Yine yalnızım ama sen doluyum bugün yine…
Bu sevgi öyle yoruyor ki beni;
Düşünmek istediklerimi yapmak istediğim her şeyi sınırlıyor sanki
Oysa umutla uyanmıştım bu sabah. Dün sabah ki gibi sen olmayacaktın aklımda. Öyle alışmışım ki seninle uykuya dalıp seninle uyanmaya, atamıyorum bir türlü yürekten seni…
Oysa bugün farklı olacaktı. Umutla kalkacaktım yatağımdan yokluğunu bile hissetmeden. Çayımı yudumlarken martılar şarkı söyleyecekti bugün.
Denizin dans edişini seyredecektim kayalıklarla. Sokağa çıktığımda ağaçların yeşili olacaktı ilk gözüme çarpan, kocaman bir oh çekecektim sensizliğe. Yoldaki kalabalığı izleyip mutlu olan insanlar çarpacaktı gözüme.
Umutla uyanmıştım bu sabah yine olmadı… Dün sabah ki gibi sen vardın aklımda hüzün çöktü seni göremeyince yine yanımda. Martıların sessizliği izin vermedi çayımı yudumlamama. Deniz yine hırcındı kavgası vardı kayalıklarla. Sokak yine gri idi, gecenin üzerine bıraktığı efkâr yine of dedirtti içimdeki kocaman sana. Yolda hep benim gibi ümitsiz mutsuz insanlar selam bile veremedim yine onlara.
Ne zaman geçecek bu sensizlik nöbetleri, martılar bir daha şarkı söylemeyecek mi deniz kayalıklara sarılmayacak mı senin bana sarılmayacağın gibi.
BEN HER SABAH SENSİZLİKLE Mİ BAŞLIYACAĞIM BU YARINLARA…

(alıntıdır)