Son günlerde bir şarkı dilime dolanmaya başladı sürekli. Sürekli her yerde duyuyor oldum o şarkının sözlerini.Ve eminim sen de duyuyorsun benim gibi sevgili, eminim ara sıra da olsa sende mırıldanıyorsun benim gibi.

Tek fark aramızdaki; dilime takıldığında o şarkının sözleri sen de izin almadan düşüyorsun gönlüme. Düşüşünün ardından bir alev sarıyor benliğimi ve ben, bir damla gözyaşı ile serinletmeye çalışıyorum hasretini.

Kayıplarımı düşünüyorum sevgili, kayıplarımı ve onlarla birlikte belirginleşen yalanlarımı …

Sen yüreğimde belirginleşmeye başladığında, sessiz sedasız bir özlem sarıyor etrafımı, belli belirsiz bir sen kokuyor odam ki sorma gitsin… Nasıl da yanıyor canım gidişinin o ilk günü gibi bir bilsen sevgili.

Mutluluğum kayıplara karışıyor peşin sıra koştururken gitme diye. İzini kaybediyor koşarken, yolu dikenli patikalara giriyor yine de koşuyor… Hiç durmadan, kaybolmuşluğun farkında ama umursamadan peşin sıra koşuyor.

Gülümsemem gizli kapaklı kapılar ardına kilitliyor kendini de, sen olmayan kimseye göstermiyor, sessiz sedasız bekliyor.

Kim bilir belki de dönmeni hayal ediyor? Biraz belirginleşiyor… Derken, dönmeyeceğinin netliğiyle tekrar silikleşiyor saklandığı yerde kimse bulamasın diye.

Ve ben…
Ben, her kayıpta biraz daha soluklaşıyorum zamanın içinde…
Ve ben, her kayıpla başa çıkabilmek adına yalanlara yaslanıyorum ölmemek için. Durmaksızın yaşama sarılmaya çalışıyorum o yalanlarda sevgili… Ve durmaksızın yeni bir yalan üretiyorum verdiğim her nefes için.

Seni unutalı çok oldu diyorum mesela biliyor musun?
Bazen ben bile inanıyorum ya buna, hani şu şarkılarda olmasa tamamen inanacağım ve yok sayacağım seni aslında… Boşuna dememiş diyen, ah şu şarkıların gözü kör olsun diye…

(Olmasın… Şarkılara hiç bir şey olmasın… En azından bir süre daha hiçbir şey olmasın ki, ara sıra da olsa unuttuklarımı hatırlayayım onlarla.)

Mutluluğum peşin sıra koşarken ve ben bakarken ardınızdan çaresiz, bir yalana yüklüyorum gidişini ve gidişinle birlikte kaybolan her şeyimi.

Artık seni sevdiğimi kimse bilmiyor mesela, hatta ben bile bazı bazı sevmediğimi düşünmüyor değilim de hani seni.

Hâlbuki tam düşünürken senin bittiğini; aklıma düştüğün anda, kilitlerini açıp çıkan gülümsemem, yeniden yalanlar hâkim olmadan dünyama; birkaç saniyede olsa hatırlatıyor bana seni nasıl sevdiğimi.

Ve her şey birkaç saniye içinde oluyor sevgili…

Seni özlemem, üşümem, sensizliğin o can alıcı acısı, canımın bir alev topu gibi yanması, hasretini gözyaşımla serinletmeye çalışmam…

Hepsi, hepsi birkaç saniye içinde ama bir o kadar etkili beliriveriyor yüreğimde.

Bir anda soğuyor ardından gece, bir sis iniyor gözlerime; kayıplarım çoğalıyor derken… Hislerim gidiyor terk edip beni ve her kayıpta bir yalan daha besliyorum avuçlarımdaki kanla…
Her yalanda biraz daha unutuyorum sanıyorum seni ve sonra bir şarkıyla her şey yine ilk saniyeye dönüyor sevgili.

Bilmezsin sen, kayıplarımla birlikte çoğaldı benim yalanlarım. Kayıplarım büyüdükçe de daha fazla yalan söyler oldu dilim kendine. Bir yalan dünya içinde yaşıyoruz deriz ya hani, işte aynen öyle bir dünya oluşturdum kendi yalanlarımdan da sevgili yaşayıp gidiyorum içinde.

Yaşadıkça SiLiKLeŞiYoRuM…
SiLiKLeŞTiKÇe daha fazla KaYBeDiYoRuM…
Ve her kayıpta yeni bir yalan üretiyorum…Alıntı