Nihavent bir telaş esen rüzgarlarda, şaire özendim bu gece ve aklımın yarısını yüreğimin şarkılarına emanet ettim. Avuçlarımı sol yanıma değdiriyorum hüzünsel melodileri duydukça. Kulaklarımda tiz çığlıklar biraz detone biraz gürültülü. Göğsümde kor gibi bir alev, avuç içlerimde şiddetli sarsıntılar. O an anlıyorum bitmemiş hala zamanla kapanacak denilen yaralar..

Ruhum isyanlarda,
Gönlüm esaretlerde..Amacını aşan gecelerle boğuşuyor uykusuzluklarım, yenilmişim bir kez daha. Yine bu mevsim yine acı dolu bu sonbahar, ömrüm sararıyor ferini kaybetmiş mavilerimde. Yağmur yağıyor mecazen bulut olmuş gözlerim, ne mutlu yüzümü gören dilsiz aynalara. Ne fark eder inatçısın sen diyor aklımın yitik yarısı. İlk defa yanıyormuş gibi özlemlerde, evimde yalnızlık yeni tanıdığım bir yüz gibi. Beni hiç sorma, büründüğüm yeni siluletim hazana yenilmiş solgun gül misali..


Mutluluk uçurum kenarında,
Sevdalar darağacında..Sayfaların arasında tozlanmış ismim, silkeledikçe yutuyorum toz zerresine dönüşmüş hüzünlerimi. İçimin daralması bundanmış anlıyorum, çaresi yok bir süre daha kayıplardayım. Aramasın kimse kendimin faili meçhulüyüm, galiba ben böyle mutluyum. Kostümüm hazır ben bitimsiz gecelerin karanlık prensiyim. Bu masalı biliyorum demeyin, yanılırsınız. Her şey farklı, gelmeyecek prensesim, ne sihir uğrayacak masalıma ne de iyi kalpli o peri. Ben hep böyle kalmaya mecbur, fazlasıyla demode bir masalın bahtsız kahramanıyım..


Onikiden önce de aynıyım,
Onikiden sonra da aynıyım..


Değişmez bu yazgının son satırıyım,
Sonum yok hep böyle kalmaya mecburum..


Kirlenmiş dünyada masallara yer yok,
Hayat gamsız
Yıllar kederli
Düşlerle uyumak çok eski bir hikaye şimdilerde..


İçimdeki çocuk sana sesleniyorum kulak ver,
Sen sakın uyanma
Uyu ki
Acı çekmeyesin benim gibi..

alıntı