+ Konu Cevapla
10 / 125 Sayfa BirinciBirinci ... 8 9 10 11 12 20 60 110 ... SonuncuSonuncu
46 den 50´e kadar. Toplam 623 Sayfa bulundu

Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #46
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  AY KISKANIRDI GÜLÜŞLERİNİ

  Sürdükçe kendi izimizi, dökülürüz bizler yaşamın çamurlu denizine
  Yürek bohçamızdaki iksirli bir yaşamın tuzlarını sileriz mendilimize
  Çıkarırız ömrümüzün yaşanmamış karelerinden sevisiz günlerce
  Katık ederiz gümüşleri silinmiş an’ları bir gün, yangın gülüşlerimize


  Ne zaman yokluğunun sancılarına yüz sürsem, ne zaman gidişinin ardından kendi imparatorluğumdaki bahçelere dalsam, hep aynı düşünüşün, kendime iç döküşün mahzenlerine kilitliyorum bedenimi. Üzerime çöreklenen yedi başlı bir ejderhanın kollarına atlıyor, üzünçlü müziklerin, hüzünlü şarkıların yollarına vuruyorum kendimi.

  Evet bebeğim, yine gidişinin ardından akrep ve yelkovan turunu tamamlamakta şimdi. Hayal tarlalarında bir başıma, yalnız kendi gölgemi peşime takarak yürüyorum ardından. Gülen gözlerinin zemheri iklimlerine yürüdükçe ay çıkıyor karşıma, ışıltılı bir gecenin tam orta yerinde yüzüme çarpacak denizler arıyorum. Zaman kayıyor avuçlarımdan, tükenen bir mumcasına ışığım olan gözlerini adımlıyorum.

  Az önce yanımdayken, az önce mutluluğun en deli adamıyken ben, ne çabuk gittin, bilmiyorum. Bizi bizden her an uzak tutmaya çalışan an’ları hapsedemediğimiz zaman kapsülünde, güzelliğinin düş labirentlerinde sensizliğimle bir başınayım şimdi. Kulağımda dans eden eski medeniyet çalgılarıyla avuçluyorum gölgeni, sarılıyorum hayaline ve özlüyorum her zamankinden daha fazla seni.

  Seni özlemenin, yüreğimdeki sıkıntıları kendime yöneltmenin zamanı şimdi. Çalan bir kapı ziline çağırıp beni, düşünüşlere atıyorsun seven yüreğimi. Az sonra bir başka sevdiğin tutacak terli avuçlarını ve belki de öpecek gül dudaklarından sevdiğimi. Az sonra hak edilmiş bir sevginin suları basacak ülkelerimi. Ben seni özlemekten, ben seni delicesine sevmekten ve ben senli düşlerimin sızılı kıyılarında yürüyerek yine seni arayacak, gülen gözlerine vurgun olduğum şiir gözlümü bekleyeceğim.

  Yeni bir dünyanın en uzak ucunda berelenmiş yüreklerimizle çoğalabilir miyiz seninle? Kayıp kentlerimizi ararken, içimizdeki deli sevdaların büyük dalgalarıyla boğuşabilecek miyiz seninle? Sancıları kıyılarımıza taşıyan yıldız düşünüşlerimizin sorgularını çözmeden, yaşama ne pahasına olursa olsun gecikmeden, bütün gam sızılarıyla yüreğimizi delmeden yaşayabilir miyiz gülüm?

  Yaşamdır özlemin saçaklarından dökülen zamansız yağmur. Ruhumuzun yolculukları mola verdiğinde kendi özümüze döner, kendi parklarımızda kahkahalara durarız bir başka anda. Kendimize dönüştür aslında eylemimiz, sonsuz bir ateşte böylesine terlememiz geçicidir, gülümüz solgun, özlemimiz delicidir. Susar sözcükler, biter öpücükler, titrek bir yürekte saatler gerçekçidir. Beklenen gelmez, aşk dövmeli bir kalp süzgecidir.

  Gecenin perdesini çek karanlığıma, gözlerime vursun slüetin. Işıklarını kapat yorgun bir günün, ruhuma dolsun mırıltın. Sür ihtiras kremlerini bedenine uzaktaki sevdalın huzur bulsun. Kokla düşlerimi sonra, perde düşsün, ışık yansın, bedenim alev alsın. Bir inleyiş ol avuçlarımda sarılışlarınla gülüm, gece içime, sen şiirime, özlemin türküme sokulsun. Seni seviyorum, bu gece her zamankinden farklı sabahı sarsın.

  Ay bölünmüş özlemin sancısından gülüm, gördün mü? Çoban yıldızı sevdalı türküler söylüyor geceye, duydun mu? Çek perdeni, üfle dumanını gökyüzüne, arala göz kapaklarını, yoksa uyudun mu? Bir şiir oldum bu gece de sana bir tanem, içinde aşkın var, söyle mutlu oldun mu?

  Su dökülüşleriyle dolup içine yemyeşil baharlarım oldun benim, varlığın yadsınamaz tek gerçeğim. Seninle bütün, seninle güçlü bir mevsimin içinde ölmeyeceğim. Gülen gözlerinin ve seven yüreğinin imparatorluklarında tüm yaşayanlara bu kutsal sevdayı ayet gibi ezberleteceğim. En güzel yeşil biçsem gözlerine, dumana sarılır tüm ormanlar. En ulu dağlar yıkılır üzerime. En ölümsüz sevdasın bende, ölüm ne ki gülüm, yaşamak varken senin yüreğinde.

  Dağılmış bir ruha saraylar yapsan, evrenin en sessiz müziklerini sunsan da, gönül bildiğini okur. Çıra yanar, isi kalır, söz tüter acısı kalır, aşk yakar, yaktıkça içimizde sancısı kalır. Gül sürüp ruhuna mis gibi bir gecede alsan beni koynuna. Ölüm gelse ne çıkar, sana ibadetim varken, ellerine kapandım işte, güzelliğinin şanına layık saraylarında beni istersen kölen et.

  Unutma ki, her insan kendi yoluna gider bir gün. Her insan sonu görünmeyen bir korkaklığın bağışlanmaz suretlerine bakarak gülümser deklanşöre. Her gece uykulara sarıldığımız bu gelgitli denizlerde ayrılık sürdüğümüz mendillere gözyaşlarımızı silerken, her şafakta kaybolmuş dünlerin sarhoşluğuyla yazıtlar ararız kendi gömütlüklerimizde. Zemherilerle donatılı bir ovadır yine de aşk, dermansız dertlerimizin kucağında hoyratça sallar bizi.

  Zamanla tükenecek bizim de direncimiz. Cesarete kapalı tutukevlerimizde çorak sevgilerin tabutlarını saracağız seven yüreklerimizle. Anılar kıvranacak avuçlarımızda, içimize sızı oturacak ve çocuk yalnızlığımızın dalları arasından bakacağız güneşe. Yüzümüzün birbirinden ayrıldığı yerde sevdanın en eski şarkılarını dinleyerek çoğalacak, gülüşlerimizin karşı çıkılmaz büyüsüyle birbirimizi anlayacağız. Çünkü ben, yüreğindeki bütün güzelliklere, gönlündeki en bilinmez gizlere sevgimi borçluyum hala.

  Selahattin Yetgin


 2. #47
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  KOPAR HÜZÜN KELEPÇELERİNİ

  Yalnızlıklarından sıyrılınca günler çağır mağrur suskunluklarına
  Acılarının çelik göğsüne çiçekler ek, boş ver yitik hazanlarına
  Sevgisiz örülen bütün duvarlar çürüktür, yıkılır bir gün nasılsa
  Kopar seni sıkan kelepçelerini, yeni yarınlar yarat içindeki aşkla.

  İnip kalkarken göğsümüz, biz yüreğimizdeki eski gravürlerin gözlerine tutunarak bedenimizdeki gölgelerin ak kâğıtlarına şiirler yazarız, avuçlarımıza yaşamak büyüsünü sürerek. Ortaçağdan kalma sevdaların kılıç sürtünmelerinde yağmur dileriz mağrur uykusuzluğumuza. Ardımızdan gelen acıların utangaç mırıltılarına gizler yükleyerek, hiçbir sesin silemediği, hiçbir sözün avutamadığı güz rüzgârlarında, yaramızı saracak sevdalar dileriz yaşamdan.

  Usulca yumarak gözlerimizi, yaşadıkça çoğalmanın, çoğaldıkça derinliği hesaplanamayan binlerce kuyunun keder suyunda, umutlarımızdır narince tükenen. Kıraç topraklarımızın ölüm hikâyelerinde kirpikleri maviye çalan sevdaların atardamar hücreleriyle gülümseriz hayata. Çığlıklar dokuduğumuz, ayrılık hikâyeleri okuduğumuz bu mavi atlasta her köşe başında yeni sevdalar ararız kendimize, her çiçekten bal sağıp, özlemin gergefine yeni sevda haritaları çizeriz.

  Yan yana iki bitki gibi büyürken bizler hayatla, toprağa yakın bedenlerimizin ilençleriyle balasından yağmurlar dilediğimiz düşünüşlerle ömür tüketiriz. Sevmek sonsuz bir acı olsaydı eğer, taş acıdan, su sancıdan yarılmazdı ağıtlarla. Eleyip astığımız eleklerle ve gündelik zevklerle dönmezdi bu küre. Merhabaların mazlum hikayelerinde peteklerimizdeki son yaz güllerinde asırlardır susuz kalmış Anka kuşlarını arar mıydık böyle?

  Titreyen her alevde mahcup bir göz yansıması belirir. Vebalini boynumuzda taşıdığımız hüzünlü rüyalarımızın arabesk düşünüşlerinde bakışlarımız bıçak, duruşlarımız kaçaktır. Bayram sevinçlerini beklediğimiz gecelerde üşümüşlüğümüzle, ruhumuzdaki bölünmüşlüğümüzle, içimizde kınalı sevdalar saklarız. Hep aynı aşka yürüyerek, hep ayrı istasyonlarda bekleyerek, sarmaşık acılarımızı sindirmek isteriz.

  İçindeki sen’i görebilmek için, gözlerinin ırmağındaki alınganlıklara yüreğinin sevda tohumlarını ekmelisin bundan böyle. Sıtmalı türkülerle paylaşılamayan bir yontun olsun senin de. Çıvgın gözlerindeki mevsimlerle her gönülde aşk, her yürekte sevda olarak büyüyeceksin günün birinde. Çünkü; ışıl ışıl gözlerine, renk renk yüreğine sevdalar dizilecek bir gün, sen bilmesen de.

  Sevincin hoyrat yarınlarında inanç büyüt öyleyse düşlerinde. Yüreğindeki saatlerin tik taklarıyla ırmaklar yürüt. Tükenmiş dünlerin aynalarına bakma bir daha. Suskun bir çoğalmanın düş tarlalarına isimsiz çiçekler ek her sabah. Kendi türkümüzü derlediğimiz, kendi şiirlerimizi ezberlediğimiz bu yıldız imparatorluğunda, çoğalsın yüreğinde yaşam, büyüsün ruhun aşkla her zaman.

  Bakışlarımızdaki yasadışı sürmelerle ruhumuzun eylem noktalarında salıverip içimizdeki çocukları parklara, sessiz iklimler yaşamayalı ne çok oldu bilirim. Yarım kalmış, hiç bitirilememiş aşkların nemli balyalarıyla yorgun akşamlara sarılıp uyurdum bir zamanlar. Hiçbir sevgilinin yatılı yokluğunu yaşamadım hak edilmemiş sancılarla. En ağır sevilerde aşk’tı elimden tutan ve ben küfretmedim hiçbir zaman.

  Nakışladıkça çözülen umut bilgeliğimizin yeni arayışlarıyla her sabah denizlere bırakıp kendimizi, yaşama sevincimizin kaskatı gülüşlerini çözeriz maviliklerde. Kimi fazlasıyla katı, kimi de kibrit alevleriyle ısıtırız avuçlarımızı. Yaralarımızın sargılarına ayrılık imzaları atarken, çok gelir yaşamak bizlere. Arkasını bir türlü getiremediğimiz neşelerde hüzün saklar, şiirlerimizin sarmaşıklarıyla bulutlara ağarız.

  Biliriz ki, gizlerle makyajlanmış büyük adalar yontusudur bir avuç suyla günleri adımladığımız yaşam. Dermanını huzurda bulduğumuz, taksitli seçeneklerde ömrümüzü soyduğumuz harika düşler vitrininde soyulduğumuz ey hayat, duyar mısın sesimizi? Ne şanın, ne şöhretin, ne de asaletindir istediğimiz. Sesimizi bize ver ne olur. Bir parça umutla sensiz de sert kayalarına yüreğimizin direnç şiirlerini yazabiliriz.

  Sesimizin dağılmışlığını ulaştırsa da kilometreler, biz suskularımızda bile yangın mavilerinden bahçeler kurarız aşkla. Kahkahalarımızı anımsar, hayata düşürdüğümüz notları ovalayarak süreriz yüreğimize böylesi anlarda. Sevda her mevsim gizlilerde, en kuytularda büyür, ruhumuzun gülücük ormanlarında güçlenir. Tohumlarımız dağlardan esen yelle buluşur, çiçek tozlarına karışır, denizler, okyanuslar geçerek yağmur ormanlarına ulaşır bir gün.

  Selahattin Yetgin


 3. #48
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  YÜREĞİM ACILARLA ÖRÜLÜ BİR DUVAR

  Yeni baharların koruk bağlarında, yaşamdır dil bilgim
  Gecelerin katran pekmeziyle, kimi ağlarım, kimi dingin
  Kutsarım ırmakları ben, dalgalarda lirik bir sızıdır şiirim
  Özümdeki aşkla, sözümdeki harçla, acılarla örülü duvar gibiyim

  Anlamını acılarla ördüğüm duvarlara sıvadığım, harcına sevgi kattığım bu hayatın setlerinde ne zaman gezintiye çıksan mağrur bir rüzgârla savrulur özün. Sesinin uzak kilometrelerinden dolunca yüreğime kokun sol tarafıma yaşam iksiri dolar gülüm. Biter o an dertlerim, diner içsel dürtülerim, ben teselli edilemeyen haylaz bir çocuk olurum. Saklanırım gecelerin kör karanlığına, aşkına müptela bir amâ olurum.

  Islak bir şehirde yollara vurup kendimi saçaklardan düşen damlalarla seninle olurdum. Saçlarımdan dudaklarıma düşerdi arzu, ben seni solurdum. Mutluluğun sırça köşklerinde seninle kırılıp kırılıp birbirine tutunan iki parçaydık ikimiz. Sendeki dirence sürdüğüm sevgiyle buluşuyor ve kutsal bir lahit oluyorduk, yağmur delicesine yağarken.

  Özümüzdeki özlemle, rüzgârlara da direniriz nasılsa gülüm. Güneşimizle ışır, öpüşlerimizle ölümsüz besteler olup, bu yaşam çağlayanlarından gün gelir mavi denizlere çağlayarak dökülürüz. Irmaklar denizler ararken yorgun akışlarla, gecelerce kendi seslerini dinlerler.

  Doyumsuz güzellikler deryasıdır aslında bu küre. Dermansız dertlerin hüzünlü sehpasıdır kimi. Kapılar açılınca bir anlamsız yele karışır yüzün, yüreğinin paslı sandıklarında korkuyu sarmalar gönlün. Yüreğin ağrıdığında aşkı çağır ruhuna, ağulu birikintilerini ırmaklara bırak ve göğsündeki vefayla tırman aşkın yüce dağlarını.

  Defalarca damıtılmış bir gök mavisinin altında, ilkbahar sabahlarına düşmüş bir çiy döşeğine uzanırım seninle. Menekşe kokulu kırların soluğuyla binbir çiçeğin içindeki şifayı sürmek yüreğine, aralar mı düşsel yangınlarının kapısını? Unutup tekdüze şarkıları dudaklarının umut iksirlerini sürseydin gönlüme? Yozlaşmamış bir usun hasret uykularına dalarak ölümsüz bir mevsim yaşamak istiyorum ben seninle.

  Şarkılar bir an susunca mazinin fırtına koylarında üşür yürek. Pişmanlık şiirleri tezgâha düşünce bir an, kelimeler tıkanır ve onur yapısından utanır gülüm. Özlemin düşünce yüreğe, gün geceye saklanır, şarkıların bütün sözlerinde aşkın sızısı aranır.

  Hep aynı dökülüşün çıngılarıyla özlemi anar yüreğin sol tarafı. Tükenince kendi ışığımız, anıları yiyip bitiririz başıboş yanan mumlarca. Uygun zamanın çağrıları atlanınca, geceye düşer merak. Sular tersini aramaz yine de, peşinde sürüklenen onca kumla. Kanatlarıyla karanlığı yırtan yarasalar av olma korkusunu yaşarken, ışık arar kuytularda. Gece biter, sessizlik yerini güne devreder, özlemin mumu ışığını sadece yüreğe sevk eder.

  Bazen ulaşılmaz karelerin gülüşlerini göremez göz. Yürek ağlar da, sözünü sakınmaz söz. Bazen bir müzikte düşer gözyaşı, durdurulamaz akar öz. Kırık dalgaların üzerinde hayatla sörfe kalkınca beden dengesini yitirir. Kelimeler mantığın sürgüsünü gönüle düşürür. Özlem yener gerçeği, yankı deler geçer gerçeği gülüm.

  Yorgun saatlerin uykulara sarılıp dinginliğe kapıldığı anlarda, ben sana kelimelerden rüyalar indiririm evrenden. Ruhunu bir sıcak öpüşle kutsayıp ateşler yakarım dağlarda. Duman çağrılarla halkalanıp ellerine uzanırım, yanaklarımı ısıtmak için. Gözlerinin her birine beste beste karanfil ekerim kokunu kaybetmeyesin diye. Mevsimlerin çığlığı başlayınca ellerini bırakır, ülkeme dönerim rüyaların eksilmesin diye.

  Uykuların en delişmenini verebilseydim bedenine, ruhuna sarılıp uyurken ellerini öperdim senin. Habersizce yatağına en güzel şiirlerimi serper, kendime saklardım hüzünleri, içinde gerçeği barındırdığı için. Yüreğindeki çocukları parklara götürür, mutluluğun salıncağında sallardım. Yıldız öpüşlerine güller serper, tenindeki kokuya ulaşmak için ülkeler yürürdüm.

  Dokunarak mayıs göğsüne ölümsüz nilüferlerin tohumlarını ekeyim doğurgan bahçelerine. Saçlarının rüzgârlarıyla dolsun yorgun gönlüm, ruhunun soyağacına şiirler dikeyim sevgiyle. Yalnızlıkları kovalım bu acılar yurdundan, serüveni olalım en yüce aşkların, söndürelim amansız yangınları ve içinde ihaneti barındırmayan denizlere köprüler kurarak, gidelim ait olduğumuz kentlere. Kapa gözlerini şimdi, uyu yüreğimin köşkünde

  Selahattin Yetgin

 4. #49
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  GÖZLERİNİN MAHZENLERİNDE SAKLA BENİ

  Işıklı gözlerinin güneşli ülkelerinde sevda sürdüm yüreğime
  Ruhundaki kutsal odalarda efkârlar beledim yârim bedenime
  Tohumlar serptim ovalarına, baharda çiçek ol diye gönlüme
  Sevdanın tahta köprülerinden geçerek geleceğim aşk ülkene


  Her sabah gözlerinin upuzun sahillerinde yürüyor, sevdanın gümüş aydınlıklı aynasında tarıyorum saçlarımı. Ruhunun en dik surlarına şölen coşkularıyla tırmanıyor, yüreğimdeki sevda güllerini saraylarının eşsiz bahçelerine ekiyorum. Her sabah bedenimi bir kor gibi saran alevinle sesine uyanıyor, yeryüzünün bütün asma köprülerinden geçerek, ruhunun yaşanası ovalarından sevda şiirleri biçiyorum.

  Her sabah yosunlu bir denize atıyorum yüreğimin mavi çarşaflarını. Yol boyu seni düşünüyor, dalgaya muhtaç nehirlerde yeşil yüreğinin yosunlarına sarılıyorum. Gözkapaklarındaki şölenlere martılar konuyor, yüreğimin gelgitleriyle sımsıcak denizler donuyor. Bir türkü doluyorum dilime, sözlerime şubatın en deli ayazı vuruyor, çoğul özlemlerin pınarlarından kuyularıma tas tas sular dökülüyor. Her sabah seni atıyorum sevda terkime, bir deli kısrakla yaşanmamışlığın karanlık ülkelerini dörtnala geçiyorum.

  Nazlı bir damarla ruhuma yürüyor günlerdir gözlerin. İlk kez aşka tutulmuşçasına titriyor seni görünce yüreğim. Lalelerle bezeli göğsünde hayatın anlamını düşlüyorum. Gün doğuyor sesinde, güneşinle ısınıyor bedenim. Üşümüş ellerim ısınıyor, kışlarımda bile seninle bahar oluyor mevsimlerim. Nefesinle ruhuma can veriyor, ölümsüz bir sarış oluyor senin sevgin.

  Ah yar, kanaviçe göğsüne yıldız oyası düşmüş, ellerinin coşkusu günlerdir özlemimi örmüş, gül yüreğine sevdalı bir güneşin tutkusu sokulmuş. Gecenin kasığında fırtına, düşlerimizin kaşığında en ölümsüz muhteva, dizlerinde ayı izleyen bir koca çınar var bebeğim, unutma. Titret göğsünü fırlasın düğmen, uzat dudaklarını sulara karışsın bu beden. Al beni kadın düşlerine bu gece de, dinsin can evimdeki özleminle topraklarımı harmanlayan deprem.

  Sensizlikle bir başıma kalınca, bir nefesle sokulsam diyorum sıcacık düşlerine. Seninle, en ölümsüz denizlerde dolaşsak, korsan düşlerin kılıçlarını savursak yaşanmamışlığa. Seninle, en koyu karanlıkları aşsak, en çetin savaşlardan sevgimizle zaferler kazansak. Gözlerinin deryasından mutluluğun fenerlerini bulsak, acılarla dönen bu küreyi yeniden başlaması için tersine çevirsek. Hayatın en mutlu karelerini saklasak, ölümleri yok saysak. Seninle, aşkın en yaşanası şifresini tüm insanlara dağıtsak.

  Suya düşüp özüne kavuşan bir kar tanesiyle uzanıyorum sen uykulardayken dudaklarına. Bir damla düşe sarılıyor bedenim, nefesinle ılık bir su gibi göğsünün düğmelerini izlerim. Tenin ıslanırdı o an, hafifçe mırıldanırdın. Ben, üşümüş ellerimi bedeninin gizlilerinde içten içe gezdirirdim, göz kapaklarında özlemi düşlerdim, yanaklarındaki upuzun vahalarda seni seyrederken sakladığım gülü düşürürdüm. Gecenin karanlığında ne güzel uyurdun, uyandırmaya kıyamaz ve yeniden, göğüme çekilirdim.

  Her düşün sancısı yaksa da içimizi, her öpüşün tuzu korlasa da yüreğimizin sol köşelerini, ben seninle sokuluyorum göğsündeki yüceliğe. Korkularımı unutuyor, en hüzünlü şarkıların eşsiz sedirlerinde seni, yalnız seni düşünüyorum. Yarınlar biriktiriyorum sana, umutlar saklıyorum sevda odalarında, aşkla ve mağrur bir edayla. Şarkımız olacak bu aşk gülüm, bir gün çalınacak radyolarda.

  İnanmadıklarımızla sürüklendikçe gerçeklere, eğiliriz yaşamın en dik eğimlerine. Sırtımızdaki en ağır yüklerle geçeriz hayatın iğreti ovalarını. Seni düşündüğüm bütün anlarda bir alevin koynunda yazarım en efsunlu şiirlerimi. Yüreğimin tavalarında cızırdar aşk, kokun yükselir ruhumun toprak bacalarından böyle anlarda. Bir gülüş, bir güneş ve sayfalarca özlem olur hasretin, ağlarım, gül basarım bağrıma, adınla yaşar, aşkınla uçurumlar aşarım.

  Günün en yaşanası karelerinde çekiçledim gönlümün keskilerini, içimin yangın örenlerinde delice koştum ve ruhumun karanlık dehlizlerinde bir başıma uçtum. Renkli bir düşün siyah kanatlı devleriydi aşk meleklerimi yoran, çığlıklar çarpıyordu anılarımın pembe saraylarına. İzimi sürüyordu onlarca gece. Korkmuyordum, güldü bedenime sürülen büyü, çözemiyordum, ağrılı bir kanamaydı, düşündükçe kendimden geçiyordum.

  Yapışkan bir gecenin özlemi geziyor şimdi caddelerde. Cirit atıyor ruhumdaki en nafile sarılışlar. Uzaklarda bir yerlerde sen gecenin damarına çoğalan çiçekler ekerken, ben en güzel rüyaların her köşesine seni saklıyorum, yarınım düşsüz geçmesin diye. En parlak yıldıza şiirlerimden ipek gecelikler giydiriyorum, gülümseyerek yatağıma sokul diye. Sol ağrımdan bile saklanıyor, yaman sözler indiriyorum evrenden göğsümdeki en gizli sevgiliye.

  Bir fısıltıyla büyüt şimdi sözlerimin seni anlatan damlalarını. Bir nefesle ısıt özleminin boş yastıklarını. Arala yorganının kokumla karışacak bütün açılımlarını. Sevda sür dudağıma, kadın düşlerinle kavra sonra sana odaklanmış bütün arzularımı. Dal ol gövdeme ağ, yangın ol içimin sancılarını al, kadın ol ruhumun bentlerini sal, su ol bedenimi aklayan iksirlerle boğ. Sen ki, kadınım gibi beni bu dünyada anlayan tek sevdiğim ol.

  Dışarıda bir deli rüzgâr, gözlerimde birikmiş bir intizar. Dudağımda sevda, ruhumda sepken yağmur, durmadan yağıyor yar. Gönlümde bir kadın, göğsünde vefalı bir taht, dokunmayın, aşk sürmüş yüreğime, yangınlardayım. Damağımda aşk, yaşatansın beni, dön de bir bak. Avuçlarımda ısın, ağlatır kimi haykırışın, çözer gemilerimin paslı urganlarını sevgiyle içime dalgalanışın. Sarılırım gövdenin en ulusuna, sensin benim hayata en güçlü adım atışım.

  (alıntı)

 5. #50
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  SEVMELERİNE YENİLDİM BEN

  Yoksul ceplerimin firari kaçışlarında cakasız rüyalar düşlerim bir tek sana
  Yaban dikenleri acıtır oysa içimizi, bu sevdanın sırtını her sıvazladığımızda
  Ben ki; en delici, en biçici azapları hak etmişsem, ya beni sana sür, ya da bağışla
  Yüreğimdeki alevine ve sevincime boş verip, susuşlarımı da sorgulama bir daha…

  Güvercin düşlerimin, çocuk öpüşlerimin, sürgün yürüyüşlerimin zaman kapsüllerinde seni sevdim, seni içtim günlerdir. Pınar çığlıklarımın kasık sağrısında son yaz duruşumdur bu benim. Düşüncelerimin kızıl gölgeliğinde yaban ağaçlarımın arasından süzülen bir ışık gözesisin sen. Gerildikçe gönlümün yayı sana, karanfil perçemlerinle sokulursun rüyalarıma. Her şeyin, her yaşanmamışlığın gücüme gittiği, sensiz hücremdeki izlerin asla silinmediği bu ömür hapishanesinde, suskun bakışlarım da yetmiyor artık sana.

  Yoksul ceplerimin firari kaçışlarında cakasız rüyalar düşlerim bir tek sana. Tüm yırtık pırtıklarımdan arta kalanlarla bayram coşkuları yaşar, dualara dilimin varmadığı, yakarışlara gönlümün direndiği bu ömür parkında içinde senin soluduğun şiirler yazarım sana. Güneş ayın şafak ikliminde doğarken, külümüz birbirine karışırken, dağların en dumanlı zirvelerine çıkarak kavgaların en yücesini yaparız ikimiz.

  Yaban dikenleri acıtır oysa içimizi, bu sevdanın sırtını her sıvazladığımızda. Dudaklarımın kilitli paslanmışlığında köleliğimiz sırtımızda, pastil sözcüklerimiz dilimizde, soğuk demirlerle dövdüğümüz örs de gönlümüzde oldukça bu sevdanın gizdaşı olmaz mıyız ikimiz? . Yastıklara koyamadığımız yorgun başımızla, çarptıkça birbirine çakmak çakmak akan yaşımızla, hüzün yalazı mor dağların zemheri bakışıyla dört mevsim birbirimizi özleriz işte.

  Susup susup nedensiz paralanmalarla ruhumuzu yaraladığımızda, taşlıkların ve çalılıkların ortasında barışırız birbirimizi özlediğimizde. Sen benim alnından ilk öptüğüm, gönlünde ilk sevgiyi gördüğüm, sesimi sesine sürdüğüm, gümbürtünde bile dünyaları dinlediğim tutkunluğumsun. Göğsüme gömdüğün gençliğin, ışıksız gecelerime ışığınla direnç, kırgın sevdalarıma çocuk gülüşsün. Gülüşlerime uzanan yıldız ötesi bir evren, öfkelerime tövbe, inançsızlığıma korkusun.

  Kırmızı kanayışlarımın halsiz duruşlarında öbek öbek suskunluğumun biçare yazgısı olursun, kendimle çatıştığım anlarda. Asarak mahcup duruşlarımı darağaçlarına, ısırgan kaygılarımı da sürüklersin peşinden. Hasretinin sokaklarına her daldığımda firari kaçışlarıma kelepçe, göğsündeki amber bahçelerine halepçe, sözümdeki olumsuzluğa hece, gecemdeki soluğa görkemli bir bahçe, özümdeki tılsımlara sevdanla olursun bir lehçe.

  Sensizlik beni boğuyorsa, öfkemin galip gelmesine de izin ver. Ben ki, en delici, en biçici azapları hak etmişsem, ya beni sana sür, ya da zamansız düşlerime bağışla. Sessizliğimi binlerce parçalara bölerek bir çıkrıkla inerim kuyularına ve sıla gözlerinde bağdaş kurarak otururum. Sensiz, her tarafım sarhoş, sensiz dilim nahoş türküler söyler, ben balçıktan kurduğum kentlerde vahşi kafeslerimde bir gün sensiz ölürüm.

  Bir masalın geriye döndürülemeyen yapraklarında, kimi sırılsıklam ıslandığımız mutluluğun yağmurlarında dilimizdeki bütün şarkıların sözcükleri değil midir dilediğimiz? . Sen mutluluğun valsını umarken benden, ben yalnızlığın parmaklarını tutarken sessiz ve derinden giydiğimiz urbalar eskimez mi bin bir yerinden? Mısralarımın en gizemli yerlerine geçirdiğim ilmeklerle ve yüreğindeki halatlara tutunarak çektiğim sevgi sandalını buz gibi sabahlara taşır, yaşanmamış tüm gravürlerde ismini ararım.

  Ellerine tutunmamayı, gözlerine kapılmamayı, yüreğine dalmamayı göze aldığım tüm agresif düşünüşlerimde, maviliklerine boş verip bu deli dolu yaşamın, gizemine köz verip yüreğimdeki alevin ve sevincime boş verip bedenimdeki sözlerin, susuşlarımı da sorgulama bir daha. Yosun gözlerinin derinliklerinde başıboş bir balık gibi, bataklığında açan suskun bir nilüfer gibi sensizliğin hiçbir dizesini yazmaz bu kalem şimdi. Pusatsız acıların ustura ayazında, biçare düşlerimin kaybolan yazında dilerim ki; bu rüyayı bitiremesin hiçbir gonk sesi.

  Ben ki; en onulmaz aşkların direnç kapsülüyüm kendi kozasında. İpekten sevdalar dokur, örümcek yalnızlıklarda aşklara dokunurum. Ben ki; fırtınalı denizlerde binlerce ölümsüz tayfa, adaların en bakirine sevdalı kaşifim. Sen ki; bu yeryüzü atlasında ruhumun bezirganı ve gönlümün ölümsüz sultanısın. Yolculuğumun kutsal krallığında Nuh’un ruhunu taşıyacağız biz sonsuza kadar.

  Selahattin Yetgin


+ Konu Cevapla
10 / 125 Sayfa BirinciBirinci ... 8 9 10 11 12 20 60 110 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Sensiz OLmuyormuş Son Nefesim ...
  By qQaRizma in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-31-2010, 14:11
 2. Son Nefesim Sen Olsanda Benim İçin Öldün Artık...
  By zuzuu in forum Resimli Şiirler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-15-2009, 16:00
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-27-2008, 02:38

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375