+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Komik Aldanışlar Kulübünde Şarkı Söylemiyorum Artık ...

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Komik Aldanışlar Kulübünde Şarkı Söylemiyorum Artık ... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  24.796
  Blog Yazıları
  263
  Tecrübe Puanı
  107376068

  Tanımlı Komik Aldanışlar Kulübünde Şarkı Söylemiyorum Artık ...

  Komik Aldanışlar Kulübünde Şarkı Söylemiyorum artık

  ya sen konuşacaktın
  ya da...gece ben üzerime ay
  düşen düşte hangi ayrılığıma
  susacaktım?
  (Kadri Karahan)


  Mavi bir yalnızlıksın bende. Denizden rica ederek aldığım bir emanet yüreğimin saklı koyunda. Susmak istemesem de susuyorum ve kızıyorum zorunlu uzaklıklara. Bir yanlışlık olmasın, elbette barıştım aşkın yabancı, huysuz ve uzak diliyle. Ama yine de ağır geliyor bazen palamarı çözmek ve açılmak kıyısız limanlara. İnsanız sonuçta, an geliyor özlüyoruz konaklamayı, kalmayı, “kal” denmesini. Kim istemez yorgunluğunun sıcacık ellerle temizlenmesini?..İstemem deme, yüzünden aktığım gün sana değdi düşlerim, yüzümde resimlenmedin, deme.

  erimemek adına bütün şeker biriktirmelerim
  siz bilmezsiniz, ben bilerim acıları
  kanatmadan

  Ağlara takılan ağlamalarım kadar genç kaldım vedalarda. Balıkçı motorlarına sakladım huysuz bekleyişlerimi. Sabah ezanlarında sabahladım ve tazeledim umutlu dualarımı. Kimseler görmedi birikmişliğimi, evinin önünü süpüren, yetmiş yaşını saçlarında gizleyen Anna teyze bile. Dilinden düşmeyen Rum türkülerinde ağladım, anlamını çözemediğim kelimelerin ağıt yakan seslerinde. Bilir misin, şarkılar her dilde anlaşılır, her dilde aynıdır sevmeler.

  Şiirlere gömülüyor dudaklarım, mısralar boyu yalnızım işte, tıpkı mavi bir yalnızlık oluşun gibi bende. Engin Turgut yazmasaydı, ben de aynı şekilde sana dökülebilir miydim sence?

  “size her gün zarfsız mektuplar yazar,
  gönderemediğim için pula dönerdim! siz

  acı bir şarap, zalim bir bahane, başkasının
  kuğusu değil miydiniz?”

  Ya geç kalırız ya da erken geliriz hayata, aşk adına başka yollara sapmak, başka göllerde yüzmek hep mavi yalnızlıklar adına. Göndermediğimiz, göndermeyeceğimizi bildiğimiz ama yine de yazdığımız pulsuz mektuplarda akarız sevgilinin kuytularına. Çünkü mektuplarda bize aittir aşk, başka kollarda olduğunu düşünemeyeceğimiz kadar. Çünkü sevmeler, kalemimizden damlayan bir duadır inatla beklenene, gelmeyecek olsa bile. Sen de bir duasın dilimde, mutluluğun için her gece yüreğimden gökyüzüne gönderdiğim masum sessizliğim işte.Bu defa aklıma Akgün Akova düşüyor; “ sevişmeden seni seviyorum diyen kadınların sevgisine inanmıyorum” diyor. Haklı sevda direnişi, anlamlı bir sürgün ten çıkmazlarında, aleni bir itiraf. Ama sen bana inanabilirsin tüm kalbinle. Sadece bedeninle değil, gözlerinle, ruhunla, sessizliğinle, yorgunluğunla ve direnişinle, arlı arsız kelimelerinle, kırılgan teninle, masumiyet abidesi uykunla, hala okulu kıran çocukluğunla, sevimli haylazlığınla, gülüp geçtiğin sakarlığınla, inadına aşk kokan uzaklığınla seviştim, seninle beraber Sen nehri gibi akan kahkahalarınla. İşte bu yüzden daha çok inanabilirsin seni sevdiğime, sensiz isimlenen sevişmelerime. Mavi bir yalnızlıksın, dudaklarımda tazelenen ruj izlerinde.

  Ağlamak istiyorum ama sıkışıp kalıyor göz yaşlarım derinlerimde. Benimle hep uğraşan hayatı sevdim ve bu yüzden sevginin acı tarafında yıkılıyorum bazen. Özlemlerimin hep uzakta olması büyüttü belki de yüreği ama artık büyümekten de yoruldum. Özne olmayı beklediğim cümlelerin yükleminde sıkışıp kalmak terletti belki de. Ellerim kavuşmaya meyilli, yani sana, yani özlediğim her uzaklığa. Ertan Mısırlı yanaşıyor yanıma, Cemal Süreya’ya seslendiği kelimeleriyle;

  “aşk dedim sana Cemal abi!
  ırmağa ilk taşı atan sendin
  sakladım içinde suyun sesini
  bu yalnızlığı ben istemedim
  kalbim, alışmalısın daha büyük sarsıntılara”

  Canım sıkılıyor ve canımın bir posa haline getirilmesi kimsenin umurunda değil. Zaman zaman kapıma uğrayan gitmek arzusu yine zile bastı, açıp açmamak konusunda kararsızım. Ne istediğimi sorsan, gitmekten yana olduğumu belki de en saf haliyle sana itiraf edebilirim. Nereye mi? Kendime gitmek istiyorum. Düşlerime, dokunmak istediklerime, koynunda kalmak istediğime, huzura...Beni benden alan sende dinlendirebilir misin? Bak ne diyor Oğuzhan Akay, “ sen büyük bir aşka halayıksın çocuk / benimse gidecek yerim yok kendimden başka” Beni elimden tutup kendime getirir misin? Mavi yalnızlığım, benden yana düşer misin?

  seni sevmelerin portakal durağındayım
  soydum düşlerimi
  çıplak sensizliğim çarptı aynaya
  kapattım ellerimle yüzümü,
  acıtmadım

  Nerede yüzüm gülüyorsa biraz da oralıyım. Terminaline girdiğim her şehirde bir bakış bıraktım sulanmak üzere. Yine de bilmiyorum nereye ait olduğumu, aitlik diye bir şey var mı yalnızlığım? En çok İzmir kucakladı beni, en çok İzmir sarıldı, en çok İzmir bekledi, belki de bu yüzden en çok İzmir’in kadınıyım. Birinin kadını olmak yaraları temizler mi süt dökülmüş dilim? Deli kanlı umudumun tahliyesi için bir imza da sen verir misin? “belki değil mutlak umudu paylaşırdık” diyor Düş Sokağı Sakinleri, umudumu beklerken duvara benimle çentik atar mısın? Mavi yalnızlığım, umudumu paylaşır mısın?Kalemi de şarkıları kadar keskin kadın, Umay Umay, nasıl da güzel döküyor aslında benim de dökmek istediklerimi;

  “..sana iyi şeylerden bahsetmek istiyorum, iyi olan şeyler, iyi ve uzun olan. Bizi sevgi dolu ve güçlü yapan şeyler. Gülmeyi yeni öğrenen bir kız çocuğu gibi acemiyim. Sana anlatacak doğru dürüst bir gerçek ya da avutacak kadar güzel bir yalan bulamıyorum. Sadece seni hayatımda üç kez görmüş ve unutamamış olabilirim. Sadece seni sevmiş olabilirim..”

  Sabah olmak üzere, birazdan gün doğacak tatlı sessizliğiyle. Uzaktasın, senin yürüdüğün sahilde de gün aydınlanmak üzere mi acaba? Öyleyse yeni doğan gün için benim adıma bir ‘merhaba’ bırakır mısın denizin kenarına?

  Ne çok susuyoruz, ne çok ama. Oysa kelimelerimiz var dolu dizgin, gözlerimizde yazılan hikayeler var, koşarak gelip de bize sarılan imgelerimiz var, gülüşlere bağışlayan lirik sarhoşluğumuz var, ıslak öpüşlerle kutsadığımız şiirler var...Ne çok susuyoruz, ne çok kalabalığız ama. Neyi özlüyorum, neyi arıyorum diye düşünürken, sessizce yanaşıyor yanıma Yılmaz Odabaşı, başımı sallıyorum geçerken kelimelerinin içinden: “....sonra gelip geçen her sabahla öyle susadım ki yüzüne yokluğunda...yüzünü özledim, yüzünü... anlasana...” Derin bir yanıt bırakıyor suskunluğumda, yüzünü ararken beyhude bir özlemin içinde. “ İnsan sevince birdenbire ağlıyor”, diyor, insan sevince birdenbire susuyor belki. Birdenbire susturuluyor belki de. Mavi yalnızlığım, yüzünü özledim, yüzünü, anlasana.

  Şarkılar geçiyor yüreğimden, usul usul, uslanmadan, dalgalanarak kimi yerde. Uzakları getiriyor, eritiyor, dinlendiriyor, en azından bir süre. En azından şarkılar var mavi yalnızlığım, en azından yalnız değilim notaların içinde.

  söylediğim bütün şarkılar sarhoş
  yalpalıyor notalar dilimde
  şişeleri ben değil,
  çocuklar devirdi ve kaçtı
  yalanlarım ergenlik çağında, bakire

  Yalnızlık aslında en kalabalık anlarımız değil mi zaten. Düşlerimizin kulaç attığı zamanlar, kuşların göğsümüzde uçtuğu, denizin bedenimizde köpürdüğü, vedaların elini uzatamadığı zamanlar değil mi? İstediğin yere gidebilirsin, istediğin kadar uzakta durabilirsin, istediğin kadar susabilir ve istediğin koyda kalabilirsin. Beni merak etme, şarkılarım ve gülümseyen yalnızlığım var. Deli eden yansımalarım, her gün yeniden ‘merhaba’ diyen yüreğim, sapına kadar haylazlık kokan çocukluğum var. Sanki sesimi duymuş gibi konuşuyor Azime Akbaş, sesime ses verir gibi;

  “mor özlemlerin dağınık yüzlü masalıydın sen
  söylenmeyen
  iri ve maviydi zamanların
  yıldız yıldız özlemdin, vuruldum çocuk tavrına”

  Artık kabuğuma çekiliyorum dökmek için eteğimdeki şiirleri. Dudaklarımı ıslatan taze gülümseyişler doğuracağım seni içimde sonsuza dek koruyarak ve kor vedalardan alabildiğine uzakta tutarak. Sen sus ama yüreğimdeki sesine dokunma, o hep konuşmak isteyecek. Biz böyleyiz, düşler ve düş sesleri içinde, kırılgan yanlarımızı bileyerek, sevgiyi keskin tarafından yaşamayı seçeceğiz. Biz, düşlerim ve ben, seni durduk yere özleyeceğiz. Mavi yalnızlığım, özlenmek seni rahatsız etmez değil mi?

  balıklara kanat takarsak, uçururlar mı bizi suların karanlığında,
  merak ediyorum
  komik aldanışlar kulübünde şarkı söylemiyorum artık,
  sana söylüyorum

  gelmeyeceğini bilerek beklemektir aşk!
  Seni seviyorum


  alıntı

 2. #2
  ~Yorgun Düşlerin Kadını~ SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  Charnel House
  Mesajlar
  3.621
  Blog Yazıları
  20
  Tecrübe Puanı
  107374652

  Tanımlı

  “mor özlemlerin dağınık yüzlü masalıydın sen
  söylenmeyen

  iri ve maviydi zamanların
  yıldız yıldız özlemdin, vuruldum çocuk tavrına”


  başlık süpper yazı muhteşem:alkis:...paylaşım için saol

 3. #3
  sefira
  Misafir

  Tanımlı Ce: Komik Aldanışlar Kulübünde Şarkı Söylemiyorum Artık ...

  zuzu eline saglık super

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Aldanışlar
  By zeynep in forum Edebi Yazilar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-21-2009, 17:33
 2. Şimdi susuyorum ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum
  By angelimyeşil in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07-10-2008, 23:50
 3. Cevaplar: 13
  Son Mesaj: 07-03-2008, 13:46
 4. Menaceriyim diye söylemiyorum
  By holocoust in forum Besiktas
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-30-2007, 13:21
 5. VC 14.000'ler Kulübünde, AI ise Shaq'ı Solladı
  By Beraberlikçi in forum Basketbol
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-31-2007, 16:53

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375