+ Konu Cevapla
9 / 125 Sayfa BirinciBirinci ... 7 8 9 10 11 19 59 109 ... SonuncuSonuncu
41 den 45´e kadar. Toplam 623 Sayfa bulundu

Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #41
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  ÖLÜMSÜZ YAZITLARA KAZIDIM İSMİNİ

  Ruhumun dönence iklimleriyle patladı tomurcuklarım
  Bahar coşkularıyla serpildim, gözlerinin kırlarındayım
  Ruhumdaki ölümsüzlük ülkesine gel, yangınlardayım
  Sevginin bahçelerini kurdum sana, sevdana muhtacım

  Acıların manzumesini derlerken suskun odalarda, en hazin yüzleşmelerle kapatırız anıların albümlerini. Hep yalnızlık toprağını avuçlarken kuru ellerimizle, gözyaşımız düşer günlüğümüze. Zaman tükenmiş, son sözler söylenmemiş, belki de taneler tükenmemiştir. Çığlıklar bulutlara yükselirken, eller tahta tabutlara yapışır. Ölüm sinsi bir korkudur gül bakışlım, eskimiş bir film karesiyle gün gelir yüreğimizin en titrek anında yakamıza habersiz yapışır.

  Sana suskular demlerken en güzel anların döşeğinde, dizlerini düşlüyordum. Sana kırık besteler üflerken gülüm en güzel sözlerden şiirler biriktiriyordum. Gözlerini ufuklara asıp, özleminin derin denizlerini sabrımla aşıp süslüyordum yokluğunun sarı yapraklı defterlerini. Ölümsüz yazıtlara kazıdım ismini yokluğunda, defol/u bekleyişlerin yıpranmış destelerini attım kuyulara, senin özlemini bağladım yeşil kanatlı tüm kuşların kanatlarına.

  Damağımızı zorlayan sancılarla aşkın sofrasından kalkınca yeni bir acıkmışlık sarar benliğimizi. Gece düşlerimizin hayali yapraklarını kapatır, uğrunda denizler aştığımız sevdalara döneriz yüzümüzü. Dallar yeniden ağaçları sarar, yaprak aynı rüzgârla kıpırdar, tohum toprağı terk ederek güneşe bakar, mutluluk yaman bir olgudur ne yapsan, anına kavuşunca derin derin ağlar. Yaşamak gül bakışlım, işte böyle bir hikâyeyi hep içinde saklar.

  Birikmiş günlerin sindirilememiş kavuşmalarına ayırdığımız anlardan biriydi sırtına bindiğimiz gece. Aynı düşünüşün ve aynı dökülüşün uzak kentlerinde yokladık birbirimizi gizlice. Sen dağınık bir yatağı seçtin, ben sevdanın mecburi köprülerinden geçtim. Terli bir odaydı yokluğun, sorgusuz bir geceydi kapıma inen yumruğun ve sancılarımızdı yüreklerimizde bir köşeye koyduğum. Buğu dağıldı, kokular geceye savruldu, düşünüşlerimiz yeniden emsalsiz sancılara sarıldı.

  Sevginin ışınlarını yüreğinden salınca düşerdi gözlerinin aksi ruhuma. Yangının yorulmuş gövdeme sarılır, kaçak umutlarım sevdam diye bağırırdı. Oysa sen bir patlamanın tam eşiğinde bile beni istemiştin yanında. Bir alev topu gibi dönüyordun başucumda. Seninle ayrı limanlardaydık. Bir bulmacanın eksik karelerinde çözülmeyi bekler gibiydik. Susarak konuşan ağaçlar gibi dimdik esintilerdeydik. Asırlar sonra bulmuştuk birbirimizi, biliyorduk ki, hiç kaybetmeyecektik.

  Güneşin saklanan ışıklarıyla donatınca odanı, bir sarılış sancısıyla aralarsın ölümsüz dudaklarını. İnleyişin çarpar ekrana, terin damlar yatağa, gözlerin askla kanar, atarsın tutkulu bir nara. Güneşin elleri perdelerini açar sonra, ışıklar dolar yüzüne, dönersin yeniden yaşam denilen hüznüne ve bakışlarını çevirirsin köpüklenen Akdeniz’ime. Gül olur bende adın, güller açar tenimde, yüreğimde ağlar gün kokulu bir kadın. Seni seviyorum, ismi aşk, gizemi nurlu kadın.

  Dünümüzün analizleriyle fırtınalı bir geceye ser şimdi sevgimi. Sorguların dikenli bahçelerinden çıkarak yurduma yolculuk et. Bedenindeki titremelerle düşlerimi fethet. Bütün doğruların asma köprüleri sevdaya çıkar gül bakışlım, bütün kavuşmalar özlemin sarılışlarını ruhumuzda saklar. Sevda denilen ülkede, unutma ki, seni seven bir yürek var.

  Gözlerindeki kıvılcımların yaşam kondularına yoksul ve yorgun ruhumu atınca yalnızlığımın sayıklamalı çırpınışlarıyla çarpar yüreğim. Ellerimdeki kaygan dizginleri çekiştirdikçe şiirler dökülür yüreğimden vakur, çok sesli bir naradır isyanım, gelgitlerim en çok kendimi vurur. Sesinin kilometrelerini geçerim sonra, sevdanın yıldız ülkelerinde yaralı bedenimi yıldızlarla ovalar, ay ışığının uğramadığı yerlerde ruhumdaki varlığınla avunurum.

  Her sabah aynı çığlıkların ışıklarıyla, bağrımda yanan özlem çırasıyla gözlerimi aralarım hayata ben. Her sabah aynı düşünüşlerin, aynı çalkantılı dökülüşlerin denizlerinde sevdalı yüzümü yıkarım. Kırık göğsümden havalanan kuşların kanatlarına şiirler bağlar, sevdanın ülkesine salarım. Her sabah bir çıngıya atarım göğsümü, üşümüşlüğümü hatırlar, kimsesiz ve tahripleşmiş bedenimi binlere parçalarım.

  Sendeki düş kristallerini biriktirip bir sevda sarayı kurabilseydim, bir küreye ismini verirdim gururla. Sendeki sevgiyi çoğaltarak, ruhundaki güzellikleri milyarlarla çarparak dağıtırdım tüm insanlara. Yüreğime sığmayan vefanla, içimden taşan aşkla, gönlümü yıllar ötesine taşıyan çocuksu coşkularla tutkun kalacağım sonsuza kadar sana. Öyle bir değersin ki bende gül yürekli sevdam, kıyamete kadar aşkla bağlı kalacağım eşsiz ruhuna.

  Selahattin Yetgin

 2. #42
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  DELİ YAĞAN YAĞMURUMDUN

  Adını yağmurdan alan bir sevdadır yüreğimizdeki kutsal resim
  Seni özledikçe, seni sevdikçe ben, en çok deli yağışını severdim
  Bütün özlemlerin sağanağı yamandır gülüm, sırılsıklamdır sevda
  Bırak üşüsün ellerim, titresin yüreğim, ıslanayım deli yağmurunda.

  Öfkeli sağanaklar gibi koca bir mevsim yağmanı istedim üzerime seni sevince. Bir sevgi ıslaklığı gibi vurunca yüzüme, her damlanda dolunca gönlüme ve her şafakta ürperti gibi değince tenime sevdim seni ben, yağmur gibi. Günlerime, gecelerime ve sevgi dolu yüreğime günaydınım, uçurum yalnızlığıma yürekli bir yaban gülüm, öksüz çocukluğuma el veren tek sevdiğimdin.

  Yüzünün rengarenk alevvari yansımalarından dağların suyunu içerdim her sabah. Ruhumuzun ikiz mutluluklarında seller gibi akardık içimize. Bizi barındıran bu dünyada en yaman silahşörler gibi dolanır, karlı dağların su kaynaklarında azığımızı bölüşürdük. Seni sardıkça sana dönen bedenim, seni sevdikçe sana dolanan yüreğim bu acılar atlasında mutlu, mutluluk adına verdiğimiz her pozda umutlu, birbirimize yazdığımız geri dönüşü olmayan mektuplarla avuntuluyduk.

  İçimizden birbirimizi her atmaya çalıştığımızda dirhem dirhem bittiğimizin farkına varmamız çok sürmüyordu. Sevgimizin kilit gıcırtılarında imkansızlığa da çözümler arıyorduk. Fırtınaya gebe bir mevsimin yüreğimizi tırmaladığı gecelerde uykusuzluğun kandillerini üflüyor, rüyalarımızda sessizce ilerleyen aşikar bir geminin güvertesinde aşkın müziğini dinliyorduk.

  Birbirimizi özledikçe, kendimizi dinledikçe aşkın sahilinden uzaklaşan çürük gemilerle geçen zamanı geri çağırıyorduk korkuyla. Kimi zaman ulaştığımız ücra sevinçlerde gözlerimizin koyaklarında saklanıyorduk. Umudu yüreğine belemiş bir yığın sözün sofrasında aşkın karalamalarını yapıyorduk dilsiz duruşlarla. Hiç yaşanmamış saydığımız geçmişimiz ve yeniden yeniden dirilen sevgimizin kıymetini şarkılara yüklüyor, buzul hasretlerin uzak ülkelerinde birbirimizi soluyorduk.

  Sorguların, bitimsiz öpüşlerden hesap sorduğu gecelerde, yüreklerin gizli deliklerinde umuda çiçekler sunuyorduk. Sessizlik derelerinden topladığımız çiçekleri çobanlara vererek, düştüğümüz yollarda ayaklarımızdaki düğümleri dağ taşlarının keskin taraflarına sürtüp kurtuluyorduk bağımızdan. Oysa ki, soyunduğumuz yalnızlıktı, yığarak önümüze kirli geçmişimizi ayinlere duruyorduk.

  Koparıp halatlarını gönlümüzün yolumuzu dikenlerle çeviren ayrık otlarını temizliyorduk kanayan ellerimizle. Gözlerimize umut sürüyorduk tonlarca. Bir başıma kaldığım anlarda, eski bir trencesine gelen akşamların istasyonundan kaçtım. Seni benden alan günbatımlarına sövdüm, saydım çaresizlik içerisinde. Başın önde, yüreğin bende yürürken kaldırımlarda ardından baktım, içlendim, kahırlandım. Sessizce düştüm ardına. Köşe başlarında korkak çocuklar gibi saklandım, görme diye beni.

  Sıcacık ellerin ellerimdeyken ne de çok güçlü oluyor, göğsüme dayadığın ve bana verdiğin kuvvetle dağlara meydan okuyor, yumruğumu göklere kaldırıp avaz avaz bağırırken, gözlerinin dehlizlerinde nice savaşlara hazır olduğunu görüyordum. Nefesinin o muhteşem büyüsüyle kötülükleri ve anlamsız her şeyi talan ediyor, sırf senin için göklere yalvarıyor, onlardan aman diliyordum bir tek.

  Unutma gülüm, bir gün biz de çıkacağız sevdanın dağlarına. Ellerimizdeki çile yumaklarını çepeçevre dolayacağız onun çevresine. Pişmanlık ve hasret dağları otağımız olacak bir gün. Yalnız seninle koşacağız belki de ölüme. El ele, yürek yüreğe ama birlikte sürdüreceğiz bu tapılası sevdayı. Evet Yunus gözlü sevdam. Belki de bu sevda çok ağır bize. Biz umudun yelkenlerini çoktan açtık. Nereye, nasıl gideceğimizi biliyoruz aslında. Ben korkularımdan, ben sevinçlerinden ve kuşkularımdan kaçmak isterken ardımızda bıraktıklarımız belki de ömrümüz olacak.

  Olsun. Ömürsüz yaşamaya alışmışken bu yürek, ömrümüzü bir cam kavanoza koyup ölmeyi kim istemez ki. Seninle ben, bir akşamın alacasında yürek yüreğe, umuda koşan iki sevdalı olduktan sonra yangınlar olsa, depremler sallasa yeryüzünü ne çıkar. Kıyamet olsa bu sevdayı zor bozar.

  Selahattin Yetgin

 3. #43
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  GÜLLER KISKANIR GÜLÜŞLERİNİ

  Cemreler düşmüş gözlerinin, gizemli, derin denizlerinde
  Sevdalı düşünüşlerle yüzerim, kaybolurum enginlerinde
  Alışkanlığım olursun seni sevdikçe, yer ararım yüreğinde
  Güller kıskanır gülüşlerini, saklarım seni en gizlilerimde


  Sıcak düşlerin güL atıştırmalarıyla çiğnerdin yaşam lokmalarını, gözlerimdeki gün ışıklarına yaslanarak. Ocakta aş kaynar, gelgitlerimizle saatler hızla akardı. Güneş sessizce terk ederdi kentlerimizi, yüreğimizin ısısı ayaza çalardı ve biz bir veda havasıyla birbirimize el sallardık. Gecenin çağrıları okunurken minarelerden perde kapanır, usulca sokulurduk özlemin yatağına. Gün ağlar; yüreğimiz kanar, gerçeğin denizlerine tertemiz ağlar atardık.

  Varlığınla donatılı bir kentte bütün renklerin izdüşümlerine yansır güzelliğin. Sesinin billur çeşmelerinden serin gülüşler akarken, sen dolar durmaksızın sevda testim. Kimi düşer gözlerinden yaş, kimi duyulur yedi düvelde restin, güneşler doğar sözlerinle, ay karanlığından utanır, bükülmez bir bilektir eşsiz asaletin. Sevginin ovalarında yetişir benzersiz çiçekler, asırlar geçse de gülüm, bitmez yüreğimdeki kutsal ve ölümsüz sevgin.

  Kaybolmuş bir dünün raksını izlerken çoğul bekleyişlerle hırpalardık göz halkalarımızı. Ağrılarla donatılı yaşam soframızda hüzün gülümser, avuçlarımızda kalaysız kaşıklar titrerdi. Gecenin içinde avdayken yarasalar, göğsümüze konaklarken eskimiş sevdalar, yankımız gizlenirdi dağlarda, bakışlarımız sevgiyle birbirine ışıldardı uzaklarda.

  Şimdi sen içimin dalgalarını aralayarak, coşkumun suskularını karalayarak uzanıyorsun yorgun göğsüme. Damarlarımdaki aleve dönüp bedenini, ruhumdaki gelgitlere dayayarak ömrünü dinle sevdalı yüreğimin gümbürtüsünü. Sessizliğin dilini kullanarak, gecenin gizlilerine sarılarak, ateşinin iksirlerini kırık bedenlere sarmalayarak kenetlen hayata. Göğsündeki çarpıntılar durulunca, bu aşk adamının da söyleyecek çok sözü olacak, unutma.

  Dalga vurdukça taşa, azalır direnci özün. Damla düştükçe toprağa delinir gözleri hüznün. Can nefesle doldukça, kan dolaşır damarda düzgün. Her ağrının saati ayrıdır, avuçlarında birikmez ki sözün. Yürek dermansız bir hastadır, sevdayla beslenir, kış olsa da mevsim. Saklandıkça gerçeğinden, çıldırtan bir düş olur söyleyemediklerin. Her yaprak toprak olur bir gün, yeniden yeşermek için sayamasa da gün.

  Dudağındaki kavla yaksan da denizleri, göğsündeki sularla göllere çevirsen de ovaları, yeşil bir bulut yükselir yüreğimden seni düşündükçe. Birikmiş hüzün torbalarına daldırdıkça elimi, ruhumdaki bekleyişin sabrıyla karada bile yüzdürürüm gemileri. Seni düşlerken, seninle güneşlere yürürken sevdandır rotam, sevgindir içimdeki en büyük destan, gülüşünün uzak ormanlarında ölü bir hazine gibi yatan, aşktır beni uğrunda sırılsıklam ıslatan.

  Yüreğinin sihirli dalgalarından uzaklarına varınca sevda süreceğim özleminin çatlattığı dudaklarıma. Göğsündeki yeşil adalarda sana kapanacak, yorgun bedenimi kadın düşlerinle uyutacağım. Göz kapaklarıma sürdüğün aşk büyüsüyle sonsuza dek uyuyacak, lal kelimelerinin derin ninnileriyle kalacağım.

  Söz düşünce gecenin ışıklarına, ürperir perde. Göz süzünce yüreği, ayna kırılır elde. Aşk sözle harlanır, söz gönülden çalınan bir sazdır, titrer kalpte, mızrap gözyaşı döker telde. Sevda yanan bir kütüktür gülüm, alev dansa kalkar, savrulur yelle. Özlem içli bir türküdür, yandıkça hüznü bırakır külde. Aşk derim, ah ederim, dilerim gülüşlerin kalır, kokunu bilmediğim güllerde.

  İçi doldurulamamış nice boşluklardan süzüldükçe dünlerimiz, kırık bir anın sesini dinleriz. Oysa sesimizdir gerçek olan, nefesimizdir sevgiye dolanan ve aşktır bizi inadına yaşatan. Dünler tozlara sarılıp anılara karışan resimlerce sararken boşluğu, sen yarını düşlemezsen, umudunu yeşertmezsen, her şey boş bir slâyda dökülür. Dökülen binlerce parça sızıdır, o döküldükçe bizden çok şey götürür.

  Büyük ırmakların kolları da küçülür bir gün hayata delice sarılmaktan. Kaçışımız imkânsızsa, gül boynunu büker toprağın yangınına. Her çiçek günü gelince tohumunun özünü içer, içtikçe desenlerini hayat belirler. Anlamını sorguladığımız yağmalanmış talanlarda sen olmasan, yargılar ne işe yarar. Haydi, kapa gözlerini geceye gülüm, seni özlemek bile bu yorgun yüreğe verir dünyalar.

  Selahattin Yetgin


 4. #44
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  SENSİZ,YILAN DURUŞLUDUR DÜNYA..!

  ’Sen de değmeden geçersen yüreğime,
  vurulduğum dağlardan öfkeyle kalkar,
  kınalı saçlarından bir kement yapar,
  asarım kendimi yıldızsız bir gecede’..

  Sana içimin ürperişleri gibi çağlayan denizlerden bir avuç şiir topladım. Sana sığınışımın alaca karanlık kuşağına belediğim korkularımda, ufkumun sabır ilmeklerini saçlarının incecik tellerine bağlayıp, dağ rüzgârlarının insanın içini titrettiği yayla yollarında hasretini soludum. Yıllara meydan okuyup, aşk’taki bütün sınırları zorlayıp seni aradım, her yaşama sarılışımda.

  Sıkıcı bir konserdi yokluğun. Ne düşler görmüştüm oysa seninle, bu sevdanın sancılı kollarında hasretin kopardı gönül salıncağımı. Sen gideli, ekinler taneye oturmadı. Sen gideli kaya oyuklarına gözyaşımı saldım. Acının dalında ağustoslar yaktı ciğerimi sen gideli. Dağlarından yuvarlanmış, sökülmüş tırnaklarım binbir yerinden. Kelepçen sıkar olmuş bileklerimi. Güneş tütsülü gözlerine yüreğimi kurban etmişim sen gideli. Yanmışım, yakılmışım, yalvarıp yakarmışım sırtlan bakışlı, piç gülüşlülere. Sensiz, göğsümü yerinden, etlerimi kaslarından, gözlerimi yuvalarından sökmüşüm.

  Yokluğunda, gök mavisini gizlerdi ayın ardına gizlenerek. Çekerdi yalnızlıklara geniş yorganını. Yıldızlar hiddetinden ufalanır yağardı yeryüzünün anlaşılmaz karanlıklarına. Kardelenler ağrılı, sancılı ve kan kızılı bakışlarla uzatırdı gökyüzüne başını. Kısraklar mor memelere yapışır, martılar çığlıklar içerisinde göçlere dururdu. Balıklar nehirlerin bulanığını seçer, tüm çiçekler kuşkulu bakışlarla süzerdi bu yılan duruşlu dünyayı.

  Gözlerinin fışkınlarında yeşeren umudumu yanından eksik etme. Ben seni, bulutların kanadında, kurtların yelesinde, heybetle kasılan ulu çınarların gölgesinde, masmavi denizlerin derinliklerindeki gizemli incilerde ve o denizlerin dehlizlerindeki öte dünyaların koynunda taşırım. Nerede bir çift göz görsem seni sararım gönül kuşağıma. Kanayan dudaklarım, kırılan tüm kemiklerim ve saçlarımın tan ağartılarında kıvrım kıvrım hasretini duyarım. Seni anlatan tüm şiirlerimde coşkulu kahkahan duyulur arada bir, ışığın çırılçıplak yürür içerime ve göğsüm yarılır içirdiğin kızılcık şerbetiyle.

  Kırılmışım sana. Alnımdan öpmelerin, kardelenlerimi ılık ılık gözlerine gömmenin sonu gelsin artık. Koyacaksan hemen koy bu sevdanın adını, ya da sür vahşi atlarını ülkemin topraklarından başka diyarlara. Yıllardır acının memesine böylesine yapışmışlığımı bitireyim artık, dindireyim senin için çektiğim şu ahiret cezalarını.

  Gizli bir sevdanın sancılı nöbetlerindeyim şimdi. Gözlerime her yansımasını çağırdığımda, uçarı bir çocuk gibi oyunlara dalıyor sevdam. Sevgiler sunmak istiyorum ona, hiç üstü açılmamış, hiç yangınları tatmamış, rüyalara karışmamış ve acıları hiç, ama hiç tatmamış. Bal köpüğü gözlerinin gözesinde sular yürüyor içerime, sağanak yağmurlara tutuluyorum ağustos’un bıçkın sıcağında.

  Yılanın ininden, yalanın döşünden uzağım şimdi. Çakmak çiğiti gözlerden al yalaz dağların erimiş karları akıyor içime. Kasabalara, kentlere ve karanlığın barındırdığı tüm kıraç mezralara sevda bulutumla yürüyorum. Nehirler dona duruyor aşkımı haykırdığım anlarda. Umarsızlıklarımı, nergis kokulu sevdalarımı, mahpus imgeli aşklarımı sardım çıkınına ve attım paslı, demirden zindanıma.

  Bu sevdanın yüreğime sokuluşu tamamlandığında, bitecek somurtkan duruşlarım. Dalga dalga vuruşları tamamlandığında, bu yüreğin kapılarını çaldığında ve ayrılıkları lügatinden sildiğinde, gözlerinin tamtamları ormanlarımı salladığında, yel yüzümü yalar gibi, güneşe yüzümü yeniden döneceğim. Gençliğinin gözesindeki bal çiçeklerini, sevdana vurulduğum yerlere ek dilersen. İçimin yangınlarını görürsen küçüğüm, çiçekli bahçemin havuzunda salınan kuğulara bir avuç yem at. Zeytin gözlerinin masum yuvalarından içime düşen bir çigan müziği olsun istersen dinlediğim. Sen de değmeden geçersen yüreğime, vurulduğum dağlardan öfkeyle kalkar, kınalı saçlarından bir kement yapar, asarım kendimi yıldızsız bir gecede.

  Selahattin Yetgin

 5. #45
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  YANGIN İHBARI VAR YÜREĞİMDE

  Sancılar çoğaltırken imgeleri, korkmadan çiğne yüreğimi
  Geç sevginin doğrularından, dilinle çöz terli düğmelerimi
  Seni sevdikçe sessizliğim büyük, sustukça kopar zincirlerimi
  İncecik bir yol bul ve sorgusuz güzelliğinle süsle gecelerimi

  Nefesin doluyor seni düşünürken içime. Bakışların bir temmuz alevi, ağustos yakıyor yüreğimi. Sen ateşsin besbelli. Hafifçe izliyor beni gözlerin, gözlerinin arkasında seven bir kadın. Işıkta kırmızı, direksiyonda sızı, sararıyor düşünüşlerimiz ve yeşil yanıyor, yandıkça veriyorum gazı.Yolda sen, içinde ben, içimizde sevda, suskun dilimiz. Az sonra yeniden başlayan direncimiz ve gerçeğe dönüşümüz. Ey hayat bu anı ölümsüzleştir, dillere destan olsun birbirimizi böylesine sevişimiz.

  Can düşünce gül yaprağına coşkuyla atar yürek, kimi gülüştür, kimi gizli bir öpüştür, türküyle ütülenirken gömlek. Sevda ne yana düşerse düşsün gülüm, içimizdeki sevgiyi düşürmemek gerek. Kimisi ballı börek yer, bazıları soğanla çökelek. Biz bizi anlarız, sevda taşını en ulaşılmazlığa dikerek. Sen ol aşım, tuzum, en görkemli sofram artık. Sen olmasan, bu yalan dünyanın bana başka nesi gerek.

  Dalgıç yüreğimiz denizler altında fersahları arşınlarken cesareti gözlerden alır. Her dayanış kendimizedir gülüm, dalganın özüne gelgitler vurmadan köpürmez anılar. Can kesilir, damarımızı kesince kelepçe ve biz bunun için unutuluşa oluruz asık bir çehre. Sokul yakınıma, bir çoban ateşi yaktım sana. Saatler tükenene dek kal yanımda. İstersen bir yatak açarım aşk bakışlı kadınıma. Şafağın sancılarına karışırız sonra, dudaklarının merhemlerini çalarsın sevda yanıklarıma. Gece terk edince çadırımızı gülüm, yeniden savruluruz aşkın yataklarında.

  Hep fark ararken sevgide, yeni bir düşünceye salınır usumuz. Döngüsüz yaşanmışlıkların çağrıları nasırlı yüreğimize çarparak geri döner. Gerçek özlemin göğsünde sadece kendi tiktaklarını hisseder. Matarada kalan son damlayla dudaklarını güneşe serer. Kimi geceler kapının ziline, kimi sevdanın tenine kurulu yaşam saati, sadece anları yaşarken titrer. Ter gövdeyi sular, parmaklar tutkuyu dişler, ardından lamba söner. Hayat bebeğim, anlayacağın sayfası kırışık, rengârenk bir defter.

  Bir beyaz kısrak seç ovalarımdan şimdi, ‘yılkı’ olsun ismi. Atla terkime sevdam, yolları aşalım şiir gibi. Geceler sürelim yüzümüze, karanlık önümüzde eğilsin bir dal misali. Sevinç olsun ruhumuzda, gökyüzüne ağlar atarak süpürelim bütün dertleri, yeller gibi. Bir gemimiz olsun sevgi imparatorluğuna taşısın sonra seven yüreklerimizi. Boy boy çocuklar çekiştirsin sevdam, o menekşe renkleriyle bana biçtiğim alevli eteklerini.

  Bilmelisin ki; gönlünün duvarlarında geceler olsa da, çiçekli göğsündeki gün dökümlerine sevdamı ekerim. Senin ellerinde yârim, dünyanın en soğuk kutuplarına giderim. Bir sevdanın en ölümsüz filmisin sen, yırtarım tüm siyah beyaz perdeleri, aşkınla mendil düşürdüğün o harika devirlere dönerim. Bir öpüş ol dudağımda, bir dokunuşun için gözümü kırpmadan ölümlere giderim.

  Aşk yolculuğunun çöllerinde bir vahaya uzanır gözlerin. Işıkları seçemez bu aralar, yorgundur ferim. Senin için yürüdüm bunca yolu, bil ki sevda ile kapına geldim. Yaratanın seçtiğisin sen, seni bir başka sevdim. Açtım seven avuçlarımı semaya, miğferim ol, duy sesimi gönlüme dol. Uzat sevdam ellerini, aşkla yürüyen bir adamım, hayat arkadaşım ol.
  Düşün ki; yollarca korkularımıza diken döşeyerek yıllar aşarız, kendi sorgularımızın yankılı düşünüşleriyle. Hep aynı koşuşturmacadır gözümüzdeki yaşın sebebi.

  Sözcüklerimize bir sevda hükmeder her mevsim, direncimizin nağmelerine yüz sürerken aşk. Suçumuz düşünmektir. Düşündükçe daha derinlere inmektir merdivensiz çıkışlarımızın tek sebebi. Mavidir halatın rengi, yeşil kanarken ellerimiz, siyah gecelerimizden suskun sözcükler yükselirken yangın ihbarlarına açıktır yüreklerimiz.

  Yaşam fısıltını taşıyor buralara rüzgâr, içinde en çok sevdan var. Gülüşlerinin kapsüllerine menekşeler ekiyorum, saçlarının köprülerinden geçerek sana yürüyorum. Bir deniz kasabasında karşılaşıyoruz, suskun acılar şerbetiyle merhabayı yudumluyoruz. Güneş saklıyor titrek yüreklerimizi, birden sevginin kadehlerine dolup sevdayla birbirimize dökülüyoruz.

  Bilmelisin ki; hep avuç içi çizgileridir, o yanıtını merak ettiğin düşünüşler. Ruhunun asil çerçevelerinde bir yorgunluk yansımasını fark ettiğinde çizgiler çizersin sevgiyle yüreğime. Gün kısalır, gece uzar, söz büyür, aslında büyüdükçe susar sevdam. Yaşamın suları gibidir aşk, maviye ulaşmak için günlerce damlar, birikintisiyle çağlar ve gün gelir mutlaka o eşsiz dinginliğini kucaklar.

  Dokunduğum bütün turunçlardan gül esintili geceler estiririm ben. Çünkü Akdeniz kokar yüreğim. Düşten var olan bir kadınsan, yorgunluğu bile öğütür sevgi değirmenim. Sevdanın kınası var şiirlerimde, dilersen en görkemlisini senin için aşkla yakarım. Dokunalı çok oldu kadın yüreğine bebeğim, sor bakalım kadın düşlerine, şu an nerendeyim? Bakma suskularıma, gün gelecek çığlık gibi kara gecelerini ışığımla bembeyaz edeceğim.

  Gövdemi bayram gülüşlerine budadım, yemyeşil bir özlemin sözleriyle boyadım. Sana döndüm ruhumu, aklandım paklandım ve avuçlarına uzandım. Sar gövdemi, süz sözlerimi sevdam, bir değil bin dolu hasretle sana geldim. Sargılarına kokunu sürerek dola kollarını bedenime bu gece de. Sarı yapraklar tenin, menekşeler rengin olsun. Kocaman düşleri ilikte gülden biçilmiş sevda elbiseme, çözemesin onu senden başka hiç kimse. Bu gece de ağrılı yatağıma iliş ay gülüm, dışarıdaki zemheriden koru beni yüreğinden dökülen imgelerle. Bu gece seninle tütsün aşkımızın bacası, ölümsüz bir dünyanın iksirlerini sür şu yorgun bedenime kutsal ellerinle.

  Damarlarımdaki sorgusuz sevgiye bir fidan derdim, köküne gül tohumu gizleyerek. Mevsim güz şarkıları çalıyordu, seni buldum, sesinin ılıman iklimlerine geçtim, geceleri birbirine ekleyerek. Sevdanın suyunu döktün gönlümün kurak topraklarına, şiirim oldun boy verdin, şairim diyerek. Sevdim seni kadın duruşlum, gül yaprağım baharımda odamı donatır diye tanrıdan seni diledim. Yağmursun sen, yağ ruhuma bereketli gözlerinde beni yad ederek.

  Selahattin Yetgin

+ Konu Cevapla
9 / 125 Sayfa BirinciBirinci ... 7 8 9 10 11 19 59 109 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Sensiz OLmuyormuş Son Nefesim ...
  By qQaRizma in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-31-2010, 14:11
 2. Son Nefesim Sen Olsanda Benim İçin Öldün Artık...
  By zuzuu in forum Resimli Şiirler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-15-2009, 16:00
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-27-2008, 02:38

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375