Kapalı konu
20 / 60 Sayfa BirinciBirinci ... 10 18 19 20 21 22 30 ... SonuncuSonuncu
96 den 100´e kadar. Toplam 300 Sayfa bulundu

Hiç Bitmeyen Sen'ime ...

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Hiç Bitmeyen Sen'ime ... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #96
  Onursal Üye zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  24.796
  Blog Yazıları
  263
  Tecrübe Puanı
  107376068

  Tanımlı Ce: Hiç Bitmeyen Sen'ime ...

  a benim sağır sevdam, duy artık


  Ayrı pencerelerde aynı yağmurla ıslanıyoruz farkında mısın? Her yanımız ıslak, her yanımız beklemekte. Cama yazdığımız sözler silikleşirken aşk koyulaşıyor bedende. Gözlerimizdeki hüznü silemiyor hiçbir neşe. Her müjdenin kapımızı tıklatmasını bekledikçe ay düşüyor dudaklarımıza, duaya duruyor dilimiz. Anka’nın kanadında olmayı dilerken Anka biziz bilmiyoruz.
  (a benim kör isyanım, dur artık!)


  Ziyafet sofrasına kurulmayı hayal ederken geceden kalma dizeler sürüyorum ekmeğe, masamda can artığı kırıntılar, oraya buraya sıçramış yaşlar. Dilimde hüzzam bir tat, gözümde buselik bir şarkı ile geceyle olan kavgamdan yeni çıkmışım. Her yanım ezik, her yanım eksik. Eksikliğin tanımı sensizlik, sensizlik büyük bir sessizlik ise, yüreğimi kemiren dürtü nasıl bir düşselliktir ezik çığlığımla?
  (a benim eksik yanım, gel artık!)


  Ellerimle tırmandığım yamaçların çizikleriyle ayaktayım bugün. Dağlara bahar gelmedi henüz, ayaz rüzgârlar doluyor ciğerlerime, nefesim üşüyor. Kuşbakışı gözlemlerle uçurumun kenarından bakıyorum bu sevdaya, içim kesiliyor, ruhum buz kesiyor. Onca söylemler, onca duyumlar, onca haykırışlar heyelan olup kaydırıyor toprağı ayaklarımın altından, tutunamıyorum. Oysa isyanla balçık olmuş toprağı avuçlasam dökülüyor, köklerimi batırsam kuruyor. Okaliptüsler ekiyorum dalları kırık, bataklıkta günden güne dibe batıyorum.
  (a benim masum bakışım, gör artık!)


  Fay kırıklı mevsimlerimde korku kol gezer köşe bucak. Aşkın işkenceye bağımlılığında deşilen kara yazgılarda bedensiz dolaşır, tutunmaya çalıştığım her dayanak kayar ellerimden. Gecenin şafağı beklemesinde saklanan umutlar, dudağının kâğıtlara her temasında biraz daha soluklaşır. Soluk soluğum iklimsiz kuşakta bir dem gam ile bir sandık lekesi daha bezer beklemekte olan yüreğime.
  (a benim alaca canım, uyu artık!)


  Sözün bittiği yerde yürek konuşmaya devam eder. Sessiz çığlıklardır yükselen derinlerden, görmez bakışlara ters düşen. Kalp atmaya devam ettikçe otlar boyun büker, çığlıkçıklar uçuşur dört bir yana göçlerin hazırlığında. Yüreğin sustuğu yerde her şey bitmiştir aslında. Bütün sözler yamalı bir bohça gibi atılır sırta ve kanayan şiirlerle çıkılır yola.
  (a benim asude yüreğim, sus artık!)


  İçimdeki ağlayan gül, hüznümün gemsiz atı! Yasla sızıma sızını, savuralım özlemle dünyanın bütün gamını. Firari yangınlarımı söndür, yıldızları izlemekten yorgun gözlerimi hayata döndür. Tanığım ol, çıplak ayaklarınla yürü doğurgan bahçelerimde, dilimdeki ateşli türkülerin nakaratı ol. Eşele kıraç kalmış topraklarımı, derinlere ektim ben sevdanın tohumunu, gündüzümü aydınlatan şiirim ol, ruhuma yaşam mutluluğu gibi dol.
  (a benim sağır sevdam, duy artık!)


  sessizliğin sesini dinliyorum
  ruhum uyumakta
  ezik çığlıkların tınısına eş
  sensizliğin yaşları
  suskun şarkılar gönül notalarımda
  yüreğimde derin bir hıçkırık
  cehennemde üşüyorum
  neredesin yağmur gözlüm

  buselik şarkılar geceyi döver
  hüzzam düşünümde bir sızı
  dilim söylemez sensiz
  adağım olsun dönüşüne
  güftesi “sen” bir beste
  mesafelere inat
  neredesin şarkı sözlüm

  fay kırıkları mevsimlerim
  iklimsiz kuşakta bir dem
  yokluğunun sınırsız kederiyle
  ilmek ilmek dokurum umudu
  sandık lekesi yüreğim beklemekten
  neredesin nakış yüzlüm


  alıntı

 2. #97
  Onursal Üye zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  24.796
  Blog Yazıları
  263
  Tecrübe Puanı
  107376068

  Tanımlı Ce: Hiç Bitmeyen Sen'ime ...

  YERİN BENİM YANIM

  Uğultusu gelir kulaklarına kalbimin. Bir gece vakti hıçkırıklar içinden ağlayarak uyanırsın. Bir ırmağa özenir gözlerin yanaklarında yolunu bulur akar gider dudaklarına. Yalnızlığın o acı tadı gelir diline. Duvarda beliren gölgende vücudunun kusursuzluğu resmedilir, pencerenden iştahla odana sızan rüzgârın teninde meşk edişinde bulursun teselliyi. Kimsesizliğini yüzüne vurursun acımasızca. Aklına düşen geçmişinin izlerinde boğulur nefesin. Tepkisiz kalırsın gözünün önünde yitip giden hayatına. Dualarında işlediğin anatema huzur olur ama değer bulmaz döktüğün gözyaşları.


  Kazandığın savaşlarda aldığın zaferlerin adı yalnızlık olur. Anla artık asla bulmazsın sana gölgen gibi eşlik edecek bir kukla beden. Biz ayrı bedenlerin gölgesiyiz ama aşk imkânsız sayılan çiftlere konan bir güvercin değilmidir? Ben senin imkânsız saydığın yüreğim. Küçük ama göremeyeceğin kadar büyük…


  Bir gün gelir umursamazlığının kurbanı olursun. Hayat bu ya gün gelir eski ritmini yitirir yüreğin. Verdiğin nefeslerin karşılığını alamazsın. Kibirli geçmişinin dalgaları vurur limanına. Düşüncesizce yaşadığın bu hayat sana da düşüncesizce yaklaşır. Duymazdan geldiğin öğütleri tekrar duyabilmek için can atarsın fakat sesler yetersiz kalır onları anlayabilmen için. Okuduğun tüm aşk romanları sana yabancı gelir. Tatmadığın duyguları hissetmeye alışık değildir gözlerin. Dolu dolu yaşadığını sandığın bu hayatta ait olduğun tek yer içine girdiğin sessizlik olur.  Ey gezindiğim yalancı bedenlerde aradığım dünyanın kraliçesi. Yazdığım şiirlere anlam katan kafiye. İçimde sönmek bilmeyen nevruzun ateşi… Arama sakın mutluluğu bir başka hayatta. Yakıp söndürdüğün sigaralarda bulamazsın aradığın huzuru. İsyanların eninde sonunda gelip seni bulur. Kalıcı sandığın güzelliğin eninde sonunda tereder seni. Çekip gider arkasına dahi bakmadan. Tutamayacağını bile bile uzatırsın elini akıp giden zamana doğru. Umutlarını papatya falı gibi teker teker yolup atarsın sokaklara.


  Olurda bir gün yolun düşerse bir deniz kenarına.
  Ben yanına geleceğim. Ruhum hiç sahip olmadığı özgürlüğüyle dolaşacak saçlarında. Kâğıda döktüğüm gözlerini okuyacağım sana saatlerce. Sen nekadar değişirsen değiş ben seni hep son gördüğüm gün ki sen ile hatırlayacağım. Platonik duygularımın sahibi, sen hayattan her kaçışında ben sana bir o kadar daha yakın olacağım. Sahiplenmediğin bu yürek sana içinde biriktirdiği özlemle sarılacak.


  Sevdiğim, sel sularına kapılan bir kuru yaprak tanesi olursun. Bedenine uzanan bir yardım eli bulunmaz. Çekip gittiğin her ağaç dalı senin arkandan yas tutar mı sanıyorsun? Bir yaprağını kaybeden ağaç kururmu hiç. Ama ben çiçek açmayı unutan, o yapayalnız bıraktığın ağaç dallarından biriyim. Doğasına karşı gelen, kurumaya yüz tutmuş…


  Söylenmiye söylenmiye unutulan bir lisanım tarihte yeri olan. Terk edilen aşkların erbabıyım keşkelerle anılan. Sen nekadar görmezden gelsen de, dönüp arkana bakmadan gitsen de meçhule. Aşkım; yerin benim yanımdır.  alıntı

 3. #98
  Onursal Üye zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  24.796
  Blog Yazıları
  263
  Tecrübe Puanı
  107376068

  Tanımlı Ce: Hiç Bitmeyen Sen'ime ...

  Yeniden sevmeyi dene...

  Nisan yağmurlarıyla temizledim deli rüzgarlarla savurup yele verdim bütün kötü huylarımı.Anasından daha bir kaç dakika önce doğmuş bir bebek gibi tertemizim şimdi.yokluğunun azaplı günlerinde sensiz bir güne bende yep yeniden doğdum.ardımda bıraktığım son kötü geceme sakladım bütün kötü yanlarımı.inan şimdi eski ben değilim.
  Gidişine sebeb olan seni benden buktıran hiç bir halim yok şimdi.Anladımki senin kadar önemi yokmuş seni uzaaklarıma iten nedenlerin.
  Sigarama hep kızardın ya hani içmiyorum.isli dumanlarla ne evimizin pencerelerini nede kandi çiğerlerimi kirletiyorrum artık.İçki mi o ne.beni adamlığımdan çıkaran o da yok şimdi
  hayatımda senin olmadığın gibi.Vaz geçemediklerimdi bunlar biliyosun.sende öyleydin.Onların zevklerini senin yokluğunun acısına değiştim.iki bir arada olmuyor.yakışmıyor bana.bir yandan zevk bir yandan sensizliğin acısı.Sensizliğin acısını hissettikçe onların zevkinden bişey anlamadım.Onların zevkine daldıkça sensizliğin acısından zevk alamadım.
  Ben değiştim inan.artık eğriyi doğruyu seçebiliyorum.Çocuk akıllıda değilim.zalim yüreklide.sensizlik tak etti canımın içine.yokluğun ur misali büyüdü beynimde.hasta gibiyim.ama şuan tertemizim.süt gibiyim.yüreğimde senin ezikliğinden başka bişey yok.İnan sigarayıda içkiyide düşünmüyorum seni düşündüğüm kadar.
  Şimdi inancın varmı bana.Değişmişliğime nekadar samimisin.Doğrumudur.KAbullene biliyomusun bu kötü adam değişti.Ben değiştim.İnan buna.
  Yüreğine yaban eller değmediyse,İçindeki düşlerinde el adamları gezmediyse,ve bir zamanlar benim doldurduğum yüreğin hala yokluğumda boş sa gel lütfen.Gel ve beni sevmeyi dene.
  Önce gelmeyi dene.Bir gelebilirsen yüreğini ikna edip ondan sonrası kolay.ikimizde zorlanmayacağız yeniden sevmeye.
  Çünkü yüreğimde kalmana engel olan hiç bir kötü yanımı bırakmadım bende.Gözümdeki yaşlarla temizledim yüreğimi,nisan yağmurlarında yıkanan ağaçlar gibi.
  Lütfen gel geri.İnan değişmiş bulacaksın beni.Gel ve beni tekrar sevmeyi dene.
  Eğer adam gibi sevemezsem seni çek silahını alnımdan vur beni.


  alıntı


 4. #99
  Onursal Üye zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  24.796
  Blog Yazıları
  263
  Tecrübe Puanı
  107376068

  Tanımlı Ce: Hiç Bitmeyen Sen'ime ...

  Dokun Yürek Ağrılarıma


  Ölümün ve aşkın kurda kuşa yazıldığı bu çelişkiler atlasında
  Ruhumda gül kokulu bir kadın, nefesiyle ısıtır seven yüreğimi
  Bakışları Leyla, gözleri aslı, kerem olur sürer bedenimi dağlara
  Bir balıkçı teknesinde av eder şiirlerimi, sokar çürümüş ağlara

  Yüzüne biriken ışıkların yosunlarla dans ettiği anlarda tutardım ellerini, ben gecenin sorgularını yanıtlarken. Ruhunun ara taksiminde kelimelerin utançsız kulelerinde sevdaya sokulurdum. Alevin yakardı içimi, dudaklarının pınarlarında yıkardım bütün yoksul geçmişimi. Gecenin akrebinde düşlerimiz çoğalır, yelkovanın derinliklerinde ay ve yıldızlara kendi tepemizden bakardık.

  Avuçlarının kum fırtınalarını beklercesine uzak iklimler düşündeyim şimdi. Aynı yolculukların bedevi kelimelerinden kurduğumuz sorgu sofralarından hep tok kalkmasak da, açlığımıza bile aldırmazlık ağrılarındayız. Prangamızın küflerinden aşkı kazıyarak sonsuzluğa, günaydınlarımızdaki gizden uykusuzluğa yolculuklara tırmanıyoruz biz.

  Aldığımız nefesle bir kahkahalık düşlerdir sürekli sararan takvim düşüşümüz. Yorgun düşüncelerimizden mavi gemiler kalkar mutluluk adalarına. Nafile sarılışların sonsuz finalleridir oysa biletimizdeki tarifsiz tarih. Uzun gecelerin kapsül dokunuşlarına sancımızı gömerek, olur olmaz serüvenlere söverek tüketiriz ruhumuzun son seferini. Restimiz aleni ve durdurulamaz dokunuşlarla çiçeklenir, sevda pazarına sunulan asil köleler panayırında sonlanır.

  Yokluğunun yılları biriktirdiği bir dökülüş menzilinde köpüklü sularda yansırdı gülüşün. En masum karelere düşünüşlerimizle sığar, Yalnızlığımızın oltasına hırçın beklentiler takardık. Zamana direnir, başıboş özlemlerin ellerine gizli dokunuşlarla dudaklarımızı sürer, az sonra bitecek bir günün dinlence tepelerine hızla yürürdük.

  Daralınca ruhum, sancılı bir şarkının güftelerine bakarım, katmerleşmiş bütün günahların dil sürçmelerinde. Kuşkulu günler yatırırım ozan göğsüme. Al beni desen, ellerini uzatarak tut desen, uzaktır ülken. Sevgilerin yurt olduğu güzlerde gözlerini yitirmekten korkarım ben. Bak gör ki, en ulaşılmaz usuma perçinlemişim seni. Küfret ayrılıklarıma, eğ istersen dik duran şu başımı. Yüreğimin gümbürtülerini dinleyerek, sığ içimdeki denizlere. En sevdiğim gözlerini, öldüren bakışlarını esirgeme benden.

  Suskumuzun dallarıyla göğümüze tırmanalım istiyorum. Beş para etmeyen bedenimi kıyasla şimdi parlak kentinde. Kendi karanlığımda, kendi krallığımda bırak beni kraliçe. Kapıma aşkı diker, yatağıma sevdayı serer, ruhuma da gerekirse yalnızlığın perdesini çekerim.
  Sevince hüznün giysisini biçince iplik bekleyişlere dolanır yürek. Tanıdık günaydınlar, tatlı hayallerin dikişini diker. Her bahar sancısı kışı kucağından atınca yürek yazın dalgakıranına düşer. Abartılmış düşler diyarında sessizlik kimi zaman rüzgârsız da eser. Aynalar her söz çığlığını aslında kendine söyler.

  Sen olmadan, gülüşünle ısınmadan nasıl geçmiş bunca zaman bilmiyorum. Suya yazdığım dizeler gönlümün sularına döndü şimdilerde. Biz ki, tutkumuzun zirveye ulaştığı anlarda kucağımızdaki sevgiyi değiş tokuş ederek sevişiriz uzak odalarda. Bedenimizin tutkulu tuz denizlerinden tas tas sular içeriz titreyişlerle. Gün kısalır, gece uzar özlemin isyana sarıldığı bekleyişlerle. Umut koyarız şarkıların isimlerini, bulut yüreğimizle okşarız gecelerin atar damar sürgünlerini.

  Sonra, sesimizin yankı yaptığı bir odada düşeriz biz sessizliğin düşünüşlerine. Algılamaktan korktuğumuz sevdalı sözcüklerimizi yarına erteler, kapsül direncimizi uykulara saklarız. Acılarımızın çelik kanatlarında sevdanın üzüm şıralarını mahzen gönlümüzde dinlendirdikçe, sarhoş adımlarla hayatı voltalarız.

  Sen ki, ak kâğıtlara sığmayan vefanın, ömrüme mevsimler getiren sevdanın gül desteleriyle bana sevgiyi öğrettin. Boşa çiğnediğim yitmiş senelerimin sokaklarında hayali tutkunluğumla, ruhundaki konukluğumla geçen bir mevsimden sonra, cemreler düştü gönlümün ozan topraklarına. Düşlerimi sulayan tanrısal düşünüşlerle, yüreğimi sulayan denizler ötesi köpürüşlerle, ovalarımı renk renk çiçeklerle donatan gülüşlerle serpildi ozan bağrım. Ocağımda ateş, tenceremde aş, yüreğime nefes oldun sen. Acılarına nefer, gemilerine yelken, yüreğine şiirlerimle ve sevgimle derman olacağım ben.

  Selahattin Yetgin


 5. #100
  Aranan Üye kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  Karanlıklar
  Mesajlar
  1.905
  Tecrübe Puanı
  107374525

  turkey Ce: Hiç Bitmeyen Sen'ime ...

  Sarılacaksın biliyorum
  Gel bir avuç mutlulukla
  Kehribar tesbihini bırakta gel
  Paşakapısı cezaevinden
  Voltanı alda gel
  Hasret türküleriyle

  İçimdeki aşk
  Sanada yeter
  En kızılından
  Banada yeter
  Gülü öptüğünde
  Ve kalbimi avuçladığında
  Yorgun ellerin
  Terkedilişin
  En hazin uykusunda...

  Ela gözlerinde
  Gölgesi var
  Delikanlı yeminlerin
  Görüyorum
  Bu çağlayan serinliği
  Benim huzurumdur
  Volkanda
  Bil...
  Aşk şimdi
  Bir avuç sitem
  Darılacaksın biliyorum
  Gel bir avuç kıskançlıkla
  Bekliyorum....

  İsmet Zeren

Kapalı konu
20 / 60 Sayfa BirinciBirinci ... 10 18 19 20 21 22 30 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-20-2010, 06:49
 2. Bitmeyen Kavga-John STEINBECK-Bitmeyen Kavga Kitap Özeti
  By crazy_baby in forum Kitap Özetleri ve dergi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-12-2009, 21:10
 3. Bitmeyen Geceler Şarkı Sözü-Rüzgar(Bitmeyen Geceler)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-13-2008, 12:50
 4. Şarjı bitmeyen cep telefonu , Şarjı bitmeyen cep telefonu hakkında
  By Boramir!! in forum Cep Telefonları ( Mobile Phones)
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-12-2008, 14:20
 5. Bitmeyen Çile-Baha(Bitmeyen Çile Şarkı Sözü)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-26-2008, 17:09

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375