Kapat gözlerini bir tanem, yine efkâr basan geceye inat, çiz resmimi gözlerine. Umut aşığın katığıdır derler, bende umutla düşlemeni istiyorum hep nedense! Geceye göm beni bakışlarınla. Ne Olur Sakın beni Unutma.
Unutursan yiterim…Unutursan biterim….Unutursan ya gerçekten! unutursan işte o zaman ne olur benim halim…..

Solgun bakışlarım hep bu kabusla geceyi selamlarken bu karanlık sokakta….Yine arifeden kalan duyguların sağanağında, özlemlerimin acı çekişlerini sunuyor olmalı tüm bunlar….Kim bilir senin beni düşlemeni, düşlerken yüreğim; ben senin düşüncelerinde senin düşlerini gerçekleştirmekteyim…

Sokak aralarına bırakılan duygularımdan arta kalanlarla, geceye beni düşündüğünü haykırmalıyım… Acaba düşünüyor mu? diye kendime sorduğum soruların işaretlerinde birde takılı kalıp sabitlenmese gözlerim…. Ahhh ulan, yine düşmüşün karanlık gecenin kabus veren korkularına…nede acı veriyor menfi olan düşlerin ızdırabı….

Çöreklenmiş yine yüreğime hayalin, nede özlemle dolmuş taşmışım….Yalnızlığın yasını tutan gözlerimle temaşa ederken seni, acının katmerli yaralarına değen hasretin! tuzlanmış oluyor her defasında bedenimde….iç dünyama nüfus eden hayalinle, avunmak ne kadarda zormuş….Bunu çeken anlar derlerdi de anlamazdım, şimdi anlıyorum…..

Düşlerimle çizdiğim bu senaryoyu karanlık geceye bırakmalıyım, yakmalıyım içimdeki olumsuzluk veren menfi hissiyatı…Yürümeliyim bu karanlık sokağın kaldırımlarından…Geceyi bölmeliyim gözlerimle ve aydınlatmalıyım karanlığımı…..Ama sen yinede duyuyorsan eğer beni, çiziver gözlerinin içine bu solgun resmimi, OLURMU……Murat Öztürk