Kor bir öfkedir suskunluğumun yanıkları…
Bir de bakmışsın üflerken sönmüş tamamen.
Ne zamandı ve nasıl oldu bilmiyorum
Acısı giderken hayatımdan, hatırası kaldı dudaklarımda... Söylemekten bıkmadığım ve her daim andığım sevgim olarak kalacaksın. Kaç seferdir tarifini yapamadığım bir aldatmacaya adamışım kendimi…
Neydi bu diye sormaya cesaretim yok. Olmasın. Konuşacak ne halim ne kelimelerim var.
Bitti.

Soğuk bir kıştan çıktı hüzün…
Ağır ve sert bakışları kaldı üzerimde. Yeşillenen doğaya bırakırken sessizliği nasıl zevkleniyor hayat. Mevsim değişti göç zamanı. Sen giderken kuşlara haber sal. Aşık olasım var. Yılmadan sevdamı bağırasım var. Özgür bir kanat olup onlarla gideceğim kapatıp kapılarımı arkama bakmadan.

Geçmiş öykülere son verip bir roman kapağına yazıyorum adımı. Sürüklenip giderken baharın ılık rüzgârında, savrularak sana dokunuşlarım var sere serpe. Bir denizin kıyılarına çarparken dalga dalga yalnızlığım… Karaya vurduğumda bir oluyorum kollarında. Karşımda adam gibi bir adam... Duruşu sert, geçmişe öfkeli ve olabildiğince sevda koparıyorken gönlü.
Gel de aşık olma…

Yanımdasın… Kızıla boyanıyor bulutlar. Maviye bakarken gözler, çığlık çığlığa martılara karışır seslerimiz… Uzun ve sürükleyici bir sohbetti bizimkisi. Bölen sadece yağan yağmur oldu… Üstümüze düşerken damla damla sustuk… Damla damla göle döndü sevdamız...

Soluklarımız karıştı geceye. kara bir büyü gibi sardı düşlerimizi. Hayalini bile kurmaya çekindiğimiz bir zaman dilimindeydi aşkımız. Nazar değecek diye korku kapladı içimi.
Yalnız kalmaktan değil. Sen olmayacaksın diye korkarım yeni gelen günden.
Alışmışlığımı değil,
Sevgimi götürürsün diye,
Acısına sarmayayım hasretimi diye,
Asi bir öfkeyle kaplamasın özlemlerimi sevdam.
Ötesinde kurduğum hayallerim yıkılmasın diye korkularım…

Yine de umutsuz değilim.
Sessiz bir çığlık olup biterim yanında biliyorum…
Bekle beni sevgilim uzakta bile olsan …
Geliyorum…