Gün gecenin sonlarındayarım kalmışlaryaya kalmışlargecenin karanlığında kara kara düşerken belleklerindenbembeyaz çarşaflar üzerinekirlenmiş örselenmiş düşlerim/izdeboynu bükük kalmış yarım yamalak cümlelerimiz.Sonu hep yardan yanayarsız zamanlar.

Vakit sabaha dönerken bir sigara içimi özlenenadı sanıdüşüncesi özelgüzel kalmışyarındagörülecek bir hesabım var iç çekişleri tütünün cayırdısındaiç çekişindeduman oluşunda göz göze gelinen yalnızlık.

Kapıdan gelen tıkırtılara kulak kabartırkenacaba beklenenin ayak sesleri misanki havada onun kokusuyüreğinde ritmin bozulup şimdi şimdi beklentileri içersindeyalnızlığın karabasan halinde aynanın içinde görülen boynu bükük mecnuna benzermelül mahzunhüzünbaz görüntüler içersinde bir daha yalnızlığım.

Aklıma gelenin başımdan aşağı boca edilmiş çorba misali neticelerinde bir daha mı?Asla aslaasla iç kızgınlığımıyumruğun sıkılmışyastıklar üzerindegözyaşı izleriyleboğazıma düğümlenen kor gibi yalnızlık.
Penceremin perdesinin aralanması dileğim sanki rüzgarında yardımıyla yerine gelmişti.Her salınış daanlık ışımalar gönlüme gönlümegeceme ay ışığımdan bana armağan.Çakır keyf sarhoşluğunda rüzgarın sesindegecenin türküsüellerime düşmüş gecemde ay ışığı huzmesi. Elimde avucumdaparmaklarımdabenliğimde dolaşırken sımsıcak gülüşü öpüyor gözlerimden.
Sankisen gelmişsinellerim avuçlarındasıcaklığını hissetmekteyim. Parmak uçlarından sevgin dökülmekte üstüme.Sardıkça sarıyortuttukça tutuyorkoktukça kokuyorsun gönlüme. Saçlarımı okşuyorsunbir o yana bir bu yanaparmakların geziniyorbir şarkı sözleri mırıldanıyorsun;
Burdayım kara gözlüm
Burdayım şiir özlüm
Bak işte bahar geldi
Sendeyim bahar yüzlüm.
Söylerken yanaklarından süzülen yaşlaraşk tadında yakarken yüzümühıçkırıklara boğulan sesiylebitti artıkbitti.Dün hava kasvetliydifırtına vardıdeniz bana küstü ben denizesen banaben sana.Bak geceden mehtaba üstünde gönlündeelinde.nisan yağmurları gibi sağanak halinde yağmakta.Yağan yağmurlar sen olmuşdamarlarıma kadar ıslatmakta kuruyan gönlümü.

Ne çok yazdımne çok yandım sanaanın bu an olduğunuzamanın az zaman olduğuözlemin son bulduğuyangının sönmez olduğu şu angönlümün sen yangınıkavuşmanın çocuk sevindirik haliydi şu andemeyi ne çok isterdim.
Rüzgarın şiddeti arttıkça aralan pencere iyice hareketlenmişperde savrulup durmakta içeri dışarıben benle baş başaben gene gecenin hüsran saatlerinde yalnızlığımla baş başayım.
Bu günüdeyalnızlığımla devirmiş olmanın huysuzluğu sarmışken bedenimicigaranın yarım halde hınçla ezilmesiyle sanki rahatlamışdışarıda yağan yağmurunpencereye çarpan damlacıklarısanki beynime beynime işleyen damlacıklarırüzgarla beraber pişkin pişkin yüzüme yüzüme vurduğu yalnızlık..

Milyonlar içersinde yapayalnızlık.


Mozan -Muharrem Araz