Hadi yat kızım yat, hayat sana küseli çok uzun zaman olmuş. Sen zamanı tüketeli, zaman seni unutalı vakti geceyi geçmiş. Kala kalmışsın bir başına, yalnız, umutsuz ortalıklarda. İçki şişelerinde arama yalnızlığını yüreğine sor neden diye.
Umudu arama boşuna cam bir vazoda. O senin içinde gizli, sakladığın cenneti senden başka kimse bulamaz biliyorsun. Anahtarını hangi kör kuyuya attıysan daldır elini o balçığın içine ve bul karanlığında.
Saklı cennetlerini umudundan başka kimse bulamaz biliyorsun. Yakılan mektupların yenisi yazılır ama yakılan umudunun yenisi yeşermez anlamalısın. Yeşerse de eski görkeminde olmaz. İdrak etmelisin artık yakılan her umut eskiyi aratacak sana.
İzbe bir meyhanenin saklı bir köşesinde eski bir masada oturmuş son içkini yudumlarken arama mutluluğu boş bardaklarda. Aslında aradığın mutluluk, gerçek yüreğinde aradığın mutluluk sakladığın cennetinde, köhne sokaklarında değil.
Hayallerini salıverme ıssız sokaklarına. Onlar hep kilitli hep gizemli kalsın yüreğinde olması gerektiği gibi. Kalan günlerini saymakla uğraşma. Bilirsin sayılan her gün ızdırap her gün bitmeyen öfke, sayılan her gün sonsuzluktur içinde.
Sevgini biriktirme yüreğinde. O saklanması gereken bir gerçek değil oysa. Anlatmalısın! boş kaldırımlara, taş duvarlara, soğuk fayanslara, yüreğinin gözlerine anlatmalısın.
Gidilen her yolun bilmelisin ki bir dönüşü vardır, çıkılan yokuşun bilmelisin ki birde inişi vardır, aşılan her engelin bilmelisin ki aslında geçilen bir patikası vardır. Saklama yollarını içinde, saklama yokuşlarını gözlerinde ve sakın saklama patikalarını yüreğinde.
Koşulsuz anlatma zamanıysa şimdi. Geçerli bir mazeretse sevgi, o zaman yüreğini isterim. Benim olan, benimle atacak, nefesime karışacak nefessini isterim sonsuzluğuma. Yoksa eğer sonsuzluğumuz hiç girmemişimdir zaten ben senin hayatına gereksiz…


Alıntıdır//Edit:Zeynep