+ Konu Cevapla
90 / 125 Sayfa BirinciBirinci ... 40 80 88 89 90 91 92 100 ... SonuncuSonuncu
446 den 450´e kadar. Toplam 623 Sayfa bulundu

Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Ask Ve Sevgi Forumunda Bulunan  Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #446
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  Titrek Parmaklarınla Sokul Gönül Yangınıma

  kan oturur bedenine
  göğsündeki asi salkımlara değince dudak
  doyumsuz sevişmelerin yangınlı alevlerine sür kadın ellerini
  bir vedanın sularıyla yıka aklanmaya muhtaç damarlarını
  sızılı bir yokluğun destelerini kararken ben
  bilme içimdeki kanayan sevda lavlarını
  adımlara çarp yaşamın bomboş sokaklarını
  çağır sesimin küskün dalgalarını
  kanat özlemle dudaklarını  Ne zaman ruhumun çapraz koşularıyla yuvarlanırken ben sıkıntılı bir sessizlikte, sen yapışkan arzuların diyetini ödüyorsun gerçeğine. Ne kaybedilmiş kazanımlar, ne aşkın gözlerine inen yorgun ağrılar hayata derin bir iç bakıştır gül yüreklim. Ben sızılı sevdaların gönlü kırık ozanıyım, bedenimin dirençlerini sana sakladıkça, yürek terlerimi özleminin denizlerine akıtmaktan asla vazgeçmeyeceğim. Her sancı kendine döner bir gün, bunu da nasılsa öğreneceğim.

  Aniden kaybolan öz değerlerin fırtınalarıyla biriken her sancının bedelini beden öder. Ruhumuzun paslı gelgitlerine en umulmadık eller değince gül dalında fışkınlarla damarlarını aşka sarar. Bilinmez kayboluşların düşler tepesi hep yalnızdır, öfkemizi gece sarar, gündüzlerin kalabalık gürültüleriyle yaşlı bir çınar yerinden oynar. Sular yürür özlemin köklerine, yağmur daldan akar; gül yürekli bir kadın sevdanın kapısını inadına çalar.

  Sular basmış bedeninin hurma kokulu gecelerine yürürken ben, bir bedevinin kollarında tiz çığlıklar atıyordun sen. Sevdamın kervanları geçti cennetinden, ıslak saçlarını sular içmeye geldiğim nehirlerde tarıyordun. Gülüşlerinin ve tutkulu öpüşlerinin yansımalarını ezip geçtim, sen sesimin öfkeleriyle kendine yenilenmiş entarileri biçiyordun. Soğuktu gecelerin, yorgundu bedenin ve dağılmıştı düşlerin, yoksul bir sevgiyi gelir diye boşuna bekliyordun.

  - Ömrümüzün uçarı kanatlarıyla bulutlar aşarken yalnızlığın sırça duraklarında öfkelerin sofrasına otururuz. Özlem hüzünle karıştırılmış bir acılı çorbadır, en çok yapayalnızlığı kaşıklarken doyduğumuzu anlarız. Sular basan ovalarımızın ıslak toprağında bunun için sevda çürür, bunun için unutulmuş bir menzilde yaşamak ağrısı kalbimizi tam onikiden vurur. Aşk deriz en derin sızılara, sızladıkça sevdamız, ellerimiz gün yanığıyla kavrulur.

  Gün yanığı yüreğimin özlemi görmezliklerinde bir sancının ıslanmış kirpiğiyle aralardım öfkemin susturulamaz kapaklarını. Çiğit yeşili gözlerinden düşen damlalar sel olurdu. Başıboş bir adamın mekânı o an sevgililerle talan olurdu. Yanardı şiirler Temmuz’un son deminde, kırıktı besteler, o an yaşamak haram olurdu. Sözcüklerimin kum fırtınasından gizlenmek için yüreğimi özleme gömerdim, gülüşlerin inadına gelip beni bulurdu.

  Terli gövdemin savruk yalpalarıyla insanların kahkahalarına karıştım, sen perdeleri kapalı bir odada tutkunun nöbetlerine soyunurken. Dingin sarılışlara gözlerini yumarak okşardın hayalimi, ellerin yanık hasretler kokardı. Bir müzik sesi dolardı odana, danslara kalkan kadın endamın serin bir odada bir o yana, bir bu yana delice savrulurdu. Yorulurdun, içimden anlık kaçışlarla kovulurdun ve gül kokunun zemherilerinde içten içe kavrulurdum.

  En onulmaz bekleyişlerin kasığında düşleri izlerken yorgun bir sevdanın döşeğinde aşka uzanır bir adam. Kokulu mevsimler dökülür avuçlarından. Dışarıda aşk kitabına cümleler sığmazken, dilde buruk bir bestedir hasret… Kemikte ağrıdır aşk, kat kat olmuş düğümlerce birbirine sarılıdır. Bir kadın bakar perdelerin arkasından, umudun koynunda sabıkalı, aşkın ovalarında hasatlı, bir adamın yüreğinde kara sevdadır.

  - Suskularımızın yamalı güvertelerinden uzakları izlerken kırmızı bir şafağa dökülür gözlerimiz. Çeviririz gönül rotamızı yasak adalara, ruhumuzdaki bekleyiş gonklarına aldırmaz, kanarız sözcükleri sevdayı anlatan şarkılarla. Alışkanlıklarımız sulara karışır, yabanıl düşünüşlerle hep sol göğsümüz acır. Korsanlar basar uykularımızı bir gün, yaşamak ağrımızken, sevmek sancımız olur. Tükeniriz o gün, özlem yorumsuz bir şarkı gibi yüreğimizi vurur.

  Gerili bir yay gibi birbirimizin yüreğine doğruluyken özlem okumuz, gecelerin bekleme odalarında suskularla artar korkumuz. Dokundurmadığımız bedenimizin karanlıklarına gizlenerek seslerini içe döner tutkumuz. Dinleniriz sabırla, aynı cevaplarla teselli bulur ruhumuz. Yüzümüze gülücükler yağar, yaz yağmurlarında coşkuyla ıslanırız. Sevda, katran bir ağrıdır, her birikintiden birbirine uzayan bir aşkın göklere tırmanan en mucizevî dalıdır.

  Tek yürekte onca ağrıyı taşırken ben, süzülmüş sevgimle her gece aşkı geçiriyorum yaşamın imgeli gergeflerinden. Kimselerin sokulmaya cesaret edemediği, seven yüreğimle yıldız aşırıyorum sıtmalı göklerden. Seninle yolculuk düşleri kuruyor, seninle kovalıyorum bizi bize getirecek günleri. Dudaklarımdaki alevi kimselere göstermiyor, ellerimin sevda nasırlarıyla buluşma mevsimlerini kısaltsın diye her gün tanrıya avuç açıyorum.


  özümüzle geçtiğimiz yollara
  gül bedenindeki çiziklere aldırma
  nasılsa kırık bir bestenin
  bitmeyecek sözleriyiz
  rüzgârı susmuş deniz göğsünde uyuyan
  bir adam say beni
  dil ol sevda puluma
  suskularımın adresine isimsiz mektuplar yollarken
  boşalmış bir gemiyle uğurla beni senli yolculuklara
  kamaramda düşlerin pencerelerini yine sen aç
  aldırma yokluğumun delinmiş sandallarına
  unut hangi aya çizik attığımızı
  aşk bende oldukça
  kadın endamınla süzül
  titrek parmaklarınla sokul gönül yangınıma


  Selahattin Yetgin

 2. #447
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Bakışlarına Düğümlüdür Yüreğim

  Bakışlarına Düğümlüdür Yüreğim

  Her sabaha dünden kalan asi bir sarhoşluğun mahmurluğuyla uyanırım sana
  Yüreğinin perdelerini açarak sevdanın en renkli entarilerini giydirirsin bana
  Sevincim olursun sen, içindeki coşkularla donatırsın bu aşk adamını yaşama
  Güneşli günlere uğurlarsın, ben umut pazarlarında sevdayı tartarken ruhumda


  Bir kız ıslak saçlarını düşürmüş gecenin penceresine, çehresinde alabildiğine özlem. Tarıyor saçlarını ince parmaklarıyla, düşleri var yapışkan bir yaz gibi, sevişmek için henüz çok erken. Bir kadın gülüşlerini süzüyor sofrada, tabakta tafra, boğazda dirhemlere bölünen asi bir lokma. Çekiyor sızılı bir ah birden, parçalar dökülüyor sitemli laflarla. Bir adam aşkı arıyor mavi kaplı kitapta, dilde şifreli bir sevda, yürekte sancılarla biriken muamma. Yansıyor geceye birden aşk-ı vefa, gülümsüyor aya kız, uzanıyor rüzgâra sevda ve uykulara dalıyor saçlarını yatağa seren dünyalar güzeli bir kadın.

  Sıcacık düşünüşlerin perdesine çarpınca rüzgâr, yaman bir dönüşle gerçeğini arar kollar. Sırtının teri gövdeyi özlerken, göğsündeki cennetten yayılır koku, kol hoyratça kavrarken nuru. Kıvranır mavi, geceyi özler uslanmaz asi ve kapılır dudağa, sular özlemi yanık bir haki. Damakta tatlar birbirine karışır, beden tene alışır ve sessiz çığlıklar yıldızlarla çarpışır. Kollar yana düşer yeniden, içli bir gözyaşı bulutlara yapışır.

  Şimdi kavrulmuş yollarca yakıyordur içinin coşkusu kırılmış kapakları. Usulca izlediğin yolculuk kayışlarında bir çift göze odaklıdır yüreğin. Ne yapsan yüreğinden sökülmeyen paslı çivilerce eğik bir sevdanın suskun direksiyonunda bir adam yoluyordur hayal kırıklıklarının tuzlanmış saçlarını. Sarsmaktan yorgun, sarılmaktan bitap ve aynı titreyişlerin hitaplarından aşina bir çehreyle bakar arada bir gözlerine ve kapat pencereyi gülüm der hayat arkadaşına.

  Hesaplanamamış kanamalarla şaşkın bir geceye girince, ağrılı düşünüşlerin buruk yataklarına sokulursun. Alevli bir gece varken dışarıda, sen sokulup yalnızlığın koynuna üşürsün. Sessizlik bahaneleri günahı aşırır sevdadan, aşk küser, kendine sarılır yok olmuş vefadan. Bir damla ter dökülür yastığa, yatak canlanır yaylı zıplayışlardan. Yel okşar bedeni, beden süzer gerçeğini, kavrulur ten, tutuşur alev içli öpüşlerden. Gece biter, gün ardına döner ve fitil lambadaki sızıyı içten içe emer.

  Yüreğindeki öfkenin sevgiyle hesaplaşmasından geriye kırık bir parçanın gururlu izleri kalır. Sebebini soramadığın nedensiz hesaplaşmalarca zehirler çöreklenir gönlüne, arzuların yarım kalır, bir duvar örülür etrafına, günün kararır. Sevdaya dönersin yüzünü ve böylesi anlarda aşk da yüzüne haykırır. Uzun bir geceye açılır kolların belki yeniden, küskünlükler rafa kaldırılır, hiddetle bir önceki günün hıncı alınır. Uyumaz aşk bilesin, her an uykusuzca kendi denizlerine savrulur.

  Tazelenmemiş sevdaların hüsrana sarılışlarından bir yaprak düşermiş daldan. Düşen yaprakların gazelleriyle buralara sensiz gelse de sonbahar, yüreğimin sevgi halatlarına bağlı kayıklar, bir gün bizi mutluluğun adasına taşıyacaklar her an. Ruhumdaki konukluğun gitmeyecek, sana olan sevdam mevsimler eksilse de yaşamımdan, benden hiç gitmeyecek. Sen kalbimin cennetini tek kişilik varlığınla doldurdukça bu adam seni asla ruhundan silmeyecek.

  Geceler indirdim sana, kapışılmış mutlulukların en hasını bize ayırarak. Sözleri sevda kokulu günler biriktirdim, satılığa çıkmış bütün özlem şiirlerini yüreğimdeki sevgiyle takas ederek, bir dokunuşla uykularına sokuldum yar. Her öpüşün göğsüme işlediği iksirleri ruhumda gizleyerek. Sana aşk getirdim, en ölümsüz asırları korkusuzca geçerek. Gül nefesine eğildim bak. Kaldır gövdeni uykulardan ve sarılarak hoş geldin erim diyerek.

  Unutulmuş bir şarkının sözleriyle gözlerimizdeki yaşları sileceğiz bir gün yaşadığımız dolu dolu takvimlerin yuvarlak içine alınmış karelerinden. Her sancıda tüketilmiş bir sevda anısı, her anıda bir köşeye fırlatılmış yürek yamasına ilişecek gözlerimiz. Uykusuz gecelerin perdelerini salladıkça rüzgar, yangınlarımızı harladıkça birleşmeyen avuçlar, sorgular da tükenecek ve gül düşünüşlerimizin kaybolan suretlerini bir deniz kıyısında şafakta bulacaklar.

  En yaşanası düşlerin kapısına vurunca el, ses titrer, yürek inceden bir sarsılışla sevdayı bir anlık da olsa terk eder. Adımlar yarınların yolundadır, gözlerden uzaklara düşer keder. Durdurulamaz zaman, tutkulu eller yoksul umutları boş yere bekler. Sızılı yalnızlığımızın kekremsi dudaklarına yapıştıkça ılık bir rüzgâr okşar içimizin perdelerini. Ruhumuzun asi kentlerinde bir sevgili bekler yine de bizi, bir sarılışın zemherileriyle öper ezik yüreğimizi.

  Çok uzak zamanların kırık şarkılarıyla açınca gözümüzü günlere, bir dostun sesi tutar ellerimizden. Hayat çift kişilik mutlulukların odasıdır, bu yüzden yalnızken içimize uran hep hüznün dalgalarıdır. Gölgeli içlenişlerle tırmandığımız ömür köprüsünden dünlere el sallamadıkça bugünlerin ıslak mendilleriyle gönül tuvalimize aşkı işleriz. Kapımızı zorlayan geçmiş zaman kapsüllerini sinemize sarmadıkça, tütün sarısı dudaklarımızı yâre okşatmadıkça yaşanılır değildir bu hayat.

  Keşke, doğmamış her sabaha nefesinin nar esintileriyle uyansam. Her gün, binlere bölünen emsalsiz güzelliğinin kurnalarında yıkasam yorgun yüzümü. Ellerinin ılıman iklimlerine sığınarak sensizliğin bütün iksirlerini bir yudumda içsem, Er şafaklarda sevdalı bakışlarının ağaçlarından yaşamak duldaları toplasam. Seninle yaşlansam gül bakışlım, keşkelerin sorgulanmadığı bir dünyada bakışlarının düğümlerine dolanarak bir ömrü seninle tamamlasam.


  Selahattin Yetgin

 3. #448
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  Daya Yanağını Yüreğimin Yanığına

  Daya Yanağını Yüreğimin Yanığına

  Rotasını şaşırmış bir geminin yaşlı güvertesindeyim
  Eski/l bir uğultuyadır şimdi yolum, kayıp göçebeyim
  Talanlanmış kentleri aşkla geçip, elbet sana geleceğim
  Daya yanağını yüreğimin yanığına, sevdanı süreceğim

  Gecenin göğsünden akınca yorgunluk şırası, dökülür özlemin dingin aşk badesi. Attıkça saatlerin hoyrat sevdası, durdurulamaz bir tay olur gün. O an yaşlı bir gül dikeni sarılır düşünceye, tomurcuğunu özleyerek direnir üşüten yele. Kanayan zamandır, tomurcuk benzese de menekşeye. Hercai dokunuşlarla biçimlenir gökyüzü, yıldızlar sarılırlar ay gülüşlüye. Islanır dudakları kaybolan anların, gölgesiz bir bulut saklanır kahredici bir sessizliğe.

  Yağmur düşünce saçına üşürdü sevda. Her damlada yüreğinin tıpırtıları ulaşırdı bana. Dağılmış bir bulutun katı kütlelerine hüznün eli değince, toprakta kaybolurdu damla. Her ıslaklığın içimizi besleyen fışkınlarıyla göğsümüzün coşkusuna çöreklenirdi vefa. Oysa, ağır bir güftedir hayatın dirençli müziği. Aksadığımızda pençeleriyle bağlar yaşama. Hep dönencelerle savrulan yakarılarımızın saklandığı bildik bir şafakta atarız volta. Sevda deriz adına, ruhumuzu giydirir bir el, bayram mutluluklarıyla.

  Bilmelisin ki gül yüreklim; her kavuşmanın damacana yudumlayışlarında kısa bir moladır ruhumuzun kangren ağrıları. Yıkılası duvarları bu yüzden aşamayız gecelerin saklanma nöbetlerinde. Sevdamız bizi beklerken yanağımız yastığa düşer öylece. Gecenin finali sessizdir gülüm, ağrılı bir bedenle kendimize döner. Sessiz bir yakarıdır özlem, bildik sancılarla en çok gözyaşının bentlerini yıkar.

  Ne çok an geçmiş seni seviyorum sözcüklerimin üzerinden. Mevsimler gecelerle karıştırmış özlemin badesini. Ne kadar çok hasret birikmiş sesini duymayalı gönül ahizemde. Dallara ağmış aralığın ilk günü ve senin kundağına şiirler yazmak yeniden en masum ninnilerle. Kollarımda hoplatıyorum şefkatli gülüşlerini sevdam gibi en derinden.

  Sana yasladığım binlerce dağ var içimde, sevgin hepsini aşacak kadar. Yeryüzünün bütün denizlerini saklarsın renginde, inancım hepsini dolaşacak kadar. Gözlerin ki, sonsuzluk ormanlarına benzer, nefesini bana getirecek bir gün deli rüzgâr. Sana olan sevgime ne söz yeter, ne varlık, sevgim ulaşılmazlık kadar, sonsuz bir ışık imparatorluğudur. Sevgin, ölümsüzlüğü parçalar, seni sevmek, şu şair yüreğimdeki en heybetli duruşum kadar. Seviyorum seni, tanrının yarattığı kâinat kadar.

  Uzun bekleyişlerin sorgu odalarından çıkınca yeniden bakacağım orman gözlerindeki rüzgâr çanlarına. Az koyup çok aldığım, çok koyup eli boş ayrıldığım sarı ovalardaki yangınların odalarında inzivaya çekileceğim. Damarlarımdaki sevgiyi denizlere akıtıp her gece anılarımla uzaklara, çok uzaklara gideceğim. Orada, buzlar ülkesinde sana benzeyen heykeller yaparak aşkın kentlerine taşıyacağım.

  Göğsündeki yaman ağrıların gün dönümlerinden yine salınarak geçtin benden uzakta. Şansın destelerinde ben kupa kızını beklerken, sen maçanın valesiyle tutkulu bir günün içindeydin. Az sonra ışıkları sönecek bir odanın, kollarıyla beni de saracak bir kadın ve leylim türkülere karışacak adın. Sonra ışıkları yeniden parlayacak kâinatın, cennetin kapılarını açacak anılardaki kokun.

  Rüzgârın sırrını en iyi saklayan aydır gülüm, yanağındaki çizgilerin derin izlerindedir görmek istersen. Ağulu bir üşüyüş nöbetinde yıldız kayınca bunun için ellerini ararım ben. Yağmurun da öfkesi kendinedir, bu yüzden her fırtına sonrası o beklenen bir mucizedir. Şimdi uzan yatağa ve sevdayı düşle gül yüreklim, çünkü rüzgâr ve yağmur asırlardır birbirine sevdalı en güzel düşlerin resmidir.

  Büyülü bir yolda sevginin en doğru pusulası var yürek torbamda. Günler sayıyorum her şafakta ve hep aynı adımlarla yürüyorum kutsal ışığına. Karanlık gecelerde oradasın, elindeki sevgi asasıyla yolumu aydınlatansın ve kimselerin bulamayacağı aşk sultanısın. Seninle her mevsim yaşlansam da, sen aslında hayatla olan tek bağımsın. Gerçeğimsin, aydınlık gecemsin ve varlığınla çözmek istemediğin en anlamlı, en zor bilmecemsin.

  Uykusuz bir gecenin tam ortasında bağdaş kurarak sarılalım haydi sevgiye. Sen bana hiç duyulmamış şarkılar türet, ben sana şiir olayım şafağa kadar, yorgun gözlerimizin sırılsıklamlığıyla yükselsin tepemizde nazlı güneş. Geceden artan anılarla günün yorganını çekelim insanlar hayata koşuştururken. Ellerini göğsüme dayayarak gül kokulu nefesine sokulayım ve kadın bedenine sevginin sırlarını süreyim, aşkla gözlerinin derinlerinde sonsuza dek uyuyayım.

  Selahattin Yetgin

 4. #449
  VIP guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu Yer
  AnKaRa
  Mesajlar
  1.284
  Blog Yazıları
  5
  Tecrübe Puanı
  107374480

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  Seni bir kuşun kanadında sevdim
  Bir kurşun hızıyla sevdim
  Sakladım tüm kurşunlardan
  Yalnız yüreğimde sevdim seni
  Söylemedim kimselere
  Satır aralarında sevdim seni
  Köşe bucak sakınarak
  Yalnızca gözlerinde sevdim seni
  Geceleri balkonumda
  Ay'la yan yana sevdim seni
  Annemin nasır tutmuş ellerinde
  Babamın kollarında sevdim seni
  Oyun oynayan çocukların çığlığında
  Bir askerin selamında sevdim seni
  Çöpçülerin küreğinde
  Yunusların yüreğinde sevdim seni
  Seni bir kuşun kanadında sevdim
  O kuş uçup gidinceye dek değil
  Seni tüm gökyüzünde sevdim
  Yanağımdan süzülen yaşta
  Elime dokunan yağmur damlasında sevdim seni
  Seni bir seninle sevemedim
  Seni bir haykırarak sevemedim
  Dünya alem bilsin isterdim
  Ama seni
  Kimselerin görmediği
  Bir kuşun kanadında sevdim
  O kuş uçup gidinceye dek değil
  Seni tüm gökyüzünde sevdim


  alıntı

 5. #450
  Onursal Üye cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy Baktabul'un Çılgını cindy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Gidemediğim uzaklarda değil,düşlediğim yakınlardayım.Yakın uzaklardayım..
  Mesajlar
  21.526
  Blog Yazıları
  184
  Tecrübe Puanı
  107375842

  Tanımlı Ce: Sensiz Olmuyormuş Son Nefesim-Zuzuu İçin

  Gelgitlerine Yakalanmadan

  Bana geldiğin gün yağmur düşlerini ve özgür ovaları anlatacaktın bana
  Seninleyken balonlarım, şekerlerim ve uçurtmalarım çoğalıyordu, inadına
  Seninle yürüdüğümüz tüm yollardan kıtalara uzanıyorduk bir çırpıda.
  Dünyanın öte ucundan binlerce çiçekler toplayıp dönüyorduk geriye.

  Kendi denizlerimin sularına dalan bir dalgıcım ben. Yorgun yüreğimin fırtına tepelerine tırmanan bir çoban, her yaşanmışlıktan anı yazan bir bezirgan, gözyaşlarını sevgiyle akıtan bir çağlayanım. Yaşamak için açılan bu yelkensiz gemide kimi kaptan, kimi de sevdanın denizlerine yüreğini açan bir balıkçıyım ben. Bunun için denizlerim mavi, dağlarım mor, ırmaklarım yeşildir.

  Yüreğinin ovalarındaki tüm eşsiz çiçeklere bir benzetme yapılamaz. Kardelen bakışların, menekşe duruşların ve gülleri kıskandıran gülüşlerin ısıtsın bu yüzyıllardır dönen garip yerküreyi.
  Bana geldiğin gün yağmur düşlerini ve özgür ovaları anlatacaktın bana. Teninde bir harman terini karıştırıp ay duruşlarında kapsül hasretlerimi tetikleyecektim. Beyaz bir güvercinin kollarında ufuk çizgilerine gidecek, sensiz uçamayan insan yanımla bozkırları aşacaktım. Sensiz, öyle susuz, öyle tütünsüzdüm ki buralarda, kana kana içişim bundandı seni.

  Sırılsıklam düşlerimin, korkak hasretlerimin paslı prangalarından kurtardın beni gülüşlerinle.
  Dudaklarının pınarlarını yüreğime dayayıp bilge düşünüşlerinle sorgularsın kimi beni. Bir başka yüzyıl, bir başka gezegen, ya da bir başkaydı oysa düşlediklerimiz. Gümüş kaplarda yemeğimizi yiyecek, bronz heykellerini yapacaktık düşünüşlerimizin. Yüreğimizin tüm efsane gömütlerinde birbirimizi arayacak, binlerce atın çiğnediği bu savaş meydanlarında aşkı bulacaktık. Kızgın hasretimize, bahar sevdamıza ve incinmiş düşlerimize bunun için aldık birbirimizi.

  Bendeki sevgi seni, sendeki aşk beni ne kadar yaşatacak bilmek zor. Birbirimizi her bulduğumuzda yelkenlerimizi fora ederek açılıyoruz uzak okyanuslara. Hazanlar konmuş bahar dallarını gönül vazomuza ıslatıp, yeleleri ışıktan bir at üzerinde dolaşıyoruz bu küçücük dünyayı. Kimi doğduğumuz şehirlere, kimi doyduğumuz ülkelere, kimi de bir metruk istasyonlarda umutların tünelini arıyoruz. Bedenimiz birbirine her değdiğinde de dizlerimizin bağı çözülüyor, gelişi olan, dönüşü olmayan kaçak yolcular gibi sevgiyi solukluyoruz.

  Seninleyken balonlarım, şekerlerim ve uçurtmalarım çoğalıyor, inadına. Mavi bir gökyüzünün altında çığlıklara duruyoruz. Adını sevinç koyduğumuz oyunlara dalıyor, hayali oyuncaklarımızın gölgesinde mutluluğun şarkısını dinliyoruz. Ben seninleyken evrenin tüm yıldızları üzerime düşüyordu. Sen yanımdayken iki kişilik bir aşkın öyküsünü yazıyor, loş bir odada kimi hüzünün, kimi de sevginin dudaklarına değiyorum. Sevinçlerim kabardığında da dünyayı defalara bölüyor, binlerce kez yeniden yaratıyorum.

  Yüreğindeki gelgit imparatorluğuna karlar düşüyordu ansız. Denizlerinin kudurmuş dalgalarından beyazları seçiyor, maviyle beyazın ayırdımına varıyordun kutsal gözlerle. Kimi parmaklarınla dolunaya durmuş ay’ı gösteriyor, karanlığa hükmeden ışık duruşlarınla türküler savuruyordun göklere. Seninle yürüdüğümüz tüm yollardan kıtalara uzanıyorduk bir çırpıda. Dünyanın öte ucundan binlerce çiçekler toplayıp dönüyorduk geriye. Sessiz ve ağır geçen bir zaman saatiydi kolumuzdaki, ancak sevişmelere durunca tüm saatleri kırmak, yeryüzündeki tüm akrep ve yelkovanı efsane denizlerde boğmak istiyorduk.

  Derinlere gizlenmiş ve ulaşılması hiç mümkün olmayan tutkularının arzulu parmaklarını takıyordun ellerime. İçimdeki tüm kölelerin kapılarını açarak sana diz çöküyordum. Bir geceden diğerine geçerken ben bedeninin doğurgan tazeliğiyle bahçeler deriyor, titrek bedeninin iyotsuz şelalelerinde kutsanıyordum. Yüreğimdeki tüm sazlıklara tohumlar serpiyor, gönlümdeki sıcak ülkelerden sana güneşler topluyordum. Gelgitlerine yakalandığım öfke saatlerinde de yanından sessizce ayrılıyordum.

  Dilinin mantık tepelerinde umudu barındıran sevdanla, çıplak ve utançsız yaşayışlarınla, doğumu ertelenmiş bir hilal olarak görüyordum seni. Neydi seni içime çeken, neydi seni düşlerime bir sultan gibi oturtan. Anlamını bilmeden yazdığım bunca sözcüklerde içimde başıboş bir tay gibi dolaşan esrik sevdalarımı bile bana unutturan sevda neydi? . Bu sırtlan ve çakal mezarlığında, akbabaların leşini süzdüğü yaşam arenasında kıyılara vurmuş binlerce deniz kulağı neden gülüşlerini taşıyordu yüreğime?

  Yüreğime ışıklarını sunalı kaç devir geçti bilmiyorum. Tüm dağılmış düşlerimden toplayıp atamıyorum seni. Rüzgar soluklarının koyaklarına sığınıp gecelerce nefesini dinlemek istiyorum. Güller fışkıran topraklarında bir başıma bağdaş kurup seni düşünmeyi diliyorum. Haberin olmadan gözlerim teninde dolaşsın, parmaklarım üşümüş düşlerini ısıtsın istiyorum. Ayaklarımın altına serdiğin aşka uzanan sarmaşık dallarıyla ey sevgili, çocuklar gibi ben bir renk cümbüşü imparatorluğuna gidiyorum.


  Selahattin Yetgin

+ Konu Cevapla
90 / 125 Sayfa BirinciBirinci ... 40 80 88 89 90 91 92 100 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Sensiz OLmuyormuş Son Nefesim ...
  By qQaRizma in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-31-2010, 14:11
 2. Son Nefesim Sen Olsanda Benim İçin Öldün Artık...
  By zuzuu in forum Resimli Şiirler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-15-2009, 16:00
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-27-2008, 02:38

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375