Benimle Çıkar Mısın?


Daha henüz onsekiz yaşındaydı, ama hayatının sonundaydı. Tedavisi mümkün olmayan bir hastalığın pençesindeydi. Kahır içinde kendini eve kapatmıştı. Sokağa bile çıkmıyordu. Annesi, birde kendisi... Bunlardan ibaretti hayat o nun için. Bir gün çok sıkıldı, sokağa attı kendisini. Bir yığın vitrinin önünden geçti. CD satan bir dükkanın önünden geçerken aniden durdu, geriye dönüp kapıdan içeride ki tezgahtar kıza dikti gözlerini. Kendi yaşlarında ama çok güzel bir genç kızdı. Gözleri ve yüreği takılı kalmıştı. Bir süre düşündükten sonra CD dükkanına girdi. Kız gülümseyerek koştu o na doğru "Size nasıl yardımcı olabilirim?"dedi genç kız ve öyle güzel gülümsüyordu ki, genç adam şaşırıp kaldı, bocaladı sonra; "Evet, bu CD yi almak istiyorum." dedi rastgele bir CD yi işaret ederek. Genç kız CD yi alıp içeri gitti. Az sonra paketlenmiş bir şekilde geri getirdi . Genç adam paketi aldı evine geldi ve hiç açmadan paketi dolabına attı. Ertesi sabah yine aynı dükkana gitti. Yine bir CD sardırdı kıza, yine eve gelip açmadan paketi dolaba attı. Günler hep sardırılıp açılmayan CD alımları ile geçip gitti. Bir türlü genç kıza açılmaya cesaret edemiyordu. Annesi ile dertleşti bir gece, durumu anlattı ve annesi o nu gidip genç kızla konuşması konusunda ikna etti. Ertesi sabah cesaretini toplayıp dükkana gitti ve yine bir CD seçti. Genç kız paket yapmak için yine arka tarafa geçtiğinde, genç adam evde hazırladığı not kağıdını cebinden çıkartıp telefonun altına koydu. Kağıtta "Sizinle bir gece yemeğe çıkabilir miyiz?" yazıyordu ve telefon numarasını da yazmıştı not kağıdının en altına. Sonra paketi alıp alel acele dükkandan çıkpı, gitti.

İki gün sonra evin telefonu çaldı, Anne açtı telefonu. CD dükanındaki tezgahtar kızdı arayan. Genç adamla görüşmek istediğini söyledi. Gizlenen not u yeni bulmuş ve görür görmez aramıştı. Ama delikanlının annesi ağlıyordu... "Duymadınız mı?" dedi, "Dün kaybettik oğlumu!..."

Cenazeden bir kac gün sonra anne oğlunun odısındaki eşyaları karıştırırken gözüne dolabındaki paketler ilişti. Açılmamış öylece duran paketler... Birini aldı, oğlunun yatağına oturdu ve açtı. CD kapağının arasına sıkıştırılmış bir not vardı. "Merhaba, sizi öyle tatlı buldum ki, bir akşam birlikte çıkalım mı? Jacelyn!" Bir başka paketi açtı, yine başka bir not vardı. "Siz gerçekten çok tatlı birisiniz, hadi beni bu akşam kahve içmeye davet edin .. Sevgiler...

"SEVDİĞİNİZİ SÖYLEMEK İÇİN GEÇ KALMA''


alintidir