+ Konu Cevapla
32 / 80 Sayfa BirinciBirinci ... 22 30 31 32 33 34 42 ... SonuncuSonuncu
156 den 160´e kadar. Toplam 397 Sayfa bulundu

Aşka Dair En Güzel Hikayeler Yasanmis Duygular

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Aşka Dair En Güzel Hikayeler Yasanmis Duygular Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #156
  Emekli Süper Cadı :) sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  αѕкιмιη кαℓвιη∂є
  Mesajlar
  6.109
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  4962062

  Tanımlı

  Gecenin kuru ayazı, çoktan otogarda olması gereken aktarmalı otobüs geciktikçe, sabırsızlanana yolcuların yüzlerinde ki rengi giderek soluklaştırıyor, gözlerine umutsuz, kızgın bakışlar yerleştiriyordu.
  Omuzunda uyuyan küçük kızının üstüne örttüğü battaniyeyi düzelten kadına kocası sertçe çıkıştı;
  "Girsene sen bekleme salonuna, hasta edeceksin çocuğu bu soğukta!"
  Kadın; "Gelir şimdi.", dedi.
  "Gelse ne olacak? Seni almadan mı gidecek? Geç içeri hadi!", diye daha da sertleştirdi ses tonunu adam. Kadın çaresiz, dışarıda ki havadan en fazla beş derece daha sıcak olan bekleme salonuna girdi, bütün koltuklar doluydu, sırtını buz gibi duvara dayadı, çocuğuna biraz daha sıkı sarıldı. Yaşlı bir teyze acıyarak baktı uykulu gözlerinin aralığından kadın ve çocuğuna yeniden yumdu gözlerini, uykuya daldı.
  Rahatsız koltuklarda bekleşen yolculardan biri horlayarak uyuyor, bir diğeri çevresindekilere aldırmadan burnunu karıştırıyordu. Az ötede bir genç kız başını yanında ki delikanlının omuzuna dayamış, delikanlı başını arkaya atmış, sıkıca sarılmıştı kıza, üşümesini engellemekten çok korumaktı sanki amacı. İkisininde başlarında bere ve gözlerine kadar yüzlerini saran atkıları vardı. Uyumuyorlardı.
  Bekleme salonunun soğuğunu, giderek ağırlaşan kokusunu adeta hiç hissetmeyen genç bir adam, başını okuduğu kitaptan kaldırınca gördü, kucağında yavrusu ile ayakta duran yorgun kadını. Eliyle işaret etti önce, "gelin buraya" anlamında, kadın aldırış etmedi. Genç adam yerinden kalktı, başkası oturmasın diye elindeki kitabı koltuğa bırakarak kadına doğru yürüdü.
  "Geçin lütfen benim yerime oturun, yorulursunuz böyle."
  Kadın ürkek gözlerle bakındı;
  "Yok, yok.", dedi aceleyle, "çökerim ben yere, siz oturun."
  Genç adam kadını ikna etmek için bir şeyler söyleyecekti, salona giren gür sesli delikanlı;
  "Sevda ne yana düşer usta
  gurbet ne yana..." diye şarkı söylemeye başlayınca, uyuklayan yolcular uyandılar, "Otobüs mü geldi?", diye fırladı bir ikisi, burnunu karıştıran adam elini aceleyle burnundan çekip paltosunun cebine soktu. Delikanlının omuzuna dayadığı başını hızla dikleştirdi ama gözlerinde ki korku dolu ifadeyi hiç kimse farketmedi.
  "Ne oluyor be? Yavaş kardeşim." diyerek kızdı bir diğer yolcu, ama gür sesli delikanlı aldırış bile etmedi.
  "Ölüm hep bana bana
  bana mı düşer usta..."
  Genç adam kadına gülümsedi, utandı kadın, ama gülümsedi.
  "Geçin haydi, orası daha sıcak.", dedi adam, yanıbaşlarında beliriveren iri cüsseli adamı görmeden.
  "Ne diyorsun ulan sen? diye adeta kükredi kadının kocası.
  "Dur Asım dur, kardeş bize yerini vermek istedi..."
  "Sus sen Sabiha, geç ulan sen de yerine, o rahat burada. Çök kız sen de yere!"
  Sabiha utanarak yere çömelirken, ikisinin de yüzüne bakamadı.
  Genç adam ısrar etmenin anlamsız olduğunu anladı, yorgundu üstelik, konuşmadan arkasını döndü, yerine doğru yürüdü, ardından Asım'ın, "Pis fırsatçı bunlar", diye söylendiğini duymadı bile.

  "Sigaran var mı ağabey?"
  Az önce şarkı söyleyen genç, öfkeli Asım'a bu soruyu o anda sormasının ne büyük hata olduğunu, adam kendisini kabaca ittirip;
  "Defol git ulan pis anarşist.", diye dişlerinin arasından söylendiğinde anladı.
  "Dur be babam, ne kızıyorsun?" diye sormak istedi ama, Asım'ın bakışlarının karanlığından korkarak, aceleyle uzaklaştı oradan.
  "Anarşistmiş..." diye söylendi kendi kendine. Küçük salonda turlamaya başladı seri adımlarla. Ta ki beklemekten bitap düşmüş yaşlıca bir kadın;
  "Otur oğlum yerine, başımızı döndürdün.", diye kendisini uyarana dek.
  "Sıkıldık be anacığım, bu otobüsün geleceği filan yok belli... Yok bilsek gelmeyecek, dönelim evimize, ama biz burayı terkederiz, meret gelir inadına, açıkta kalan biz oluruz yine, gariban değil miyiz?"
  Burnunu karıştıran adam onayladı delikanlıyı;
  "Öyle öyle... Zaten devlet unutmuş garibanı, şöför mü düşünecek? Çekmiş arabayı uyuyordur bir yerlerde."
  "Susun be kardeşim, uyuyun işte.", diye söze karıştı bir yolcu.
  "Uyu sen uyu...", dedi "anarşist", "uyuttular sizi bir kere, aman uyanmayın."
  "Koyunlar gibi..." fıslıdadı birisi.

  Ömer az önce yer vermek istediği kadına baktı, yüzünün duru güzelliğini farketmemişti. Gözlerindeki hüzünle karışık korku, pişmanlık ifadesi canını acıttı birden. "Yüzlercesinden biri daha...", diye düşündü, kaba saba görüntüsüyle, "Dünya benden sorulur" edasıyla karısının başında bekleyen Asım'a bakarak. Neydi bu kadınları bu kadar edilgin kılan? Bir "eğitim" sözüydü hep beynimize, dilimize yerleşen. Herşeyin başı "eğitim"di.
  Ömer düşündü Sabiha ve Asım'ı ve yüzlerce Asım'ları, Sabiha'ları...
  Sabihalar erkenden kalkar, eşlerine güleryüzle davranırlar herşeye karşın, şikayet etmeden evlerinin tüm işlerini yaparlar, severek çocuklarına bakarlar, büyütürler ve eşleri tarafından ikinci sınıf vatandaş muamelesi görürlerdi. Bu hangisinineğitimsizliğiydi? Asım'ların mı, Sabiha'ların mı? Peki ya insanlık? İnsancıllık?
  Ya "eğitim"li Sabiha ve Asım'lar? Onların içinde de yokmuydu kadınını ezen, horlayan, kendi zayıflıklarının intikamını sözle, şiddetle, Sabiha'sından almaya çalışan? Kaçkez tanık olmamış mıydı Ömer; aklına üniversitede asistan arkadaşı Nuran geldi. Bir gün okula geldiğinde, yüzündeki morluğu soranlara; "Kapıya çarptım, sormayın...", diye geçiştirmemiş miydi soruları, gözlerini kaçırarak, buğulanan mutsuz gözlerini... Neden korumuştu kocasını? Kimden utanmıştı? Aldıkları bunca eğitime karşın şiddet gördüğü için kendisinden mi, yoksa aynı üniversitede Doçent olan kocasının"sözde" eğitiminden mi? Aslolan insanın kendini eğitmesiydi aslında.
  Babasını anımsadı Ömer, ilkokulu bile bitirip bitirmediğini, ona olan saygısından bir türlü sormaya cesaret edemediği, sevecen, hoşgörülü, yeri geldiğinde kararlı bir sertlikle kızkardeşine ve kendisine verdiği yaşam derslerini. Annesini kaybettiğinde henüz yedi yaşındaydı Ömer, kızkardeşi ise dört. Annelerinden onlara kalan yalnızca, babalarının evin her köşesine yerleştiği güleryüzlü mutlu bir kadının resimleriydi.
  "İnsanlara önyargısız yaklaşın." derdi babası, "hiçbir zaman yüzde yüz siz haklı olamazsınız, ama elbette karşı tarafta değildir. Önemli olan hata yapmamak değil, yaptığınız hatalardan dersler çıkarabilmektir. Kendinize tanıdığınız hakları karşınızdaki kişiye de tanıyın, onun yerine kendinizi koyun..." gibi pek çok söylem. Babaları, bunları eğitim kurumlarında öğrenmemişti elbet, üstelik cahil bir ailesi vardı, ama o, ailesinde gördüğü eksikleri, hataları gözlemlemiş ve az biraz okumasıyla kütüphanelerden edindiği kitaplarla kendisini geliştirmişti.

  Kuru ayaz, şiddetli rüzgarla kendisini iyice hissettirince, dışarıda kalmış bir kaç yolcu bekleme salonuna girdiler, ellerini oğuşturarak. Küçük salon, içerdekilerin nefesleriyle biraz olsun ısınmıştı,ancak uykulu nefeslerin kokusu havayı iyice ağırlaştırmıştı, havasızlık dayanılmaz bir hal almaya başlamıştı.
  Orta yaşlı kadın bir kaç koltuk ötesinde uyuklayan adamı işaret ederek;
  "Biri şu adamı uyandırsın, ayakkabılarını giysin öyle uyusun.", diye sızlandı.
  İçeri yeni giren gençler kıkırdadılar. Kadın yüzünü buruşturdu;
  "Gülmeyin evladım, kokuyor işte çorapları, burnumuzun direği kırıldı."

  Ömer'in yeniden Sabiha'ya kaydı bakışları. Gözleri kapalıydı kadının. Birisinin kendisine baktığını hisseden insanların duyarlılığı ile açtı gözlerini bir anda, huzursuzlandı, yeniden sıkıca yumdu gözlerini bu kez. Kolları yorulmuştu saatlerdir kollarında taşıdığı küçük kızından ama kıpırdamadı.
  Asım, az ileride oturan sarışın kıza dikmişti. Belli öğrenciydi kız, başını yanında oturan yaşlıca adamın omuzuna dayamış uyuyordu. Yarı aralık dudaklarının kenarından tükürükler süzülüyordu. Minicik burnununucu soğuktan kızarmıştı. Diri göğüslerinin inip kalkışı, üstündeki daracık anoraktan farkediliyor, bu görüntü Asım'ın gözlerini kızdan alıkoymasına engel oluyordu. İç geçirdi... İşte tam o sırada yakaladı Ömer'in karısına bakışlarını. Kendi dizginleyemediği arzularını bir anda Ömer'e maletti ve dişlerinin arasından tısladı adeta;
  "Ne bakıyorsun ulan ırz düşmanı?"
  Ömer o kadar dalmıştı ki, adamın kendisine söylendiğini anlayamadı önce.
  Sabiha korkuyla açtı gözlerini, kendisinin bile zor duyduğu sesle;
  "Asım..." diyebildi.
  "Sus sen!"
  Asım'ın diklenişini duyan "anarşist" "tam zamanı" diye gülümsedi ve saldırıya geçiverdi aniden, bu kez daha yüksek sesle;
  "İzmir'in kavakları
  Dökülür yaprakları
  Bize de derler çakıcı
  Yar fidan boylum..."

 2. #157
  Emekli Süper Cadı :) sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  αѕкιмιη кαℓвιη∂є
  Mesajlar
  6.109
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  4962062

  Tanımlı

  Ulkenin batisindaki kucuk bir mahallenin bir sokaginin neredeyse tamami ressamlardan olusmaktaydi.
  Bu mahallede, uc katli bodur bir tugla yigininin tepesinde iki kiz arkadasin studyolari bulunmaktaydi.
  Alt katlarinda ise yasli bir ressam otururdu. Gunlerden bir gun kiz arkadaslardan biri zaturree hastaligina yakalandi. Genc kiz gunden gune eriyordu.
  Bir gun, arkadasi resim yaparken O da yataginda pencereden disari bakiyor ve sayiyordu... geriye dogru sayiyordu. "On iki" dedi, biraz sonra da "on bir"; arkasindan "on", sonra "dokuz"; daha sonra, hemen birbiri ardina "sekiz" ve "yedi". Arkadasi merakla disari bakti.
  Sayilacak ne vardi acaba? Gorunurde sadece kasvetli, bombos bir avlu ile alti yedi metre otedeki tugla evin ciplak duvari vardi. Budakli koklerinden curumus, yasli mi yasli bir asma, tugla duvarin yari boyuna kadar tirmanmisti. Donup arkadasina "Neyin var?" diye sordu. Hasta kiz fisilti halinde "alti" dedi.
  "Artik hizla dusuyorlar. Uc gun once neredeyse yuz tane vardi. Saymaktan basima agri giriyordu. Ama simdi kolaylasti. iste biri daha gitti. Topu topu bes tane kaldi simdi." "Bes tane ne?" diye sordu arkadasi.
  "Yapraklar, asmanin yapraklari. Sonuncusu da dusunce, ben de mutlaka gidecegim. Hissediyorum bunu."
  Arkadasi ona sacmalamamasini soyleyip icmesi icin corba goturdu. Fakat O; "iste bir tanesi daha gidiyor.
  Hayir corba filan istemiyorum. Bununla geriye dort tane kaldi. Hava kararmadan sonuncusunun da dustugunu gormek istiyorum. Ondan sonra ben de gidecegim." diyerek cevap verdi.
  Genc kiz uykuya daldiginda arkadasi da alt kattaki yasli ressami ziyarete gitti. Bu sirada yaprak olayini da anlatti yasli adama. Yukari ciktiginda arkadasi uyuyordu. Ertesi sabah hasta kiz hemen arkadasina perdeyi acmasini soyledi. Ama hayret! Hic bitmeyecekmis gibi gelen upuzun gece boyunca araliksiz yagan yagmur ve siddetle esen ruzgardan sonra, bir asma yapragi hala yerinde duruyordu. Sapina yakin taraflari hala koyu yesil kalmakla birlikte, testere agzi gibi tirtilli kenarlarina olumun ve curumenin sari rengi gelmis olan yaprak, yerden alti yedi metre yukseklikteki bir dala yigitce asilmis duruyordu. "Bu sonuncusu" dedi hasta kiz. "Geceleyin mutlaka duser diye dusunmustum. Ruzgari duydum. Bugun dusecektir, o dustugu an ben de olecegim." Agir agir gecen gun sona erdiginde onlar alacakaranlikta bile, asma yapraginin duvarin onunde sapina tutunmakta oldugunu gorebiliyorlardi. Derken siddetli yagmur tekrar basladi. Hava yeteri kadar aydinlanir aydinlanmaz, genc kiz hemen perdenin acilmasini istedi. Asma yapragi hala yerindeydi.
  Genc kiz, yattigi yerden uzun uzun yapragi seyretti. Sonra arkadasina seslendi. "Munasebetsizlik ettim. Benim ne kotu bir insan oldugumu gostermek istercesine, bir kuvvet o son yapragi orada tuttu. Olumu istemek gunahtir. Simdi biraz bana corba verebilirsin." dedi.
  Aksam ustu gelen doktor ayrilirken; "Simdi alt kattaki bir hastaya bakmam gerekiyor. Yasli bir ressammis sanirim. O da zaturree. Yasli adamcagiz cok agir bir durumda, kurtulma umudu yok ama daha rahat eder diye bugun hastaneye kaldiriliyor," dedi. Ertesi gun doktor: "Tehlikeyi atlattiniz, siz kazandiniz." dedi.
  O gun ogleden sonra arkadasi artik iyilesmis olan arkadasina alt kattaki yasli adami anlatti. Yasli adam iki gun hastanede yattiktan sonra olmus. Hastalandigi gunun sabahi kapici onu asagida, odasinda sancidan kivranirken bulmus. Pabuclari, elbisesi bastan asagi sirilsiklam, her yani buz gibi bir haldeymis. Oyle korkunc bir gecede nereye ciktigina akil sir erdirememisti kimse. Sonra, hala yanik duran bir gemici feneri,
  yerinden suruklene suruklene cikarilmis bir portatif merdiven, bir de ustunde birbirine karismis sari, yesil boyalarla bir palet ve saga sola sacilmis bir kac firca bulmuslar. O zaman o son yapragin sirri da cozuldu.
  Ruzgar estigi zaman bile yerinden oynamayan yaprak, yasli ressamin saheseriydi. Yasli adam, son yapragin dustugu gece oraya bir yaprak resmi yapip yapistirmisti.

 3. #158
  Emekli Süper Cadı :) sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  αѕкιмιη кαℓвιη∂є
  Mesajlar
  6.109
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  4962062

  Tanımlı

  Gözlerim gözlerine sığınan kimsesiz bir ölüm, kaşların mezar taşımdı. Ve yalnızlık en meçhul yalanlarımdı. Bu şehrin bir yerlerinde ağlamaklı bir hüzün vardı, loş sokaklarda sevgiye aç yalnız duruşlarım vardı. Dimağımda yarım bir türküydü yalnızlığım… Ve sığınmasızdı savunmasızdı sahipsizliklerim. Ölüm sokaklara sığınan kimsesiz bir kelebekti ve yalanlarım kimsesiz kıyametlerimdi.

  ŞİMDİ SEN SÖYLE YAR: YOKLUĞUN KAÇ ASIR?

  İlkbahara efeleniyor deli gençliğim, yargısız yargılara gebe firari mutsuzluğum. Şimdi suretsizliğime ağlıyorum.
  Gece miyim, gündüz müyüm? İşte böyle çehresizim! Oysa en masum sevdaları işliyorum yüreğime. Tezgahlarda şer işleniyor, yargılar cürümlere gitmiyor. Sabrımı biliyorum gidişlere… Ben, bunları vefasızlığından sayıyorum.

  Ah yar! Ben ölümü yitirdim; sen ömrünü yitirdin. İlkbaharlara gurbetim karıştı, şimdi adresini yitirmiş sokaklar gibiyiz. Meçhullere de düşer yolumuz, iki adım ötede vurulur düşlerimiz. Şimdi göçmen sevdalarda konaklıyorum, turnalara eş, terk ediyorum baharları. Cümleler, mecaz takıntılarını giyiniyor üzerine. Bir lahza olsun, düşmüyorsun gözlerimden. Sürgüleri çekilmiş yüreğimin, oysa kılıcım çekilmemiş kın´ından. Zapt edilmeyen kale kalmadı zaten bu şehirde!

  Ah yar! İki çıkmaz sokak değil mi adresimiz? İki yokluk türküsü, bam teline değen bir tını değil mi sevdamız? Ellerin de terk ediyor seni, yüreğin dışarda, bedenin içerde. Kapattım ben hüzünlere kapımı. Yaralı baharlar sunamam sana, çocuk ellerimden de kirli bu dünya…

  Yalanlarım kendime, günahlarım kendime… çekiyorum ki, eza; üstelik bir faniden ibaret bu dünya. Yatıyorum boylu boyunca toprağa, ecelim soluklanıyor yanımda. Gece düşüyor içime, şubat doluyor ceplerime, sığınmalarım çoğalıyor kendime… Tutma artık sen de ellerimi; çocuk ellerimden de kirli bu dünya…

 4. #159
  Emekli Süper Cadı :) sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim Baktabul'un Çılgını sonaskim - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  αѕкιмιη кαℓвιη∂є
  Mesajlar
  6.109
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  4962062

  Tanımlı

  Benden yazmamı istiyorsun günlerdir...
  Tek kanatlı solgun düşlerimi, yüzünde kanayan o kutsal ışıkla aydınlatan sonsuzluk meleğim.

  Sana neyi anlatayım?

  Ruhumu yaktıktan sonra artık damarlarımda dolaşan sensizliğin tenimi yakan acısını mı? O acıyı uyutsun diye sığındığım ama sevgini orda da hep ama hep kaybettiğim soğuk rüzgarları mı? Odamın tavanındaki, yoksulluğumu ve kimsesizliğimi harç yapıp içine doldurduğum o derin o sonsuz çatlakların altında, sen diye her gece koynuna girdiğim o zamansız ölümleri mi? Gözlerinden özgürlüğe akan mavi nehirlerde boğulduğum canım sevgilim, söyle; sana neyi anlatayım?

  Şimdi burada değilsin... Ama duyuyorsun beni biliyorum, kapat gözlerini benim için ve dinle ne olur: Bak yoksun... bunun anlamını biliyor musun? Yokluğun; yüreğimdeki bu yıldızsız, bu dipsiz karanlık gece... Yokluğun ; odamın duvarlarına astığım suretlerine bakarken, gözlerinde unuttuğum dalgın gözlerim... Yokluğun; gönül bahçenden kopartıp verdiğin için soldurmayıp kuruttuğum ve tıpkı sevdam gibi sonsuzluğa mahkum ettiğim bu kırmızı güllerin, sırf kalemini değdirdiğin için atmaya kıyamadığım bu kağıtlar, peçetelere yazdığın şiirlerin, hediyelerini sardığın paket kağıtların, sen gidince; hala sen kokuyordur diye üzerime giydiğim ve derin derin soluduğum giysilerin...

  Yokluğun; elinin, kokunun, soluğunun değdiği her şeyi dünyanın en kıymetli hazinesi gibi saklayan, bu yari deli, bu hayattan kopuk ruhum. Kapat gözlerini ve bana bak. Ben diye ne varsa gördüğün, iste o senin yokluğun..

  Söyle, sana neyi anlatayım?

  Sabaha karşı çalan telefonumun ucunda \\\\\\\"ne olur bana hayattan daha kötü davran\\\\\\\" diye diye sayıklayan o kırgın, o kendine çarpan sesi mi? Yüzünde yara izleriyle gelirdin bana. Vücudunun her yeri morluklar içinde gelirdin. O solgun, o savrulmuş teninde açan mor renkli kötücül çiçeklerle ağlatırdın beni. Hayal kırıklıklarıyla örselenmiş ruhunu, acı bir sevdanın gölgelediği gözlerini alır gelirdin. Ben sana tutkundum, sense vücudundaki o morluklara...

  O hep çok uzağımdaki, yüzü bir başkasına dönük aşkını anlatırdın. Dehşetle izlerdim seni. Bir annenin karşılıksız şefkatiyle dinlerdim, tek söz bile etmeden. Sarardım yaralarını; o morlukların ve yara izlerinin acısını dudaklarımla alır, yokluğunda kanayan kalbimin karanlık odalarında saklar; elinin, kokunun ve soluğunun değdiği her şey gibi onları da biriktirirdim.
  Ve sonra giderdin...

  Beni, ay ışığının rutubet kokulu duvarlarına vurduğu, tek odalı sensizliğimde aşkımla, deliliğimle, bu hayata hep yabancı ruhumla bir başıma bırakır; masanın üzerine senin için bıraktığım o tek sigarayı yakar ve giderdin. Şimdi benden sana hayattan daha kötü davranmamı istiyorsun. Sırf sana, seçimlerine ve hayatına duyduğum saygıdan... \\\\\\\"Neden biraz olsun kendine merhamet duymuyorsun\\\\\\\" diyerek seni koruma hakkını bile kendinde görmeyen bu yaralı ruhumdan sana kötü davranmasını istiyorsun. Her gece sen diye koynunda uyuduğum ölümün o soğuk nefesi, gözlerimi kapatmadan önce, artık şahidi olduğum hayatının vücudunda bıraktığı o yaraları, morlukları, savruluşları iyileştirmesi için, seçimlerinle mutlu olman için Tanrıya dualar eden benden, sana kötü davranmamı istiyorsun, öyle mi?

  Şimdi burada değilsin. Ama beni duyabiliyorsun, biliyorum. Kapat gözlerini benim için ve dinle ne olur. Bunu sana ancak bir kez söylemeye cesaretim var...

  Aşk... Hala yüzünde taşıdığın o derin, o bir türlü iyileşmeyen yara izin değildir sevgili. O iz hırstır, o iz bencilliktir, o iz sana değil kendine tapan bir ihtirastır. O iz senin o sonsuz ve hep kendini kanatan merhametin gibi değil. O iz sen gibi değil sevgili. Sen hep sana hayat kadar kötü davrananları sevdin. Sakin benden de bunu isteme ne olur, yapamam...

  Sen beni hiç tanımadığın bir kentin tek odalı ve rutubet kokan bir evinde, aşkıma ve ölümüme bıraktın. Beni soluksuz, umutsuz, sensiz bıraktın. Benim o kırılgan öfkem yalnızca kendi yüreğimi kanattı; senin yüzündeki o kutsal ama o artık durmadan kanayan ışığı değil. İsyanlarımın çığlığı bu kimsesiz ömrüme saplandı hep; senin özgürlüğüne değil. Fırtınalarında sürüklendi aşkımız. Korkularının, yaralı geçmişinin, savruk benliğinin dalgalarında beni kaybedip kaybedip sonra yeniden buldun. Seni hep uzaklara çağıran o yalnızlık rüzgarının alabora ettiği parçalanmış düşlerini yeniden topladım sensizlik sürgünlerimde. Kanayan sevdamı, vurgunu olduğum yüzündeki o kutsal ışıkla sardım. Sığındığım bu huzurun bedelinin hayatımla ödedim hep. Bilmediğim yollardan geçtim kanatarak kendimi. Ve şimdi sorular cevaplarını buldu. Sükunetin ve güvenin o bilge dinginliginde süzülüyor aşkımız. Artık, biliyorsun ki; sevgimin inadı hiç kırılmayacak. Yüzümde gördüğün, o bu dünyaya ait olmayan iyilik ve en zor anlarımda çıktığını söylediğin o \\\\\\\"yasadışı gülümseyiş\\\\\\\" bir kez olsun sönmeyecek. Benim sonsuzluk meleğim, affet ama, bedeli ebedi sensizlik olsa dahi sana hayattan daha kötü davranmayacağım...

  Günlerdir sana yeniden yazmamı istiyorsun benden...
  Sana neyi anlatayım;
  \\\\\\\"Her sarnıç küflü bir yağmuru,
  Her sevda bir ayrılığı yaşar\\\\\\\"

 5. #160
  Onursal Üye onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2007
  Mesajlar
  5.011
  Blog Yazıları
  12
  Tecrübe Puanı
  67048068

  flowers

  kolay deil sevgi ask herkes giyemez bu sıfatları arkadasları alay ederken asık aptal asık diye o tasıdıgı yukun farkındadır asık olmanın verdıgı sorumlulugu bılır sizde asık olunca anlarsınız nelere katlanacagınızı zaman gelecek canınızı vermek ısteyeceksınız o zaman anlayacaksınız der asık olan

+ Konu Cevapla
32 / 80 Sayfa BirinciBirinci ... 22 30 31 32 33 34 42 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Barlas Erinç Aşka Dair (Aşka Dair sarki sözleri)
  By NoBoDyS in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-22-2009, 15:56
 2. Özlem Tekin Aşka Dair Şarkı Sözleri ( Aşka Dair )
  By NoBoDyS in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-11-2008, 18:21
 3. Aşka Dair En Güzel İtiraflar
  By elma in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-08-2008, 20:29
 4. Şimdi senin özlemine dair tüm duygular
  By Mr. NuteLLa in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-01-2008, 00:02

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375