En güzel "canım'ı" kime dersiniz? En içten, en dolu dolu...

En kuvvetli ve en tamamen gerçek..En bir ömür süren ve hiç azalmayan...

Onun bakışlarıyla, onun sıcaklığıyla, en güzel hissettiren size kendinizi...

O'na sarıldığınızda en sıcak kucağı size kim verir?

Kim sabahları uyandığında "seni çok seviyorum" u en içten şekliyle söyler. Kim size her sarıldığında içinizde en büyük boşluğun onun kollarıyla dolduğunu hissedersiniz?

Kim siz yatağınızda uyurken gelip sokuluverir karın boşluğunuza.

Kimi her zaman ve her ne olursa olsun herşeye rağmen seversiniz. O her ne yaparsa, o her nerede olursa sizin ona olan sevginiz hiç bitmez. Onu her gördüğünüzde içiniz titrer, ona baktıkça hep gurur duyarsınız, onunla hep güzel vakit geçirirsiniz. Onsuz bir hayat düşünemezsiniz. O size yaşam sevinci verir. O tam ve olgun sevgiyi verir size. Onunla olmak dünyanın en güzel duygusudur. O yanınızda olunca toprağın üstü bile en güzel en keyifli yer olur sizin için.

Onun canı yanınca sizinde yanar, o üzülünce içiniz titrer, o hastalanınca başından ayrılamazsınız, o dünyanın en güzel şeylerine layıktır. O iyi ki vardır, o iyi ki dünyaya gelmiştir, gelmesine vesile olmuşsunuzdur.

Onu hergün öpsenizde doymazsınız, onu hergün görmekten sıkılmazsınız, onun sizden başkasına sizin kadar ait olamayacağını bilirsiniz. Ona güveniniz sonsuzdur. Onunla huzuru ve mutluluğu bulursunuz....

O, sizin için bu dünyanın en en en harika şeyidir.Ona "canımların" en güzelini doyasıya söyler ve hiç üzülmezsiniz.

O sizindir, siz de onun. Bunun başka bir tarifi yoktur.
(alıntıdır)