ adı GEL yada GİT olsun. Seçeneklerin çok olmadığı tek tıklama../ son nefes gibi, sade ve eskiyi bitiriş, yeniye kol kanat geriş olsun !

  Pekte bir şey anlamadığımız yaşamın, cömertçe harcadığı otuz yılın sorguları da olsun içinde.
  İsyankar olmadan rastlantıları teğet geçişlerimize, dürüst ve kendimize yontmadığımız hesaplaşma olsun, limoni bir tat içtikçe ekşisin yürek !!

  Farklı bir zamanın farklı kollarında, durağan olmayan bir kucaklama ile hasretin zemzem suyuna bandırıp ahlarımızı, öylece geçip gidelim bu köprüden. Karşı yaka hep görünür olsun../ gülümsesin gözlerimize !!

  Şu an bir ağır yük ki sırtımda sorma ! ikiye katlanmış yürek ve kimden hamile kaldığı belli olmayan çaresiz bir kadın gibi../ karnım burnumda dolaşıyorum. Sancılarım sahipsiz / ol orta dağıtmışım kendimi, ödediğim bedellerin kefesine ! bir tarafı ağır basan yanım hep sana yakın.

  Veremediklerimle veremeyeceklerim arasında, yakamoz ışıklar kaçışıyor. Olmazlarınla korkular üçgeninde, doksanlık açılar çizmeye çalışan bir yürekle yatıyorum her gece. Uyumak ve uyanmanın korkusu ! boş bulmak istemediğim sol yanımla alakalı. Çıplak yatışlarım geceye bulaşmış bir elin parmakları, hep karanlık suskunluk isteği ! kirli mendil gibi savrulan aşkların soluk yaprakları.

  ve sen../ ve yüzün../ ve ellerin../ ve gülüşün, umutlarımın dokuz tahta örtülü mezarı .

  Senden aldıklarımla döllendirdiğim gelecek, melez korkular çocuğu. Hep elinden oyuncağı alınacak korkusu ile gezen kedi kıvraklığı bir yürek. Sen bende bir tında uçuşacak kalabalık güvercin sürüsüsün, kanatlarında realizmi taşıyan. Asla geri dönmeyecek göçtüğü sahilleri yabanların işgal ettiği ! hunharca geleceğine taş dökülen bir sahil, dalgaların acımasızca dövdüğü.

  Ve sen / gözlerini aşkın işgaline bulamış, elleri sıcaklığında terleyen susuz dudaklar memleketi. Omuzlarını dolu zannettiği sepetlerin urganları acıtan, kırmızı yüreğini beyaz teniyle örtmeye çalışan gerçek ! dolduramam ki aşk sepetini.

  Biliyorum ! kapasitesinin üstünde yük taşımış, mekanizması yıpranmış bir asansör gibi çok insanlar taşıdın yüreğinin en üst katına. Orada kalmasını istediğin değerli eşyalar, altında ezilmekten zevk aldığın sorumluluklar ve bazen gururunu zorlayan pekiler dolandı da diline,sen yine de usanmadın korkmadın ve belki sende olan herkes için her yokuşun bir inişi vardı da, bir senin olmadı rahat inişin ! mangal bir yüreğin tam ortasına doğru!!

  Sana göre kalemin hep beyaz yazdı da gönül sayfalarını, kömür karası eller değdi tenine. Belki hep renk cümbüşü yağlı boya tablo işledin hayatı da, yakıcı güneşler soldurdu tuvalini. Ve belki titrek bir dudak dindirirdi susuzluğunu ama hep yetmişlik şişeler doldurdu bardağını.

  Ve senin şefkatin, merhametin, fırtınalara korkusuzca açtığın bağrın cesaretin ! kancık yüreklerde karşılık buldu. Yanılma, hüsran, yarıdan geri dönme tüketti inancını. Sen bir güldün serin rüzgarlarla her daim öpüşen, lakin mendebur fırtınalar döktü yapraklarını.

  Şimdi açmaya korkan gonca yüreğinle sen ! yine yeni güneşler peşindesin. Hallaç pamuğu gibi dağılan gönül bahçeni yeniden yeşillendirme derdindesin. Yaşadığın meşakkatli bir hayatla, şiirlerin isyankar dizelerindesin !!

  Yeni yüzler, yeni düşler çıksa da karşına, gözlerindeki tanıdık figürlerle hep aynıyı görüyorsun. Sözler aynı / sevişler aynı / öpüşler aynı / heyecanlar aynı ! aynı olan hiçbir şeyi istemiyorsun. Geçmişinde silik namelerin doldurduğu defteri, bir kenarından ateşe verip yakıp yıkıp her şeyi, kendini yollara da vuramıyorsun!

  Var olan gerçeklerinle, kör düğüm yaptığın düşlerin altında eziliyor asla ağlamıyorsun. Bütün nehirler içine akıyor da bir türlü taşamıyorsun. Hızlı bir debide akan ve yatağını değiştirmiş üzerine doğru gelecek, seni sel sularına katacak, azgın dalgalarında yüzdürecek, sahillerinde bereketli deltalar oluşturacak ama kurumayacak ! içinde düşlerinin olduğu suları tarlalarına salacak koca bir nehir bekliyorsun.

  aslında sen ! daracık omuzlarında hasretle beklenen sevdalar taşıyorsun. Kalbura dönmüş bir yürekte kalan son damlayla yeşerecek sevda fidanını besliyorsun.

  Ne kadar güçlü görünsen de bir ceylan kadar ürkek ve savunmasızsın. Bu yanını hüzünlerinle gizlemeye çalışıyor, o yanına değen tüm elleri yakıyorsun. Haklısın../ artık ellerin samimi sıcaklığına inanmıyorsun. Üzerinden kayıp meçhule gidecek bir el istemiyorsun. Hep kalsın yapışsın sıcaklığı ! her daim aynı olsun ve hep hissedilsin. Bu yüzden içinde yanan ve seni eriten ateşi dışarıya yansıtmıyorsun.

  Aslında sen ! cücüğü küf kokan soyuldukça gerçek yüzünden utanacağın soğan misali bir sevda istemiyorsun.

  Aslında sen ! bardakta su, iki tarafından da aynı yüzün göründüğü berrak yudumlamalar bekliyorsun. Susuzluğun kol gezdiği çöllerinde, bir ömür yeter dediğin içi dolu tek bir damla düşsün avucunun tam ortasına ! bunu bekliyor, istiyor ve tek bunun için bedevileşiyorsun!!

  Aslında sen ! kumdan tepeler aşıp gözlerinde seraba dönüşecek, kör bir kuyuya dalmak istemiyorsun. Çıplak ayaklarınla kat ettiğin kumdan yolların sonunda, kucaklayacağın bir deniz olsun ! tenini sarıp sarmalayacak ummanın kollarında öleyim istiyorsun.

  Kızgın kumlarda kavrulan tabanların, çöl soğuğunda buza kesmiş bedenin, gözlerini doldurmuş kum taneciklerinin, ruhuna verdiği sancıyı umursamıyorsun. Yüreğine yediğin darbelerin, çıyan ısırığından daha da öldürücü bir zehir olduğunu biliyor ! bu yüzden yalın ayak çıyanlar üzerinde yürüyorsun / direniyorsun.

  Tüm bir ömrü tek nefeste soluyup içine almış müptela bir yürek taşıyorsun. Her şeye evet ama suskunluğa, hadi bir daha yüreğim demeye hayır diyorsun. Bitecekse başlamasın başlayacaksa asla bitmesin istiyorsun. Geçmiş fırtınaları unutmadan yelkenlerimizi sağlam direklere bağlayıp, bu mavi yolculuğa öyle çıkalım ! alabora olmasın düşlerimiz, yanımızda azık umutlarımız olsun, ısıracağımız bir dilim ekmek olmasa bile ısıracağımız çatlak iki dudak olsun ! doyacağımız tek nefes / bunu mu bekliyorsun.

  Hep arayışla geçen ! yarınlarına aldanışların lanet tohumları ekilmiş, kızarmış bir yürekle işe yaramaz, elde var bir bile diyemeyeceğim balon bir hayatın tam da otuzuncu durağında dimdik karşımda duruyorsun. Gözlerim de sönmüş feri görmüyor musun ! alnımdaki çizgiler hayatın kahpe façaları, şakaklarımdaki kar taneleri, hep kış yüreğin ayazı boranı korkmuyor musun!

  Ve düşük yapmış ! yeni ceninlerin bebeklere dönüşemeyeceği boş bir rahim yüreğim. Kanayan hırpalanan, damarlarında asiliğin dolaştığı ortadan ikiye yarılmış, ölümcül bir sessizlikte ecelini bekleyen ! ağır pençe darbesi yemiş güzel gözlü bir ceylan leşi / tiksinmiyor musun!

  Ve yaralarım ! kabuk bağlamayan, kanımı bitiren, oluk oluk yüreğimi dolduran ağır yaralarım. Sinek ısırığı mı zannediyorsun !

  Gücenme bana ! ben sana asla gücenmedim. Kustuklarım iğrendirmesin seni. İnan ki yıllardır midemi bulandıran, sancılarıyla kansere dönüşen, içimden bir yolunu bulup da atamadıklarım bunlar ! şimdi sana kusuyorum. Çünkü içimde tek temiz kalan yerde saklanan, yanındayım sesi kulaklarımda çınlayan, elini her daim açık tutan, kapısı kapanmayan bir ev var ! içinde de sen.

  ne olursa olsun./ savaş bu yürekle
  çünkü ben iyi biliyorum ki
  en zengin topraklar büyük savaşlardan sonra elde edilmiştir
  gücüm yok / savaşamam çekiliyorum dersen
  esir düşer / nemrut bir kumandanın elinde oyuncak olursun.
  unutma kaybedeceksen bile şerefinle kaybetmelisin


  alıntı

 2. #2
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Şimdi Bir Şarkı Dola Diline,Rengi Kırmızı Tadı Limoni Olsun

  ÇAĞIR MELEĞİM

  Hani bulutlarla bana haber yollayacaktın
  Sen her yağmur damlasına bir kelime yazacak;ben de o
  damlaları avuçlarıma alıp yazdığın mektubu okuyacaktım
  Kokunu çiçeklere iliştirip yollayacaktın hani?
  Söz vermiştin;bülbüller sözlerini getirecekti bana
  Dalgalar vurup vurup hasretini solumayacak mıydı?
  Yıldızlar sana giden yolu gösterecek,mehtap yolumuzu aydınlatacaktı
  Aşkımıza O`ndan başka kimse şahit olmayacaktı
  Öyle sevecektik ki birbirimizi,sorgusuz sualsiz girecektik cennete
  Kıskanacaktı nurumuzu melekler bile

  Şimdi neden solgunsun böyle bir tanem
  Niçin açıp gözlerini ellerimden tutmuyorsun
  uzat ellerini al beni de yanına
  Bunca hasret yetmez mi çıkmak için katına
  Yoksa gittin ve unutun mu beni
  Unuttun mu oralarda
  Göz kırp bana yıldızlardan
  Bir an bile durmam buralarda inan
  Davetini bekliyorum
  Çağır geleyim artık
  Çağır meleğim


  alıntı

 3. #3
  VIP guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu Yer
  AnKaRa
  Mesajlar
  1.284
  Blog Yazıları
  5
  Tecrübe Puanı
  107374480

  Tanımlı Ce: Şimdi Bir Şarkı Dola Diline,Rengi Kırmızı Tadı Limoni Olsun

  Alıntı cindy´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  Gücenme bana ! ben sana asla gücenmedim. Kustuklarım iğrendirmesin seni. İnan ki yıllardır midemi bulandıran, sancılarıyla kansere dönüşen, içimden bir yolunu bulup da atamadıklarım bunlar ! şimdi sana kusuyorum. Çünkü içimde tek temiz kalan yerde saklanan, yanındayım sesi kulaklarımda çınlayan, elini her daim açık tutan, kapısı kapanmayan bir ev var ! içinde de sen.

  ne olursa olsun./ savaş bu yürekle
  çünkü ben iyi biliyorum ki
  en zengin topraklar büyük savaşlardan sonra elde edilmiştir
  gücüm yok / savaşamam çekiliyorum dersen
  esir düşer / nemrut bir kumandanın elinde oyuncak olursun.
  unutma kaybedeceksen bile şerefinle kaybetmelisin  alıntı
  emeğinize yüreğinize sonsuz teşekkürler çok güzel bir paylaşım sunmuşsunuz bizlere satırları okurken çok eski zamana alıp götürdü beni yüreğinize emeğinize sağlık...mutluluk sizinle olsun....saygılarımla...

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Tergan'da 2009'un Rengi Kırmızı
  By DarkNess in forum Moda
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-25-2009, 17:19
 2. Zirvenin rengi kırmızı
  By onac in forum Diger Spor Dallari
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-29-2008, 17:06
 3. Dola Dola -Ferhat Göçer (Dola Dola şarkı sözü)
  By XxCANISIxX in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-13-2008, 10:54
 4. Sevdanın Tadı-Yıldız Tilbe(Sevdanın Tadı Şarkı Sözü)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-12-2008, 18:01
 5. Tadı Yok-Gökhan Özen(Tadı Yok)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-12-2008, 16:14

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375