Gideceğini önceden söyleyecektin bana,ben de hazır tutacaktım yüreğimi yalnızlığa.öyle söz vermiştin. bir gün gitmeye karar verirsem bunu ilk sen bileceksin demiştin. şimdi ben gidiyorum demeden gidişinin korkunç ağırlığını taşıyorum.aslında taşıyamıyorum ama öyle görünüyorum.kimselere söyleyemiyorum gittiğini.
hep en iyiydin sen.aramızda bir sorun çıksa dostlarımız hep beni suçlardı,üzme onu,ondan iyisini bulamazsın derlerdi.birazcık yüzün asılsa ne yaptı yine bizim deli oğlan diye sorarlardı sana.bu yüzden bilsinler istemiyorum gidişini. sen onların gözünde hep eskisi gibi kal... hep mükemmel..
sahi ne yaptım ben?ne yaptım da böyle oldu sonumuz? o akşam,kordon da yemek yerken,kimse senin kadar sevmedi beni.ben alışkın değilim böyle yoğun bir sevgiye...korkuyorum bazen.çünkü alışıyorum,alıştıkça korkum büyüyor dediğin de anlamalıydım gideceğini. ilk kez gözlerinde hüznü gördüm o akşam.ilk kez bakamıyordun yüzüme.bir felaketi haber verir gibiydin.
aşık yürek öyledir işte...görmez işaretleri görse de görmezlikten gelir.bilirki gerçekle yüzleşirse acı çekecektir. ve belki de son'u beklemeden kendisi harekete geçip yok olmayı tercih edecektir. bunu yapabilecek gücüm yoktu benim.bu yüzden görmedim,göremedim.istemedim o sözcüklerin arkasındaki anlamı bulup çıkarmayı.soramadım sana,deşemedim.kabullenemezdim ki gitmek istediğini,bunu kaldıramazdım ki...
yemekten son kaşığı aldığımızda belki de..dedin ve getirmedin cümlenin sonunu.bu kelime yüreğime bir mermi gibi saplandı ama fark ettirmedim sana. ben cümlenğin sonunu biliyordum.sen bu cümlenin sonunu sözcüklerle değil,gidişinle getirdin. gittin,cümle tamamlandı.belkide daha fazla bağlanmadan birbirimize ayrılmalıyız....
yalnızlığı,sensizliğe katlanmak çok ağır.yine de suçlamıyorum seni.ne zaman çok sevdiysem,ne zaman her şeyimle sevdiysem aynı sonla karşılaştım ben. ya aşkımı taşıyamadıkları için korkup kaçtılar yada DUR dediler bana,bu kadar sevme beni.. yine de vazgeçmedim sevmekten.acıyla karşılaşacağımı bile bile sevdim,çünkü aşktı beni insan yapan.
sözün kısası sevgilim,sen hiçbirşey söylemeden gittin,bana da veda sözcüklerini buradan yazmak kaldı.bir gün çok seveceksin sen de benim gibi.korkma,çok sevmek zarar vermez insana.yüreğini saklama kimseden,o yürek sana ait olsada aşkın da hakkı vardır üzerinde.yüreğini aşka ihanet etmeye zorlama.
hoşçakal sevgilim ve her zaman aşkla kal....

alıntı