+ Konu Cevapla
20 / 80 Sayfa BirinciBirinci ... 10 18 19 20 21 22 30 70 ... SonuncuSonuncu
96 den 100´e kadar. Toplam 397 Sayfa bulundu

Aşka Dair En Güzel Hikayeler Yasanmis Duygular

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Aşka Dair En Güzel Hikayeler Yasanmis Duygular Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #96
  Üye hallederix Buraların yabancısı hallederix - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  100
  Tecrübe Puanı
  247

  :heart: belki !!!!

  ah ahhhhhhhhhh yaşanası aşklar

 2. #97
  Isınan Üye !!! NİghtClubDewils !!! Şu An Başarı Basamaklarında !!! NİghtClubDewils !!! Şu An Başarı Basamaklarında !!! NİghtClubDewils !!! Şu An Başarı Basamaklarında !!! NİghtClubDewils !!! Şu An Başarı Basamaklarında !!! NİghtClubDewils !!! Şu An Başarı Basamaklarında !!! NİghtClubDewils !!! Şu An Başarı Basamaklarında !!! NİghtClubDewils !!! - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  11
  Tecrübe Puanı
  275

  Tanımlı AŞKA DAİR BİR HİKAYE Sevmek mi? sevilmek mi?

  Sevmek mi, Sevilmek mi? Hikayesi

  Genç kız nihayet uyanmıştı. Tüm gece boyunca uyumuştu. Gözlerini ovuşturdu. Elbiselerini düzeltti. Şaşkındı.

  - Neredeyim ben? Siz kimsiniz?

  - Demek dün gece neler olduğunu hatırlamıyorsun?

  - Çok içtiğimi hatırlıyorum o kadar...

  - Evet, kapıyı sana açtığımda çok sarhoştun gerçekten. Kapıyı açar açmaz bana ilk söylediğin söz suydu:

  "Ben Tanrı'nın hediyesiyim" Genç kız bu söz karşısında utancını gizleyemiyordu. Bir şeyler söylemek istiyor ama nereden başlayacağını da bilemiyordu. Şaşkınlığını biraz olsun gizlemek için:

  - Peki ya sonra ? dedi.

  - İşin doğrusu ben Tanrı'dan böyle bir hediye beklemiyordum. Şaşırdım bir an. Gerçeği arayan birisine senin gibi bir serabın gösterilmesi doğal gelmedi bana. Ben bunları düşünürken sen de şu anda yattığın yerde sızıp kaldın zaten.

  - Dün geceden beri yerde mi yatıyordum? Diye sordu şaşkınlıkla.

  - Evet, düşüp sızdığın yerden kaldırmadım. Biliyorsun seraba dokunulmaz. Bütün gece Tanrı'nın seni almasını bekledim. Ama görüyorsun ki hala gelmedi. Sahi söyler misin sen hangi Tanrı'nın hediyesisin böyle?

  Ferda sitem dolu bir utangaçlıkla:

  - Lütfen benimle alay etmeyin, dedi.

  - Alay etmiyorum. Sadece seni anlamaya çalışıyorum. İstersen önce sana bir kahve yapayım da kendine gel. Kemal kahveleri getirdiğinde Ferda biraz olsun kendine gelmişti. Üzerindeki yabancılığı atmaya, doğal olmaya çalışıyordu.

  - Benim adim Ferda. İki sokak ilerideki sitelerde oturuyorum. Dün gece için özür dilerim. Arkadaşlarla yasadığım bir çılgınlıktı o kadar. Çok utanıyorum.

  - Ben de Kemal. Bu evde tek başıma yaşıyorum. (Bir an duraksadı Kemal). Senin hakkında ne düşündüğümü merak ediyorsun değil mi?

  - Biraz öyle...

  - Hiç... Hiçbir şey düşünmedim.

  - Neden?

  - Özel olarak hiçbir insan üzerinde düşünmem pek.

  - Gecenin yarısında kapını çalıp evinde yatan bir kız hakkında bile mi?

  - Evet...

  - Çok garip bir insansın.

  Kemal sustu... ve sonra

  - Söylesene maskeli bir baloda insanların gerçek yüzlerini tanımak mümkün müdür sence?

  - Tabii ki değil.

  - İşte şu toplumda gördüğün bir çok insan ve sen... Hepiniz maskelerinizle yaşıyorsunuz. Su toplum maskeli bir balodan farksızdır bence. Hem de zamana, kişilere ve olaylara göre her an değişen maskelerin kullanıldığı bir balo... Bu yüzden pek anlamlı gelmiyor bana insanlar üzerinde düşünmek.

  - Kendini soyutluyorsun insanlardan.

  - Öyle de denebilir. Zaten toplum ferdin en büyük düşmanıdır bence. Bu yüzden insanlardan hiçbir şey almamayı yeğliyorum. Buna rağmen her şeyimi vermeye de hazırım onlara.

  - İnsanların sevgisini de reddeder misin, örneğin?

  - En başta onu. Bugünün sahte sevgileri bir insanin kalbini yaralamak için seçilen en tehlikeli yoldur.

  - Ama insan hiç sevilmeden yasayamaz ki...

  - Bunda yanılıyorsun. İnsan sanıldığının aksine sevilerek değil severek yaşar. İnsan sevilmek ihtiyacında olan zayıf bir varlık değildir. Kısacası sorun bence sevilmek değil sevmektir.

  - Sevdiğin halde sevilmiyorsan?

  - Sevilmek senin sorunun değil onun sorunu. Bence sevmek bir insanı kendi içinde hissetmendir. Sevilmek ise kendini bir insanin içinde hissetmen. Anlayabiliyor musun? Sevmek seni zenginleştirir, sevilmek değil. Bunu evreni kapsayacak şekilde de düşünebilirsin.

  - Nasıl yani?

  - Evrensel anlamda sevmek kainatı kendinde seyretmek, sevilmek ise kendini kainatta seyretmektir. Ferda'nın kafası karışmıştı. Hiç bu kadar derinlemesine düşünmemişti sevgi üzerine.

  Bunu fark eden Kemal:

  - Bunları bir anda anlamak sana güç gelebilir. Ama biraz düşünürsen umarım anlayabilirsin. Şunu unutma ki insanlık bugün ikinci tas devrini yaşıyor. Birinci taş devrinde insanlar yumuşacıktı. Sevgi sayesinde her şey yumuşacıktı. Sadece evleri ve aletleri taştandı. Simdi ise her şeyimiz yumuşacık, yüreklerimiz taş gibi. Hatta taştan da katı. Çünkü öyle taslar vardır, üzerlerinde otlar yetişir ve öyleleri de vardır ki... Kemal'in gözleri nemlendi bunları söylerken. Yılların acılarını, ihanetlerini, buruklukların, kelimelere döküyordu aslında. Ağlamaklı bir hale dönüşüyordu sesi kesik kesik...

  Uzun bir sessizlik oldu. Bütün bir hayat şeridi geçti Ferda'nın gözleri önünden. Eğer Kemal'in anlattıkları doğruysa sevgi hiç olmamıştı hayatında. Bir anda gözleri duvarda bir çerçevede olan mısralara takıldı:

  "Donuk sevgiler çağındayız Sıcak sevgiler cehennemde yanıyor Sevgi... Yaşanmayacak kadar güzel, Fark edilmeyecek kadar sade, Duyulmayacak kadar doğaldır."

  Kemal duvarda ağlayan bir çocuk portresi gösterdi Ferda'ya:

  - Biliyor musun bir çocuğa verilecek en değerli besin şefkattir. Ve de cesaret. Bunlar öyle hassas bir dengeye sahiptir ki, denge bozuldu mu işte şu insanları görürsün karşında... Şefkat ve cesaret kurbanları... Kimileri aşırı şefkatin yanında cesaretsiz büyütülürler. Bu insanlar küçücük bir dünya kurmak isterler kendilerine. Güçsüzdür bu insanlar, kolayca kırılırlar. Dünya çok acımasızdır öylelerine göre... Kendilerini sevecek birilerini ararlar hep. O kadar yoğunlaşırlar ki bazen şiddetli bir arzuyla birine doğru akmak isterler. Cesurca sevemezler. Cesareti öğrenememiştir bu insanlar. Öte yandan da cesur insanlar... Dünyayı bile devirebilirler. Ama basit bir sevgi oyunuyla kolayca yıkılıverirler. Dünyayı titretecek cesareti taşıyan bu insanlar kalplerine dokunan bir parmakla diz üstü çöküverirler yere. Ve su sözleri duyar gibi olursun onlardan: " Dağ düştü üstümüze Yıkılmadık ama İnsan değdi tenimize Acısı yıktı bizi...! Cesaret onları o kadar sertleştirmiştir ki sevdikleri insanı kolları ile kalpleri arasında neredeyse öldürür.

  Kemal sustu birden. Ferda bir şeylerin olduğunu hissetmişti. Çözmek istiyordu Kemal'i.

  - Niye sustun?

  - Bana ne şefkati öğrettiler nede cesareti.

  - Ama tüm bunları biliyorsun sen

  - Nasıl olduğunu merak ediyorsun değil mi, anlatayım. Bir an durdu sonra:

  - İnsanların nefretinden sevgiyi, ihanetlerinden sadakati, korkaklıklarından cesareti öğrendim.

  - İnsanlar bu kadar acımasız mi? Gerçekten seven insanlar yok mu hiç?

  - Bırak sevgilerini gülmeleri bile doğal değil onların. Seni senin için değil kendileri için severler. O kadar iyi o kadar güzel ve o kadar haince severler ki hayran olmamak elde değil biliyor musun? Sevgi ve ihaneti sanatsal bir uyarlamayla o kadar güzel sahneye koyarlar ki son sahnede öleceğini bile bile seyredersin oyunu. Mükemmel bir katildir onlar. Seve seve öldürürler seni. Dudaklarından sevgi sözcükleri yükselir. Yapacağın tek şey gözlerini kapatıp sevgi atmosferi içinde sevgi sözcüklerinin sağanak yağmuru altında ölümü beklemendir. Anlıyor musun?

  - Sen sevilmekten korkuyorsun

  - Belki...

  - Neden? - Neden mi? Ben her insani kalbime misafir edebilirim, sevebilirim yani. Kalbimden eminim çünkü. Sevdiğim insani rahatsız edecek hiçbir şey yok kalbimde. Ama kimsenin kalbine girmek istemem. Çünkü bilmiyorum nelerle karsılaşacağımı. Bilmiyorum hangi tuzaklar bekliyor beni. Ve bilmiyorum o insan bunlardan haberdar mı?

  - Fikirlerimi alt üst ettin. Her şey karıştı. Sevmek sevilmek, nefret sevgi... Hatta şu ana kadar gerçekten yaşayıp yaşamadığımı düşünüyorum.

  - Aslında sana anlattığım her şeyi kendinde bulabilirsin.

  - Nasıl?

  - Kendini tanıyarak... Yalnız kaldığın anlarda...

  - Yalnızlıktan kaçmışımdır hep...

  - Yalnızlıktan kaçmak kendinden kaçmaktır. Bir düşünsene, doğarken de yalnızsın, ölürken de. O halde yasarken yalnızlıktan kaçmak anlamsız değil mi?

  - Yalnızlıkta insan ne bulabilir ki sıkıntı ve boşluktan başka?

  - Kendini gerçekten tanıyabilseydin uzaydaki derinlikten daha derin bir iç uzayın olduğunu görebilirdin. Bizler ruhumuzu öldürüyor sonra başına geçip ağıt yakıyoruz... Benliğindeki zenginliği fark etseydin dünyada ikinci bir insan aramazdın biliyor musun?

  - Anlamadım!

  - Dünyada bir tek kişi vardın aslında. O bir tek kişinin içinde beş milyar insan.

  - Benliğim bu kadar kalabalık mi?

  - Evet. Benliğin tüm varlığın merkezidir. Tüm acılar ve sevinçler yüreğinde gizlidir senin. Ölenleri yüreğine gömdüğün gibi doğacak çocuğun kalbi de senin içinde atar. Hem acıyı hem sevinci yaşarsın iç içe, yan yana... Hatta o kadar acı çekersin ki acı, acı olmaktan çıkar...

  - Sözlerin çok karışık.

  - Belki haklısın bu konuda. Bazı insanlar başlı başına paradokstur. Düşünceleri de öyle. İnsanlar paradoksal düşünmeye alışık değiller. Bu yüzden anlaşılmıyoruz. Zaman bir hayli ilerlemişti. Ferda izin istedi. Zihni o kadar dağılmıştı ki hiçbir şey söylemeden çıktı evden. Bütün gece boyunca Kemal'in sözleri ile uğraştı Ferda. Bazen onu anladığını düşünüyor, bazen saçmaladığına karar veriyordu. Her şeye rağmen hayranlık duyuyordu ona. Ara sıra arkadaşlarına anlatmak istiyordu onu. Ama kimsenin anlamayacağından emindi. Günler geçiyor, yüreğinde Kemal'e, karşı konulmaz bir sevgi taşıdığını hissediyordu Ferda. Her geçen gün biraz daha büyüyordu sevgisi. Aylar geçmiş ama bir türlü ona gitmeye karar verememişti. Çekiniyordu. İnsanlardan bu kadar uzak biri onun gibi deli dolu bir kızı ciddiye alır miydi? "Hiç kimse sevgiyle dirilmeyecek kadar ölmüş değildir hiçbir zaman". Evet, bu söz de onun değil miydi? Nihayet karar verdi Ferda. Gitmeli ve ona sevdiğini söylemeliydi.

  Ferda Kemal'in evine gittiğinde büyük bir şaşkınlık geçirdi. Evde kimse yoktu, taşınmıştı... Evin bekçisi yaklaştı Ferda'ya:

  - Kızım, adinizi öğrenebilir miyim?

  - Adım Ferda, Kemal Bey taşındı mi?

  - Evet kızım, taşındı. Ve kimseye söylemedi nereye gittiğini, bana bile. Bir mektup bıraktı sana. Gelirse verirsin dedi. Ferda mektubu aldı. Tereddütlü adımlarla evine gitti. Yıkılmıştı. Derin bir boşluk hissetti yüreğinde. Birden ümitle doldu yüreği. Belki de onu yanına çağırıyordu.

  Sabırsızlıkla mektubu açtı. "Ey sevgili, Seni sevip sevmediğimi söylemeyeceğim. Ama sevgiyi öğretebildim sana sanırım (ne kadar öğretilebiliyorsa). Dilerim kalbine kalbimden verdiğim şey yüreğinde yeşerip meyve verir. Böylece ne sen bende kaybolacaksın, ne de ben sende. Sen beni kendinde, ben seni kendimde bulmuş olacağım. O zaman hiç ayrılmayacağız.

  Sakin sevgimle seni tuzağa düşürdüğümü sanma. Sevgi hayatin hem çekirdeği hem de meyvesidir. Bir ağaç, meyvesiyle seni kendine çağırıyorsa bu bir aldatma sayılmaz. Unutma ki ağaç meyvesine çağırır, kendisine değil.

  Ey sevgili, Sen bir sığınak arıyorsun ama ben durulmaz bir fırtınayım. Sen kendinin sakini olmak istiyorsun ama ben evrenin sakini olmak istiyorum. Sen olmayacak bir barışı arıyorsun. Bense tüm kötülüklerle savaşmak istiyorum. Sen küçücük bir çocuksun. Ama ben küçükken çok büyüdüm. Sen dünyadan kopup yıldızlara sığınmak istiyorsun. Bense kendimi yeryüzüne karşı sorumlu tutuyorum. Sen bir ağacın gölgesine sığınıp yaşamak istiyorsun. Bense ülkemi arıyorum. Yolları aydınlık, insanları ümitli ve huzur dolu olan bir ülke. Sen bende kaybolmak istiyorsun ama ben seni kaybetmek istemiyorum. Sen susuyorsun, bense haykırıyorum.

  Sakin unutma:

  Kalbim paylaşılamayacak kadar senindir. Seninle bile. (Ama bilmiyorum sen bu kadar bende misin?) "

 3. #98
  Emekli S.Moderator !!! NightClub !!! Baktabul'un Çılgını !!! NightClub !!! Baktabul'un Çılgını !!! NightClub !!! Baktabul'un Çılgını !!! NightClub !!! Baktabul'un Çılgını !!! NightClub !!! Baktabul'un Çılgını !!! NightClub !!! Baktabul'un Çılgını !!! NightClub !!! Baktabul'un Çılgını !!! NightClub !!! Baktabul'un Çılgını !!! NightClub !!! Baktabul'un Çılgını !!! NightClub !!! Baktabul'un Çılgını !!! NightClub !!! Baktabul'un Çılgını !!! NightClub !!! - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  bana karanlığın ne demek olduğunu öğretmeden bütün ışıkları söndürüyorsun ..
  Mesajlar
  2.024
  Blog Yazıları
  10
  Tecrübe Puanı
  52004983

  Tanımlı

  ELLERINE SAGLIK CNM COK GUZELMISSS ONCEDEN OKUMADIGIMA PISMAN OLDUM SIMDIII

 4. #99
  Isınan Üye SMİLLACAN Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Jan 2007
  Mesajlar
  43
  Tecrübe Puanı
  241

  :heart: tebrikler

  gerçekten muhteşem emeğinize sağlık.

  Sakin unutma:

  Kalbim paylaşılamayacak kadar senindir. Seninle bile. (Ama bilmiyorum sen bu kadar bende misin?) "

  of yaa

 5. #100
  Üyeliği durduruldu kebanli Buraların yabancısı kebanli - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  34
  Tecrübe Puanı
  0

  :heart: okuyun geç kalmayın

  Gec Kalmayin


  -----------Gec Kalmayın------


  Daha henuz 18 yasindaydi ama hayatinin sonundaydi.
  Tedavisi mumkun olmayan olumcul bir kansere yakalanmisti.
  Kahir icinde eve kapatmisti kendini...Sokaga cikmiyordu.
  Annesi, bir de kendisi. O kadardi butun hayati...
  Bir gun fena halde sikildi, dayanamadi, atti kendini sokaga...
  Bir yigin vitrin onunden gecti, tam bir CD satan dukkani da
  geride birakmisti ki, bir an durdu, geri dondu, kapidan iceri,
  gozune hayal meyal takilan genc kiza bir daha bakti. Kendi
  yaslarinda harika bir genc kizdi tezgahtar... Hani,ilk bakista
  ask derler ya, oyle takilip kalmisti iste...iceri girdi. Kiz,
  gulumseyerek kostu ona; "Size nasil yardim edebilirim?" diye.
  Nasil bir gulumsemeydi o...Hemen oracikta sarilip opmek istedi
  kizi... Kekeledi, geveledi, sonra "Evet!" diyebildi. Rastgele
  birini isaret ederek; "Evet, su CD'yi bana sarar misiniz?"
  dedi. Kiz CD'yi aldi, iceri gitti, az sonra paketle geri geldi.
  Genckizdan aldi paketi, cikti dukkandan, evine dondu.
  Paketi acmadan dolabina atti... Ertesi sabah gene gitti ayni
  dukkana...Gene bir CD gosterdi kiza, sardirdi, aldi eve
  getirdi, atti paketi dolaba gene acmadan...Gunler hep alinip,
  sardirilan CD'lerle gecti. Kiza acilmaya bir turlu cesaret
  edemiyordu. Annesine acildi sonunda...Annesi; "Git konus
  oglum, ne var bunda?" dedi. Ertesi sabah,butun
  cesaretini topladi, erkenden dukkana gitti. bir CD secti.
  Kiz gulerek aldi CD'yi, arkaya gitti paketlemeye.
  Kiz icerdeyken bir kagida "Sizinle bir gece cikabilir miyiz?"
  diye yazdi, altina telefon numarasini ekledi,notu kasanin
  yaninakoydu gizlice. Sonra,paketini alip
  kacti gene dukkandan... iki gun sonra evin
  telefonu caldi... Anne acti telefonu. Dukkandaki tezgahtar
  kizdi arayan. Delikanliyi istedi, notunu yeni bulmustu
  da... Anne agliyordu... "Duymadiniz mi?" dedi. "Dun kaybettik
  oglumu." Cenazeden birkac gun sonra anne, oglunun odasina
  girebildi sonunda. Ortaliga ceki duzen vermeliydi. Dolabi acti,
  oraya atilmis bir yigin acilmamis paket gordu. Paketleri aldi,
  oglunun yatagina oturdu ve bir tanesini acti. icinde bir
  CD vardi, bir de minik not...
  "Merhaba, sizi oyle tatli buldum ki, daha yakindan
  tanimak istiyorum. Bir aksam birlikte cikalim mi?
  Sevgiler... Jacelyn "
  Anne, bir paketi daha acti, onda da bir CD ve
  bir not vardi: "Siz gercekten cok tatli birisiniz,
  hadi beni bu gece davet edin, artik.
  Sevgiler...Jacelyn "

  LUTFEN SEVDIGINIZI BELLI ETMEKTE VE SOYLEMEKTE GEC KALMAYIN! (((

  ---------------------------------------------------------------------

+ Konu Cevapla
20 / 80 Sayfa BirinciBirinci ... 10 18 19 20 21 22 30 70 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Barlas Erinç Aşka Dair (Aşka Dair sarki sözleri)
  By NoBoDyS in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-22-2009, 15:56
 2. Özlem Tekin Aşka Dair Şarkı Sözleri ( Aşka Dair )
  By NoBoDyS in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-11-2008, 18:21
 3. Aşka Dair En Güzel İtiraflar
  By elma in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-08-2008, 20:29
 4. Şimdi senin özlemine dair tüm duygular
  By Mr. NuteLLa in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-01-2008, 00:02

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375