+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Sırf Bu Yüzden Gitmeliyim…Senin Büyük Yüreğine Rağmen Bu Aşka Ve Bize Yazık Etmeliyim

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Sırf Bu Yüzden Gitmeliyim…Senin Büyük Yüreğine Rağmen Bu Aşka Ve Bize Yazık Etmeliyim Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  24.796
  Blog Yazıları
  263
  Tecrübe Puanı
  107376067

  Tanımlı Sırf Bu Yüzden Gitmeliyim…Senin Büyük Yüreğine Rağmen Bu Aşka Ve Bize Yazık Etmeliyim

  “tartıda melek gibi olmak melek olmaktan ağır basar…”  Kalbinin yıkıntıları arasında eşelemekte toprağı, bir tohum aramakta içinden can özü çekilmemiş, bir umut aramakta azda olsa üstüne mavinin kokusu sinmiş. Tırnak aralarında cam kırıkları, yürek uçlarında aşk kesikleri var ve gölgesinden bile koyu bir kan yaşam ışığının pınarlarından, gözlerinden sızmakta…  Ve ben…Ve ben bilmekteyim… Doru kısrakların kalbini bile çat diye ortadan çatlatacak kadar körüklü bir hırsla bilmekteyim. Bu arayışın bu çırpınışın tek anının bile kendin için olmadığını, iç terazinin sen olan kefesinin hep havada kaldığını, karşıda sevilen varken ne koyulur ki ona denk olsun diyip tepeden tırnağa ruhunu kendinden soyduğunu, aşka en yakışan elbise sevgilidir diyerek beni bir libas gibi üstüne giydiğini bilmekteyim.


  Sen, zamanın kırık bir anında karşıma koyulan yüreği bal oğulu bir ayna, nergisi kendine aşık eden durgun göl yüzü… Geceye çalan gözleriyle ruhum aynadan hareli bir güneş gibi bana bakmakta, giden sevilenler ardında eğilen başım bir Ağrı, bir Nemrut olup yansımakta. Gördüklerimin ben olduğumu ince bir sızı gibi sayıklasa da hala beynim, kalbim ah kalbim gerçeği bir tokat gibi suratıma çarpmakta. Gördüğüm sendeki beni başka yüzlerde bir hazine arar gibi aramaktayım.


  Kendimce kılıflara sokuyorum gidişimi, kendimce yoğuruyorum. Anlayacağın kilden bir yığın var önümde ve ben mermerden heykeller hayali kuruyorum. Gitmek ne denli zorsa senden, sende sevmek o denli kolay. Günlük bir işi yapar gibi, uyur gibi yahut uyanır gibi bir ömür bir ömre adaklanır mı?


  Ne kadar anlatsam da gitmelerin zorluğunu bilemezsin ki… Sen hiç gitmemişsin ki… Terk edilen olmak varken, terkeden aşktan cayan olmamışsın ki...


  Sana sağılmış yaraların kabukları kalmış, sen yinede o mutlu olsun demişsin...
  Hep gidenlerin kapısında kalmış aslın, sen suretinle yanmışsın…


  Yine de gitmeliyim artık. Ellerinde yeniden doğmuşken hayata örseleyecek bir yürek bulmalıyım yeni tenimi ve sonu bahara çıkmayan bir çıkmaz sokak olmalı aşk.


  Gitmezsem ahı siner omuzlarıma tüm gidenlerin…
  Gitmezsem fıtratı bozulur yalancı aşk yeminlerinin…
  Gitmezsem sonu gerçeğe varır masalsı düşlerimin…


  Sırf bu yüzden gitmeliyim…
  Senin büyük yüreğine rağmen bu aşka ve bize yazık etmeliyim...


  Alıntı

 2. #2
  Onursal Üye VatanBekcisi Baktabul'un Çılgını VatanBekcisi Baktabul'un Çılgını VatanBekcisi Baktabul'un Çılgını VatanBekcisi Baktabul'un Çılgını VatanBekcisi Baktabul'un Çılgını VatanBekcisi Baktabul'un Çılgını VatanBekcisi Baktabul'un Çılgını VatanBekcisi Baktabul'un Çılgını VatanBekcisi Baktabul'un Çılgını VatanBekcisi Baktabul'un Çılgını VatanBekcisi Baktabul'un Çılgını VatanBekcisi - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2008
  Bulunduğu Yer
  YALaN_DÜnYa
  Mesajlar
  3.414
  Blog Yazıları
  8
  Tecrübe Puanı
  81960228

  Tanımlı Ce: Sırf Bu Yüzden Gitmeliyim…Senin Büyük Yüreğine Rağmen Bu Aşka Ve Bize Yazık Etmel


  Sırf bu yüzden gitmeliyim…

  Senin büyük yüreğine rağmen bu aşka ve bize yazık etmeliyim..
 3. #3
  Demirbaş Esra Baktabul'un Çılgını Esra Baktabul'un Çılgını Esra Baktabul'un Çılgını Esra Baktabul'un Çılgını Esra Baktabul'un Çılgını Esra Baktabul'un Çılgını Esra Baktabul'un Çılgını Esra Baktabul'un Çılgını Esra Baktabul'un Çılgını Esra Baktabul'un Çılgını Esra Baktabul'un Çılgını Esra - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Sep 2008
  Bulunduğu Yer
  İsTaNBuL
  Mesajlar
  641
  Tecrübe Puanı
  55342151

  Tanımlı Ce: Sırf Bu Yüzden Gitmeliyim…Senin Büyük Yüreğine Rağmen Bu Aşka Ve Bize Yazık Etmel

  Gitmezsem ahı siner omuzlarıma tüm gidenlerin…
  Gitmezsem fıtratı bozulur yalancı aşk yeminlerinin…
  Gitmezsem sonu gerçeğe varır masalsı düşlerimin…


  Sırf bu yüzden gitmeliyim…
  Senin büyük yüreğine rağmen bu aşka ve bize yazık etmeliyim...


  teşekkürler süper

 4. #4
  VIP guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu Yer
  AnKaRa
  Mesajlar
  1.284
  Blog Yazıları
  5
  Tecrübe Puanı
  107374480

  Tanımlı Ce: Sırf Bu Yüzden Gitmeliyim…Senin Büyük Yüreğine Rağmen Bu Aşka Ve Bize Yazık Etmel

  "bir gün anlayacaksın neden sessizce gittiğimi... Senden vazgeçmek uğruna nasıl bir savaş verdiğimi..."

  " Bu okuduğun bir veda mektubu değil. Sadece bensiz hayatına alışman için bir kılavuz. Yani senin için bir başlangıç benim için bir bitiş. Biliyorum acı çekeceksin başta ama alışırsın. Çünkü ben alıştım. Onu ilk gördüğümde yapma dedim sakın âşık olma. Başlarda olmadım da 13 yıllık evliliğimize sadık kaldım seni aldatmadım. Ama olmadı işte. Onda sende olmayan ne vardı bilmiyorum. Aslına bakarsan onun eksikliği çekti belki de beni; senin kadar mükemmeliyetçi olmaması hayatı dalgaya alabilmesi. Nedeni ne olursa olsun artık damarlarımda atıyordu. Daha fazla direnemedim âşık oldum. Beni bilirsin yalanı sevmem. Ama gene de yalan söyledim sana hem de defalarca. Seni kaybetmeyi göze alamadım çünkü buna ister bencillik de ister alışkanlık. Ama dün gözlerine bakarken fark ettim ki hakkım yok kandırmaya ne seni ne de kendimi. Hani söz vermiştik ya bir gün başkasına aşık olursak bunu konuşup medenice ayrılacaktık. Özür dilerim sözümde duramam. Çünkü cesaretim yok gözlerinin içine bakıp gidiyorum demeye. O yüzden bu mektupla idare etmek zorundasın.
  Onun kim olduğunu ya da nerede olduğunu merak etme ve beni bulmaya çalışma. Emin ol mutlu ve güvende olucam. Sadece beni unutmaya çalış. Yardımı olur mu bilmem ama ben seni unutucam. Gittikten sonra hakkımda ne istersen düşünebilirsin ama sakın seni sevmediğimi düşünme. Sana aşıktım hem de deliler gibi ama işte bitiyor insan bedeni yeni dokunuşlar arıyor. Kendine daha iyi birini bul seni hak eden birini ve iyi ol. Kendine dikkat et. Hoşça kal"
  Can elinde mektupla öylece kaldı. Hemen telefona sarılıp Deniz'in cep telefonu numarasını çevirdi ama salondan gelen telefon sesiyle irkildi. Deniz telefonunu evde bırakmıştı ve belli ki bilinçli yapılan bir hareketti.
  Sabah evden çıkarken Deniz'i öpmüş her zamanki gibi tatlı ayrılmıştı evden. Gerçi Deniz biraz solgun gelmişti ona ama birkaç gündür uyumadan çalıştığı resime bağlamıştı bunu. Evliliklerinde hiçbir sorun yoktu hatta arkadaşları arasında dedikodu konusuydu aşkları. 13 yılın bitiremediği bir tutkuyla seviyordu karısını. Belki de neden çocuktu. Deniz anemi hastasıydı. Bir kere hamile kalmış ama çok kan kaybına neden olan bir düşükle sonlanmıştı. Deniz tekrar hamile kalmak istediyse de Can bu riski göze alamamış hayatını tehliaaae atamayacağını net bir şekilde anlatmıştı Deniz'e. Ama bir başkası veremezdi ki ona çocuğu... nedeni başka olmalıydı. Belki de hiçbir nedeni yoktu. Deniz gerçekten de aşık olmuş ve onu terk etmişti. Ne kadar yalın ve ne kadar can yakan bir nedendi. Can bunu kabullenemezdi.
  Gözleri kararmaya başlamıştı. Kendini kanepeye atıp ‘neden?' diye bağırdı. ‘kahrolası bir neden...' kendini attığı kanepeyi Deniz almıştı. İstediği rengi gelene kadar haftalarca mağazaya gidip gelmiş hatta görevlilerle ahbap olmuştu. Çok severdi bu kanepeye uzanıp kitap okumayı. Şu anda bile kokusu vardı üstünde. Johnsons baby kolonya...parfüm kullanmayı sevmezdi. Ama bebek kolonyalarının kokusuna bayılırdı. Saçı yüzü elleri sürekli bebek kolonyası kokardı. Can çaresizce ağlamaya başladı. Bu çok ağırdı; onu tanıdığından beri hiç onsuz kalmamıştı ve şimdi kendini çıplak hissediyordu. Beyni sanki bu kadarını kaldıramam der gibi karıncalanmaya başlamıştı. Külçe gibi gelen vücudunu döndürüp yüzünü hala kolonya kokan kanepeye gömdü. Ağlamaktan yorgun bir şekilde uykuya dalarken son düşündüğü ölmek istediğiydi.
  Gözlerini açtığında kapı zili kim bilir kaçıncı kez acı çığlığını atıyordu. Kanepeden doğrulmaya çalıştı ama bedeni beton kadar ağırdı ve kafasını kaldırır kaldırmaz müthiş bir ağrıyla zonkladığını fark etmişti. Kendini kanepeye geri attı. Kapıyı açmayacaktı; kim gelmiş olursa olsun bir önemi yoktu artık. Dışarıdaki hayata devam etmeyecekti. Sadece bu anda kalacaktı. Bazen bir yerimize iğne battığında ya da bir yerimizi kestiğimizde hareketsiz kalma eğilimi gösteririz. Sanki hareket acımızı arttıracakmış gibi gelir. Can'ın o anda hissettiği de tam olarak buydu. Sanki biri vücuduna bir bıçak saplamıştı ve hareket ederse duyduğu acı körüklenecekti.
  Onun inatla yattığı süre uzadıkça kapı zilinin çalınma süresi de uzuyordu. Kapıdaki sonunda değişiklik istemiş olacak ki kapıyı yumruklamaya başlamıştı. Eğer böyle devam ederse bütün apartmanı ayağa kaldıracaktı ve Can'ın isteyeceği son şey soru soran meraklı ve gereksiz bir insan topluluğuydu. Salon beyefendiliğinin sınırlarını zorlayan yaratıcı ama edepsiz olmaktan çok komik olan bir küfür savurdu ve gidip kapıyı açtı.


  Duygu Üçel


+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Aşka Yürümek…
  By ZzeyneP in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-22-2010, 17:06
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-30-2009, 10:33
 3. Bu yüzden-Gökhan Tepe(bu yüzden şarkı sözü)
  By DarkNess in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-26-2008, 18:14
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-27-2008, 02:38

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375