"Aski, yalniz aski anlat!" diyorsun bana, anlatiyorum, dinlemiyorsun. Aska gözlerini kapayip "Kalmadi böyle asklar!" diyorsun. Sorma o zaman, inanmadigin seylerin pesinden kosma....yazik!!! Askimin ne kanitina ihtiyaci var ne kendini göstermeye. Benim yasadigim düpedüz ask, ya senin?

Hangimiz daha cesuruz sevgilim? Hangimiz göze alabiliyoruz askimiz icin her seyi? Sen orada, öylece bekliyorsun. Istiyorsun ki hep ben atayim adimlari. Hep ben kosayim sana. Ya sonra? Ulastigimda sana yeterli olacak mi? Baska ne isteyeceksin?

Test etme askimi, buna ihtiyacin yok. Gözlerime baksan, bir baksan, her seyi unutarak baksan; aski, göreceksin orada. Oysa sen siyrilamiyorsun kaygilarindan. Soyutlayamiyorsun kendini. "Haydi gel, bulutlarin üzerine cikaracagim seni" demiyorum ki ben... Gerceklesmesi mümkün olmayan hayaller sunmuyorum ki sana. Ben ne kadar gerceksem; askim da o kadar gercek. Hatta bazen askimin beni astigini bile düsünüyorum. Cünkü her yerde seni yasiyorum, her zaman seni tasiyorum yüregimde.
"Seni seviyorum" sözünü öylesine, is olsun diye, ruhunu oksamak icin kullanan insanlardan degilim ben. Sevdigimi söylüyorsam bunu gercekten hissetigim icin söylüyorumdur. Dünyanin en dürüst insanin olmasam da konu ask olunca kendimi de seni kandiramam. Biliyor musun, aslinda inanmaman senin sorunun. Daha önce yasadigin mutsuz ve hüsran dolu iliskilerin sorumlusu ben degilim. Onlarin günahini ben tasiyamam!

Belki de kendinle birakmaliyim seni...ne dersin? Uzun uzun düsünmelisin neler hissettigini. Ama sevgilim, ask öyle uzun uzun düsünülecek bir sey degil. Asiksan asiksindir, bir an yeter ask icin...Sadece bir an.... O anin büyüsüdür aski ölümsüz kilan. Sen bulamamissan, yakalayamamissan o ani ne kadar düsünürsen düsün anlayamazsin aska düsüp düsmedigini. Yüregin anlatir sana zaten. Asiksan farkli atar yüregin, anlarsin bunu.

Ne git diyecegim sana, ne de kal. Benim askimin, benim icin atacak bir yürege ihtiyaci var! Ya ac yüregini büyüsün ask icinde, ya da bulasma aska hicbir zaman!!!


alıntı