Tüm kırgınlıkları bir kenara attım bu gece.. Sildim beni üzen herşeyi... Pencerenin kenarına oturup, yıldızları seyrettim saatlerce. Kendime bir yıldız seçip yanındakilere de sevdiklerimi yerleştirdim. Herkesi ama herkesi, komşunun bebeğinin bile bir yıldızı vardı benim gökyüzümde...

Sonra tam benim yanımda bir yıldız daha farkettim,ama adını koyamadım onun.. Düşündüm bu kim diye bulamadım, hatırlayamadım! Eksik yoktu işte, ailem arkadaşlarım, hatta sönük yıldızlara eski dostları koymuştum... Hayatımdaki herkes oradaydı ... Ama o yıldız! Hemde bana bu kadar yakınken... İsimsiz kalmıştı. Sonra telefonum çaldı. Nedenini anlayamadım ama hiç heyecanlanmadım, göz ucuyla baktım kimmiş diye.. Bilmediğim bir numara! Biraz tanıdık geldi ama pek de umursamadım..Gökyüzündeki hayatıma döndüm ben, isimsiz yıldız hala oradaydı yine düşündüö, yine bulamadım kim olduğunu!!

Radyoda en sevdiğim şarkı çalmaya başladı. Ama bu şarkıyı neden bu kadar çok sevdiimi hatırlayamadım! Sanki birine dair birşeyler vardı.. bulamadım! Yıldızlarıma baktım belki bu şarkının içinde kim sakladığını bulurum diye, o isimsiz yıldız göz kırptı bana! Herşeyi, herkesi düşündüm... Dinlediğim şarkıları,okuduğum yazıları, yürüdüğüm yolları, sakladığım umutları... Hepsinde aynı his vardı, hepsinde aynı sıcaklık! Ama kimi taşıyordu bu kadar anı, kimdi hayatıma böylesine işlediği halde hatırlayamadığım! Kimdi gökyüzümde bile yanıbaşımda durduğu halde adını koyamadığım!

Herşeyi bir kenara bırakıp...Bugüne kadar benimle olan ama bugün yok olanları düşündüm! O yıldıza baktım, göz kırptı bana yine.. Bir an aklıma geldin! Sonra kırgınlıklarımı, kızgınlıklarımı, beni üzen herşeyi sildiğimi hatırladım! Doğru ya beni en çok üzen sendn! Tüm kırgınlıklarımın içinde sen vardın.. Onarı bir kenara attığımda, yok saydığımda, sildiğimde... Seni de çıkarmıştım hayatımdan! Numaranı bile tanıyamadım, o yıllardır ezberimde olan numarayı... Yao yıldıza ne demeli.. Benim yanıbaşımda, bir görünüp bir kaybolan tabiki sendin.. Nasıl unuttum ki!!!

Tam böyle düşünrken, o yıldıza adını vermek için döndüm, göz kırpmak için, yanıbaşımdasın sonsuza dek oarada kalacaksın demek için döndüm... Ama yoktuN! Sadece sonsuzluğa doğru kayan bir ışık gördüm...!!!
(alıntı)