Hani derler ya “burnumda tütüyor” diye… Ne kadar da anlamlı geliyor şimdi kulaklarıma bu deyiş.. O kadar özlemişim, o kadar her yanıma yayılmışsın ki uzaklaştıkça benden. Her gittiğin adımda bana esmiş sanki yüreğinin rüzgarları… Gülüşün aklıma kazınmış, baktığım yerleri kaplıyor bir sis gibi, önümü göremiyorum…

Ama kararlıyım bu akşam, akıtmayacağım gözlerimden o damlaları, izin vermeyeceğim… Gözlerinde boğulduğum saatleri, tenimi yakan dokunuşlarını hatırlayacağım… Öyle sıcaktı ki dokunuşların, usul usul… Hani yeni doğan bir bebeğe dokunmaya kıyamazsın ya korkarsın incitmekten, öyle ürkek dokundum ben de sana… Bunlar geçiyor aklımdan şimdi işte tutuyorum göz yaşlarımı senin olan her şey adına…Belki kıyamazsın akmasına sen de kim bilir…! Yalnız kaldığımız zamanları düşünüyorum kalabalıklar içinde bile… Yanındayken bile doyamazken gözlerine şimdi her milimine lanet okuduğum yollar var aramızda..! Ben hep çocukluğumu hatırladım senin yanında, derler ya nazını çekmez kimse sevdiğin kadar diye.. Ne kadar da acıtmışım canını, ne kadar da savurmuşum hoyratça o kelimeleri karşında… Oysa sen hep güldün, hem gözlerime hem de yüreğime… Yakmadın bile bile canımı hiç benim kadar… Benim sana saçmaladığım kadar!

Beraber yürüdüğümüz yolları eğilip öpesim geliyor, oturduğumuz masalara takılıyor gözlerim.. Hala duruyor mudur kokun? Hala orda mıdır ayak izlerin? Kaldırımlarda aradığım izler sadece kalbimde artık galiba… Kalbim de sende... Eeee o zaman yine her şey sende…! Peki sen nerdesin? ??


Zeynep S.