+ Konu Cevapla
112 / 125 Sayfa BirinciBirinci ... 12 62 102 110 111 112 113 114 122 ... SonuncuSonuncu
556 den 560´e kadar. Toplam 623 Sayfa bulundu

Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #556
  Onursal Üye hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu Yer
  ne yerde ne gökteyim bir garip alemde
  Mesajlar
  4.489
  Tecrübe Puanı
  107374696

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin  Birgün daha geçti sensiz.
  Ben yine aynı bilgisayar başında, radyomun sesini az açmış zamanımı ve işimi bitirmeye çalışıyorum.
  Öyle hasretimki yıldızlar altında seninle oturmaya, Deniz kenarında oturup martıları izlemeye.
  Hatırlarmısın izmit'in sıcak günlerinde yüzümüzü okşarcasına esen rüzgara doğru bir bankta otururduk, sen başını omzuma yaslar denizin ve sonsuz maviliğin birleştiği noktaya dalardın, Bende usulca saçlarını okşar esen yelin o büyüleyici serinliğine kendimi bırakırdım.
  Şimdi binlerce kilometre uzaktayız, Bazan mesafelere isyan edesim geliyor çünkü en ihtiyacım olduğu an sana, yalnızlığım yanımda oluyor.
  Yalnızlığım sarıyor senin yerine beni,
  Yalnızlığım paylaşıyor tüm dertlerimi,
  Yalnızlığıma haykırıyorum deli gibi sevdiğimi...

  ahh yanımda olsan,
  Deli gibi sarılsam sana, öyle hasretimki...
  Elimi kalbime koyduğum her an seni yanımda bulacakmış gibi oluyorum.
  Sessizce adını fısıldıyorum Gözlerimi kapayarak. Sıcaklığın sarıyor dört bir yanımı.
  Buz gibi odam birden sıcacık bir mekana dönüşüyor.
  Özlüyorum birtanem. Sensizlik çok zor, üşüyorum...

  Yazıyorum şuan hissettiklerimi, yazmaya çalışmak kar etmiyor çünkü inan hissettiklerimi yazmaya kelimeler yetmiyor. Meğer ne kifayetsizmiş sözcükler aşkın yanında, Gözlerine bir kere bakmam bir romanı yazmama yeter.
  Hiç bir şey yerini tutmuyor senin.
  soğuk klavyemin tıngırtıları beynimi kemiriyor adeta, Yoksun sevdiğim yoksun işte...
  Müziğin her notasında sen varsın sanki
  Bak ne diyor şarkıda , Onur Akın

  "Geceyi sana yazdım sızımı sana
  Tutundum güzel sesine tenine tutundum..."

  Yanarım sana....

  Sensizim sana koştum iklimler boyu
  Uykular yanan liman uykular haram
  bir vapur geçer dalgasında savrulan ben
  dön yürek yurduma evine dön
  ...
  Yanarım sana...

  Bir gece daha geçti en insafsızından, ayrı kalmak ne zormuş be cancağzım.

  Yetmiyor yazmak hasretimi gidermeye
  Yetmiyor hiçbirşey senin özlemini gidermeye.
  Anladım ben sensizken yarım kalmış bir roman gibi anlamsızım.
  Unutma sevdiğim,
  ne kadar uzakta olursam olayım yine sendeyim.
  Birgün uzaklarda yakın olur, önemli olan YÜREKLER BİR OLSUN...

 2. #557
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  KALBİMİ BIRAKTIM AVUÇLARINA

  Sen hayatıma girdiğinden beri gözlerime gece olmuyor
  Güneş gibi aydınlattın dört bir yanımı,
  Işık verdin,hayat verdin, can verdin,, sana olan aşkım, sana olan özlemim dağlar kadar engin,Kalbime sığamayacak kadar derin senden kaçamam, Senden bir adım öteye gidemem Aşkın benden de öte ..Nasıl oluyorda her anımda benimle böylesine içimde olabiliyosun bilmiyorum. Aklımda hep ılık nefesin, sıcak gülüşün…

  Özlüyorum seni bu daha önce hiç olmamıştı ..Tarifi imkansız karmaşık duygular içerisideyim ama mutluyum Şimdiye kadar hiç olmadığım kadar mutluyum
  Bundan böyle senin adın aşk kalacak
  Aldığım nefesim, aşk kokan yarim seninle yeniden doğdum, tepeden tırnaga sen oldum oysa senden önce sanki hiç yoktum bahar gözlüm, özü sözü bir sevdiğim yüreği güzel yarim seninle nefes alıyor sensiz ölüyorum bazen hep yanımda olsan diyorum hiç uyumadan saatlerce seni izlesem bu benim en çok istediğim şey ve asla göremeyecegim bir dilek.
  Gözlerine dalıp öylece kalmak hani öleceksem bile bu şekilde mutlu ölmek istiyorum. şimdi sana sözüm, hiç kaybolma neolur hep böyle içimde yüreğimde benim le kal sen olmayınca bende yaşamıyorum çünkü; sen benim en degerlim,en özelim,hiç kimsenin keşfedemediği hazinemsin…
  seni nasıl özlediğimi, İçimde biriktirdiğim duygu selini kagıda kaleme döküyorum
  Sana biriktirdiğim onca kelimeyi hep söylemek isteyip te söylemediklerimi …
  Seni ne kadar çok sevdiğimi….
  Varlığın sol yanımda,
  Kalbimi bıraktım avuçlarına
  Yokluğunun ölüm soğukluğuna bırakma beni..

  Seni Seviyorum...

  alıntı

 3. #558
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  BENİ KENDİNDE ARA

  İnsan konuşmayı öğrenince susuyor." derdi. Bu yüzden günlerce konuşmayabilirdi. Ama konuştuğu zaman da karşısın¬daki insanın değer yargılarını alt üst ederdi, hiç çekinmeden. İnsanlarla hiçbir şeyi paylaşmamaya, onlardan hiçbir şey alma¬maya yeminliydi. İnsanların onu sevmesi de, ondan nefret et¬mesi de birdi onun için. Paylaşmak ona göre büyük bir zulüm¬dü zaten. İnsanlar kendilerine ait olmayan bir şeyi sahipleni¬yor, sonra da güya insanları sevdikleri için paylaşıyorlardı. Halbuki paylaştıkları şey hiç de onların değildi. O, bu ilişkiyi eve giren bir hırsızın evi, ev sahibiyle paylaşma lütfuna benze¬tiyordu. Evlenmeyi bir an bile aklından geçirmemişti. Ona gö¬re evlilik günümüzde sahiplenme duygusunun bir insanla tatmin edilişiydi. O hiçbir şeye sahip olmadığı gibi hiçbir şeyin de onu sahiplenmesini istemiyordu.
  Peki, bunca yıldır neyi arıyordu? Gerçeği, yalnızca gerçe¬ği... Yıllar önce okuduğu bir kitapta şu yazılıydı: "Gerçek ara¬makla bulunmaz ama her arayana verilir."
  Her şeye rağmen onu ümitlendirmişti bu söz. Zaten hayatın çok sırrını anlamıştı bu çileli yıllar boyunca. Sevgi, varoluşun bi¬ricik sırrıydı. O günden sonra bir başka bakıyordu hayata. O gü¬nün anısına şu sözleri yazmıştı günlüğüne: "Karanlıklar senin göz kapaklarının çektiği perdedir aydınlığın üzerine. Aydınlıksa gözbebeklerinin ışıltısıdır, perdelerden kolayca geçen."
  Atom, sevgiyle duruyordu ona göre. Atoma nefreti sokup atom bombası yapmamışlar mıydı zaten? Bu yüzden en nefret ettiği şey, nefretti. Kendisini sevginin mayasından yaratılmış hissediyordu. Yaprağın yere düşmesi toprağa olan sevgisindendi. Filizlerin boy vermesi göğe olan özlemlerindendi. O küçük tohum, tabiatın gök ve yer denilen iki koluna sarılıyordu böy¬lece... Bir yandan köklerini toprağın derinliklerine salıyor, bir yandan da göğe yükseliyordu tohum.
  Ya yazmak?.. Yazmak da sevgiydi. Mürekkebin gerçeğe duyduğu sevdaydı onu yazmaya iten şey. Kalem kutsaldı onun için. Bu yüzden hiç kimse bunalmış ruhunu kağıda dökmek için kullanmamalıydı kalemini. Kalemi ilk kullanan da Tanrı değil miydi? Tanrı ilk aşıktı. İnsanları sevgisinden yaratmıştı. Her şeyi sevgi üzerine kurmuştu ama hiç kimse anlamamıştı Onu. Bu yüzden "Aşkı anlaşılmayan ilk aşık Tanrı'dır." derdi, insanlar, doğar doğmaz göbek bağlarını kopardıkları gibi gerçekle olan bağlarını da koparıyorlardı sanki.
  O, bu ümitsiz durumdan şu sözlerle sıyrılıyordu: "Güzellerin güzel yüzünde güzelliği yaratan, elbette o güzelliğe aşık olanları da yaratır."
  Genç kız nihayet uyanmıştı. Tüm gece boyunca uyumuştu. Gözlerini ovuşturdu. Elbiselerini düzeltti. Şaşkındı.
  "Nerdeyim ben? Siz kimsiniz?"
  "Demek dün gece neler olduğunu hatırlamıyorsun?"
  "Çok içtiğimi hatırlıyorum o kadar."
  "Evet, kapıyı sana açtığımda çok sarhoştun gerçekten. Kapı¬yı açar açmaz bana ilk söylediğin söz şuydu: "Ben Tanrının hediyesiyim."
  Genç kız, bu söz karşısında utancını gizleyemiyordu. Bir şeyler söylemek istiyor ama nereden başlayacağını da bilemi¬yordu. Şaşkınlığını biraz olsun gizlemek için:
  "Peki ya sonra?" dedi.
  "İşin doğrusu ben Tanrı'dan böyle bir hediye beklemiyor¬dum. Şaşırdım bir an. Gerçeği arayan birisine senin gibi bir se¬rabın gösterilmesi doğal gelmedi bana. Ben bunları düşünür¬ken sen de şu an yattığın yerde sızıp kaldın zaten."
  "Dün geceden beri yerde mi yatıyordum?" diye sordu şaş¬kınlıkla.
  "Evet, düşüp sızdığın yerden kaldırmadım. Biliyorsun sera¬ba dokunulmaz. Bütün gece Tanrı'nın seni almasını bekledim. Ama, görüyorsun ki hâlâ gelmedi. Sahi söyler misin sen hangi Tanrı'nın hediyesisin böyle?"
  Ferda, sitem dolu bir utangaçlıkla:
  "Lütfen benimle alay etmeyin," dedi.
  "Alay etmiyorum. Sadece seni anlamaya çalışıyorum, ister¬sen önce sana bir kahve yapayım da kendine gel."
  Kemal kahveleri getirdiğinde Ferda biraz olsun kendine gel¬mişti. Üzerindeki yabancılığı atmaya, doğal olmaya çalışıyordu "Benim adım Ferda iki sokak ilerideki sitelerde oturuyorum Dün gece için özür dilerim. Arkadaşlarla yaşadığım bir çılgın¬lıktı o kadar. Çok utanıyorum."
  "Ben de Kemal. Bu evde tek başıma yaşıyorum. (Bir an duraksadı Kemal) Senin hakkında ne düşündüğümü merak edi¬yorsun değil mi?"
  "Biraz öyle..."
  "Hiç...Hiçbir şey düşünmedim."
  "Neden?"
  "Özel olarak hiçbir insan üzerinde düşünmem pek."
  "Gecenin yarısında kapını çalıp, evinde yatan bir kız hakkında bile mi?"
  "Evet."
  "Çok garip bir insansın."
  "Söylesene maskeli bir baloda insanların gerçek yüzlerini tanımak mümkün müdür sence?"
  "Tabii ki değil."
  "İşte şu toplumda gördüğün birçok insan ve sen... Hepiniz maskelerinizle yaşıyorsunuz. Şu toplum maskeli bir balodan farksızdır bence. Hem de zamana, kişilere ve olaylara göre her an değişen maskelerin kullanıldığı bir balo... Bu yüzden pek anlamlı gelmiyor bana insanlar üzerinde düşünmek."
  "Kendini soyutluyorsun insanlardan."
  "Öyle de denilebilir. Zaten toplum ferdin en büyük düşma¬nıdır bence. Bu yüzden insanlardan hiçbir şey almamayı yeğ¬liyorum. Buna rağmen her şeyimi vermeye de hazırım onlara."
  "İnsanların sevgisini de reddeder misin örneğin?"
  "En başta onu. Bugünün sahte sevgileri bir insanın kalbini yaralamak için seçilen en tehlikeli yoldur." "Ama insan hiç sevilmeden yaşayamaz ki..."
  "Bunda yanılıyorsun. İnsan sanıldığının aksine sevilerek de¬ğil severek yaşar. İnsan sevilmek ihtiyacında olan zayıf bir var¬lık değildir. Kısacası sorun sadece sevilmek değil sevmektir."
  "Sevdiğin halde sevilmiyorsan?"
  "Sevilmek senin sorunun değil onun sorunu. Bence sevmek bir insanı kendi içinde hissetmendir. Sevilmek ise kendini bir insanın içinde hissetmen. Anlayabiliyor musun? Sevmek seni zenginleştirir, sevilmek değil. Bunu, evreni kapsayacak şekilde de düşünebilirsin."
  "Nasıl yani?"
  "Evrensel anlamda sevmek kainatı kendinde seyretmek, se¬vilmek ise kendini kainatta seyretmektir."
  Ferda'nın kafası karışmıştı. Hiç bu kadar derinlemesine dü¬şünmemişti sevgi üzerine. Bunu fark eden Kemal:
  "Bunları bir anda anlamak sana güç gelebilir. Ama biraz dü¬şünürsen umarım anlayabilirsin. Şunu unutma ki insanlık bugün ikinci taş devrini yaşıyor. Birinci taş devrinde insanlar yumuşacıktı. Sevgi sayesinde her şey yumuşacıktı. Sadece ev¬leri ve aletleri taştandı. Şimdi ise her şeyimiz yumuşacık, yü¬reklerimiz taş gibi. Hatta taştan da katı. Çünkü öyle taşlar var¬dır ki üzerlerinde otlar yetişir ve öyleleri de vardır ki..."
  Kemal'in gözleri nemlendi bunları söylerken. Yılların acılarını, ihanetlerini, burukluklarını kelimelere döküyordu aslında. Ağla¬maklı bir hale dönüşüyordu sesi kesik kesik... Uzun bir sessizlik ol¬du. Bütün bir hayat şeridi geçti Ferda'nın gözleri önünden. Eğer Kemal'in anlattıkları doğruysa sevgi hiç olmamıştı hayatında.
  On sekiz yaşında olmasına rağmen sayısını kendisinin bile unuttuğu kadar çok sevgilisi olmuştu. Ama hiçbir zaman sevgi¬yi bu kadar yoğun hissetmemiş ve yaşamamıştı.
  Bir an gözleri duvardaki çerçevede olan mısralara takıldı.


  "Donuk sevgiler çağındayız
  Sıcak sevgiler cehennemde yanıyor
  Sevgi...
  Yaşanmayacak kadar güzel,
  Fark edilmeyecek kadar sade,
  Duyulmayacak kadar doğaldır."

  Kemal duvarda ağlayan bir çocuk portresi gösterdi Ferda'ya:
  "Biliyor musun bir çocuğa verilecek en değerli besin şefkat ve cesarettir. Bunlar öyle hassas bir dengeye sahiptir ki, denge bozuldu mu işte şu insanları görürsün karşında... Şefkat ve ce¬saret kurbanları... Kimileri aşırı şefkatin yanında cesaretsiz bü¬yütülürler. Bu insanlar küçücük bir dünya kurmak isterler ken¬dilerine. Güçsüzdür bu insanlar, kolayca kırılırlar. Dünya çok acımasızdır böylelerine göre... Kendilerini sevecek birilerini ararlar hep. O kadar yoğunlaşırlar ki bazen şiddetli bir arzuyla birilerine doğru akmak isterler. Cesurca sevemezler. Cesareti öğrenememiştir bu insanlar. Öte yandan da cesur insanlar... Dünyayı bile devirebilirler. Ama basit bir sevgi oyunuyla ko¬layca yıkılıverirler. Dünyayı titretecek cesareti tanıyan bu in¬sanlar kalplerine dokunacak bir parmakla diz üstü çöküverirler yere. Ve şu sözleri duyar gibi olursun onlardan:
  Dağ düştü üstümüze Yıkılmadık ama İnsan değdi tenimize Acısı yaktı bizi...
  Cesaret onları o kadar sertleştirmiştir ki sevdikleri insanı kol¬ları ile kalpleri arasında neredeyse öldürür."
  Kemal sustu birden. Ferda bir şeylerin olduğunu hissetmişti. Çözmek istiyordu Kemal'i:
  "Niye sustun?"
  "Bana ne şefkati öğrettiler, ne de cesareti."
  "Ama tüm bunları biliyorsun sen."
  "Nasıl olduğunu merak ediyorsun değil mi, anlatayım."
  Bir an durdu sonra:
  "İnsanların nefretlerinden sevgiyi, ihanetlerinden sadakati, korkaklıklarından cesareti öğrendim."
  "İnsanlar bu kadar acımasız mı? Gerçekten seven insanlar yok mu hiç?"
  "Bırak sevgilerini, gülmeleri bile doğal değil onların. Seni senin için değil kendileri için severler. O kadar iyi o kadar gü¬zel ve o kadar haince severler ki, hayran olmamak elde değil biliyor musun? Sevgi ve ihaneti o kadar sanatsal bir uyarlamay¬la sahneye koyarlar ki, son sahnede öleceğini bile bile seyre¬dersin oyunu. Mükemmel bir katildir onlar. Seve seve öldürür¬ler seni. Dudaklarından sevgi sözcükleri yükselir. Yapacağın tek şey gözlerini kapatıp sevgi atmosferi içinde sevgi sözcükle¬rinin sağanak yağmuru altında ölümünü beklemedir. Anlıyor musun?"
  "Sen sevilmekten korkuyorsun."
  "Belki"
  "Neden?"
  "Neden mi? Ben her insanı kalbime misafir edebilirim, sevebilirim yani. Kalbimden eminim çünkü. Sevdiğim insanı rahatsız edebilecek hiçbir şey yok kalbimde. Ama kimsenin kal¬bine girmek istemem. Çünkü bilmiyorum nelerle karşılaşaca¬ğım. Bilmiyorum hangi tuzaklar bekliyor beni. Ve bilmiyorum o insan bu tuzaklardan haberdar mı?"
  "Fikirlerimi alt üst ettin. Her şey karıştı. Sevmek sevilmek, nefret, sevgi... Hatta şu ana kadar gerçekten yaşayıp yaşama¬dığımı düşünüyorum."
  "Aslında sana anlattığım her şeyi kendinde bulabilirsin."
  "Nasıl?"
  "Kendini tanıyarak... Yalnız kaldığın anlarda..."
  "Yalnızlıktan kaçmışımdır hep..."
  "Yalnızlıktan kaçmak kendinden kaçmaktır. Bir düşünsene doğarken de yalnızsın, ölürken de. O halde yaşarken yalnızlık¬tan kaçmak anlamsız değil mi?"
  "Yalnızlıkta insan ne bulabilir ki sıkıntı ve boşluktan başka?" "Kendini gerçekten tanıyabilseydin uzaydaki derinlikten da¬ha derin bir iç uzayın olduğunu fark edebilirdin. Bizler ruhu¬muzu öldürüyor sonra başına geçip ağıt yakıyoruz... Benliğindeki zenginliği fark etseydin dünyada ikinci bir insan aramaz¬dın biliyor musun?"
  "Anlamadım!"
  "Dünyada bir tek kişi vardır aslında, o bir kişi içinde de beş milyar insan."
  "Benliğim bu kadar kalabalık mı?"
  "Evet. Benliğin tüm varlığın merkezidir. Tüm acılar ve se¬vinçler yüreğinde gizlidir senin. Ölenleri yüreğine gömdüğün gibi doğacak çocuğun kalbi de senin içinde atar. Hem acıyı hem sevinci yaşarsın iç içe, yan yana... Hatta o kadar acı çe¬kersin ki acı, acı olmaktan çıkar..."
  "Sözlerin çok karışık."
  "Belki haklısın bu konuda. Bazı insanlar başlı başına para¬dokstur. Düşünceleri de öyle. İnsanlar paradoksal düşünmeye pek alışık değiller. Bu yüzden anlaşılmıyoruz."
  Zaman bir hayli ilerlemişti. Ferda izin istedi. Zihni o kadar da¬ğılmıştı ki hiçbir şey söylemeden çıktı evden. Bütün gece boyunca Kemal'in sözleriyle uğraştı Ferda. Bazen onu anladığını düşünüyor, bazen saçmaladığına karar veriyordu. Her şeye rağmen hayranlık duyuyordu ona. Ama, kimsenin anlamayacağından emindi. Gün¬ler geçiyor, yüreğinde Kemal'e, karşı konulmaz bir sevgi taşıdığını hissediyordu Ferda. Her geçen gün biraz daha büyüyordu sevgisi. Aylar geçmiş ama bir türlü ona gitmeye karar verememişti. Çekiniyordu. İnsanlardan bu kadar uzak biri onun gibi deli do¬lu bir kızı ciddiye alır mıydı?
  "Hiç kimse sevgiyle dirilmeyecek kadar ölü değildir, hiçbir zaman..." Evet, bu söz de onun değil miydi? Nihayet karar ver¬di Ferda. Gitmeli ve ona onu sevdiğini söylemeliydi.
  Ferda Kemal in evine gittiğinde büyük bir şaşkınlık geçirdi. Evde kimse yoktu, taşınmıştı... Evin bekçisi yaklaştı Ferda'ya: "Kızım adınızı öğrenebilir miyim?" "Adım Ferda. Kemal Bey taşındı mı?" "Evet kızım, taşındı. Ve kimseye söylemedi nereye gittiğini, bana bile. Bir mektup bıraktı sana 'gelirse verirsin', dedi."
  Ferda mektubu aldı. Tereddütlü adımlarla evine gitti. Yıkıl¬mıştı. Derin bir boşluk hissetti yüreğinde. Birden ümitle doldu yüreği. Belki de onu yanına çağırıyordu. Sabırsızlıkla mektubu açtı, okumaya başladı:

  "Ey sevgili!
  Seni sevip sevmediğimi söylemeyeceğim. Ama sevgi¬yi öğretebildim sana sanırım (ne kadar öğretilebiliyorsa). Dilerim kalbine kalbimden verdiğim şey yüreğinde yeşerip meyve verir. Böylece ne sen bende kaybolacaksın, nede ben sende. Sen beni kendinde, ben seni kendimde bulmuş olacağım. O zaman hiç ayrılmayacağız.
  Sakın sevgimle seni tuzağa düşürdüğümü sanma. Sevgi hayatın hem çekirdeği, hem meyvesidir. Bir ağaç, meyvesiyle se¬ni kendisine çekiyorsa bu bir aldatma sayılmaz. Unutma ki ağaç meyvesine çağırır, kendisine değil.

  Ey sevgili!
  Sen bir sığınak arıyorsun ama ben durulmaz bir fırtına¬yım. Sen kendinin sakini olmak istiyorsun ama ben evrenin sakini olmak istiyorum. Sen olmayacak bir barışı arıyorsun, bense tüm kötülüklerle savaşmak istiyorum. Sen küçücük bir çocuksun ama ben küçükken çok büyüdüm. Sen dünyadan kopup yıldızlara sığınmak istiyorsun bense kendimi yeryüzü¬ne karşı sorumlu tutuyorum. Sen aydınlığa kaçmak istiyor¬sun, ben karanlıkları aydınlatmak istiyorum. Sen bir ağacın gölgesine sığınıp yaşamak istiyorsun, bense ülkemi arıyo¬rum; yolları aydınlık, insanları huzurlu ve ümit dolu bir ülke. Sen bende kaybolmak istiyorsun ama ben seni kaybetmek is¬temiyorum. Sen susuyorsun bense haykırıyorum.


  alıntı

 4. #559
  Onursal Üye hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu Yer
  ne yerde ne gökteyim bir garip alemde
  Mesajlar
  4.489
  Tecrübe Puanı
  107374696

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  Kelimelerimiz,
  Yüzümüze baktırmayacak kadar devrik
  Aynı zamanlarda sevdik
  Sustuk
  Aşkı erteledik
  Kim bilir,
  Kaç kere yaklaştık her kaçışımızda
  Birbirimizi yitirmekten korkarak

  İkimizde hiç kadere mâl etmedik
  İçimizde çoğalan hataları
  Yeni doğmuş masumiyetler,

  Geceleri,
  Peşinden koşma hayalleri yaşadık
  Biz seninle rüyalarda

  Öteki yüzümüzü
  Sürüklemedik uçurumlara hüzünlü yalanlarda

  Baktığımız her yerde
  Çığlıklarımızın yankıları sorguladı sevgimizi
  Ve bir bilinmezlik büyüdü
  Geçmişimizden geleceğimize

  O bilinmezlik ki
  Farkında olmadığımız duygularda
  Ölüme yaklaştırdı bizi

  Oysa biz
  Aynı zamanlarda sevdik
  Ve aşkı erteledik
  alıntı

 5. #560
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  YAŞAMAK DEDİĞİN

  Yaşam...
  Kimi zaman mutluluk,kimi zaman hüzündür.Kimi zaman gülmek,kimi zaman da ağlamasını bilmektir.Bazen uçarcasına mutlu olup,bazen de umutsuzca,evet umutsuzca...
  Güneş gibi yani,bir gün içerisinde doğmak,parlamak ve batmak.

  Güneş doğarken parlaktır,neşe saçar etrafa.İnsan daha bir bağlanır hayata.İnsan da mutlu olduğunda böyledir işte
  Bazen sana gelen küçük bir hediye,bazen yanağına kondurulan bir öpücük,ya da radyonda aniden çalmaya başlayan güzel bir şarkı,belkİde sıcacık içten bir gülücük seni mutlu etmeye yeter.Yaşam aynı zaman da mutlu olmasını bilmektir.


  Güneşin doğuşunu izlemek,havanın ciğerlerine doluşunu hissedip,o günde herşeye rağmen yaşadığını bilmek,içinden geldiğincebağırmak,yıldızlarla konuşmak,kapatıp gözlerini hayata hayaller kurmak,bazen çılgınlar gibi dansedip,hayatın sana yaptıkalarına karşı gülmesini bilmektir.Aynı zamanda ağlamasını da.

  Ağlamasını bilmek bağıra bağıra,haykıra haykıra.Ağlayana sarılabilmek sıkıca.Hissettirmek varlığını ona.Tutmak elinden sıkıca ve paylaşmasını bilmektir sıkıntıları dostça. Yaşam bir sınav,bir eğitmen,bazen de rüyalar alemidir.Ailende, okulda öğrenemediklerini öğrenirsin ondan.Hani duymuşsundur ya tecrübe,işte tecrübe dedikleri budur.


  Ama en önemlisi güçlü olmayı öğretir.En kötü anında bile dik yürümeyi,elde ettiklerinle yetinmemeyi,kendini kendin olduğun için sevmeyi,kendini yalnız kendinle kıyaslaman gerektiğini.Bir sabah açan güneşin ve bir ağaç altına uzanıp kuşların sesini dinlemenin insanı ne kadar mutlu ettiğini,yağmurlu bir havanın da bir o kadar hüzünlendirdiğini.


  Yaşam aynı zamanda onu tam dinlediğinde ve düşündüğünde daha fazla şey öğrenebileceğini de öğretir.


  Yaşam bir zaman sonra batmaktır güneş gibi.Bırakabilmektir arkanda o mutluluğu,masumiyeti ve iyiliği.Verebilmektir batarken güneş gibi o ışığı.Batabilmektir sessizce,batabilmektir güneş gibi,ama bir daha doğmaksızın ileride....


  alıntı

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Sensiz OLmuyormuş Son Nefesim ...
  By qQaRizma in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-31-2010, 14:11
 2. Son Nefesim Sen Olsanda Benim İçin Öldün Artık...
  By zuzuu in forum Resimli Şiirler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-15-2009, 16:00
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-27-2008, 02:38

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375