DUYGULARIN GEOMETRİSİ

Önce sevdim.Sevdiğimi öğrendim, sevebileceğimi farkettim:Sevdikçe kendimi kainatla topladığımı gördüm.

Affetmeyi öğrendim: Affetmenin, dostlarımı onla çarpmak olduğun farkettim.

Pişman oldum:Pişman olduğumu itiraf ettim; pişman oldukça hatalarımı küçük, anlaşılır ve bağışlanabilir parçalara bölebildiğimi gördüm.

Hatırlamayı öğrendim: Haırladıkça sevgilerimin kare kökünü bulup onlardan hüznü çıkardığımı farkettim.

Değer vermesini öğrendim: Değer verdikçe sevgilerin küpünü bulup onları mutlulukla çarpabildiğimi gördüm.

İltifat etmesini öğrendim:İltifat ettikçe insanlarla aramdaki en kısa mesafenin bir tebessüm resmetiği eğri bir çizgi olduğunu gördüm.

Özür dilemesini öğrendim: Özür diledikçe nefretin ve öfkenin sonsuza kadar bölündüğünü, böylece dargınlıkların limit sıfıra giderken yokolduğunu farkettim.

Aşık oldum, aşkı tattım: Böylece bir üçgenin iç açılarının toplamının 180 dereceyi aşıp bütün yamukları kendi içinde barındırabildiğini gördüm.

Hüzünlendim: Hüznü sevdim, hüznün kalbime dokunmasına izin verdim.Böylece mutlulukların ve zevklerin sonunda ayrılık çizgisine teğet geçip geri döndüğünü gördüm.

Ve birgün öleceğim: Kesinlikle öleceğim ve öldüğüm gün anlayacağım ki;yaşadığım hayat, paydası sonsuzluk olan basit bir kesirden ibaretmiş.Kesirin payında ne olursa olsun, ne kadar çok şey biriktirmiş olursam olayım, hepsi son işleminde sıfıra eşitleniyor.Kesrin üzerine, yani bu dünyaya, sonsuzluk cinsinden birşeyler koymam gerekiyor; yoksa elde var sıfır!
Bütün bu işlemlerin sağlamasını yapmak isteseniz, kalbinize bir bakın!

ALINTIDIR...