Mevsimin bu zamanları, yağan yağmura eşdeğer bir edayla, geçmiş üstüme dökülüyor damla damla.. Kendini kötü hissetmeler, yüzümde sebebini bildiğim ama düşünmeye korktuğum acı tebessümler, ardı arkası kesilmeyen uykusuzluk nöbetleri, varlığımı saran suskun anlar..


Gün bugündür mantığının verdiği güçle;
Epeydir ertelediğim, kendimi iyi hissetmemi sağlayacak bir şeyler yapmak geldi içimden. Gözlerimin perdelerini araladım, özlem dolu zamanların arasında tozlanmaya mahkum çocukluğumu yaşadım saatlerce..


Cevapsız soruları, cevapsızlığından kurtarmak isterken bulduklarım aslında içinde yok olduklarım, karşılaşmaya çekindiğim bir çocuk sureti..


Bazı gecelerde gözümün önünde beliren çocuğa asıl suretini geri vermenin zamanı geldi sanırım. Hesap sormak için geldim der gibi bakan gözleri, canımı acıtıyor her defasında. Neden yaşamadın beni, ben sana ne kötülük ettim?.. Peşi sıra yüzümü kızartan ruhumu utandıran sorular. Bir göz kırpımına eşdeğer zaman aralığında yok olurken bedeni, geride gölgesini bırakıyor emaneten..
Çocukluğum yaralarının merhemini arıyor bende, onu en çok yaralayan olduğum halde..


Yüzleştim artık, ruhum rahatladı derken, üstelik çocukluğumu tam anlamıyla uğurlamaya fırsat bulamadan, sen çıkıyorsun karşıma. Anlamsızlıklar anlama erişme çabasındayken, gecelerin uzun, hiç bitmeyecekmiş gibi yaşanmasının kördüğümü çözülüyordu zamanın son deminde..


Yaşamak gerekir alına yazılanı, adı kader olanı. Yaşadık da üstelik, geçmez denilen acıları, bitmez denen özlemleri, bir ömre eşdeğer sayılacak mutlulukları. İnkar edemezdik, hayatın kendisini. Kaçmak,boğulacağını bildiğin halde bir su birikintisinde çaresiz bir çırpınmadan başka nedir ki.Bir el uzansa çıkarsa beni, tutsa bağlasa hayata en güzel yerinden, hiç çözülmesem.. Keşkelerim kapı zilini çalıyor, davetsiz misafirler gibi..


Kendi yok oluşuna seyirci kalmak, kimsesizliğe ev sahibi olmakla eşdeğer. Yerim yurdum var da, ağırlayacak kimsem olmadıktan sonra neye yarar saltanatım. Hani hayat masal gibiydi, eğer buysa masalım neden ışıklarım sönük, neden her yer karanlık. Ve neden yüreğimde hala senin kokunu taşıyan çiçekler açıyor, beni en çok yaralayan sen olduğun halde..


Geçmişte hüzünlü bir çocuk sureti
Gelecekte sensizlik
Bugünümde kimsesizlik
Zamansızım, sığınacak bir takvim yaprağım bile yok..


Aşk üzerine yazılmayı bekleyen bir masalın önsözü duruyor beyaz bir sayfanın üzerinde..


Bizim sevdamız oyunlardan nefret eden bir çocuktu
Aşkımız ise oyunun ta kendisiydi
Oynamayı seçtik, nefeslerimizi bu yüzden erken tükettik

Çocukluğuma küsmüşlüğüm, oyunlarda bu kadar üzülmüşlüğüm
Avuç içi büyüklüğündeki yüreğimi kaplayan baki hüzün
Ziyadesiyle sebeplidir ve hükümsüz değildir..

Sevdaları oyundan saymamızdan ibaretmiş üstümüze yapışan kırgınlıklar.

Ayrılığın hediyesiymiş kalbimizdeki dinmeyen bu sancılar..


-alıntı-