Gözlerinde hayatın anlamını gördüğüm yarin, bakışının donuklaşmasıydı ayrılık türküsünün ilk mısrası. Masalların hayalsi dünyasındaki bir solukluk mesafede, varlığına şükrettiğim nazlı yar.
Aşkın ilahi tınısını hissetmekti, ruhun özleminin umulmaz tutkusu. Nice güzel sözün sıradanlığından sıyrıldığı, yüksek değerleri manasına kattığı ilhamdı nazlı yar. Yar ki sözünde ılık meltem rüzgarlarının sarhoş eden büyüsü. Gönül iklimimin kışa döndüğü zamanları bahara çalandı nazlı yarin varlığı.Pervanenin hayatından geçerek nara sevdalanmasındaki manadan alınan bir tutam aşkın hayatıma aksiydi yarin hayali. Şimdi uzakların hasreti de yakınınların şevki de anlamını yitirmede.

Can çekişen gönlümünün çırpınışları, en kesif dramaların dahi yanaşamayacağı öykülere rakip oldu. Çocuksu sevincim yok varlığımın önemi anlamsız, aşım acı tatlara mahkum. Kalbin sızısı ummanlara düşmüş mecnunun asırlar aşan acısına denk oldu. Tek umut mecnunluktan hakka uzanan gerçek aşka varabilme muradı oldu.Beşerin sevdasını anlamlı kılan, ebedi bir sevdaya tebdil eden ancak ilahi aşktı. Anlamaktan öte yaşamakla mukatedir olmakta ilahi sevdanın manası. Bildik ,gördük ve anladık demek için ayrılığın acısını tatmak gerekmiş.

(alıntıdır)