Seni düşünüyorum, odamın yarı açık penceresinde. Yıldızlarla laflarken, "acaba şimdi ne yapıyor" diyorum kendi kendime. Sorasım geliyor yıldızlara ama soramıyorum. Sözcükler bir düğüm olup kalıveriyor boğazımda. Şarkılara sarılıyorum yalnızlığımı paylaşsınlar diye; seninle keşfettiğim şarkılar bile anlamsız geliyor artık. Yokluğun zakkum ağacı, yokluğun cehennem...

Pencerem üzgün, odam üzgün, hayatım darmadağın yıldızlar nerden anlayacaklar ki beni. Bir haykırsam diyorum gecenin sessizliğine duyar mısın naçarlığı mı? Bu gece bir yıldız olup evinize yansıyan pencereden odana girsem, bir eski şarkı olsam beni dinler misin?

Yeniden gelir misin rüyalarıma? Kaç gecedir pişmanlıkla uyanıyorum. Dudaklarım kup kuru kavak ağaçlarının solgun yaprakları gibi, yüzüm buluta mahkûm ay gibi... Nerelerdeysen gel artık.

Hangi dağın karısın şimdi, kime süslüyorsun dokunmaya kıyamadığım kömür karası saçlarını?

Eylül rüzgârı gibi savruluyorum peşinden yaprak yaprak, nisan bulutları gibi gözlerim gidişinden bu yana... Ne zaman aklıma gelse gözlerin için için ağlıyorum.

Belki bir daha dönmeyeceksin virane olmuş bülbüller yuvası gönlüme, belki bir daha sevmeyeceğim seni sevdiğim kadar, belki bütün belkileri silmem gerekir hayatımdan ama her şeye rağmen keşkeler yığını günlerimi hep hatırımda tutacağım ve bu günler ömrümün en güzel günleri olarak hayatımın gökkubesinde hep parlayacaklar.

Sanma unuttum seni YOSUN GÖZLÜ sevdiceğim. ...

Sen gelmesen de ben hep bekleyeceğim seni,

Sen ne kadar sevmesen de beni...ALINTI..