İLİŞKİLER

Bir türlü yoluna girmiyor, hep tartışıyor hiç anlaşamıyoruz.

Acaba oyunu kurallara göre mi oynuyorsunuz!

Hiçbir ilişki sadece mantık üzerine kurulmaz... Sadece aşk da mutlu olmaya yetmez.

İlişki dünyanın en zor olan işidir. ve uyulması gereken kuralları vardır

KABULLENMEK: Yaşanan olaylar, gerginlikler, polemikler, ilişki sırasında karşınızdakinin size bakış açısını sevgisini değiştirebilir. Etkilenmek insana özgü bir davranış biçimidir. Karşınızdaki kişinin size olan sevgisinin bu gibi durumlarla değişebileceğini kabul edin.

İZİN VERMEK: Karşındakinin kendisi olmasına izin vereceksin; sana uymayan yanlarını bile törpülemeye kalkmayacaksın. Ya olduğu gibi kabul edeceksin ya da çekip gideceksin.

BELDEN AŞAĞI VURMAMAK: Hiçbir kavgada, asla belden aşağı vurmayacaksın. Onun kişiliğini yıkacak şeyler söylemeyeceksin; onun zaaflarını kavgada koz olarak kullanmayacaksın. Sevdiğin insanla hiçbir zaman onu "yenmek" için kavga etmeyeceksin.

İKİ KİŞİLİK EVREN KURMAK: Kanepede uzanıp yaptığınız dedikodularla, komik küçük sohbetlerle sadece ikinizin anlayacağı bir dil ve bu dilin etrafında iki kişilik bir evren kuracaksın. Dünya işleri zaten ağır; sen hafifleteceksin!

ONUN TARAFINI TUTMAK: Ne olursa ve kim olursa olsun üçüncü kişilerin yanında ve üçüncü kişilere karşı onu tutacaksın! Hiç "objektif" gibi görünmeyebilir bu sana ama zaten ilişki sübjektiftir.

YIKILMAMAK: En kötü kayıplar dışında hiçbir üzüntünde onun üzerine yıkılmayacaksın. O senin doktorun, psikoloğun değil, sevgilin. O sana tabi ki de destek olacak, olmuyorsa zaten bellidir işin sonu.

EMEK HARCAMAK: İlişkinin de ihtiyaçları vardır bunları karşılamayı bileceksin Mesela o yalnız kalmak istiyorsa üstüne gelmeyeceksin hele ki bu durumlarda bana ilgi göster triplerine girmeyeceksin anlayışlı olacaksın. Herkesin kendini yoktan yere kötü hissettiği durumlar vardır. Unutmayacaksın.

ÖĞRENMEK: Birlikte yeni şeyler görmeye, öğrenmeye ve paylaşmaya açık olacaksın. O anlatacak sen dinleyeceksin, Sen anlatacaksın o dinleyecek.

DİKKAT ETMEK: Bu en önemli emirdir. En önemli şey ilişkiniz değildir. En önemli şey, o ve sensin; ayrı ayrı... İkiniz de birer insansınız.. Onu ve kendini olduğun gibi kabul etmeye dikkat et...

GERÇEK VE TAM ANLAMIYLA LAYIK OLDUĞU ŞEKİLDE YAŞAYABİLİRSENİZ İLİŞKİ İNSANI EN MUTLU KILAN DUYGUDUR. YAŞAMADINIZ MI SANKİ ONDAN AYRILDIĞINIZDA SOKAKLAR ESKİSİ GİBİ GÖZÜKMEZ YALNIZ YÜRÜNEMEYECEK KADAR SIKICIDIR. HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ KADAR ZEVK VERMEZ. BİR YANINIZ SÜREKLİ ACIR. TELEFON ÇALSIN İSTERSİNİZ YA DA KAPI. ARADIĞINDA İSE YÜREĞİNİZDE Kİ O BOŞLUK ADETA KAPANIR, O ACI YOK OLUP GİDER. SEVGİ SAHİP OLABİLECEĞİNİZ EN YÜCE DUYGUDUR.

SEVGİLİSİ OLMAYANLARI DÜŞÜNÜP ....
SEVGİNİZE SAHİP ÇIKIN.
Alıntıdır.
____________________________________
Kopan bir ipe sımsıkı bir düğüm atarsanız, ipin en sağlam yeri artık bu düğümdür. Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan tek nokta yine o düğümdür...