Niçin dedin, neden dedin bilmiyorum ama o dudaklarının arasından çıktı bir kere...''Gitme” dedin…Kapkaranlık dünyama bir ışık yandı sanki bir yerlerde, yağmurlar başladı sağanak sağanak gönlüme…Meğer ne kadar susuz kalmış, meğer ne kadar muhtaçmış bir kelimene…Birden gülümseyebildiğimi hatırladım onca zaman sonra, gözyaşlarımdan özür dilemeden…Sanki hücrelerimde dolaşıyordu sesin, bedenime yayılıyordu, her yağmur damlası alev almış ölmek üzere olan duygularımı söndürüyordu..

Bir kelimene bir dünyayı alabora ettiğini bilmedin sen yine de..Sadece “gitme” dedin..Belki çok farklı amaçlarla söyledin ama kalbim o kadar yoksul, o kadar muhtaç, o kadar bezgin ki çekip çıkarmanı beklemekten o kadar yorulmuş ki…Bir kelimene döndürüyor başımı...

Ben senden hiç gitmedim ki…Aynı yollarda yürüyüp,ayak izlerini aradım, kokun hala duruyordur belki diye derin nefesler aldım, sen çıkarsın belki karşıma diye olmıcak yollarda yürüdüm, yazıp yazıp sonra sildiğim yüzlerce mesajlarım oldu…Telefonum bile nefret etti benden..Korkaklığımdan, cesaretsizliğimden…Ama ben senden hiç gitmedim ki!..Görmesen de hissetmesen de arkandaydı gölgem hep..O yüzden hiç “gitme” demedin galiba o zamanlar…Şimdi gidiyorum evet..Ama senden değil..Keşke bunu haykırabilseydim sana..Gittiğim sen değilsin, bu şehir…!Ondan gidiyorum ben..Kalbimdeki yerinden çok daha fazlasını sana vererek götürüyorum seni de yanımda... Korkuyorum……Döndüğümde seni bulamamaktan, gözlerinde boğulamamaktan, unutulmaktan…. Bir bilsen….Ah bir bilsen…!!


alıntı