+ Konu Cevapla
79 / 125 Sayfa BirinciBirinci ... 29 69 77 78 79 80 81 89 ... SonuncuSonuncu
391 den 395´e kadar. Toplam 623 Sayfa bulundu

Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #391
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  SEVGİLİ SEVGİLİ  Aşk içinde aşk için seslenişin en uygun biçimini bulduğum kanısındayım. Merhamet belki çok yüce bir şey ve muhtemel ki merhamet aşktan üstündür. Tapınmak... onun yüceliğine diyecek yok.

  Belki tapınmadaki kesinlik ve keskinliğe aşk hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Bütün diğer işlerle uğraşan bütün diğer insanlar gibi tapınanlar ve merhamet duyanlar da seslendikleri zaman mutlaka hissettikleri bir farkı dile getirmiş olurlar. Aşktaki sesleniş ise farksızlığı ve bir tür özdeşliği vurgulamalı her şeyden çok. Aşkın seslenişi sevgisi olandan sevgisi olanadır ancak. Çoğu kimsenin sandığı gibi seven taraftan sevilen tarafa doğru bir akış değildir. Sen benim sevgilimsen bunun mümkün kılan sadece benim senin sevgilin oluşumdan başkaca bir şey olmasa gerek. Bu yüzden sana seslenirken hep bir yankıya kulak verir gibi sayarım kendimi.  Neyi nasıl demişsem senin de bunu bana böyle söylemediğini düşündüğüm an sana ne bunu söyleyebilirim ve ne de boşluğa böyle söyleyebilirim. Benim sana gelişim senin bana doğru gelmenin öbür kanadı. Uçmak için iki kanadın birleştiği yere göğüs diyorlar, döş diyorlar, sine diyorlar. Çoklarının sine çak olduğu söylenir. Şimdiye dek sineden yoksun bir aşkı tanıyan hiç olmamış.

  Aşk mı? Nereden bileyim aşk olduğunu? Aşk başlı başına bir vakıa ise onu diğer vakıalardan ayıran bir özelliği olmalı. Besbelli ki bu özellik tümleşmeden ibaret. "Aşk gelince cümle eksikler biter" denildiğine göre gel de seninle seven ve sevilen ayrımına bir anlam vermeyelim borçluları ve alacaklıları onların alacak ve verecekleriyle pazarda bırakalım. Yurttaşlar yurtlarıyla ne halleri varsa görsün. Komutanlar komutlarını versin. Köleler boyun eğsin. İsterse bilginler bilgi kumkuması olarak, güzeller güzellikleriyle kasım kasım kasılarak dünyada kimseye yer bırakmasın.

  Onların yerinde gözü olan kim? Biz değiliz. Biz ikimiz sadece aşkın unsurlarıyız. İki can ve bir canlıyız. Sana gel dediğim zaman, kendim gelmiş olmuyor muyum? Gel kainatta aşkı ilk ikimiz bulmuş olalım. Neden olmasın! Belki insanların yaygın olarak bildikleri şey sahiden aşk değildi. Bir tür ilginç sayrılıktı onlarınki. Neler yok ki? Çıldıranlar... canlarına kıyanlar... uzuvlarını kesip fırlatanlar... aşk sebebiyle feda oluş, feda ediş... Bütün bunlara bir anlam veremiyorum ben. Sen de vermiyorsan ve aşk ise vuku bulan, hiçbir şey ters gitmeyecek demektir. Aşkta her şey düzdür. Aşkla her şey düzelir. Düz değilse aşk değildir. Düzgünleştirmiyorsa aşk değildir. Haydi biraz daha samimi olalım: aşkın gözünün sahiden kör olduğunu itiraf edelim. Gözü kör olan aşk eğer hareket edecekse önü düz müdür, yoksa bayır mı nereden bilsin? Aşkın dışında duranların ters kabul ettikleri şeyleri aşk ters bilmez.

  Adı aşk olan her ne ise maddiyat alanına girmeyen, nesneler dünyasında karşılığı bulunmayan bir şey midir? Yoksa çocuklara ayıp olduğu öğretilen şeyden başka bir şey değil midir aşk? Elbette ikincisi. Aşkı hiçbir zaman o iç bayıltan yumrulardan, yumuşaklıklardan, ıslaklıklardan, tüylerden, tomurcuklanmalardan koparmaya, ayrı tutmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Evet. Evet. Evet. Aşk bilhassa üremeye ilişkindir. Yani çoğalmaya, büyümeye, daha fazlasına gidilemeyecek derecede eksiksizleşmeye...

  Aşk insanlar arasında ve insanlar içindir. Çünkü aşkın halleri ve insanın halleri birbiriyle örtüşür. Her ikisi de tende ve tenden başlamak zorundadır. Hem aşk, hem de insan tende çakılıp kalmadığı takdirde kendisi olabilir. İnsandan gayrı canlıların tozlaşmasını, çiftleşmesini aşktan arındırabilirsiniz. Çünkü gayrı canlıların üremesi türlerinin devamından başka bir anlam taşımaz. İnsanlar ise aşk ile birbirlerini üretirler. Kendilerini çoğaltırlar ve büyürler.

  İşte bu sebepten ötürüdür ki "Ey sevgili!" demem ben; "sevgili sevgili " derim. Sevdikçe söylerim, söyledikçe severim. Sevildikçe söylerim, söyledikçe sevilirim. Sevdiğimi söylerim, söylediğimi severim. İşkence altında benim ifademi almak mümkün olmaz. İfademi çünkü çoktan sevgili sevgili almıştır.

  ISMET OZEL

 2. #392
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  Cennet Yüreklim...

  İlk tanıştığımız günü hatırlıyorumda internette yaptığım basit bir "tık"ın bu kadar büyük bir aşkın başlangıcı olabileceği kimsenin aklının ucundan bile geçmezdi. O aşk ki benim açımdan ne Leyla ile Mecnun'un nede Ferhat ile Şirin'in aşkına benzer. Ben seni ilk gördüğüm andan beri şu yüreğimde ne çöller aştım ne dağlar deldim sen habersizsin.

  Gördüm aşık oldum ve bir şey olur da ya bir daha göremezsem diye korkularla boğuştum. Duydum aşık oldum ve bir şey olur da ya bir daha o kadife sesini duyamazsam diye gecelerin karanlığında boğuldum. Hep derler ya internet aşkı bu, bugün var yarın yok diye böyle bir aşkı gerçek dünyada kaç kişi tatmıştır acaba, bu şerefe erişebilmişlermidir gerçek dünyanın yalan insanları. Onların da olmuşmudur gerçek hayatında yalan da olsa bir aşkları. Bulabilmişlermi onlarda benim bulduğum gibi gerçek sevdayı. Duyabilmişler mi sevgililerinden SENİ SEVİYORUM cümlesinin verdiği o mükemmel sıcaklığı. Ben çok şanslı biriyim galiba çünkü; gerçek aşkın en büyüğünü internet denilen sanal alemin tam ortasında buldum. Ben daha önce hiç böyle sevilmedim. Daha önce mutluluk denilen şu uzun yolda hiç yürümedim. Daha önce seninle güldüğüm gibi hiç gülmedim. O güzelim aşk şarkılarına hiç böylesine hissederek eşlik etmedim.

  Ben daha önce bilmediğim bir çok şeyi senden öğrendim. Bilmiyorum belkide bende sana bir şeyler öğrettim. Zaten aşk bu değil mi; sevdiğine bir şeyler verebilmek. Ben senden öğrendiklerimi hiç unutmadım, unutmam, unutmayacağım. Ben belki seni daha gerçek hayatta hiç görmedim, peki ama geceleri rüyalarımda gördüğüm o melek yüzlü cennet yüreklim sen değilmiydin. Ben seni defalarca gördüm sana defalarca sarıldım ve öptüm. Ben sabahları senin sesini duymadan yataktan bile çıkmak istemiyorum geceleri senin sesini duymadan yatağa girmediğim gibi. Seninle yatıp seninle kalkıyorum. Senin sesinle uyanmadığım günler benim en soğuk günlerim oluyor devamlı üşüyorum ama sonra melek yüzün aklıma geliyor birden ısınıyorum. Eğer senin sesinle uyanmışsam o gün kahvaltımı bile bir başka güzel yapıyorum sanki sen hazırlamış gibi, sanki senin elinden yiyorum zeytini peyniri. Sonra hemen bilgisayarın başına geçip insanların yalan dediği ama benim terk gerçeğimi orda bulduğum internete giriyorum. Hemen gözlerim seni arıyor, beraber takıldığımız sitelere bakıyorum sanki beraber gittiğimiz bir cafe yada buluştuğumuz bir sahil kenarına bakar gibi bakıyorum o sitelere. Senle herşey o kadar muhteşem o kadar gerçek işte. Seni gördüğümde ise dünyalar benim oluyor her defasında, benim o kadar çok dünyam oldu ki sayamadım bile. Sana verdiğim her selam sana sarılmak gibi benim için, aldığım her karşılık ise yürekten gelen bir öpücük gibi tam yanağımda hissediyorum ve bazende dudaklarımda. Telefonumda senin sevdiğin şarkıların melodisi var ve beni başkalarıda arasa ilk aklıma sen geliyorsun senin şarkılarını dinliyorum. O kadar eşsizin ki benim için senden gelen bir mesajı okuduğumda yüzümde kendiliğinden bir gülümseme oluşuyor ve annem bile anladı artık çünkü; durup dururken yine gülümsüyorsun yine mesaj geldi değil mi ondan diyor ve ben çok mutlu oluyorum. Herkes bilsin istiyorum mutluluk kaynağımı. Seni kamerada gördüğüm zaman ise o benim olan dünyaların tek kralı ben oluyorum. Sen gülünce gözlerinde cenneti görüyorum bazen, o yüzden ben sana CENNET YÜREKLİM diyorum.

  Bir tutku, kimilerine göre elde ettiğinde sönüp giden bir ateştir. Ben seni hiç elde etmedim o yüzden mi içimde ki yangın büyüdükçe büyüyor yaktıkça yakıyor? Ben seni elde etsem bile sanmıyorum ki içimdeki ateş sönüp gitsin çünkü; ben sana düşlerimde bile dokunduğumda bütün vücudumu ateşler sarıyor kaldı ki gerçekte dokununca kül olmuyayım. Ben seni çok seviyorum, seni öyle çok seviyorum ki, senin bilmediğin hiç görmediğin bir yerde SEN diye ölüyorum belkide. Aşkım için ölürüm diyenlere hep kızardım önceleri sen öldüğünde aşkın seni ne yapsın derdim, özür diliyorum onlardan ne demek istediklerini şimdi aşkı yaşayınca tam olarak anlıyorum. Aşkın için gerekirse ölürsün yada aşkın göçüp gittiğinde bu diyardan onun anısını yaşatmak için ölümüne yaşamayı seçersin. Ben sen varsın diye yaşamıyormuşum bu dünyada Cennet Yüreklim, ben seni bir gün olurda bulurum diye yaşıyormuşum ve buldum en sonunda seni en olmaz denilen yerde. Şimdi neredeyim diye sorma, artık sen yüreğimin Cennetindesin yüreğimin en özelindesin en bilinmezindesin. Sen bensin bende zaten Sen dediğim cennetteyim.

  Bizim hiç mi kötü anlarımız olmadı oldu tabi. Ama biz hiç birbirimize gurur yapmadık hiç inatlaşmadık. Sen ben kavgası hiç olmadı aramızda. Kavgalarımızı bile "Biz" diye yaptık. Ve bu yüzden biz hep "Biz" olarak kaldık ve öylede kalacağız.

  Unutmayacağım seni hiç bir zaman, sen bende her zaman var oldun. Aldığım nefesim oldun. Varmak istediğim her yolun sonundaki sen oldun. Verdiğim her kararda düşünülen taraf oldun. Gittiğim diyarlarda canıma yoldaş oldun. Ben sevdayı yaşayansam sen yaşatan oldun. Günlerime doğan ilk güneş geceleri yüzüme vuran mehtap ışığı oldun. Umudum oldun gözbebeğim, bitanem, aşkım, sevdam, herşeyim, tek gerçeğim, badem gözlüm, canım sevgilim, Cennet Yüreklim oldun. Sen farkında değilsin belki ama ben o hayatımın en şanslı "tık"ını yaptığım andan itibaren sen BENİM oldun. Ve sen o eşsiz Cennet Yüreğinle beraber hep bende olacaksın...

  Seni Çok Seviyorum..  (alıntı)

 3. #393
  Onursal Üye zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  24.796
  Blog Yazıları
  263
  Tecrübe Puanı
  107376068

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  benim çok teşekkür ederimemeğine yüreğine sağlık bitanemseni yüreğinden öpüyorum

 4. #394
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  ablacım benim,cok sukur dondun artkbaktabul seni cook ozledi

 5. #395
  Onursal Üye zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını zuzuu Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  24.796
  Blog Yazıları
  263
  Tecrübe Puanı
  107376068

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  Alıntı cindy´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  ablacım benim,cok sukur dondun artkbaktabul seni cook ozledi
  sağol bitanembende baktabulu cok özledimlaf aramızda uyus olduklarımı bile ösledim iyimi

+ Konu Cevapla
79 / 125 Sayfa BirinciBirinci ... 29 69 77 78 79 80 81 89 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Sensiz OLmuyormuş Son Nefesim ...
  By qQaRizma in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-31-2010, 14:11
 2. Son Nefesim Sen Olsanda Benim İçin Öldün Artık...
  By zuzuu in forum Resimli Şiirler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-15-2009, 16:00
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-27-2008, 02:38

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375