Hiç çocukluk aşkınız oldu mu şimdilerde aklınıza geldiğinde sizi gülümseten…??
Daha körpecikken yürek..
Heyecanlar tohumken sevginin bardaktan taşmış haliyle yoğruluyken bedenler..
Şimdiki aşklardan çok daha gerçekçi
Yalansız ..!
Çıkarsız..!
Bir elde umutlar bir elde kahkahalarla
Dünyaya aldırış etmeden birbirine bakan ışıl ışıl yanan, yürekten gülümseyen iki çift göz
Kuş gibi pır pır çırpınan çocuk kalbi.
Ne güzeldir sevgiyi taa derinde hissetmek
Pamuk şekeri tadındayken hayat…

İzmir de halamların kapı komşusuydu. Adı Yakup’tu.. esmerce bir çocuktu..kendinden emin ,göğsünü gere gere yürürdü hep..
Gözleri; öyle güzeldi ki.. simsiyah kocaman ışıl ışıldılar ve biraz da buruk.. gülümsediğinde göz bebekleri de gülümserdi.. ama o burukluk hiç yokolmazdı...
Bana seni seviyorum demezdi hiç.. öylece durup olduğu yerde uzun uzun bakardı gözlerime gülümseyerek..
Anlardım bende tabi beni sevdiğini ama bişi diyemezdim.. sadece "ne bakıyosun bee bişi mi var " derdim. O da gülümseyip yok bişi der gibi kafa sallardı hafiften..sesini çıkarmazdı. kapının önünde hep birlikte oyun oynardık. herkeste bilirdi ve hep bizi yan yana getirmeye çalışırlardı.. ben biraz utanıp sıkılırdım bu durumdan ama hep yüreğimi gülümsetirdi bakışları… pek konuşmazdı zaten.. öyle masumdu ki.. nereye gitsem yanımda olurdu.. seni seviyorum demedi hiç fakat bunu derinden hissettirirdi.. Önemli olan da bu değil mi zaten ???
Annesi yoktu.. bırakıp kaçmıştı.. babası da ilgilenmezdi yok gibi bir şeydi... anne kelimesi geçtiğinde irkilirdi hep. Fark ederdim . o zaman benimde içim burkulurdu.. bir keresinde vurmuştum ona, sonra pişman olmuştum içim içimi yemişti .. "çok acıdı mı" demiştim; gülümsemişti yine "hayır "diyerek..
Ayrılık vakitleri geldiğinde kötü olurdu.. sus pus olurduk.. sadece "gidiyor musun" derdi. Evet derdim başım önümde.. o yine bakardı derin derin… sarılıp boynuna hoşça kal demek isterdim ama yapamazdım..hem oda yaklaşmazdı ki.. Aradan 2yıl sonra gittiğimde tekrar gördüm Onu.. Okulunu bıraktığını , bırakmak zorunda kaldığını öğrendim maddi sıkıntılar yüzünden.. çok üzüldüm.. gözleriyse yine aynı güzellikte bakıyordu.. En son 13 yaşında görmüştük birbirimizi.. ondan sonrada hiç görmedik… gittiğimde hiç karşılaşamadık.. Sonra zaten halamlar taşındı ordan…tanıdıklardan kocaman yağız bir delikanlı olduğunu duyduğumda görmeyi çok istedim ama maalesef göremedim.. hem zaten görse de hatırlamazdı ya.. ne dicektim? Ben senin çocukluk aşkınım hatırladın mı mı? kimbilir ne yapıyor şimdi ne durumda.. mutludur inşallah.. yolun açık olsun Yakup…
Şimdi gidip para vericez hatırlarsan deseler yine hatırlamaz heralde kuvvetli bi hafıza lazım benim gibi… oda herkeste yok. tabi..
Nerden geldi aklıma bilmiyorum ama geldi işte.. hatırladığımda onu hep bir tebessüm yayılır dudaklarıma…


Şimdilerde olduğu gibi; seni seviyorum diyip,ertesi gün bir başkasına, öbür gün de bir başkasına gidip aynı şeyleri hiçbir şey hissetmeden sevgiye dair, sırf alışkanlık haline geldiği için söyleyen, bir zamanların Leylasının Mecnununun Aslısının Kereminin söylerken titrediği, bütün iliklerinde hissettiği o sihirli iki kelimeyi; “Seni seviyorum” u ağzına sakız yapmış , ruhsuz, hakkını veremeyen, birkaç günlük saplantılarının adını aşk sanan ve aslında sevginin “S” sine bile sahip ol(a)mayan sahte insanların sahte sevgileri gibi değildi...!

Çocuktu ya kalplerimiz;
Masumduk…
İçtendik…
Leylaydık
Mecnunduk..
Aslıydık
Keremdik..


Alıntı...........