-yıkılışıma ayak uyduramıyorsun değil mi ?

…yokluğun , uçurumdaki bir uçurum çiçeği gibi. Yel değse göğsüme düşerim/ düşlerimle alay edip gülerim / yenilgilerim yokluğunda gizli hayat(ım)la oyun oynarım… kuralsızca !

bilirim!.. sevmek,biraz acı çekmektir . işte buna aldanırım . yüreğim yokluğunda kalır da ben nasıl senden (vaz)geçerim. Yüreğimi al nereye istersen oraya göm ; zaten sensizliğin nefes alış-verişleri boşuna değil mi?
Sevgilim ben sende kalabalıklaşmadıkça nasıl yaşarım , söyler misin ?

-takvimler mevsimlere yenik düşer de nasıl puslu duvarlara çarpmam ! nasıl gel-gitlerde yokluğunda kaybolmam … ben sende bir ömür yoldaşlığına kandırılmışken ;yaralarım derin kuyulardan kabuk bağlamışken , söylesene cennet yüreklim yokluğuna nasıl aldanırım !..

bilirim!.. sevmek biraz acı çekmek ; yoksa hiçbir kül ateşe bu kadar sadık olamazdı . yanmak,bir sevgiliye ve yeniden yanmak ; acı çekmek belki de sessizce düşünmek , küllerinden sana doğmak… yokluğunda sevmek ! çok sevmek…

(sevgilim!.. ben sende kalabalıklaşmadıkça nasıl yaşarım , söyler misin ? )

-aykırı günlerdeyim . bir parça kırıldım ! kader , içimdeki güzelliğini sünger gibi emdikçe yokluğun(d)a kalakaldım… benzeri daha yüreğime saplanmamış mutluluktan uzakta kalmak ve hayata güler yüzlü bakabilmek ; hayır sevgilim ! ben bu çelişkilerde nasıl yaşarım ?

bilirim!.. sevmek , acılara da alışmaktı . yozlaşan iklim oyunlarına mevsimleşmekti . belki esmerleşen akşamlarda kaldırım taşlarına sarılmaktı . yokluktu ! sevgiliden uzakta yaşamı kabullenme(me)kti…

(benzeri daha yüreğime saplanmamış mutluluktan uzakta nasıl yaşarım …)

-takvimler mevsimlere yenik düşerse ve seni benden alırlarsa sevdiğim , inan bu hüzünlü bedenimi her şeyden uzaklaştıracak çarelerde yaşatırım ; öldürürüm ! ruhum yine seninle çarpar… yenilmem inan hiç kirlenmem ! gelinmez yollarda kalacağımı bilsem de yine teslim olmam . sen varsan ömrümün en huzurlu yanında bunu bilirim ! sana koşarım tutmasa da dizlerim…

-son bir defa görmek için nefasetini yokluğuna oynarım hayatı(mı)… yaşamak sevgilide çoğalmaksa yanarım , küllerimden yine sana doğarım !..
bilirim!.. sevmek , sevgili için acı çekmektir…

canım sevgilim yanılmadım !.. sadece sevdim …


Alıntıdır.
__________________________

Ayrılığın hakkını ver...Anlamsız kıl tüm yaşanmışlığı.Kalmayı beceremedin.Bari gitmeyi öğren...