Sevgili gelmeyen sevgili
Yokluğunla boğuştuğum bir gün daha süzülüyor yelkovanın nazlı adımlarında. Vakit epeyce geç olmuş. Hani bozuk saat bile günde iki kez doğru gösterirmiş ya senden sonra silinen günlerimin yerini karanlıkla yamanmış gecelerime bıraktım. Gece üçü bulmamış.
Zamanındaydı o gördüğümüz günler geceler.Terk ettiğin evrende terk ettim kendimi.Yeni bir evren var artık içimde.Gökyüzünü gözlerinden çaldığım yeşile boyadım.Çisil çisil döküldü sonra mısralar,sende bıraktığım kalbimin toprağına.İçimde sarmaşık misali bir aşk büyüttüm.Sardıkça sardı.Sarıldıkça sarmalandı.Sahi ben sana sarılabilmiş miydim hiç?okulun önündeydik bende maviler vardı ağlıyordum,kaldırımdaydık,bir otobüs durağının yanında ,ilk defa sarılmıştım sana.Hatırladım!...Sende hatırladın mı?
Yokluğunda bir sen büyüttüm ben olan. Maviler sundum ona günışığı tadında. Çelimsiz kaldı biraz aslında bu aşk. Ve sanırım biraz da sensiz.
Vakitsiz gelen bir yağmur oldu bu. Alışık değildik oysa vakitsizliğe. Sevda yükü taşıyan bir gemi misali damlalar... Çıldırmış bir kaç mısra yazılı yazılı duvarda. Pencerede senle dolu günler çığırıyor. Bir beste var sözlerini alıp kaçtığın birde ben varım geride bıraktığın.
Anlayacağın bende hayat tek düze. Ya sende? Gittiğin her güne bir çentik atılıyor alnıma. Derinleşiyor artık sessizlik...
Hala gülüyor musun? Güldükçe izi kalıyor mu yanaklarında çizgilerin? Ellerin hala beyaz mı?
Bir şehir bırakılmış kapıma. Sensizliğe açılan bir kapısı var. Sövdüm ve kaldırdım anahtarı bilmediğim bir çukura attım. Üstüne hasretimi örttüm. Sana kızan aklıma tuzak kurdum...
Bir evren kurdum. İçinde zaman yok. Sen yoksun. Ben yokum. İçinde vazgeçilmişlik yok. İçinde...
Beni bana sormuşsun. Haberim yok görmedim. Mavilerden söz etmişsin, benim mavilerimi başkasına yakıştırmışsın. Benim yağmurumu hediye etmişsin. Benim olan seni benden çalmışsın. Kızgın değilim de kırgın sayılır yüreğim. Azalan bir şeyler var mı diye sormuşsun. Bilakis her şey biraz daha artıyor. Sensizliğim sensiz büyüyor. Yürümeye başladı ve dişleri çıkıyor,artık ısırmaları can yakıyor,iz bırakıyor.Sensizliğim seni çok özledi.
Elle tutulur gözle görülür bir söz var avuçlarıma bıraktığın. Yokluğundan geriye yeşil bir gökyüzü ve mavi damlalar kaldı. Söz gelimi mutluyum Sende mutlu ol:
mutlu ol yeter ki;gittiğin yerde benden sonra gelen yıllar seni benden alsa bile.Mutlu ol yeter ki ;gittiğin yerde benden bir parça aşk olsun.Katre olsun yeşil gözlerinde!!!


emel gözübüyük