Sana yazamıyorum.Bunu kalemin suskunluğu söyledi bana. Yorgunmuyum bilmiyorum, uykusuzmuyum, hayır. Hiç bir sebep yok seni sana yazmamam için. Ama yazamıyorum. Hatta utanmadan, yazamadığımı yazarak dolduruyorum satırları. Sayfalardan çalıyorum, kirletiyorum sayfaları belki. Ve iğreniyorum kendimden;yaşadığım zamanı, mekanı ve duyduklarımı kirlettiğim için.

Gökyüzü delik İstanbul`da. Melekler bizi gözetliyor mavi gözleriyle. Ve kaldırımlarda yıldızlar var İstanbul`da birkaç aydır;tutunamayan, kayıp düşen yıldızlar. "Kayıp düşen" ve "düş"üren. Ayaklarım takılıyor yıldızlara göğe bakarken. Hep yeni bir yıldız bekliyorum. düşecek, düşüyorum. Bu arada sordun diye söylüyorum, iyiyim. Ama düşüyorum.

Dudaklarım çatladı, neden bilmiyorum. Ve kollarım ağrıyor ve ellerim. Eklemlerime karıncalar yuva yapıyor sanki. Oyuyorlar kemiklerimi her gece ve her sabah acıyla karışık uyanıyorum yeni acılara.

Ve seni yazamıyorum işte uzun zamandır. Göğsüme bir ağrı saplandığından mı bilmiyorum ama yazamıyorum seni. Gözlerimde bir deli Âlem her kapadığımda ve her açtığımda bir karanlık yalnızlık. Dudaklarım ismini okuyor her sayfada, yastığa koymadan başımı adını söylüyorum. Hiç uyumuyorum ben bu ara.

İstanbul yıldızlı, gökyüzü delik. Ve her sayfada adın var. Ben düşüyorum, "düş"ürüyorum. Eklemlerimde kireçlenme varmış. Hep karıncalar yüzünden. İçimde bile deli Âlem, dışımda yalnızlık..


(alıntıdır)