+ Konu Cevapla
11 / 125 Sayfa BirinciBirinci ... 9 10 11 12 13 21 61 111 ... SonuncuSonuncu
51 den 55´e kadar. Toplam 623 Sayfa bulundu

Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #51
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  SEVDANIN ZİRVELERİNDE ISIT ELLERİMİ

  Gizli bir rüyanın kurşun/i bulutlarıydı içimize dolanan
  Fısıltılı bir yaşamın en parlak düş an/ıydı harmanlanan
  Güneşi unutmuştuk, beyaz bir örtüydü bizi kucaklayan
  Yüreğimizdeki yaşam türküsüydü, dudağımızda kalan.

  Sürgün bir zirveye yolculuktu yüreğimdeki en başlıksız mektuplar. Aynasız yürüyüşlerin, kırık üşümüşlüklerin, yankılı özlemlerin en dik yamacına bulutları aralayarak varmıştım. Gümüş ışıltılı bir zemheriye nefesimi taşıyarak, ruhundaki özlemleri en eksilerde avuçlayarak sesini dinlemiştim. Bütün yollar kapalıydı, bütün sözler buz kalıbıydı ve üşüyen sadece parmaklarımdı.

  Zamanın ardına saklanarak, kendimizin kalıplarını birbirimizden gizleyerek, aynı gerçeğin yeminleriyle içten içe kavrularak bir gecenin daha perdesini çekeriz. Yolcusuz bir tren ilerler güneşin ilk ışıklarıyla, toprak damlı evlere eskimiş rayların sesi düşer. Bir bulut kayar sonra tepemizin üzerinden, hüzünlü bir türküyle yaşamak andını odamıza serper. Bir günün hikâyesi uzundur, kısalan hayatla bize her zaman sahte yüzünü döner.

  En kısa vedanın el sallayışıyla kapatınca ruhumuzun kapılarını, bir düşünüş volümüyle açarız ruhumuzun en hüzünlü şarkılarını, yaşamak türkülerimiz, dinledikçe kendimizden geçtiğimiz gerçeğimiz ve bizi bizden eden en deli özlemimiz. Şimdi uğruna şiir dökme zamanı ak kâğıtlara, sen sarılırken uykulara dökülecek sözler damla damla. Sevdam seninle var olan bir bahar dalı gülüm, asla unutma.

  Gözlerimizden dökülen yorgun pınarlar ruhumuzun en deli kaynaklarından yol bulur gelir. Bir ceylanın hıçkırığını görmek için, bir menekşenin duasını dinlemek için. Bir şairin gelgitlerine anlam aramak için mevsimleri yırtarız bazen hoyrat takvimlerden. Yaşam denen muammanın en koyusundadır yine de sevdanın tanımsız iksiri. Güneşe ellerimizle uzanmak varken, hep sırtımızı döneriz. Rüzgârlı havalarda göğsü açık gezeriz ve işte bunun için gülüm mutluluğu bir bardak suya katık ederiz.

  Kar düşen yüreğime kor ellerimi koydum, sen göğsündeki yağmurları toprak gibi saklarken. Gözyaşlarından yılların ardına geçtim, sensiz geçen kocaman bir ömrün seyrine durdum. Bir fidan dikmiştik birlikte. Ne çabuk büyüttük bak, seyrine durduk. Kimi ağladık, kimi coşkulu denizler gibi çağladık, gün geldi bir şarkının sözlerinde yaşamı anladık. Söz olduk yıllarla, bütün ağrıları bir sarılışla atlattık, biz her gün aşkla gülüm ne çok birbirimize bağlandık.

  Kanayan bir yürekle uzandığımız sarı denizlerde sancılı bir düşle asılırız aşkın küreklerini. Her şafakta gözlerimizi en uzağa dikip, en yaşanası yeşillikleri düşleriz. Sevda kangren bir yara gibi beklerken yüreğimizde, biz en mavi denizleri hışımla geçeriz, günler devrilir avuçlarımızdan, düğünler geçer gönlümüzden, asla anlatılamayacak dünlerin öfkeleriyle kendimizden geçeriz.

  Sonsuzluk dağlarında bir gülüşünün resmini ararken, ben en onulmaz sancılarla çaldım kapını. Doğruyu aradık, en ölümsüz sevgimizin içinde. Oysa doğru sendin, gülüşünle beni benden edendin. Durdum bir an, sendin göğsümdeki ateş, sendin ruhumdaki nefes, bununla yaşayan bir sevendim. Öylesine gerçektin ki, içimdeki sancıya ölümsüz güzelliğini sürdüm. Evet, sen beni bu dünyada anlayan, bu kürede seven tek kareydin.

  Gecenin keyfine mum yakıp, bir sofradan artan lokmayla yokluğa sarılıp, anlamını bilmediğimiz bir sapmayla avunup, dalgalı bir denizde kısmet avlamaya çıkarız. Yorgun dakikalar gözlerimizi kapayınca, düşler süreriz ruhumuza, ardımız sıra gelen ağrılarımıza. Saatler geçince sızımız kaybolur, parmaklarımız oynak bir rakkase olur ve tutkular yeniden bizi bulur. Sevda düşer repliğimize, aşk tekrarlanan bir temsille alkışlarla mutlanır.

  Dileklerimizin yaprakları büyüdükçe, her sofrada bir anımız kalır. Her kırılmış parçamızı yine zaman onarır. Çabaladıkça aşka yürümeye, özlemler sürerken yüreğimizdeki büyüye iki kişilik bir oyunda büyürüz gölgelerle sobelenmeye. Sevdanın en güzel savaşını yap haydi, unut az önceki gördüğün düşü, yaşa kalbimdeki asi gülüşü. Sen ki aynı gölgenin yansıması iken, al avuçlarımı, topla göğsümdeki en büyük sevgi gülücüğünü.

  Seni beklemenin kıyım dakikalarıyla yıkıyorum özlemli yüreğimi. Sesinin incecik oluklarından geçerek, nefesinin ıslak caddelerinde gezinerek anı düşüyorum loş bir köşede. Seni beklerken ne kadar sevmek ve sevilmişlik varsa hizalıyorum, en ölümsüzleriyle satır satır dökülüyorum. Ay gülüm, kadınım, sevdam, yürek yangınım seni düşünerek, varlığının en ölümsüz sularında sevdana kulaç atıyorum.

  Suya düşüp özüne kavuşan bir kar tanesiyle uzandım sen uykulardayken dudaklarına. Bir damla düşe sarıldı bedenim. Nefesinle ılık bir su gibi göğsünün düğmelerini izledim, tenin ıslandı, hafifçe mırıldandın, üşümüş ellerimi bedeninin gizlilerinde içten içe dolaştırdım. Göz kapaklarında özlemi gördüm, yanaklarındaki upuzun vahalarda seni seyrederken sakladığım gülü düşürdüm. Gecenin karanlığında ne güzel uyuyordun, uyandırmaya kıyamadım ve yeniden düşlerimin bulutlarına gömüldüm.

  Selahattin Yetgin

 2. #52
  VIP guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu Yer
  AnKaRa
  Mesajlar
  1.284
  Blog Yazıları
  5
  Tecrübe Puanı
  107374480

  :heart: Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  SUÇ OLSA NEYE YARAR..


  Kimliğimi unutmuş, akılsız yüreğim elimde
  Zamana bir yolculuğa başlamışsam
  Ve o zaman bir meçhule götürüyorsa beni,
  Kavaklarımda yeller esmeye başlamışsa
  Göğsümün hırıltısı değil,
  Sevgi yapraklarımın hışırtısı ise aşina suratlarca duyulan

  Suç olsa neye yarar,aklımın düşündükleri…

  Mavi bir düşün karanlığına esir olmuş
  Giyinmişsem al sevdayı entari gibi üstüme,
  Sigara dumanlarını almışsam
  sen diye avucumun içine,
  Gururum meyhane önlerinde
  oluyorsam şarapçı şişesi,
  Çözülmüşse etek düğmem iliğinden
  Esiri olmuşsa hislerimin,

  Suç olsa neye yarar,aklımın düşündükleri..

  Akılsız yüreğim buselerini kondurduğunda
  kalbinin üstüne;
  Deniz martılarıyla buluşup oynaşıyorsa,
  Aheste gönlüm haykırıyorsa sana coşkusunu,
  Mavi bahar kokan saçlarında parmaklarım dolaşıyor
  Unuttuğum, özlediğim kokular...
  İliklerime kadar işliyorsa,
  Ağzımdan çıkan sese engel olamıyor, boşboğazlaşıyor
  Ve ipe sapa gelmez şeyler söylüyorsam,
  Nabzımın hızına sayılar yetişemiyorsa
  Yasıyorsam yaşamımdaki ilkleri,
  Önceliğim sen oluyorsan

  Suç olsa neye yarar,aklımın düşündükleri..

  Güneş ve aya sitemlerim çoğalıyorsa yokluğunda;
  Sevdan ile kalbimin derinleri acıyor,
  Ateşlere düşüyorsam,
  Gözlerim yağmurlar yükleniyor
  kirpiklerim sel içinde kalıyorsa sırılsıklam,
  Öldürüyorsam gece ve gündüzü,
  Gömüyorsam kendimi karanlığın mezarlığına

  Suç olsa neye yarar,aklımın düşündükleri..

  Her bir sözün şiir seli oluyorsa sayfalarca yazdığım
  Susuz kalmış gönülleri fetih ediyorsa dizelerim;
  Ve her birinin sevgilisi oluyorsa okudukları
  Kimi buluşuyor, kimi akıtıyorsa gözyaşlarını
  Dağ,taş sırtındaki sessizlikten sıyrılıyor,
  dile gelip şakıyorsa

  Suç olsa neye yarar,aklımın düşündükleri..


  Sen!!
  Benim gülen yanım, diğer yarım
  Ve kalbimdeki son yolcum

  suç olsada aklımın düşündükleri


  SENİ SEVİYORUM...


  alıntı

 3. #53
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  DURUNCAYA KADAR YOR YÜREĞİMİ

  Saçlarının gün devrilişleriyle bilsem sonsuzluğa gideceğimi
  Kalsam sağanaklarında, içip dudaklarının yaşam pekmezini
  Sokularak göğsüne, dinlesem en ölümsüz yaşam melodilerini
  Sevdanın gücüyle salla beni, duruncaya kadar yor yüreğimi…

  Gün dökülürken yaşamın dallarından sevdayı toplar çöpçüler sokaklardan. Her yağmur damlası bilinmez bir tutkuyla çağırırken hüznü, biz engebeli bir yokuştan düze ineriz. Yolcusuz bir tren ilerler güneşin ilk ışıklarıyla, toprak damlı evlere eskimiş rayların sesi düşer. Bir bulut kayar sonra tepemizin üzerinden, hüzünlü bir türküyle yaşamak andını odamıza serper. Bir günün hikâyesi uzundur, kısalan hayatla bize her zaman sahte yüzünü döner.

  Nafile bir var oluş türküsüyle satır aralarına sokuluruz öfkemizin kınına çıngı düşünce. Yaşam sularımız bahar türkülerini özlerken dallarımız yeşil entarisini ütüler özenle. Cemreler suya bunun için sözcükleri bırakır, havadaki öfke gün gelir toprağa gözyaşıyla karışır. Gözlerindeki yaşam aşkıyla, ruhundaki yankıyla ve yüreğindeki bekleyiş türküsüyle elbet senin de cemrelerin bir gün sevdama ulaşır.

  Sesinin kaydıraklarından düşünce çimenlere, göğsünün tahterevallilerine koşardım. Kahkahanla salınırdım dağ soluğuna. Yaman bir coşkuyla titrerdi yüreğim, saatlerin tıktığına aldırmazdım. Yarınlar vardı oysa yağlı kandillerimizde, rüzgârlara bırakırdık ölümsüz düşünüşlerimizi, an göğsümüze çarpıp yine içimize işlerdi. Gözlerinin yansıması aksederdi denizlere, mavi düşüncelerinde mevsimler kımıltısız bir ay gibi bizi seyrederdi.

  Bu gece de dağlanmış bir yürekle düşlerin kızıl dağlarına vuracağım kendimi. En dik yamaçlarda gökyüzüne ellerimle dokunacağım. Bu gece de çoban ateşleriyle ıslığımı ısıtacağım sensiz. Ruhumun sana olan açlığını katık yapacağım sonra küllenmek üzere olan bir ateşin etrafında. En doyumsuz rüyalara dalarak, en bitimsiz uykularda ellerini göğsüme bastırarak gecenin sessizliğiyle aşkının diri bedenlerine sahip olacağım.

  Karanlığın en çılgın sarılışıyla kelimelere sevgi yükler gecenin içinde kadın. En bildik raksını bağlar yatağa, fırdöndü bir savruluşla çağırır birikmiş sancıları derinlerden. Gece esnerken savurur saçlarını yatağa. Yaylı bir yatakta iki beden birbirini bekler, düşlerinin kıyılarından bomboş bir gemiyle yolculuğa çıkar. Kırmızı bir ışık parlar uzaktan, lila tırnaklarıyla yangını kavrar, ıslak dudaklarıyla aşkın boşluğunu kucaklar. Gece daha uyumamıştır oysa, usul usul yanar.

  Uzak şehirlerin kenar bir semtinde, bilmediğim bir evde, onca insanın nefes aldığı bir gecede, belki de uykulara sarmaladığı bir yüreklesin şimdi. Sana senin kadar uzak bir başka şehirde, yalnız bir adam seni düşünüyor, sözcüklerden kule örüyor ışıkları sönmüş bir evde. Kahkahanı düşleyerek, belki de sesini dinleyerek yıkılmaz bir sevdanın gün devrilişine dumanlar savuruyor.

  Yorgun ve sancılı bir bedenin soluğunu ser şimdi odana. Yıkılmaz duvarların gölgesine yaslanarak kurut bedenindeki terleri sevdamla. Seni düşlediğim bütün limanlardan teğet geç. Nafile sarılışlarına isim seç. Yokluğuma sarıl, ismimi haykır, duyarım diyerek şiirlerimi çağır. Günü sorgula, yeniden gerçeğini avuçla ve yıkılmaz köprülerde sevdalını karşıla. Uğradığın bütün istasyonlarda sana olan sevdamın şarkılarıyla benliğinin kanatlarını aç bulutlara.

  Söylemeye dilimiz varmadıkça daralmış fısıltılarımızı büyük bir mengene sıkar yüreğimizin kırılgan kapaklarını. Yangınımızla, avuç içi bir yürekle kalır, yeniden aynı döngünün vanalarından hüznü açarız. Yağmalanırken sabır yumaklarımızı yeniden söker, meçhul ağrıların dergâhından sessizce kaçarız. Bekleyişler mağrur bir içlenmedir, yaman bir sarılışın direnciyle ayaz gecelerde avuç avuç ter dökeriz.

  Her adım sonsuz bir varışa taşırken bedenlerimizi, uykulardan çekeriz sabırsız düşüncelerimizi. En koyu karanlık dışımızdayken ve yutkunurken gülüşü emsalsiz güneşlerin koynunda, açarız sonuna kadar yüreğimizin simli perdelerini. Koyudur gülüm sevincin her zaman rengi, bunun için feda ederiz uykulara geceleri. Bu gece düşlerinin her tonu mavi olsun öyleyse ve sen sarılışlarınla okşa yaşanacak bütün düşleri.

  (alıntı)

 4. #54
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  ATEŞİN YANIYOR DAĞLARIMDA

  Yanacaksa bu ateş, önce rüyalarını anlatacaksın bana
  Gönlünün uzanacağı en kolay yer sevdadır, uzansana
  Yüreğin iyi bildiğim bir cennet, diğerini sakın anlatma
  Bu acılar ırmağında yağmurlu bir orman var atlasımda.

  Düşlerini ve arzularını üzerine örttüğün bembeyaz bir yorgan altındaydım seninle dün gece. Karanlığıma çivilenen bakışlarınla beni seyrettin sessizce. Dudakların titrek, ellerin korkak, bedenin hoyrattı. Dereler seni taşıdı sonra sabırsız inleyişlerle. Saatlerce sevişmiş, günlerce yılların hüznünü çıkarmıştık birbirimizden. Şafak kaç kez sökmüştü, saatler kaç kez dönmüştü bakmadık. Biz, birbirimizi okşarken, hiç ama, hiç ağlamadık.

  Avuçlarının üşümüşlüğünü dudaklarıma sürüp yıldızlara yükselmek dilediğim tek şölendir tanrıdan. Kıvır kıvır saçlarının bütün dehlizlerinde teninin öldüren kokusunu ruhuma dolayarak sallanmaktır ay süzmesi gözlerinde yitmek. Biliyoruz ki su damlası, bu mevsim göçü buluşturdu bizi sonsuz bir menzilde. Ruhumuzdaki müziklerle buluşuruz bir gün sevdanın aşk mahzeninde. İçkimiz hasret, azığımız tutkuyla sararız birbirimizi günün en kırmızı yansıdığı bir saatinde.

  Sözcüklerin yaşama yüklendiği anlarda gülücüklerin çaldı kapımı. Vazgeçilmez saatlerimin en uçarı anlarında ruhuma doladığın halatlarla çekerim şimdi aşkın bu pembe gemisini. Sen ruhumun sonbaharında yüreğime konup gelen nurlu kuşum. Sen ay’sız ve karanlık gecelerime şırıl şırıl akan su damlam, sen aklımın ve yüreğimin kutsal kardeleni, sen ömrümün nazlı ütopyası, sen kelimelerime yeniden can veren sözcük tarlam, sen fırtınalarımı dindiren yosun bakışlım, hoş geldin yoksul dünyama.

  Hasretin günlerin alacasına asılıp, anılarımdan kirpiklerini sağdığı seni düşünüş gecelerimde bir yumak gibi sarılır yüreğime gözlerin. Kilometreler erir o an adımlarımda. Sen aklımı işgallere bürünür, ruhumu ateşlerle kavurursun. Yankın düşer gönlüme, şavkın düşer şiirlerime. Sözcüklerim göğsünde soluklanır, içimde kırmızı bir alev harlanır. Sen gözlerime gülünce sönen ışığım bir volkan ağzından yeniden canlanır.

  Yüreğimizdeki kuşların kanatlarına tutunup sadece gecenin ışıklarının yandığı bir koyda dertleşmek isterdim sevdayla. Yakamozların yaşanmışlığı sunduğu birkaç dakikalık bir slayttan sonra gözlerinin yataklarında, yüreğinin parklarında ve ruhunun çağlayanlarında yuvarlanmayı dilerdim. Adının nur tepelerinde koşmak, avuçlarının alevinde donmak, bedeninin yağmur ormanlarında seninle ayine durarak rüyaların en ölümsüzünü yaşamak isterdim su damlası.

  Biliyoruz ki, zaman dişlilerinin bizi her gün hızla öğüttüğü bu yaşam değirmeninde saçımıza üşüşen aklarla, yüreğimizi kemiren hasret şarkılarıyla sevginin sıcacık koynuna hep üşümüş ellerimizle atılmayı bekleyeceğiz. Kilerimizdeki tahılımız baharı gözlerken, biz yangın yüreklerimizi sevdanın ay tepelerinde söndürmeleri düşleyeceğiz. Terimizi denizler paklayınca, tenimizi yağmurlar yıkayınca, tutkunun salıncağında çocuklar gibi sallanmaları özleyeceğiz.

  Bu çivileri gevşemiş düşler ormanında mavi bir bulut üstünde korkak tutkuların bulutlarına geceleri de yükleriz şimdi. Gülmeyi ve ağlamayı avuç içlerimize sürüp yabancı bir gezegende yaşamayı biz seçmedik. Belki erken indik, ya da geç düştük yaşamın acılar tarlasına. Üzerimize seçtiğimiz sevda gömleğinin yakaları kirlendikçe ve söküldükçe bütün dikişleri birer birer, sevişmeleri özledik bir menzilde. Bir zambak görkemiyle soyduk düşlerimizi ve uzandık sarı denizlerin üstünde.

  Yüreğimizdeki zorlu yollara sürünce terimizi, iki masum sözcükle yükleyince şiirlere imgelerimizi, önce kendi yokuşlarımızı aşarız hüzünlerimizin. Gizlice büyüyen bir sevda gülünün göçebe yolculuklarında kentler görülür, aşklar bir masalcının heybesinde büyür. Dalıp dalıp gidilen ve gidildikçe yalnızlığı büyüten, kimi de içinde ihaneti barındıran bu sevda şöleninde kadehlere sarılır sonunda seven.

  Bu denizler ülkesinde nicedir yoktun içimde, üşüyordum yalnızlığın kurumuş ırmak başlarında. Tuhaf bir tutsaklık kaplıyordu seni düşündükçe bedenimi. Bütün yıldızları fırlatıp attığım, bütün şiirlerime ayrılığı nakşettiğim, menekşelerime dualar okuttuğum bu gönül mabedimde içimdeki kapalı geçitlerin kapıları bir bir açılıyor sana. Adımlarınla geçmeye çalıştığın bu ezik gül bahçesinin dikenlerine rağmen koşup gelmeni istiyorum bana. Yaşamdır beni böyle yapan, gözleri şiir, yüreği ömür, varlığı gönül sevgili, gel de atıl kollarıma.

  Selahattin Yetgin


 5. #55
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  YÜZÜN YANSIR KARANLIĞIMA

  Hiçbir kalem yazmadı gelişini, gidişini yazdığı gibi
  Değişen iklimlerimin kırılma noktaları oldun birden
  Bütün keşfetmişliklerim yazgım gibi duruyor önümde
  Bir cehennem yalnızlığının alevi var şimdi yüreğimde

  Her sevda umuda kundaklamadır yalnız bir bedeni. Biriktirilmiş sevgi sözcüklerinin karalamalarında, özlemin dayanılmazlıklarında her aşk olmazlığa yürümektir aslında. Yüreklerin yeşil ormanlar aradığı bal kovanlarında sevda buruk tadılır çoğu kez. Gecenin tam ortasında kötü düşlerden korunmalara kaçış gibi, en çok çocuk yanımızla sokuluruz sevdanın sonsuzluğu çağrıştıran kollarına.

  Uçup, savrulup kondu üzerime küllerin. Günlerce yalnız kaldığım kıyılarımda ben aydınlığı umarken, sen ansızın karanlığa açılan kapılarımı açtın. Çürümüş, çiğnenmiş çıplaklığımla korkularımla bir başınaydım senden önce. Zamanın mor düşünüşlerine kapılmış, gece gündüz aynı sevdanın kadehini kaldırıyordum. Yenik gövdemin üzerinden binlerce savaş arabası geçmiş, uçurumların çığlığını dinliyordum.

  Sen ki, bir bakışıyla mevsimleri değiştiren, delişmen sevdalarıma binlerce çizik atan tetikler gibi düştün içime. İçimdeki hoyrat gümbürtülere sinsi bir korku, sevda pazarlarımda görkemli bir sergiydin. Kimseyi benzetmem oysa sana, varlığın buğulu bir bakış gibi ısıtır her dem yüreğimi. Olağanüstü bir figür gibi kimi bir susuş, kimi bir düşünüşle yürürüm sözcüklerle kurulu sevgi imparatorluğuna.

  Mevsim sarılışlarımızın gurur bohçalarında yedeğimizdeki umutlarla sevgi somunlarımızı paylaşırdık biz, şarkılı, türkülü gecelerde. Ellerimiz birbirini özledikçe gitmelerin kavgasını erteler, hayatın caddelerini adımlardık korkusuz. Rüyalarımızı güllerle donatır, masal coşkularımızın tılsımlarını çözerdik bir hazan yağmurunda. Gün şafağı özler, şafak gerinerek esner, içimizin geçmişliklerinde derin uykulara dalardık.

  Ruhunu yolculuklara stoklayarak bir mevsim döngüsüyle savurdun gülüşlerini rüzgârlarla. Gidişinle önce barajlarımın anahtarını kaybettiğimi fark ettim. Sonra mevsim yağmurları yıkadı bu kirlenmiş şehri. Rüyalarım yorumsuz, gecelerim soluksuz, sevinçlerim sorgusuz kaldı. Seni anlatmak isterken içimdeki çocuğa ben, bu yapayalnız şehirde, bu bizi saklayamayan çıplak kentte yüreğimdeki meleklerle, gönlümün nuruyla bir başıma kaldım.

  Sonsuzluk sözcüklerinin asla yazılamayacak dokunuşlarında sen bulursun tüm isabetli vuruşları. Varlığının geç fark edilen mağrur duruşlarında sevincim oldun heybetli dokunuşlarınla. Yüreğimdeki sevdanla tanrının bir armağanısın şu kırılgan dünyama. İzini sürerek, geceleri tespih gibi çekerek, aşkına, dudaklarına ve ülkene geleceğim yunus gözlüm nasılsa, seni sonsuza dek deliler gibi severek.

  Gelinmez yollardan, uzak yolculuklardan, aldanmalardan gelerek sığındın tenime. Sevdanla darmadağın olmalarım ve yalnız sana savrulmalarımda sevdayı unuttuğum tüm yerlerde seni buldum. Beni yaşatan, sabıka duruşlarıma kimlikli bakışlarınla ben en çok bana tekil kalmalarını sevdim. Kimi içimdeki yanılsamaları ellerinle okşadın, kimi bakir tenli bir anne gibi bu haylaz çocuğu öpüşlerinle kutsardın.

  Bu çelişkiler yumağında sensizlik düşünüşlerini bile sana ihanetten sayarım ben. Sana döndükçe yüzümü kendim oluyorsam eğer, senden başka seçeneğim yok benim. Her gün sevdaya yazılan tüm mizansenlerin ince figürlerinde seni severek ben oldum demiştim sana. Payıma düşen her felaket sensizlik değildir, unutma. Mutluluğu aradığım tüm aykırılıklarda gözlerimdeki buğularla, yüreğimdeki sellerle ve literatürümdeki nurlarla hayalimdeki gerçeğe yürüyeceğim ben.
  Selahattin Yetgin

+ Konu Cevapla
11 / 125 Sayfa BirinciBirinci ... 9 10 11 12 13 21 61 111 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Sensiz OLmuyormuş Son Nefesim ...
  By qQaRizma in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-31-2010, 14:11
 2. Son Nefesim Sen Olsanda Benim İçin Öldün Artık...
  By zuzuu in forum Resimli Şiirler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-15-2009, 16:00
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-27-2008, 02:38

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375