Zihninde hiç kimseye söyleyemediği hayallerini saklayan küçük bir çocuk gibi hissediyorum kendimi, monitörü kapattıktan sonra sevgimi bir daha söyleyemiyorum, yaşananları hissedemiyorum. Bütün çocuklar gibi ben de uzun zamandır hayallerimi sevdim, imkânsız olduğunu sandığım zamanlarda bile yüreğime dokunan, içimdeki beni gören bir sevgiyi hayal ettim.
Tutunduğum hayalimi, bu sevgi karşıma çıkacak diye hiç ümitlenmeden sevdim, sen geldin. Artık hayalimi değil seni seviyorum, hayalimden daha çok seviyorum, bulmadan kaybettiğim seni seviyorum.
Artık hiç bir şeyi kaybetme korkum kalmadı, önceden olmayan bir sevgiyi düşlerdim, şimdi öznesi olan sevgimin umutlardan uzak düşleriyle yüreğimi sevindirmeye çalışıyorum.
Demek vardın, demek bu yaşamın içindeydin ve bir başka beldede uzanamadığım, göremediğim yüreğinle belki de sen de gerçek sevgiyi özlüyordun. Güneş toprağa kavuşamıyor, kuşlar yıldızlara ulaşamıyor ama anladım ki geç kaldığım bir noktada sevgi bana ulaşıyor. Yine de umudun yittiği yerde umutları düşlere gömerek seviyorum.

Sevdiğimin daha ne kadar "orada" kalacağını bilemiyorum ama orada kalacağına dair ümitler ekiyorum yüreğime. Bu yaşamda herkesin dünyaya kapalı bir hikayesi var, kimseye anlatamadığı güzellikleri var, bir ağacın bile konuşmadan anlatamadan yakınında yaslandığı bir başka ağaç var, benimse yazmak dışında aşkı anlatabildiğim beni dinleyen sadece bir yüreğim var. Aşk gerçek kimliğinizi bulmanızı sağlıyor, bir anda insanların içerisinde dolaşırken bu dünyada bir yer kapladığınızı, mutluluk için bir fayda sağladığınızı hissedebiliyorsunuz.

Yüreğimle yaşayamadığım anların yaşamın içinde yok olduğunu unutuyorum, aslında bu dünyada ne kadar az kaldığımı daha önce fark etmeliydim ve bu öncelerin içinde seni fark etmeliydim. Tesadüf diye bir şey yoktur bu alemde, senin benimle karşılaşman tesadüf olamaz, bu başka bir şey.

Artık akşam gittiğim mekanlarda beni sen karşılayacakmışsın gibi umutlar besliyorum, kapıların arkasında sen varmışsın gibi heyecanlanıyorum, başımı her yana çevirişimde sesin hep yüreğimde yankılanıyor, sesin geldiği yeri aramıyorum artık biliyorum ki yüreğimde sende.


alıntı