Eskiden her şeyin bir değeri vardı ve bu değerleri ölçen alet henüz icat edilmemişti..işte aşk dediğimiz duyguda bu değerlerin en başındaydı..

İnce hastalık derlerdi aşka..çaresi bulunmayan bir hastalık olarak dolanırdı toplumda kim aşık olsa herkes ona ölümcül hasta gözüyle bakardı,çünkü aşk kutsaldı sevilene değil sevene değer verirdi insanlar…aşk ne paradan anlardı ne puldan ya divane olur yollara düşerdi yada kendini viraneye döndürüp sadece sevdiğini düşünüp içerdi..

ona günah yazılmazdı o dünyanın cehennemin de yanacağı kadar yanardı,çünkü eskiden aşık olmanın da bir anlamı vardı.Aşk erdemlikti,Aşk adamlıktı..herkes aşık olamazdı yürek isterdi,cesaret isterdi..

Şimdiyse her şeyde olduğu gibi aşkta yozlaştı çoluk çocuğun oyuncağı oldu anne demesini öğrenmeden insanlar aşkım demeye başladı,gündelik zevk peşinde olanlar aşkında içine etti uç kuruşluk zevk uğruna aşk değerini yitirdi,parayla satıldı aşklar,cepteki tomarlara bakılarak ilah-i aşk ilan edildi,karakaş karagözler öldü sarışınlar esmerler moda oldu..

güzellere laik görüldü aşk, sevenlere değil.. aşkın ne değeri kaldı nede tadı..


Şimdi kim aşktan bahsetse ciğerime bir kurşun saplıyor ya kendime ihanet edip ona kes len diyemiyorum, ya da içimi yiyorum hiç bir şey belli etmiyorum. Ağlamaklı bir hele bulunup gülüyorum, telefonla, cetle metle aşk mı olur. Hadi oldun varsayalım asığın halı bole mi olur,

Hadi sahte asıklar kendinizi kandırıyorsunuz yandık bittik eridik diye nara atıyorsunuz bütün bunlara lafım yok bu bir oyun zaten. Çok sevilen Türk filmlerin en mazlum sahnesini oynuyorsunuz bütün bunlara kendinizi inandırmışsınız inan tabı ask sızın askınız ama lütfen benim gibi ortaçağ kafasıyla yasayan insanları son model asklara gebe kalmaya muhtaç etmeyin..

çünkü biz ne çöl bulabiliriz kendimizi avutacak ne dağ bulabiliriz delip dağıtacak..biz son model aşklardan uğruna ölünce anlarız ancak..

(alıntı)