Bugün doğdun çocuk. Bugün senin için şu an bilinmez olan her şeye aşina olması için açtın gözlerini bu dünyaya. Mutluluklar var yaşayacağın, güzel günler, büyük sevgiler var yüreğini dolduracak. Başarılar elde edeceksin. Belki madalyalar, ödüller kazanacaksın. Yeteneklerin olacak keşfedeceğin ve sana hayatı kolaylaştıracak. Arkadaşların, dostların, sevdiklerin olacak sana hayatı toz pembe gösterecek. Ailen olacak sana destek, sana koca bir yürek verecek, her derde birlikte göğüs gerecek. Çok mutlu günlerin olacak ve göz yaşların duygularının dışa vurumu... Mutluluktan ağladığın kadar üzüntüden dökeceksin gözyaşlarını. Engeller çıkacak karşına. Sorunların olacak yüreğini sana taş gibi hissettirecek İsyanlar edeceksin, zorlanacaksın. Bil ki cenneti de cehennemi de bu dünyada yaşayacaksın. Mutlu günlerine gölge düşecek, sevdiklerini kaybedeceksin ama çekip gidecekler ama Tanrı alacak onları senden ve hiçbir zaman kimse sana sormayacak.

Sen bağırıp çağıracaksın, kavga edeceksin. Üzeceksin ve daha fazla üzüleceksin. Güneşler batacak. Saniyeler akacak ve sen ilk nefesinle başlayacaksın ölüme yaklaşmaya. Kimi gün yeni doğan gün içini neşeyle kaplayacak kimi zaman ayrılmak istemeyeceksin sıcak yatağından, annenin koynundan. Haksızlıklarla karşılaşacaksın. Bol bol haksızlık. Nerede bu dünyanın adaleti diyeceksin ve ne kadar güçlü olsan da isyan edeceksin, kıskanacaksın içten içe birilerini. Çok seveceksin, onsuz olamayacağını düşüneceksin ve gün gelecek daha az andığın bir isimden ibaret olacak senin için. Arkadaşların olacak. Hiçbir zaman bilemeyeceksin kim seni niçin ve ne kadar sevi,yor diye. Sırtından bıçaklanacaksın. Hele birde temiz yüreğin iyi duyguların varsa çok kaybedeceksin bu hayatta.

Ama durup hatırlayacaksın bugünü. Hiçbir şey bilmeden ve sana sorulmadan hayata adım attığın bu günü. 1 kere verilmiş bir şans olduğunu ayrımsayacaksın ve devam etmeliyim yoluma diyeceksin. Ve bu yolda, kucağına doğrularını arkana sevgilerini alacaksın. Ama düşecek ama kalkacaksın. Ve birde bakacaksın günler geçmiş, çocukken heveslendiğin gençliğin bitmiş, asla buruşmayacak sandığın derin yılların tüm izlerini taşımış.

Ve durup düşüneceksin, hakkıyla yaşadım mı diye!

Ve yaşam tarzım mükemmeliyet değil hakkını vermek olmalıydı diyeceksin. O zaman anlayacaksın derdini tüm göz yaşların ve son sesinle paylaşman gerektiğini, kavgada kalbini taşa çevirmen gerektiğini, kaybedeceğini bile bile hakkını savunmam gerektiğini ve her gün sevdiklerine seni seviyorum diyerek onları mutlu etmen ve bundan son derece haz alman gerektiğini...

Ve bir gün, bir derginin arka sayfasında "Hayatınız bir film olsaydı seyreder miydiniz" sloganını gördüğünde hiç düşünmeden "Evet" demeli ve gülümseyerek güneşe bakmalısın.

O sen doğduğundan beri hiç değişmeyen göz aşinalığın....

O kendi içinde hayatı barındırıyor, kimi gün önüne bulut gelse de bütün gün yüzünü karartsa da ısrarla doğuyor her sabah... Ve yolunu iyi biliyor...