Herşey yapılabilir bir beyaz kağıtla demişti Yılmaz Erdoğan..Yeni yeni anlıyorum aslında tüm benliğimin o beyaz kağıt üzerine ışımasını..Her halimi fütursuzca döktüğüm o beyaz kağıt..İşte başındayım yine..Bir kara kalemle düştüm usul usul beyazlığına..Herşeyi anlattım sana..Acıtan, sancıtan..
Kimi zaman sicim gibi yaşlarla ıslattım tenini..Kimi zaman paçavra gibi buruşturup fırlattım en uzaklara..Dört duvar arasında en çok seninle başbaşa kaldım..
Sığındığım limanımdın en fırtınalı anlarımda..Karanlıkların üzerime geldiği anlarda tutundum aydınlığına..Daha önce de yazmıştım sana..Hatırlarsın..Omzumdaki o el seninkiydi..Farketmedi hiçbiri..Aşk kalabalıklar arasında yalnız yaşanırdı..Ben yalnız yazdım..
Ne zaman kalemimle haşir neşir olsam anılarım depreşirdi beynimde..Gece adım adım ilerlerdi tenimde..Yürekten sızan bir tutam ışık yeterdi kelimelerimin dansına..Nasılda dolanırlardı beline..En umulmadık anlarda hırçınlaşır, ardından tutku dolu bir özür gelirdi..
Aşkın son trenle gitmesinin ardından uzun zaman geçti..Geride puslu birkaç yazı, biraz gözyaşı kaldı..Umutta olmalıydı..Buralarda bir yerlerde..Ama henüz bulamadım..
Bir kelebeğin yaşama sevinci ile tutundum sana..Ürkektim aslında..Ama bir o kadarda cesur..Aşkmıydı beni böyle yapan..Bilmiyorum..
Yalnızlık tek kişilik demiştim uzun zaman önce kendime..Meğer aşklarımda öyleymiş..Yüklemlerimi unutup, sadece 'sen' ile başlayan cümlelerim bundandır..Tek öznem olmuştun..Sen, aslında bendim..Ben, aslında bir kaç satırdım sadece..Adı, adresi olmayan..
Herşey yapılabilir bir beyaz kağıtla demişti Yılmaz Erdoğan..Ben yazdım sadece..Kimi zaman suçlu oldum, kimi zaman sorguladım dur-durak bilmeden..Bazen uçurum diplerinde buldum kendimi, bazen yakamozun altında..
Yazdım sadece..Evet..Herşey yapılabilir bir beyaz kağıtla..Heyy..Bu beyaz sayfa benim aslında..Mısralarımın arasına gizlerim hayal kırıklıklarımı..Sevinçlerimi noktalarımın arkasında bırakırım karanlığın koynuna..
Ey sevgili..Yazılarımın hayaletisin artık..Sessizliğine aşığım..


Yazar : DoNtSpEaK