Nergis bakışlı gözlerinden fışkıran yüreğinin yansıması ışıltılı gözlerindeki bakışına takılı kaldım. O bakış ki güneşin yağmur sonrası toprağın üzerine doğması ve toprağın bağrına sıcaklığını serperek içerisindeki tohumun nevş-u neması için tohumun yüreğine işlenmesi gibi bana işledi ve içimdeki muhabbetten kaynaklanan habbe tohumunu çatlatıp sevgiyi fışkırtmaya sebep oldu….


Hep söylerler ya insan ya sevdiğine emek verir yada emek verdiğini sever diye; bu sözün hakikat olduğu muhakkak ama nedense daha bir emek vermeden Allah sevgini içime vermişti ilk bakışından itibaren kendimden bir parça gibi görmeye başlayıp üzerine titremeye, her şeyin ile hemhal olmaya başlamıştım. Seni bende beni sende birlemiştim, sana gelecek hüzünleri peşinen kendi carime işlemiştim, mutlulukları ise zaman kaybetmeden yüzümdeki tebessüm silinmeden sana haber vererek yüzüne iliştirmiştim.

Yüzünden yüzüme vuran ışık beni sana müptela derecesinde eylemişti aşık, içimde kuş sürülerinin bir o tarafa bir bu tarafa hareket ederken kalbimin çeperlerine çarparcasına yüreğimin neredeyse yerinden fırlayacağı hissini yaşarken, heyecandan sararmış benzimle kekeme bir halle gülümseyerek senle konuşmaya çalışırdım.sana yaklaşıp seni sarmak koklamak istemiştim, ikimizde oldukça heyecanlıydık,sıcak bir ter bastı ve ben ikimizden biri fire oluruz diye zayi olmama adına uzak durdum..

Kullanılmamış dudaklarla öpseydim seni ve en kalbi duygularımı serpseydim, güneş gibi parlayıp kamaşan varlığın buhar olup gitmez miydi? Diye düşündüğümden fersah fersah uzağında kalıp erimeyi tercih ettiysem sevmediğimden değil, sevgime kabil ayine olan yüreğin bu acıya dayanamayıp bir kuş gibi pır pır edip göğsünde kapısı açık olan kafesinden firar etmesin diyeydi…

Sırf üzülmeyesin diye ve değmezmiş bu adam tıpkı diğerleri gibi bir kanaat sende hasıl olsun diye; ayrılık hançerini sineme saplayıp, ateşim yükseldiğinde gözlerindeki ışık gözlerimi rehin almasın diye eskiden sana baktığımda gözlerimin ferini artırsın diye inci olarak kirpiklerime dizdiğim göz yaşlarımı, bu sefer perde olarak çektim gözlerime ve en acı kelimeleri kuşanırken dilim içim sızlanarak seni sevmediğimi söyledim sana ve senden uzaklaştım….

İnan seni sevmiyorum derken, sırf yalan söylediğim için bedenimde bir takım değişmeler oldu, kulaklarım kızardı ve tir tir titremeye başladım. Bütün isteğim mutlu olmandı, daha iyisine layıkken nefretini üzerime çekip, yolundaki ben engelini kaldırmak içindi çabam, için rahat olsun zambağım seni her daim seveceğim ve bu sevmem ne artacak nede azalacak, bir kör düğüm olarak hep aynı tazeliğini koruyarak ilk günkü sıkılığını devam ettirecek….

Seni çok seviyorum, seni sevmediğim yalan!....
(alıntıdır)