+ Konu Cevapla
1 / 13 Sayfa 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 65 Sayfa bulundu

Sorunsuz Aşk Olurmu ?

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Sorunsuz Aşk Olurmu ? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Emekli Süper Cadı :) sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  αѕкιмιη кαℓвιη∂є
  Mesajlar
  6.109
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  4962062

  new Sorunsuz Aşk Olurmu ?

  Sorunsuz Aşk Olurmu ?

  Aynı evde büyüyen kardeşler arasında bile kişilik farklılıkları ve görüş ayrılıkları olur. Ama evli çiftler bu gerçeği görmezden geldikleri için huzursuzluklar, anlaşmazlıklar mutluluklarına gölge düşürüyor.

  Mutlu bir evliliğin püf noktalarını sıralayan Amerikalı yazar Susan Cheever söze şöyle başlıyor: ‘Salatalık turşusunu, yeniden salatalığa dönüştüremezsiniz.’ Belki hoş bir benzetme değil ama birbirlerini değiştirmeye çalışan eşler için çok yararlı bir uyarı. Evet, genç evliler, birbirlerinin onlara ters gelen, hoşlarına gitmeyen huylarını değiştirmek için hiç zaman kaybetmeden harekete geçerler. Örneğin kadın, kocasının eve dönünce sırtından çıkardığı giyecekleri rastgele oraya buraya atmasından ve pijamalarını giyip televizyonun karşısına geçmesinden şikayetçidir. Genç adam, baba evinde böyle davranmaya alışmıştır. Şimdi de babaevindeki davranışlarını kendi evinde sergilemektedir ve bunun sorun olabileceği aklına gelmez.

  Bu erkeğin eşi, kocasının sırtından çıkardığı giyecekleri ortada bırakmaması konusunda önce bir uyarıda bulunur. Daha sonraki günlerde aynı durumla karşılaşınca, yavaş yavaş öfkelenmeye başlar ve bu kez giyeceklerin ortada bırakılması, karı koca kavgasına yol açar. Genç kadın, kocasının savrukluktan vazgeçmesinin kolay olmayacağını kabul ederse, kavga büyümez. Kadın yumuşak bir dille kocasına kendi evini bu şekilde dağıtmasının doğru olmadığını, evin derli toplu görünmesi için ikisinin de çaba harcaması gerektiğini belirtebilir. Fakat erkekten bir günde savrukluğu bırakması asla beklenemez.

  Bazı ailelerde, bu anlattığımız olayın tam tersi yaşanır. Genç kadın evin tek çocuğudur, evleninceye kadar elini sıcak sudan soğuk suya sokmamıştır. Evin tek kızı artık kendi evinin düzeninden sorumlu olduğunu kabul edinceye kadar, bazı aksaklıklara göz yumulmalı.

  Anneler sorunu

  Yeni evli çiftler arasında yaşanan en önemli sorunlardan biri de annelerdir. Erkek annesini yere göğe sığdıramaz. Annesinin pişirdiği yemeklerin lezzetini anlata anlata biteremez. Kadın da bu durumda kendi annesinin özelliklerini sıralama gereğini duyar. Anneler, kadın için de erkek için de eleştirilmemesi gereken kişilerdir. Yeni evli bir çiftin karşılıklı oturup birbirlerine annelerini övmeleri, evliliği yanlış bir yola çeker. Anne ve babalar, kendi evlerinde kalmışlardır. Gençler, yeni kurdukları yuvada, geçmişte kalan hayatlarını, onları yetiştiren anne ve babalarını tartışma konusu yapmamalılar. Tabii annelerin de yeni evlenen çocuklarını her zaman rahat bıraktıkları söylenemez. Bazen anneler istemeden huzursuzluk yaratırlar. Genç kadının annesi, damadın vurdumduymazlığından dem vurup kızına, ‘Senin baban beni el üstünde tutardı. Evde her işime yardım ederdi. Biz seni damat beye hizmetçi diye vermedik’ şeklinde kışkırtıcı sözler söylerse, genç kadının etkilenmemesi imkansızdır.

  Erkeğin annesi de oğluna, ‘Sen bu kadının kölesi misin? Şu hale bak, giyeceklerin ütülenmemiş. Önüne koyduğu yemekler yenir yutulur gibi değil. Hanımefendinin kibrinden yanına varılmıyor’ şeklinde sözler söyleyerek oğlunun huzurunu bozabilir.

  Genç evliler kendi anne ve babalarının evlilikleri hakkında fikir yürütmelerine izin vermemeliler. ‘Biz birbirimizden şikayetçi değiliz. Bir yuva kurduk ve bunu kendi yöntemlerimizle idare edeceğiz’ gibi açıklamalarla büyükleri susturabilirler.

  Bir gelin, asla kocasının annesiyle kavga etmemeli. Kayınvalide ne kadar sert konuşursa konuşsun, gelin onun sözlerini duymazlıktan gelip, tartışmaya meydan vermemeli. Böyle zamanlarda kadının yapacağı en tehlikeli iş, eşine ‘Ya annen ya ben’ diye meydan okumaktır. Bir erkeğin de yapacağı en büyük hata, karısını annesiyle mukayese etmeye kalkışmak ve kayınvalidenin hatalarını eşine sıralamaktır. Evliliklerde, anne ve babalar, eşlerin tartışma malzemesi olmamalı. Herkes diğerinin ailesine yeterince saygı göstermeli ve yuvanın yönetimine, annelerin karışmasına izin verilmemeli.

  Kötü alışkanlıklar

  Boşanmaya kalkışan bir kadından söz edilirken ‘Adamın içkisi yoktu, kumarı yoktu, çapkın da değildi. Bu kadın bulmuş da bunamış... Yaptığı şımarıklıktan başka bir şey değil’ hükmü verilir. İçki, kumar ve çapkınlık, evlilikler için gerçekten büyük bir tehlike oluşturur. Bu özelliklere sahip bir erkekle evliliği sürdürmeye çalışmak her kadının harcı değildir. Ancak bu tür alışkanlıkların varolup olmadığını, flört ya da nişanlılık döneminde saptamak pekala mümkündür. İş işten geçtikten sonra yapılacak pek fazla şey kalmaz.

  Çapkın erkeği evine bağlamanın yolları vardır. İçki tutkunu erkeği de bir şekilde bu alışkanlığından vazgeçirebilirsiniz. Kumar da öyle... Ancak bu kötü alışkanlıklar, kavga konusu olmamalı. Kadın, kocasına anlayışlı bir yaklaşımla, alışkanlığının kötü sonuçlar verebileceğini anlatmalı. Onun bu alışkanlıklarının altında yatan nedenleri bulup, bunları ortadan kaldırmaya çalışmalı. Kavgayla, patırtıyla, tehdit ile hiçbir sorun çözümlenemez.

  Kıskançlık krizleri hem kadını, hem erkeği etkiler. Kıskanç kadın, kocasına göz açtırmamaya kararlıdır. Kıskanç erkek de karısına hayatı zindan eder. Evli çiftlerin öncelikle her konuda birbirlerine güvenmeleri gerekir. Güven duygusu olmayınca, huzursuzluklar başlar. Kıskançlık gösterileri, yuvanın geleceğini karartır. Bazen kadın, eşinin saçma kıskançlık gösterilerine katlanamaz. Bazen de erkek, karısının onu uçan kuştan bile kıskanmasına anlam veremez ve durup dururken hayatı ona zehir eden kadından kopmak ister.

  Evliliklerde her sorunun çözümlenmesi, iki tarafın karşılıklı anlayış içinde olmasına bağlıdır. kadın da erkek de önce eşine her konuda güvenmeli. İkinci önemli mesele ise belirttiğimiz gibi, tarafların ailelerinin yeni yuvaya müdahale etmelerini önlemek... Genç çiftler birbirlerine sevgi ve güven duygularıyla bağlanırlarsa pek çok sorun giderilir.

  alintidir

 2. #2
  Emekli Süper Cadı :) sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  αѕкιмιη кαℓвιη∂є
  Mesajlar
  6.109
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  4962062

  new Aşk İyiki Var

  Aşk İyiki Var

  Bir kere bile aşık olmayan var mı? Böyle bir şey mümkün mü? Tabii ki değil... İnsan hayatta hiç olmazsa bir kez, deliler gibi aşık olabilme hissini yaşamalı...

  İLK AŞK: Ne yaparsanız yapın, ilk aşkınızı unutmanız mümkün değildir. Yıllar sonra dönüp, "Ben ona nasıl aşık olmuştum acaba" diye pişmanlıkla karışık garip bir duygu da yaşayabilirsiniz... Olsun. O, size ilk aşkı tattırmış. En önemli yaşam tecrübelerinizden birini yaşatmıştır. Aranızda geçenler acı bile olsa, dönüp minnetle anacağınız biri hep var olacak...

  YILDIRIM AŞKI: Var mı, yok mu tartışmasının içinde değiliz. Diyelim ki var. Demek ki bazılarının duyguları yağmur olup yağabiliyormuş. Yıldırım aşkla başlayıp, yıllar süren beraberlikler de var üstelik. Dikkat edilmesi gereken, sürekli yıldırım aşkına tutulanların kendi yarattıkları hayalin peşinde koşmalarıdır...

  OLANAKSIZ AŞK: Bazen yolda yürürken rastlarız, bazen en yakınımızda bulunabilirler. "Bu ikisi bir araya nasıl gelmiş?" diye düşünürüz. Kendi başımıza geldiği de olmuştur. Çoraplarını sağa sola bırakan bir kadın ya da televizyondaki futbol maçını seyrederken daha önce hiç duymadığınız küfürler eden bir adam. Her aşkın olanaksız bir tarafı vardır gerçi... Genelde bunları görmemeyi yeğleriz.

  YASAK AŞK: Men edilmiş, engellenmiş ve çoğu zaman da yasadışıdır. Ama aşığın gözü görmez ki...

  PLATONİK AŞK: Onu görmek bile sizi heyecanlandırırken, o sizin yanınızdan, geçip gider. Siz heyecandan sapır sapır titrerken, o işiyle meşgul olur. O sizin için hayatınızdaki en önemli kişiyken, siz onun için sıradan birisinizdir. Hem aşık, hem de salak hissedersiniz kendinizi... Davranışlarından, konuşmalarından isaretler alıp, umutlanır, bozulur, küsersiniz.

  alintidir

 3. #3
  Emekli Süper Cadı :) sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  αѕкιмιη кαℓвιη∂є
  Mesajlar
  6.109
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  4962062

  :heart: Senİ Sevİyorum Demenİn 100 DeĞİŞİk Yolu...

  SENİ SEVİYORUM DEMENİN 100 DEĞİŞİK YOLU...


  Afrikaans Ek het jou liefe
  Afrikaans Ek is lief vir jou
  Albanian te dua
  Albanian te dashuroj
  Alentejano(Portugal) Gosto De Ti, Porra!
  Alsacien Ich hoan dich gear
  Amharic Afekrishalehou
  Arabic Ana Behibak (to a male)
  Arabic Ana Behibek (to a female)
  Arabic Ib'n hebbak.
  Arabic Ana Ba-heb-bak
  Arabic nhebuk
  Arabic Ohiboke (male to female)
  Arabic Ohiboka (female to male)
  Arabic Ohibokoma (male&female to two males or two females)
  Arabic Nohiboke (more than one male or female to female)
  Arabic Nohiboka (male to male or female to male)
  Arabic Nohibokoma (m. to m. or f. to two males or two females)
  Arabic Nohibokom (m. to m. or f. to more than two males)
  Arabic Nohibokon (m. to m. or f. to more than two females)
  Arabic (not standard) Bahibak (female to male)
  Arabic (not standard) Bahibik (male to female)
  Arabic (not standard) Benhibak (more than one male or female to male)
  Arabic (not standard) Benhibik (male to male or female to female)
  Arabic (not standard) Benhibkom (m. to m. or female to more than one male)
  Assamese Moi tomak bhal pau
  Basc Nere Maitea
  Batak Holong rohangku di ho
  Bavarian I mog di narrisch gern
  Bengali Ami tomAy bhAlobAshi
  Bengali Ami tomake bhalobashi.
  Berber Lakh tirikh
  Bicol Namumutan ta ka
  Bolivian Quechua qanta munani
  Bulgarian Obicham te
  Burmese chit pa de
  Cambodian Bon sro lanh oon
  Cambodian kh_nhaum soro_lahn nhee_ah
  Canadian French Sh'teme (spoken, sounds like this)
  Cantonese Moi oiy neya
  Cantonese Ngo oi ney
  Catalan T'estim (mallorcan)
  Catalan T'estim molt (I love you a lot)
  Catalan T'estime (valencian)
  Catalan T'estimo (catalonian)
  Cebuano Gihigugma ko ikaw.
  Chickasaw chiholloli (first "i" nasalized)
  Chinese (see the entries for mandarin or cantonese!)
  Corsican Ti tengu cara (to female)
  Corsican Ti tengu caru (to male)
  Croatian LJUBim te
  Czech miluji te
  Czech MILUJU TE! (colloquial form)
  Danish Jeg elsker dig
  Dutch Ik hou van jou
  Dutch Ik ben verliefd op je
  Ecuador Quechua canda munani
  English I love you
  English I adore you
  Esperanto Mi amas vin
  Estonian Mina armastan sind
  Estonian Ma armastan sind
  Farsi Tora dust midaram
  Farsi Asheghetam
  Farsi (Persian) doostat dAram
  Filipino Mahal ka ta
  Filipino Iniibig Kita
  Finnish Mina" rakastan sinua
  Flemish Ik zie oe geerne
  French Je t'aime
  French Je t'adore
  Friesian Ik hald fan dei
  Gaelic Ta gra agam ort
  German Ich liebe Dich
  Greek s'ayapo r
  Greek (old) (Ego)
  Greenlandic Asavakit
  Gujrati Hoon tane pyar karoochhoon.
  Hausa Ina sonki
  Hawaiian Aloha I'a Au Oe
  Hebrew Ani ohev otach (male to female)
  Hebrew Ani ohev otcha (male to male)
  Hebrew Ani ohevet otach (female to female)
  Hebrew Ani ohevet otcha (female to male)
  Hindi Mai tumase pyar karata hun (male to female)
  Hindi Mai tumase pyar karati hun (female to male)
  Hindi Main Tumse Prem Karta Hoon
  Hindi Mai Tumhe Pyar Karta Hoon
  Hindi Main Tumse Pyar Karta Hoon
  Hindi Mai Tumse Peyar Karta Hnu
  Hindi Mai tumse pyar karta hoo
  Hokkien Wa ai lu
  Hopi Nu' umi unangwa'ta
  Hungarian Szeretlek
  Hungarian Szeretlek te'ged
  Icelandic Eg elska thig
  Indi Mai Tujhe Pyaar Kartha Ho
  Indonesian Saya cinta padamu (Saya, commonly used)
  Indonesian Saya cinta kamu ( " )
  Indonesian Saya kasih saudari ( " )
  Indonesian Aku tjinta padamu (Aku, not often used)
  Indonesian Aku cinta padamu ( " )
  Indonesian Aku cinta kamu ( " )
  Iranian Mahn doostaht doh-rahm
  Irish taim i' ngra leat
  Italian ti amo (if it's a relationship/lover/spouse)
  Italian ti voglio bene (if it's a friend, or relative)
  Japanese Kimi o ai ####eru
  Japanese Aishiteru
  Japanese Chuu ####eyo
  Japanese Ora omee no koto ga suki da
  Japanese Ore wa omae ga suki da
  Japanese Suitonnen
  Japanese Sukiyanen
  Japanese Sukiyo
  Japanese Watashi Wa Anata Ga Suki Desu
  Japanese Watashi Wa Anata Wo Aishithe Imasu
  Japanese Watakushi-wa anata-wo ai shimasu
  Japanese Suki desu
  Javanese Kulo tresno
  Kannada Naanu Ninnanu Preethisuthene
  Kannada Naanu Ninnanu Mohisuthene
  Kiswahili Nakupenda
  Klingon qabang
  Klingon qaparHa' (depends where in the galaxy you are)
  Korean No-rul sarang hae (man to woman in casual
  Korean Tangsinul sarang ha yo
  Korean Tangshin-ul sarang hae-yo
  Korean Tangsinul Sarang Ha Yo
  Korean Tangshin-i cho-a-yo (i like you, in a romantic
  Korean Nanun tangshinul sarang hamnida
  Korean Nanun Dangsineul Mucheog Joahapnida
  Korean Nanun Dangsineul Saranghapnida
  Korean Nanun Gdaega Joa
  Korean Nanun Gdaereul Saranghapnida
  Korean Nanun Neoreul Saranghanda
  Korean Gdaereul Hjanghan Naemaeum Alji
  Korean Joahaeyo
  Korean Saranghae
  Korean Saranghaeyo
  Korean Saranghapanida
  Lao Koi muk jao
  Lao Khoi huk chau
  Latin Te amo
  Latin Vos amo
  Latin (old) (Ego) amo te (ego, for emphasis)
  Latvian Es milu tevi (Pronounced "Ess tevy meeloo")
  Lebanese Bahibak
  Lingala Nalingi yo
  Lisbon lingo gramo-te bue', chavalinha
  Lithuanian TAVE MYLIU (ta-ve mee-lyu)
  Lojban mi do prami
  Luo Aheri
  Macedonian SAKAM TE!
  Madrid lingo Me molas, tronca
  Malay Saya cintakan mu
  Malay Saya sayangkan mu
  Malay/Indonesian Saya sayangkan engkau
  Malay/Indonesian Saya cintakan awak
  Malayalam Njyaan Ninne' Preetikyunnu
  Malayalam Njyaan Ninne' Mohikyunnu.
  Malayalam Ngan Ninne Snaehikkunnu
  Malaysian Saya Cintamu
  Malaysian Saya Sayangmu
  Malaysian Saya Cinta Kamu
  Mandarin Wo ai ni (Wo3 ai4 ni3 in tonal notation)
  Marathi me tujhashi prem karto (male to female)
  Marathi me tujhashi prem karte (female to male)
  Marathi Mi tuzya var prem karato
  Mohawk Konoronhkwa
  Navaho Ayor anosh'ni
  Ndebele Niyakutanda
  Norwegian Eg elskar deg (Nynorsk)
  Norwegian Jeg elsker deg (Bokmaal) (pronouncedyai elske dai)
  Op Op Lopveop Yopuop
  Osetian Aez dae warzyn
  Pakistani Mujhe Tumse Muhabbat Hai
  Persian Tora dost daram
  Pig Latin Ie Ovele Ouye
  Polish Kocham Cie
  Polish Ja cie kocham
  Polish Yacha kocham
  Polish Kocham Ciebie
  Portuguese Amo-te
  Portuguese (brazilian) Eu te amo
  Punjabi Mai taunu pyar karda
  Punjabi Main Tainu Pyar Karna
  Quenya Tye-mela'ne
  Romanian Te iu besc
  Romanian Te Ador
  Russian Ya vas liubliu
  Russian Ya tebya liubliu
  Russian Ya polubeel s'tebya
  Russian (malincaya) Ya Tibieh Lublue
  Scot Gaelic Tha gra\dh agam ort
  Serbocroatian Volim t
  Serbocroatian Ljubim te
  Shona Ndinokuda
  Sinhalese Mama oyata adarei
  Sioux Techihhila
  Slovak lubim ta
  Slovene ljubim te
  Spanish Te quiero
  Spanish Te amo
  Srilankan Mama Oyata Arderyi
  Swahili Naku penda (followed by the person's name)
  Swedish Jag a"lskar dig
  Swiss-German Ch'ha di ga"rn
  Syrian/Lebanese BHEBBEK (to a female)
  Syrian/Lebanese BHEBBAK (to a male)
  Tagalog Mahal kita
  Tahitian Ua Here Vau Ia Oe
  Tamil Ni yaanai kaadli karen (You love me)
  Tamil n^An unnaik kAthalikkinREn (I love you)
  Tamil Naan Unnai Kadalikiren
  Tcheque MILUJI TE^
  Telugu Neenu ninnu pra'mistu'nnanu
  Telugu/india Nenu Ninnu Premistunnanu
  Thai Phom Rak Khun (formal, male to female)
  Thai Ch'an Rak Khun (formal, female to male)
  Thai Khao Raak Thoe (affectionate, sweet, loving)
  Thai Phom Rak Khun
  Tunisian Ha eh bak *
  Turkish Seni seviyorum
  Ukrainian ja tebe koKHAju (real true love)
  Ukrainian ja vas koKHAju
  Ukrainian ja pokoKHAv tebe
  Ukrainian ja pokoKHAv vas
  Urdu Mujhe tumse mohabbat hai
  Urdu Main Tumse Muhabbat Karta Hoon
  Vietnamese Em ye^u anh (woman to man)
  Vietnamese Toi yeu em
  Vietnamese Anh ye^u em (man to woman)
  Vlaams Ik hue van ye
  Vulcan Wani ra yana ro aisha
  Welsh 'Rwy'n dy garu di.
  Welsh Yr wyf i yn dy garu di (chwi)
  Yiddish Ich libe dich
  Yiddish Ich han dich lib
  Yiddish Ikh Hob Dikh Lib
  Yugoslavian Ya te volim
  Zazi Ezhele hezdege (sp?)
  Zulu Mena Tanda Wena
  Zulu Ngiyakuthanda!

 4. #4
  Emekli Süper Cadı :) sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  αѕкιмιη кαℓвιη∂є
  Mesajlar
  6.109
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  4962062

  new AŞkin Kanunu

  Umumi Hükümler
  Madde 1- Herkes aşık olabilir.
  Madde 2- Hiç kimsenin aşkına mani olunamaz.
  Madde 3- İyiyi kötüyü ayıramayan kimse aşık olamaz.
  Madde 4- Aşık sevgilisini kendini sevmeye zorlayamaz.
  Madde 5- Aşık olduğunu iddia eden kimse bunu ispata mecburdur.
  Madde 6- Aşkın karşılıklı olması şart değildir.


  II- İlan-ı Aşk
  Madde 7- İlan-ı aşk, tek taraflı yönetilmesi gerekli bir irade beyanıdır. Bu ilan bir şekli mahsusa tabi değildir.
  Madde 8- İlan-ı aşk, yazılı şekilde olursa buna 'Aşk Mektubu' denir.
  Madde 9- İmzasız aşk mektupları hiçbir hüküm ifade etmez. Meğer ki muhtevası yazarının hüviyetini sevgiliye haber vere.
  Madde 10- Aşk ilan-ı sarih (belirgin) olabileceği gibi zimni de olabilir.
  Madde 11- Aşk mektubunun yırtılarak mursile(gönderene) iadesi sarih bir red veye yeni bir icaba davet mahiyetindedir.
  Madde 12- Sarih veya zimmen reddedilmemiş bir icaba mahiyetindedir.


  III- Aşk Birliği
  Madde 13- Tarafların karşılıklı olarak ilan-ı aşk etmeleriyle 'aşk akdi' doğar.
  Madde 14- Birliğin devamı ve sariyeti için sevgililer hüsnüniyetle her çareye başvurabilir.
  Madde 15- Bu maddelerin uygulanmasında A.K'nın 2.madesi kıyasen tatbik edilir.


  IV- Birliğin Sona Ermesi
  Madde 16- Taraflardan biri, diğerinin aşkını istismar ederse kusursuz taraf, birliği her zaman ve tek taraflı bir irade beyanı ile feshedebilir.
  Madde 17- Aşıklardan birinin ölümü, ihaneti, yeni bir aşk birliği kurması gibi hallerin her birinin vukuunda birlik kendiliğinden fesih olur.
  Madde 18- Taraflar karşılıklı olarak anlaşaraktan birliği feshedebilirler.
  Madde 19- Bir maşuk aynı zamanda bir kaç aşığı idare ediyorsa 'hüsnüniyet' iddiasında bulunamaz.


  V- Sona Ermenin Neticeleri
  Madde 20- Birlik taraflardan birinin ölümü ile sona erirse, diğer taraf sevmekte devam edebilir.
  Madde 21- Bir tarafın ihaneti halinde, kusursuz taraf, örf ve adete göre dilediği müeyyideyi tatbik etmekte serbesttir.
  Madde 22- Bu kanunda, hakkında hüküm bulunmayan meselelerde örf ve adet, o dahi yoksa, Aşkın Kanunu'nun umumi hükümleri tatbik olunur.

 5. #5
  Emekli Süper Cadı :) sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  αѕкιмιη кαℓвιη∂є
  Mesajlar
  6.109
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  4962062

  new ÇİÇeklerİn Dİlİ

  AÇELYA: Nefse hakimiyet.
  AÇELYA (Hint): "Gerçek şu ki, herşey bitti!"
  ADAÇAYI: Eşler arasında "Biz iyi bir aileyiz" mesajıdır.
  AKASYA:(Pembe veya Kırmızı) Güzellik, zerafet ve incelik; "Seni beğeniyorum."
  AKASYA: (Beyaz) Dostluk; "Bizimki temiz bir sevgi, belki biraz arkadaşça..."
  AKASYA (Sarı): Platonik aşk, isimsiz aşık...
  ANANAS: "Sen kusursuz birisin!"
  ARDIÇ: "Seni koruyacağım!"
  AYÇİÇEĞİ:(Çiçek Olarak) "Sana tapıyorum!"
  BADEM: "Aşkımızın sürmesini ümit ediyorum."
  BİBERİYE: Anma
  ÇAN ÇİÇEĞİ: "Aşkımıza sadakatle bağlıyım!"
  ÇİNGÜLÜ: "Zarif ve çok güzelsin!"
  ÇUHA ÇİÇEĞİ: "Çok güzelsin."
  DEFNE: Terfi eden kişilere gönderilir; "şan, ün, görkem" anlamı taşır.
  EĞRELTİOTU: Samimiyet.
  ELMA: "İtiraf etmem gerekirse, seni görünce şeytana uyasım geliyor; ya senin?"
  ERİK: "Sözüme sadık kalacağım."
  FESLEĞEN: İyi dilekte bulunmak için.
  FINDIK: "Barışmak istiyorum!"
  FULYA: "Sevgilim, geri dön!"
  GARDENYA: "Beni unutma; gerçek aşkımsın..."
  GELİN EL ÇİÇEĞİ: "Mutlu olabiliriz."
  GÜL: Sevgiyi ifade eder.
  GÜL (Pembe): "Arkadaşımsın."
  GÜL (Kırmızı): "Seni seviyorum; ihtirasla bağlıyım sana!"
  GÜL: (Kırmızı ve Beyaz) Birliktelik isteği.
  GÜL GONCASI:(Kırmızı) "Genç ve güzelsin."
  HANIMELİ: "Sana olan bağlılığım sonsuza kadar sürecek."
  HERCAİ MENEKŞE: "Beynimi işgal ediyorsun; ama ben bu durumdan şikayetçi değilim..."
  IHLAMUR: Evli çiftler için "Seni seviyorum" anlamı taşır.
  İSPANYOL YASEMİNİ : "Bence, sen çok seksi ve şehvetlisin!"
  KAKTÜS: İçtenlik; "Aşkımız için zorluklara katlanmalıyız!"
  KAMELYA: "Kusursuz bir aşıksın!"
  KARANFİL: Kişinin kendine olan öz saygısını ve güzelliği ifade eder.
  KARAÇALI: "Dostluğumuz uzun ömürlü olsun!"
  KARANFİL: (Koyu Kırmızı) "Kalbimi kırdın!"
  KARANFİL: (Pembe) "Seni unutmayacağım..."
  KARANFİL: (Kırçıllı) "Üzgünüm, ama bitmek zorunda..."
  KARANFİL: (Sarı) "Beni hayal kırıklığına uğrattın!"
  KREZENTEM: (Beyaz) "Bana gerçeği söyle!"
  LALE: Aşkı ifade eder.
  LALE (Kırmızı): "Aşkımı itiraf etmek istiyorum!"
  LALE (Alacalı): "Gözlerin çok güzel."
  LALE (Sarı): Umutsuz aşkı ifade eder.
  LEYLAK (Mor): "Sana ilk görüşte aşık oldum!"
  LEYLAK: (Beyaz) "Hoş ve namuslu birisin."
  MENEKŞE: Alçakgönüllüğü ifade eder.
  MENEKŞE: (Mavi) "Sana sadık kalacağım."
  MENEKŞE: (Mor) "Düşüncelerimi zaptettin!"
  MELEKOTU: "İlham kaynağımsın."
  MERSİNAĞACI: "Çok mutluyum, çünkü seni seviyorum!"
  MİMOZA: "Fazla alıngansın!"
  NANE: "Sana karşı içimde sıcak hisler besliyorum."
  NERGİS: "Saygılarımla..."
  ORKİDE: "Aşkım, sen çok güzelsin, sen çok özelsin!"
  ÖKSEKOTU: "Sorunların üstesinden geleceğim."
  PAPATYA: Temiz bir kalbin simgesi.
  PAPATYA (Bahçe): "Fikirlerini paylaşıyorum."
  PELESENK: Sabırsızlık; "Aşkım, daha fazla bekletme!"
  PETUNYA: "Umudunu yitirme!"
  PORTAKAL: Karşılıklı aşk; "Ben de seni seviyorum."
  REZENE: Övgüye değer.
  SARDUNYA: "İçin rahat olsun, her zaman yanındayım!"
  SARMAŞIK: "Aşkıma sadığım!"
  SEDİR YAPRAĞI: "Senin için yaşıyorum."
  SÜSEN ÇİÇEĞİ: "Sana bir haberim var!"
  SÜSEN ÇİÇEĞİ: (Sarı) İhtiraslı bir aşk.
  ŞEFTALİ: "Seninim!"
  YASEMİN: "Güzel ve çekicisin."
  YENİBAHAR: "Acını paylaşıyorum."
  ZAMBAK (Sarı): "Seni neşeli ve nazik (çekici) buluyorum!"
  ZEYTİN: "Barışalım!"

+ Konu Cevapla
1 / 13 Sayfa 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Google: Blogger sorunsuz
  By Kaileena in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-04-2011, 22:06
 2. Kelly: "Amerikan Askerleri Sorunsuz Çekilebilir"
  By LoNELy.RoaD in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-25-2009, 12:00
 3. Youtube'a programsız sorunsuz kesin girme
  By crazyherz in forum MSN Messenger
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 01-22-2009, 01:41
 4. Kewell sorunsuz dönüyor!
  By Reflex. in forum Galatasaray
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-13-2008, 19:36
 5. Böylede Olurmu!
  By şeker_sarı in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 03-02-2008, 16:14

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375