Bilseydin ve gelseydin,gecikmiş zamanları anımsatmadan evrenin saati.Adı konmamış kahırların hoyrat kollarındaki çaresiz yalnızlıklarımı bilseydin.Sevseydin.Yitirmekten korkarak tutsaydın ellerimi.
Çoğu zaman boğazımı yırtan yutkunmalarımda neleri gizlediğimi kim anlar sanıyorsun? Senin anlamadığını kim anlar sevdiğim?...''


''...Ben seni sensiz de yaşarım sevdiğim.
Ama sen beni yaşayamazsın.Yoksun,olmazsın,sen beni yaşayamazsın!
Ağlamak zoruma gitmez,hesapsız sevmelerdedir gerçek kimliği aşkların,unutma!..

Ben seni sensiz de yaşarım sevdiğim.
Gün olur sana çoğalırım,seni üretirim aynı güzelliğinle.Ve binlerce sen içimde,binlerce sevda...Herbiri özleminle dağlayan gözlerimi.Herbiri bana gelen,karanlığın ışığı yırtması gibi,uykularımda.
Gün olur,kahırlar bedenimi damla damla eritir,tükeniriz.İçimdeki seninle birlikte tükeniriz,kimseler bilmez...

Ben seni sensiz de yaşarım sevdiğim.
Gün olur,teslim olurum belki korkularıma.Görmezsin beni.Seni korkularımla yaşarım.Gecenin bir yarısı kan-ter içinde uyanırım düşlerimden,kimbilir kaçıncı yitirişimdir seni,hakedilmemiş yenilgilerimde.
Seni yalnızlıklarımda yaşarım,bir çiğ tanesi düşmüş gibi rengini unuttuğumuz çiçeklerin üstüne.
Seni,bana bir türlü getirmeyen her yeni günün sonunda tattığım,içime tortu gibi çöken,yağmalanmış umutlarımda yaşarım.Boğazımda kilitlenen sancılardasındır artık,bilmezsin.Yoksun,olmazsın,sen beni yaşayamazsın!..

Ben seni sensiz de yaşarım sevdiğim.
Gün olur,güneşin batışındaki kızıllıklarda gözlerini ararım.Yüzünü ararım baktığım her resimde.Çalan her telefonda sesini ararım.Ve sen kimbilir hangi iklimlerdeki aykırı yakınlıklarda kendini ararsın,sorulmaz.

Ben seni sensiz de yaşarım sevdiğim.
bedeli kirpiklerimdeki yaşlarımdır.seni düşlerim boynumdan içeri,hep aynı yakarsın tenimi
ve karşımda en güzel hayalin
GÜLÜMSEYEN BANA GELEN...''
yalnızca hayallerde kalsan da seni seviyorum.D.D