+ Konu Cevapla
6 / 27 Sayfa BirinciBirinci ... 4 5 6 7 8 16 ... SonuncuSonuncu
26 den 30´e kadar. Toplam 134 Sayfa bulundu

Sevgiliye Mektuplar

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Sevgiliye Mektuplar Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #26
  Loading the personal rank HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  C:\WINDOWS\system32
  Mesajlar
  17.119
  Blog Yazıları
  8
  Tecrübe Puanı
  107375552

  Tanımlı Ce: Sevgiliye Mektuplar...(:

  Bu Sana Son Yazışım

  “Bu sana son sözüm” dermiş gibi bakan. Simsiyah harflerle kirletilmiş bembeyaz
  bir sayfa. Neresinden bakılsa acı hangi satırından başlansa hüzün hangi
  kelimesi okunsa güvensizlik.

  Oysa ki benim; batan güneşin ardından sarıldığım tepeden aşağı inerken çakıl
  taşlarıyla birlikte yuvarlandığımda düşündüğüm biri var…

  “Bu sana son yazışım…” bir ayrılığın ilanı gibi ölünün üzerine son kürek
  toprak gözdeki son damla son kez el sallamak gibi…

  Oysa ki benim; Kışın soğuğunda dalgaların kayaları dövdüğü anlarda
  fırtınalarda savrulurken sığındığım biri var…

  “Bu sana son yazışım.” düşündüklerinin hissettiklerinin ve yaşadıklarının
  benim için zerre kadar önemi yok demek değilse ne bu? Sen istediğini söyle
  senin söylediklerinin hiç bir anlamı yok demek değilse ne bu?

  Oysa ki benim; derinlerde soluksuz kaldığımda ve nefesimin bana ait olmadığını
  sandığımda sonsuz gibi görünen karanlığın ortasında umudumun tükendiği anlarda
  düşündüğüm biri var…

  “Bu sana son yazışım…” diye başlayan ve sana hiç inanmadım sana hiç güvenmedim
  diye devam eden satırar bunlar. Üstelik inanmam ve güvenmem için yaptığın herşey
  boşa kürek çekmek yetersiz yersiz ve saçma çabalardan başka hiç birşey değil
  bunlar.

  Oysa ki benim; burnumda yağmur kokusu varken bulutlar hızla akıp geçerken ve
  çocuklar ağladığında perdeler uçuştuğunda düşündüğüm biri var…

  “Bu sana son yazışım…” ben bunları hak ettmedim… Ama sen herşeye müstehaksın
  üzülmelisin kırılmalısın parçalanmalısın yok olup gitmelisin… Senin
  söylediklerinden daha değerli başkalarının ne dediği senden daha değerli
  bakalarının ne düşündüğü demek bu.

  Oysa ki benim; elimi uzattığımda ve saatin her çalışında yanımdayken özlediğim
  ve uzaklaşınca her an düşündüğüm biri var…

  “Bu sana son yazışım…” Açıkca dilediğini yap ben istediğim kadar daha
  yanındayım. Kendimi hazır hissedince girdiğim gibi çıkacağım hayatından demek
  bu?

  Oysa ki; Aklımın kıyısında dolaşan ve dilimin ucundayken yanarcasına düşündüğüm
  deniz gözlerinde dolaşırken yemyeşil ormanlarda yok olup gittiğim biri var…

  Tek kişilik dünyamda ölçülü adımlarla yürüyorum. Boshwer dim ve ben artık kendi
  MaSaL ıma dönüyorum. Sana geliyorum. Aylardan Nisan sabahın erken saatleri ve
  bahar…

 2. #27
  Loading the personal rank HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  C:\WINDOWS\system32
  Mesajlar
  17.119
  Blog Yazıları
  8
  Tecrübe Puanı
  107375552

  Tanımlı Ce: Sevgiliye Mektuplar...(:

  Sen nesin hala çözemedim hem dünyanın eşsiz güzelliği hemde en büyük üzüntüsü. Ben seni çok sevdim ama sen hiç sevmedin. Kızamıyorum ben sana. Kızamıyorum ki! İnsan sevdiğine kızamıyor ki. Sen benim nefes alma sebebim hemde utancım sen benim gözlerim sen benim kör kuyularım.

  Sen başka yerlerdesin yanımda olmana rağmen ben senin yanındayken sen başka yerlerdesin. Hep elimi uzatsam tutarım seni ama bi o kadar da çok uzaksın. Yüzüne bakarken sevdiğinin başka şeyler gelmek ister dudaklarından dökülen kelimeler başka sözler ama bunu engellemek nasıl bişeydir bilir misin?! Gözlerine

  bakarken içinin nasıl ürperdiğini bilir misin? Sen acı çekersin ama karşındaki bunu bile anlamamaz. Sen içten içe hep ölürsün yaşarken ölmek nasıl acı verir insana bilir misin? Ama sadece sen bilirsin. Ama sevdiğin için hiç pişman olmadım. İyi ki bu hayatta sen varsın iyiki tanımışım.

  Sen belki çok uzaklarda benden habersizsin. Ama ben senleyim bu da yeter. Sen sevesin diye ben seni sevmedim sen benim olmadan da ben seni hep sevdim.

  Bütün güzellikler seni olsun ömrümün canımın canı sevdiğim.

 3. #28
  Loading the personal rank HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  C:\WINDOWS\system32
  Mesajlar
  17.119
  Blog Yazıları
  8
  Tecrübe Puanı
  107375552

  Tanımlı Ce: Sevgiliye Mektuplar...(:

  Merhaba sevgili

  İnsan bazen yaşamın gerçeklerinden sıyrılıp başka hayallere yelken açmak istiyor. İşin sonunda yelkenlerin suya değeceğini hesap etmeden ama Nereye gideceğini bilmeden sona ermesini istemeden beklentisiz. Yazmadan okumadan aşksız parasız paylaşımsız yaşamak istiyor. Oturup derin düşüncelere daldığım hayatın gerçeklerinden bir an için sıyrılıp hayallere yelken açmaya çalıştığım şu zaman diliminde ne diyorum kendi kendime biliyor musun? Hayat; ortak birşeyleri olmayanların ortaklığı ile sürüp gitmekte. Gerçekte sürüp gitmekte olmadığının farkındayız hepimiz de ortak birşeyleri olmayanların ortaklığına mecbur kılındığımızdan ‘ben sana mecburum’ dizesinin inceliğini bile kavramaktan uzak ‘ben sana mecburum’ları varlık nedenimiz sayar olduk  Seninle bir önceki yarenliğimde bir merhabaya açmıştık yüreğimizi sonra yoldaşlığa giden yolda adımlaşmıştık. Geldiğimiz nokta dostluk. Ancak bu dostluk ‘ben sana mecburum’ dizesindeki anlamda yoğunlaşmamızı getirecek beraberinde. Ben ötekini/seni dost kabul ediyorum ya daha doğru bir anlatımla ben kendimi sana dost olarak sunuyorum ya sana sevgi duyuyorum. Gerçek yalın bembeyaz bir sevgi. Ben kendimi sana dost kılıp dost olarak sunuyorum ya! Senin başarılarından haz alıyorum seni önemsiyorum benim için dikkate alınacak korunacak insanlar arasında baş sıraya yükseliyorsun. Seni büyütüyorum. Seninle olmak hayallere yelken açmakla eş değer benim için.

  Öteki/sen bana günün herhangi bir diliminde (benim için bu noktada zaman zamansızlaşmakta) gereksinim duymuşsun iki elim kanda olsa seni yanıtlıyorum kimi iç fırtınalarını dindirmek adına kimi seni koşulsuz mutlu kılmak adına bende var olanı sunuyorum sana. Bütün maddesel değerlerin ötesinde bir yerde taçlanıyorsun. Seninle olan dostluğuma emek veriyorum sevgi katıyorum özen sunuyorum hoşgörü ekliyorum incelikle büyütüyorum yüreğimin en güzel yerinde.

  Seni önemsiyorum aşk oluyorum sana hayat oluyorum kucak gözyaşı evren de dinginlik aradığın en kuytu mekan ses sessizlik şiir oluyorum türkü oluyorum ne olmak lazımsa o oluyorum hülasa başımız gözümüz üstüne dostum diyerek

  Ve nihayet yoldaşlığa geçeceğiz diyorsun değil mi? Ben geçiyorum da senin için kararı yine sana bırakacağım her zamanki gibi. Belki de sen kendin için öteki bana karşı hala arkadaşlıkta kalmış olabilirsin. Ancak dostluk güzel dostum yaşandığı şekli ile bir denemeden geçerse (ki bu deneme istemli bilinçli değildir kendiliğinden oluverir) sadece dostluğu deneyen bir krizden başarı ile geçerse yoldaşlık mertebesine erişebiliyor ancak. O nedenle ben yazdığım kimi dizelerde ‘can yoldaşım’ betimlemesini rahatlıkla kullanabiliyorum kendi adıma çekingesiz.

  Önce kendimi kendime yoldaş git gide kendimi sana yoldaş kılarak Tut ki; dostluk süreci içerisinde bu dostluğu deneyen kriz döneminden geçmekteyiz Bu süreçte ortaya çıkan duyarlılıklar (bu tek taraflı tek olabilir bu çok ‘iki’ taraflı tek olabilir bu tek taraflı çok olabilir) saygıyla karşılanabildiği oranda yerini derin bir güven duygusuna terk edecek olan yoldaşlık evresi söz konusu olabilsin.Yoldaşlık senin kendinle insanın insanla beraberliğinin en derinidir. Nasıl mı? İkili ilişkiler içerisinde kişilerden biri kendini yanılgılar çelişkiler zayıflıklar içerisinde buluvermiştir birden. Aşırı duyarlı olduğu bir dönemden geçiyordur belki de olur a hatalar yanlışlar yapmıştır dengeler bozulmuştur bütün bildiklerini yaşadıklarını sorguladığı bir devreye girmiştir. Hiçbir şeyin yolunda gitmediği zamanlardan birindedir belki de. O zaman ben kendimi kendime/sana yoldaş kılmışsam adamışsam bilirim ki benim ilgime anlayışıma sevgime ihtiyacın vardır. Bilirim ki eğer kendime/sana yoldaşsam ben; sevdamla desteğimle dengemle yanındayımdır. Sana vereceğim sonsuz güzellikleri paylaşmaya açığımdır. Kendimi sana kapamam sana yoldaşsam bütün zamanlarımı sana vermek için hazır olduğumu bilirsin bu birlikte yol aldığımız süreçte.

  Sana yoldaşsam hatalarının yanlışlarının hesabını tutmam. Ama sana yoldaşsam bir hatalı konum içerisinde gördüğümde seni ikaz etmekte de tereddüt etmem. Bu ikazın senin gelişmen yolunda yapıcı bir ikaz olduğunu bilirsin sen.

  Sana yoldaşsam seni yıpratmaya çökertmeye incitmeye aşağılamaya örselemeye daha başta yanaşmam. Sana yoldaşsam bana güveniyorsun demektir bu güvenini kötüye kullanmam dahası senin güvenine ihanet etmem seni kullanmam Sana yoldaşsam eğer bana yönelik kimi ihmallerine karşı seni suçlamam. Ancak kendince nedenlerin olduğunu düşünüp sonsuz bir hoşgörü ile açarım kollarımı sana. Sana yoldaşlığım emek ve sevgi ile gelmiştir bu güne ve alabildiğine özgürdür üstelik. Bu nedenle bir çok sıradan ikili ilişkilerde oluşan stresli gerilimli anlara da göğüs gerebilmektedir .

  Eğer sana yoldaşsam değerli dostum o takındığın güçlülük masken arkasında kopan fırtınaları seni görmesem seni duymasam bile bilirim. Ama yoldaşlığım öyle incelikli ve duyarlıdır ki gömüldüğün o sessizlikte sen istemeden rahatsız etmem seni. Çünkü sana insan olarak saygı duyarım. Gelişimini başarını mutluluğunu isterim. Bu nedenle seni yargılama hakkını görmem kendimde. Ben sana dost olarak bende olanlardan yapabileceklerimden verebileceklerimden sorumlu tutarım kendimi sende olmayanlardan yapamayacaklarından veremeyeceklerinden değil.

  Ben önce kendimi kendime yoldaş kılabildiğimdendir ki kendimi sana yoldaş olarak sunabiliyorum artık.

  Çokça iki karşı cins veya iki aynı cins arasında bu tür ilişkiler yaşanmaz. Birşeyler yaşanır olası bir krizle çökme noktasına gelindiğinde de insanlar dönüp sorarlar; ‘neden böyle oldu?’ diye. Şimdi kendine yoldaş olamayan kendi ile yol almayı bilmeyen buna tahammül bile edemeyen bir başkasına nasıl yoldaş olacak


  Senin ötekine/bana yoldaşlığına gelince yoldaşlığa kadar geldi mi? Dostluk aşamasında mı kaldı? Yoksa ne dostluğu daha en başında o el sıkışma noktasından bir adım öteye bile gidemedi mi? gibi soruların yanıtını sen vereceksin.

  Ama önce kendine arkadaş dost yoldaş olmayı dene derim. Tabiî bu senin bileceğin bir şey benimki sadece dostane bir öneri. Önce kendinle sorunlarını aş ki; gerisi kolayca gelsin. Zor elbette. Hele son aşamaya gelmek. Önce kendinle yoldaş olabilmek sonra da kime yoldaş olmak istiyorsan onunla birlikte yol almak. İnsan oğlunun o iyilikten güzellikten sevgiden çok kötülüğe çirkinliğe sevgisizliğe yatkın beyni yüreği önüne kara bir çalı olarak sıkça çıkacak emin ol. Her yerine takılıp kanatacak acıtacak yaralayacak seni. Bu uzun tehlikeli yolculuk biraz cesaret çokça sevecenlik dürüstlük yalansızlık ister. Ben başaracağına inanıyorum. Sen zor olanı seversin biliyorum.


  Bir çok olguya emek vermekten katılmaktan yardım etmekten sevmekten hoşlanırsın mutlanırsın. Bu kez kendinle başla işe. Kendini destekle besle büyüt. Ödülün gerçekten emeğine değecek inan.
  Ben her insanın yoldaşça bir ilişkiyi öğrenmesinden kavramasından anlamasından ve böyle bir ilişkiyi büyütüp geçekleştirmesinden yanayım. Ara sıra isyanlar yaşayacak olsan da karşılaştığın fırtınalardan çok bu fırtınaları nasıl atlattığınla ilgilen. Dünyanın bütün eksilerine ve yaşamın bütün kalleşliğine insanların bütün vefasızlığına ve bütün sevgisizliğine rağmen yaşam içerisindeki kavgalarına devam ederken kendinle barış içerisinde olmayı sürdür derim. ‘Dünyayı güzellik kurtaracak. Bir insanı sevmekle başlayacak her şey’

  Devamını sen getir istersen?
  Türküleri duy !
  Türküler gibi yaşa
  Gerçek yalansız insanca dostça yoldaşça
  Bir insanı sevmekle başla işe mesela kendinle.

  hoşça kal seni öperim yüreğini de

 4. #29
  Loading the personal rank HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  C:\WINDOWS\system32
  Mesajlar
  17.119
  Blog Yazıları
  8
  Tecrübe Puanı
  107375552

  Tanımlı Ce: Sevgiliye Mektuplar...(:

  Sana akıyorum kaygısızca ve hiçbir şey bunu engelleyemiyor ve geri çeviremiyor bu akışı. Çünkü sen her tarafımdasın. Sağımda solumda arkamda karşımda. Ne yana dönsem ne yana yol almaya kalksam ulaşacağım son nokta sensin orada yalnızca sen varsın.  Sana akıyorum çünkü senin yolunda gidiyorum attığın adımları takip ediyorum sorgulamadan. Önüme çıkan hiçbir ayrım hiçbir kavşak ilgilendirmiyor beni. Yürüyorum peşin sıra yürümenin en zor olduğu yol bu olsa bile yürüyorum. Şikayet de etmiyorum çakılından tozundan toprağından üstelik. Sana yaklaşabildiğim her adımda mutlu oluyorum ya da yaklaşmayı başaramasam da bu umudu yaşamak heyecanlandırıyor beni.

  Sana akıyorum çünkü hayatın akışı kadar doğal sana akışım. Doğa nasıl ki her canlının yaşaması için bir düzen kurmuşsa ve nasıl ki kuralları varsa doğada yaşamanın benim var olmamın da yaşamamın da kuralı sensin senin var olduğun bir düzen içerisinde ben olabilirim ancak.

  Sana akıyorum çünkü sesinde bedeninde kuşatmış durumda beni. Sana karşı savunma dahi yapmıyorum ve böyle bir teslimiyet de rahatsız etmiyor beni. Yüzüne gözlerine ellerine baktıkça sesine yüklediğin gizleri çözerken hep kendimden bir şeyler buluyorum sende.

  Sana akıyorum çünkü o kadar çok paylaşacak şeyimiz var ki seninle. Bu güne kadar paylaştığımız her şey her an umut veriyor sonrası için bana ve ben belki de sende bu umudu yaşamayı yaşatmayı seviyorum. Biliyorum ki hayatın bir yerinde sadece bize özel bir çiçek var o çiçeği birlikte bulup kokusunu ciğerlerine çektiğimizde hayata ve birbirimize sımsıkı sarılacağız.

  Sana akıyorum çünkü bir insanı tutkuyla beklentisiz ve delice sevmenin tadını sende yaşadım ben. Bunun anlamını senle öğrenim bunu senden başkasıyla da yaşayamayacağımı biliyorum. Sende seninle yaşamak her an bir şölen tadında ve ben böylesine keyifli böylesine eğlenceli ve hayat dolu bir şöleni bırakıp gitmek istemiyorum.

  Sana akıyorum çünkü “hayatın uslanmaz ruhusun” sen ve ben belki de bu ruha aşığım aslında. Seninle yenileniyorum sadece seni düşünmekle yüreğimde beynimde çöreklenmiş ne kadar kötülük varsa hepsinden arınıyorum bir anda.

  Sana akıyorum Bütün coşkum bütün saflığımla. Aşka sevgiye güzelliğe dair ne varsa benimle akıyor onlarda sana. Benim gibi çoşku dolu bir ırmağı da huzurlu sakin bir göle çevirecek tek güç sensin. Ne olur orada kal ayrılma seni gönül gözümün görebileceği noktadan. Sana ulaşamasam bile varlığını hissetmek ve senin yolunda olmak yetiyor bana.

 5. #30
  Loading the personal rank HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  C:\WINDOWS\system32
  Mesajlar
  17.119
  Blog Yazıları
  8
  Tecrübe Puanı
  107375552

  Tanımlı Ce: Sevgiliye Mektuplar...(:

  Ne keyifle okuduğum şiirler ezberimde ne de bağıra çağıra söylediğim şarkıların sözleri. Dalgın gözlerle yürüdüğüm caddelerde kayboluyorum  Sonsuz bir inatla sarıldığım radyodan gelen o harika melodilerin de tadı yok? Peki ya o yağmurda iliklerime kadar ıslanmalarımı kim çaldı benden? Bilmiyorum!

  Susuyorum artık. Sustukça susuyorum. Sustukça üzerime gelen insanlardan kurtarmak için ruhumu suskunluğuma sarılıyorum. Ama yine de saplanıyor yüreğime bazı kelimeler. Bazıları da acıtıyor üstelik…

  Sessiz geceler benim için sığınılan bir liman sanki. Kendimi bulup bulup kaybettiğim karanlıkta şöyle bir uğradığım kelime hazinem de bir anlam ifade etmiyor. Düşünüyorum da bu güne kadar hep; gibi yazmışım gibi okumuşum gibi söylemişim ve en önemlisi; gibi sevmişim.

  Elbette hiçbir şey ben ol deyince olmaz. Bunu biliyorum ama zaman da geçiyor hızla. Tükenmez sandığım bütün sözler bitiyor ve ben de yavaş yavaş tükeniyorum. Onca yıldan sonra; hayata dair ne kaldı ki elimde? Kocaman bir hiç! Öyleyse neden bunca çaba neye bunca isyan…

  Öyle anlamsızki yaşadığım hayat. Her şey az sonra gerçekleşecekmiş gibi duruyor elimi uzatıyorum tutmak için kayboluyor. Benim dışımda kopuyor bütün kıyametler ve ben kendime uyan bir kıyamet beğenmiyorum…

  Kalbime bir kurşun sıkacak gönüllü katilimi arıyorum ya da yüreğime su serpecek elin sahibini. Toprağa ateşi düşürecek denizi yakamozlarla süsleyecek sesin sahibini… Artık basit şeyler bekliyorum yaşamdan. Örneğin kimselerin bilmediği sırlarım olmalı ölürken. Kimselerin gitmediği sokaklarım olmalı. İçimi kanatan özlemlerle yaşlanıp sonra da sessizce gitmeliyim bu dünyadan.

  İşte yine susuyorum; siyah bir geceye dönüyor her anım ve okuduğum her şiir kanatıyor yaralarımı. İçimdeki çocuk ölüyor. Yalancı gülümseyişlerle beni ciddiyete çağıran insanları da önemsemiyorum. Elimden kayıp gidenlerden korkmadığımı bilmiyor ki hiç biri…

+ Konu Cevapla
6 / 27 Sayfa BirinciBirinci ... 4 5 6 7 8 16 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Theo'ya Mektuplar-Vincent Van Gogh-Theo'ya Mektuplar Kitap Özeti-
  By elma in forum Kitap Özetleri ve dergi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-25-2010, 09:42
 2. Yazılardaki Aşk - Sevgiliden Sevgiliye Mektuplar
  By küppra in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 09-26-2008, 22:37
 3. Aşkın Nur Yengi Sevgiliye Şarkı Sözleri (Sevgiliye)
  By NoBoDyS in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-18-2008, 22:52
 4. Sevgiliye Yazilan Mektuplar
  By Fenacocuqq in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-30-2008, 14:44
 5. Sevgiliye Mektuplar
  By mavi_alev in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 118
  Son Mesaj: 12-23-2007, 12:14

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375