Artık hayatımda keşke dediğim onlarca şey var. Ve ilk seninle başladı bu serüven. Keşke..keşke..keşke.. Hepsini sıralayamam elbette tek tek. Ama içim yığınla keşke dolu. En çok da sen. Seninle doldu yine içim.

Bugünlerde böyle işte, hasretine hergün bir yenisini daha ekliyorum. Sanırım mevsimden.. kış geldi ya, kar başladı artık. Ama artık sen yoksun...Onca zamana rağmen ben yine de alışamadım yokluğuna. Yağmurlar bana hep seni hatırlatıyor ve gözlerim yine pencerede asılı kalıyor. Hani olur ya belki yine...olmaz ya, neyse işte!..

Ben istemiştim oysa gitmeni. O da bir keşke ya ..neyse. Gidişinin birşeyleri düzeltmeyeceğini biliyordum aslında. Benimki "bizim" hayatımızı koruma çabasıydı..doğru olandı..Biliyordum ama, canım birgün ellerini tutmak isteyecekti, birgün üşüyecektim.. Gerçi bu titreme nöbetleri hayatımın daha kaç yılını alır bilmiyorum. Zaman öylece akıp gidiyor. Herşey değişiyor, ben değişiyorum. Seninle kopup gittiğimizden bu yana birçok şey değişti hayatımda. Sen değiştin, içimdeki yerin de..

Özlüyorum seni sadece, yokluğunsa hala alışmaya çalıştığım bir olgu bunca zamandan sonra bile.. Sen geçmişimin bir parçası oldun artık. Sana dair herşeyi yaşattım, hepsi hafızamda yaşadıklarımızın. Ama sen olmayınca, yüzünü hatırlamakta zorluk çekiyorum zaman zaman. Sana hiç benzemeyen fotoğrafına bakıp, aklımdaki parçalarını birleştirmeye çalışıyorum o zamanlar..

Bugünler böyle işte..Üşüyorum..hem de çok..Çok kırgınım.Sana dair çok şey var aslında içimde anlatmak istediğim. Nasıl anlatılır bilmem ki; "Seni çok özledim!" desem ya da "seni çok seviyorum" desem yetmeyecek içimdeki boşluğa. Susuyorum! Yine susuyorum ama bu kez gözlerinin içine bakamadan. Gözlerini getirmeye çalışıyorum aklıma...olmuyor. Tek hatırladığım gözlerinin güzel olduğu.. "